Skocz do zawartości
sidre

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupilem ostatnio kierownice LOGITECH FORMULA VIBRATION FEEDBACK WHEEL i jak gram np w colin mcrae dira demo to kierownica jest strasznie nieczyla.Muszę obrócic kiere o jakies 80 stopi aby kola skręciły.

Moje pytanie polega na tym czy można w jakiś sposób ustawic jej czułość w gdze bądz w konsoli

P.S- w demo grida mam ten sam problem a na kompie działa wszystko ok.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zakupilem ostatnio kierownice LOGITECH FORMULA VIBRATION FEEDBACK WHEEL i jak gram np w colin mcrae dira demo to kierownica jest strasznie nieczyla.Muszę obrócic kiere o jakies 80 stopi aby kola skręciły.

Moje pytanie polega na tym czy można w jakiś sposób ustawic jej czułość w gdze bądz w konsoli

P.S- w demo grida mam ten sam problem a na kompie działa wszystko ok.

Pozdro.

Witam,

kupiłem niedawno kierownicę Logitech Driving Force GT. Miałem teoretycznie dwie gry pod kierę: Colina Dirt'a i Burnout Paradise. Czytałem wcześniej na forum że Burnout to gra pod pada i rzeczywiście na padzie gra się w nią dobrze, o Colinie pisano że na kierownicy da się grać, ale część osób pisała że pozostawia to wiele do życzenia. Spróbowałem i potwierdzam, grać się da ale z uwagi że nie da się zmieniać ustawień ani w konsoli ani w grze czy kierownicy gra na kierze w Colina nie sprawia satysfakcji, mnie osobiście męczyła i podjąłem decyzję że sprzedam lub oddam w rozliczeniu za inną grę. Poszedłem do sklepu/komisu i kupiłem nową Gran Turismo 5 Prologue, używkę F1 Championship Edition i gra się dobrze o wiele lepiej niż w Colina, dodatkowo niedawno kupiłem na allegro za 96 zł "ideał" Ferrari Challange, czytałem że w tą grę też można pograć na kierownicy, teraz na allegro jest oferta z nową grą w folii za ok.119 zł (kilka sztuk). Planuję pograć w te gry do jesieni, a potem zobaczymy, mają wyjść nowy Colin - liczę że na kierownicy będzie można pograć, Gran Turismo 5 "full", w przyszłym roku nowa formuła.

Moja rada kupić GT5P i F1, może poszukać ofert i wymienić się z kimś, albo męczyć się w to co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam problem, mam kupić bratankowi kierownicę do ps2, zapalony fan GT4 :). Najlepiej zdała by się jakaś Logitecha, ale nie wiem czy wszystkie są dedykowane do ps2. Czy te co mają usb będą współgrały z ps2??? Znalazłem która jest opisana w aukcji PC/PS2/PS3 ale kosztuje ponad 800 zł, tak to mnie nie poj..bało. Najlepiej by było gdzieś w granicach 150-250. Znalazłem też fajną "MOMO" ale używka i niezbyt się nadaje na prezent.

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będzie działała.

Tutaj znajdziesz jakąś:

http://tinyurl.com/lk28cl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy te od pc będą kompatybilne z ps2. Na zdrowy rozum by się wydawało że jeśli tu i tu jest usb to powinno działać, a jak to jest dokładnie to nie wiem. Logitecha kiery są dedykowane albo do ps2/ps3 lub pc i juz niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze kiery na ps3 dzialaja na 100% pod kompa ale z pc na ps3 to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Otóż już przedstawiam mój problem.

Mam kierownicę USB Logitech Wingman Formula Force GP i tu pojawia się mój problem ;p

ma ona 8 guzików - PS3 wykrywa ją, działa w menu i w grach !!! Jednak jest jakieś "ale" - otóż te 8 guzików

nie zawiera guzika START i SELECT - 8g. odpowiada 2 pedały + skręt- krzyżak , 4 - [ ] O x /\ i 2 R1 L1.

skladak.jpg

I teraz moje pytanie !!!

Jakie gry - można grać - bez wciskania start'a .

Już wyjaśniam o co chodzi - prawie każda gra ma tak - podam na przykładzie GRID'a,

że na początku pisze PRESS START BUTTON i tu jest pies pogrzebany jeśli gra wymaga start button w grze, a nie x'a,

więc jak wcisnę START na padzie to koniec nie da się tego zastąpić nawet reasignem controllera, dalej wymagany jest START. A np WIPEOUT ma tak że można grać na kier. bo nie trzeba START'a.

Więc pomóżcie - jaką grę proponujecie tak żeby można było grać bez starta, ewentualnie, że na lajcie można zamienić nr kontrolera (tylko to nie zawsze działa) i najlepiej taką żeby była możliwość ustawienia "gazu i hamulca" na krzyżaku.

może ktoś wie czy tak jest w NEED for SPPEDzie U albo Colinie ? albo no nie wiem BURNOUTcie

na 100% wiem że odpada GRID'a,

a i kupno nowej kiery nie wchodzi w grę - nie mam ochoty wydać 300 zł na kiere,

Z góry dzięki za odpowiedź, może ktoś ma podobne doświadczenie w tym, bo też ma tą kiere, ewentualnie tu będzie pomoc dla tych co też mają ten problem xD

Ok widzę, że ciężko ;p

ale coś już przetestowałem, otóż leciałem po demach i sprawa przedstawia się tak.

