Skocz do zawartości
sidre

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałeś zmienić coś w kierownicy.

Nie ma żadnego "pstryczka" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz ustawiona skrzynie w trybie H, to standardowo dziala ona bez sprzegla. Jak przesuniesz lewarek to bieg automatycznie wskakuje. Podczas jazdy nacisnij trojkat. Teraz dziala sprzeglo. Jezeli sprobujesz wrzucic bieg bez sprzegla, lub wrzucisz bieg kiedy obroty sa w okolicy red line to skrzynia zostanie na luzie (N). Bieg trzeba wrzucac ze sprzeglem, kiedy obroty sa odpowiednio niskie (chyba jakos miedzy 1/2 a 3/4 obrotomierza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak kiedyś będę grał :D Możliwe że to tylko trójkąt trzeba wcisnąć. bo ja w opcjach nic nie zmieniałem a tylko nacisnąłem guziczek :) tylko nie wiedziałem jaki :)

Dzięki.

Napisze czy zadziałało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kompletny laik w dziedzinie kierownic i nowy w temacie ps3 jestem ;)

Jednymi z pierwszych gier jakie kupilem byly ridge racer7 i pacific rift (zakupilem je w celu gry samemu ale tez ze znajomymi)

Jako, ze bede mial kilka dni wolnego postanowilem pograc (Szczegolnie w PR), ale granie na padzie mi sie nei podoba (prosze o brak dyskusji nt nauki uzywania pada to konsola jest dla mnie a nie ja dla konsoli koniec)

wiec pomyslalem o kupnie jakiejs kiery (najlatwiej dostepna w irl jest logitech gt sa tez jakies "ferrari") juz wychodzilem do sklepu, ale rzucilem okiem na forum i odkrylem, ze GT w zasadzie nei wspolpracuje z rzadna z moich gier (o ferrari 0 danych najtansza kosztuje kolo 40Euro) jak to dokladnie jest bo PR nie ma na liscie to znaczy, ze: a kiera bedzie tylko lewo prawo dzialac i tyle b nie bedzie dzialac w cale? c hgw?

Bo wychodzi na to by wykorzystac gt musialbym wymienic gry a to wyjdzie drozej jak kierownica ;P (no 2 gry kupione na prozno +1-2 dokupione pozniej...)

Jak to jest z tymi kierami?

Na alledrogo widzialem jakies za ok 100 pln czy one w grach ktore mam beda mialy podobna uzytecznosc jak GT?

Btw myslalem, ze zakres ruchu kiery (900stopni) bedzie zalezal od ustawienia czulosci w grze a sama kiera kreci sie bez oporu na koncach....

btw2 jak to jest z sixaxisem w grach? nie probowalem jeszcze a chyba Pr ma logo na pudelku (niestety kupilem gre uzywana bez instrukcji stad glupie pytanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy może od tego, że gry na konsole (w pecetach pewnie też ma to zastosowanie) można podzielić na 2 kategorie: takie które były tworzone z myślą o kierownicach i takie, które zostały stworzone wyłącznie pod pada mimo iż z kierownicami współpracują. Typowe zręcznościówki arcade jak NFSy, Burnout nawet jak obsłużą kierownice to nie ma sensu się męczyć. to są gry stworzone by grać padem i w tym się świetnie sprawdzają a próby kontrolowania ich kierownicą są bezcelowe bo wrażenia z jazdy nie mają nic wspólnego z prawdziwymi tak samo jak zachowanie samochodów. Druga kategoria to gry określane symulatorami (mniej lub bardziej słusznie) gdzie kierownica okazuje się może nie jedynym słusznym ale na pewno wskazanym kontrolerem. Do tej grupy należą np. GT5P czy Ferrari Challange.