LOGITECH WINGMAN FORMULA FORCE GP obsługuje ( tak lub nie ) :

- GRID - nie

- DIRT - nie

- FORMULA ONE CE - tak

- RIDGE RACER 7 - tak

- WIPEOUT - tak

- BURNOUT P - nie

Jeżeli znajdę jeszcze jakieś dema samochodówek przetestuje.

Edytowane przez zajonsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dzis zakupilem kierownicę LOGITECH driving force wireless . Mam pewniej problem. w niektórych demkach np dirt2 w grze wystepuje sprzężenie zwrotne jest to funkcja kierownice ale np w ridge racer 7 nie ma tego.chciałbym tą funkcję wyłączyc ale nie wiem jak w instrukcji nic nie ma moze ktos wie jak to wyłączyc? i wogole ta kierownica jest bezprzewodowa ale zasilacz musi być podłączony ? proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o force feedback, to taką funkcję musi obsługiwać gra. Jak ni ma to ni ma.

Jak bezprzewodowa, to pewnie ma wskaźnik naładowania? Jak się miga to podłącz zasilacz by naładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem miala byc bezprzewodowa myslalme ze to będzie jak pad .. wczoraj kupilem pogralem z 2h z ladowaniem ale jak odłanczam to nie dziala nie wiem moze trzeba cos wcisnąc aby połaczyło sie z usb do którego wpinam urządzenie z kierwonicy...albo poprostu za krótko ładowało sie..

EDIT

-----------------

zastanawia mnie taki mały czerwony przycisk na usb od kierownicy ... moze ktos wie do czego on słuzy? jak go wciskam nic sie nie dzieje..

Edytowane przez Przemowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz go znalazles to chyba najwyzsza pora zajrzec do instrukcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś kupiłem w końcu ps3, podłączyłem g25 gra się miodzio, natomiast nawet w Nissanie GTR muszę zmieniać biegi za pomocą shiftera a nie łopatek przy kierze, jak to zmienić? NIe mam wyszczególnionej g25 w tych kierownicach w ustawieniach, trzeba podłączyć ją do neta czy co ?

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jeśli ustawisz zmianę biegów na sekwencyjną, to oprócz dźwigni zmiany biegów (chodzącej tylko przód-tył w tym trybie) powinny uaktywnić się łopatki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jeśli ustawisz zmianę biegów na sekwencyjną, to oprócz dźwigni zmiany biegów (chodzącej tylko przód-tył w tym trybie) powinny uaktywnić się łopatki...

Nawet nie chyba, a napewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że nie każdy samochód ma możliwość używania shiftera w trybie H, np rzeczony GT-R czy F1. Do tego stopnia urzeczywistnili kokpity że jeśli nie ma takiej opcji w prawdziwym samochodzie to nie ma też i w grze. (chyba że coś się zmieniło bo już dawno nie grałem - wtedy przepraszam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić coś takiego: http://www.allegro.pl/item732938576_logitech_g25_racing_wheel_gwar_2_lata_smycz.html no i jest mi do tego potrzebny stojak. Może być z fotelem, ale lepiej jakby był bez. Myślałem o czymś takim: http://www.allegro.pl/item736737658_symulator_stojak_pod_kierownice_szary_wolant_g25.html ale fotel jest za niski, a dokładniej jego oparcie i zresztą jest mi on niepotrzebny. Jeżeli ktoś zna jakąś podstawkę pod kierownicę i skrzynię biegów to proszę o pomoc. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wheel stand pro pod g25 ;)

Sam posiadam i z czystym sumieniem polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Całkiem niezły, ale jak koło kierownicy jest skrzynia biegów to nie będzie niezręcznie jej używać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie będzie w miejscu, w którym jest w normalnym samochodzie, ale moim zdaniem to żaden problem. A Wheel Stand Pro jest doskonały głównie dzięki temu, że łatwo się go składa, instaluje na nim kierownicę, zajmuje mało miejsca, jest stabilny i bardzo dobrze można go dopasować do różnych siedzisk. Ogólnie sprzęt genialnie zaprojektowany i wręcz niezbędny dla posiadacza kierownicy - bierz bez zastanawiania się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przekonaliście mnie, po nabyciu kierownicy G25 natychmiast kupuję Wheel Stand Pro. Dzięki wielkie! Pozdro! Temat do zamknięcia i kosza, chyba, że się komuś przyda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już kupisz i potestujesz to podziel się wrażeniami to może się komuś przyda, choćby mnie za jakiś dłuższy czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kierownice Logitech MOMO Racing Force ( o takie coś http://www.logitech.pl/produkty/gaming/gry-pc/kierownice/single/logitech-momo-racing-force.html ) w wersji n PC i jest to świetna kierownica :)

Pytanie moje jest takie - czy da się coś zrobić, aby grać na niej w NFS Shift na PS3?? W GT5 Prologue bez problemu działa :)

W NFS Shift problem polega na tym, ze trzeba nacisnąć w menu guzik START (robię to oczywiście na padzie...). W opcjach kontrolera niestety nie wykrywa wogóle nawet kierownicy :(

Czy po prostu ta gra nie obsługuje tej kierownicy i jestem skazany na pada?? Już nawet myślę, czy nie kupić tej kierownicy do PS3 Force GT czy jakoś tak (ta do GT5) tylko po prostu szkoda mi tej, bo mam ją niecały rok czasu i ma jeszcze ponad rok gwarancji...

Czy jedyną metoda jest sprzedać tą na allegro i kupic nową specjalnie do PS3?? (kupiłbym G25 ale nie mam miejsca narazie do ta dodatkową skrzynię... a może warto 2 razy więcej zapłacic za G25 niż za Force GT??)

post-15671-1253756215,6327_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×