Sama kierownica Driving Force GT jest świetna. Na PS3 jeszcze nie grałem w tytuł, który wyciskałby z niej takie wrażenia jakie można mieć na PC (rFactor, Race07, GTR Evo, iRacing itp) ale liczę na pełne GT5, że da radę. W prologu mam lekki niedosyt bo wiem, że ta kiera potrafi więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga kategoria to gry określane symulatorami (mniej lub bardziej słusznie) gdzie kierownica okazuje się może nie jedynym słusznym ale na pewno wskazanym kontrolerem. Do tej grupy należą np. GT5P czy Ferrari Challange.

Sama kierownica Driving Force GT jest świetna. Na PS3 jeszcze nie grałem w tytuł, który wyciskałby z niej takie wrażenia jakie można mieć na PC (rFactor, Race07, GTR Evo, iRacing itp) ale liczę na pełne GT5, że da radę. W prologu mam lekki niedosyt bo wiem, że ta kiera potrafi więcej.

czyli do moich gier zostawic pada a ew zakup kiery zostawic na pozniej jakbym sie zajawil na gt5? to pewnie nei predko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam nieśmiertelny model manty compressor supreme , jest to kierownica nadzwyczaj stara - ma podłączenie na ten port bodajże 15-pinowy :biggrin:

Podczas ostatnich zakupach zauważyłem na półce moją kierownice w nieco odświeżonej wersji - wejście usb oraz kompatybilność z ps3 :o

Tutaj zwracam się do ewentualnych posiadaczy podobnej kierownicy z zapytaniem , czy warto fatygować się o przejściówkę na usb - czy jednak czarnulka jest mało tolerancyjna w przypadku kierownic starszej daty :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy powiecie na kierownicę do Burnout Paradise ? :D

Moim zdaniem słabizna, gra to typowa arcade'ówka, więc kierownica może baaardzo słabo współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta metoda na sprawdzenie czy gra jest bardziej pod kierownicę czy pod pada to po prostu próba zagrania na padzie - jak się gra komfortowo na padzie to na kierownicy będzie padaka, tak jest np. z NFS Shift, kierownica niby współpracuje ale moim zdaniem zupełnie się do tej gry nie nadaje. Piszę to z pozycji gracza, który ma przejechane w pctowych symulatorach grube tysiące kilometrów więc nie każdy musi mieć takie odczucia ale ja od razu czuję czy gra chociaż stara się udawać symulację czy z jazdą samochodem ma wspólnego tyle, że widzimy na ekranie samochód ;)

ps. Do Burnout Paradise nawet mi przez myśl nie przeszło podłączać kierownicę, czerpię z niej pełną radość grając na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta metoda na sprawdzenie czy gra jest bardziej pod kierownicę czy pod pada to po prostu próba zagrania na padzie - jak się gra komfortowo na padzie to na kierownicy będzie padaka, tak jest np. z NFS Shift, kierownica niby współpracuje ale moim zdaniem zupełnie się do tej gry nie nadaje. Piszę to z pozycji gracza, który ma przejechane w pctowych symulatorach grube tysiące kilometrów więc nie każdy musi mieć takie odczucia ale ja od razu czuję czy gra chociaż stara się udawać symulację czy z jazdą samochodem ma wspólnego tyle, że widzimy na ekranie samochód ;)

ps. Do Burnout Paradise nawet mi przez myśl nie przeszło podłączać kierownicę, czerpię z niej pełną radość grając na padzie.

Dzieki wam zaoszczedzilem pare pln na kiere i do tego odkrylem ze do pacific riftu uzywania pada jest super ;) gierka mi sie tak spodobala, ze drugiej wyscigowki (ridge race7) chyba predko nie odpale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukalem troszke i znalazlem kierownice Logitecha GT

16963.1.0.png

... niestety tylko dwa pedaly i pod kierownica przyciski zamiast ladnych skrzydelek do zmiany biegow.

Sa wersje z ladnymi skrzydelkami ale reszta nie wyglada zbyt ciekawie.

Ma ktos cos fajnego "na oku" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlascicielem od czerwca i zaluje ani jednej wydanej zlotowki :)

Najlepszy wybor do ps3 pomijajac g25 albo g27, kierownica bebechy ma ponoc wlasnie z g25, wiec jesli chodzi Ci o cena/jakosc to lepszej nie znajdziesz.

Nom jedynie szkoda troche tych pedalow, ktore nie zmienily sie chyba nic od czasow dfp. Sa ponoc jakies kombinacje jak podlaczyc pedaly od g25 ale nie bawilem sie tematem, no i wiem ze ryralo na piecu wiec nie daje 100% ze na konsolce ppjdzie. Natomiast ffb dziala znakomicie czuc wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dla formalności poprę przedmówcę. Też mam DFGT, od około roku i również nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na tę kierownicę. Kiedy ja kupowałem G25 kosztowała dwukrotnie więcej, uznałem że nie warto dopłacać. Ale to indywidualna decyzja. Samą DFGT z czystym sumieniem polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja się dopisze jako posiadacz od listopada i zapewniam Cię że kierownica jest świetna,bardzo dobrze wykonana i nie mam do niej najmniejszych zastrzeżeń, sądzę również że do guzików z tyłu przyzwyczaiłbyś się od razu jest naprawdę bardzo ok i na pewno nie ma lepszej w tej ani nawet trochę wyższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, Kupilem kierownice Logitech Driving Force Pro i za chiny nie umiem zmienic jej ustawien (zalezy mi na zmianie katu obrotu oraz sily FF). Po podlaczeniu do kompa i sciagnieciu profilera wszystko ladnie mozna wszystko ustawic, ale co z ps3 (tymbardziej, ze kierownica jest dedykowana do ps3, a nie do PC). Pomoze ktos?:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola to nie pc i za bardzo nie mozna sobie tu wszystkiego regulowac (tyczy sie sterowania). czasem tylko gry daja taka mozliwosc.

a ze kierownica jest do ps3 dedykowana to znaczy ze bedzie z ps3 dzialac, a nie ze mozna ja dowolnie "modyfikowac"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec, nie ma co:) A jestes pewien, ze nie mozna ingerowac przynajmniej w kat obrotu no i fajnei by bylo jakby mozna bylo opory zminiejszyc, bo np. to, ze podczas, gdy jade 200km/h, kierownica lata mi na boki, hmm, niezbyt wygodne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta regulacja to ewentualnie od gry moze zalezec

tu masz temat gdzie mozesz zadawac dalsze pytania klik

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Mam taki kłopot dawno temu kupiłem kierownice Manta COMPRESSOR SUPREME do 6 generacji konsol. I podłączam ją pod ps3 w menu kierownica działa. Ale jak włączę gt academy to podczas jazdy samochód wogóle nie reaguje !!! Nie wiem co zrobić ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zmień kierownice, na taką dedykowaną do PS3, serio pomoże.

Raczej nic z tym nie zrobisz, więc radzę się dostosować do moich rad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kierownica Logitech Driving Force PRO bedzie dobrze działać z PS3 ? Chodzi mi tu głownie o grę w gran turismo (jeśli nadejdzie ;P) i te nieco bardziej symulacyjne gry. Jest to dobry wybór na pierwszą kierownicę ? Nie chciałbym sobie zepsuć wrażenia xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć posiadam kierownice logitech formula force ex uzywalem jej do grania na pc niedawno kupilem konsole sony playstation 3 slim i cos mnie podkusilo zeby podlaczyc kierownice do konsoli kierownica dziala ale wykrywa ja jako driving force ex gralem nawet w nfs shift. Moje pytanie jest nastepujace czy moge uzywac tej kierownicy pod konsola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro działa to dlaczego pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro działa to dlaczego pytasz?

pisze ze ta kierownica jest do pc pytam poprostu dlatego ze boje sie aby nie uszkodzic konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×