Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

"keyint=25:vqmax=5:vqmin=2 /* Good quality for HD Wifi Transcoding */"

o to chodzi?

EDIT: ale tu chyba nie chodzi o przepustowość i że router nie wyrabia.. te same filmy ale bez napisów wyświetlane są płynnie :/

tak o to, miałem ten sam problem i jak zmieniłem na te ustawienia problem zniknął. Spadł też 10x bitrate przez który dławił sie router wifi.

Sprawdź czy na tych ustawieniach problem znikł :)

Edytowane przez keny_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem już nie występuje ale spadło bitrate i jakość filmu jest słaba :/

Więc zostaje mi tylko kabel? nie idzie jakoś przekonwertować filmu, wlepić napisy i przesłać na dysk konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam taki problem, bo jak odpalam film mkv poprzez PS3 media server to film jest kodowany do MPEG-2 co daje dupiata jakość, co z tego ze bitrate jest wysoki ok 20mb. W kazdym folderze z filmem pojawia sie takze folder #--TRANSCODE--# i mozna odpalic film poprzez TsMuxera wtedy obraz jest kodowany do AVCHD co moim zdaniem daje duzo lepsza jakość (brak kwadracików ktore strasznie kłują w oczy) mimo ze bitrate jest mniejszy a nizeli odpalanie poprzez Mencodera który koduje do MPEG-2. Problem w tym ze jak odpalam poprzez TsMuxera to nie ma napisów. Czy ktoś moze wie jak je wlączyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem już nie występuje ale spadło bitrate i jakość filmu jest słaba :/

Więc zostaje mi tylko kabel? nie idzie jakoś przekonwertować filmu, wlepić napisy i przesłać na dysk konsoli?

spróbuj poeksperymentować w ustawieniach i ustawić jakość miedzy kablem a wifi :) łączyć filmu z napisami nie ma sensu bo to długo trwa i na dłuższą metę jest męczące (wiem bo też tak robiłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , korzystając z tego program stracę sporo przy oglądaniu filmów w 720p/1080p bezpośrednio przez kompa ??

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiecie jak puścić DTS przez ps3 media server, ogólnie z programikiem nie mam żadnych problemów wszystko chodzi IDEALNIE.No ale naszła mnie ochota na DTS tym bardziej że mam kilka mkv tak nagranych a warunki mam tzn ampli z dekoderami itd. PS3 mam połączone optykiem z ampli ,jeśi to coś pomoże... :). Z góry dzięki i prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam taki problem.

zainstalowalem sobie Ps3 Media server na lapku

specyfika:

c2d 2ghz + 3gb ram +radek 3470+ Vista

ps3 to slim 120gb

łącze sie przez wifi z ps3.

jak ogladam divx to mam taki problem ze np jak film jest podzielony na 2 czesci to w 1 czesci nie mam dzwieku a w 2 jest dzwiek.

mimo ze na pc mam dzwiek tu i tu

jak ogladam film hd np 720p to tak jakby program sie dlawil.

tzn. mam 2 sekundy filmy potem 2 sekundy przerwy i kolejne 2 sekundy filmu. Jak sobie z tym poradzic ?

oraz pytanie jak mam film w .mkv i odpale na ps3 niestety nie ma on polskich napisów.

ale angielskie.

jak zrobic aby wylaczyc te angielskie i odpalic wczesniej sciagniete z neta polskie?

Edytowane przez szpic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chcialbym polaczyc ps3 z pc. wyczytalem ze potrzebny do tego jest program ps3 media server lecz program ten nie chce sie polaczyc z konsola. probowalem wielu rzeczy ale nic nie dziala. moze ktos mi pomoc

dodam ze uzywam lacza wifi.

Edytowane przez EmDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chcialbym polaczyc ps3 z pc. wyczytalem ze potrzebny do tego jest program ps3 media server lecz program ten nie chce sie polaczyc z konsola. probowalem wielu rzeczy ale nic nie dziala. moze ktos mi pomoc

dodam ze uzywam lacza wifi.

Włącz w ustawieniach sieciowych ps3 obsługę media server :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sieć wygląda tak:

konfiguracjasieci.png

Problem polega na tym ze PS3 nie wykrywa Media Server na PC który jest połączony z ruterem poprzez LAN. Natomiast wykrywa Windows Server który znajduje się na laptopie, orginalny Windows 7 i Windows Media Player 11( jest podłączony do rutera przez WiFi). Ma ktoś jakieś pomysły?

IP sieci

RUTER 192.168.0.1

PC 192.168.0.101

LAPTOP 192.168.0.103

PS3 192.168.0.102

Dodam jeszcze ze gdy uruchamiam na lapku program to all śmiga wyśmienicie. Tylko nie wiem dlaczego PC nie.

[main] TRACE 00:18:53.015 Starting Java PS3 Media Server v1.10.51
[main] TRACE 00:18:53.015 by shagrath / 2008-2009
[main] TRACE 00:18:53.015 http://ps3mediaserver.blogspot.com
[main] TRACE 00:18:53.015 http://code.google.com/p/ps3mediaserver
[main] TRACE 00:18:53.015
[main] TRACE 00:18:53.031 Java 1.6.0_17-Sun Microsystems Inc.
[main] TRACE 00:18:53.031 OS Windows XP x86 5.1
[main] TRACE 00:18:53.031 Encoding: Cp1250
[main] TRACE 00:18:53.031 Temp folder: C:\DOCUME~1\UKI~1\USTAWI~1\Temp\javaps3media
[main] TRACE 00:18:53.031 Found AviSynth plugins dir: C:\Program Files\Common Files\Common Share\plugins
[main] TRACE 00:18:53.031 !!! It seems VSFilter.dll is not installed into the AviSynth plugins dir ! It could be troublesome for playing subtitled videos with AviSynth !!!
[main] TRACE 00:18:53.062 Registering transcoding engine AviSynth/FFmpeg
[main] TRACE 00:18:53.062 Registering transcoding engine FFmpeg Audio
[main] TRACE 00:18:53.078 Registering transcoding engine MEncoder
[main] TRACE 00:18:53.078 Registering transcoding engine Avisynth/MEncoder
[main] TRACE 00:18:53.078 Registering transcoding engine MPlayer Audio
[main] TRACE 00:18:53.078 Registering transcoding engine MEncoder Web
[main] TRACE 00:18:53.078 Registering transcoding engine MPlayer Video Dump
[main] TRACE 00:18:53.078 Registering transcoding engine MPlayer Web
[main] TRACE 00:18:53.078 Registering transcoding engine TsMuxer
[main] TRACE 00:18:53.078 Registering transcoding engine Audio High Fidelity
[main] TRACE 00:18:53.078 Executable of transcoder profile VideoLan Audio Streaming not found!
[main] TRACE 00:18:53.078 Executable of transcoder profile VideoLan Video Streaming not found!
[main] TRACE 00:18:53.078 Registering transcoding engine FFmpeg DVR-MS Remux
[main] TRACE 00:18:53.078 Registering transcoding engine Raws Thumbnailer
[main] TRACE 00:19:03.437 Scanning network interface eth1 / Attansic L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów
[main] TRACE 00:19:03.437 Using forced address 192.168.0.101
[main] TRACE 00:19:03.437 Created socket: /192.168.0.101:5001
[Thread-5] TRACE 00:19:03.437 Starting DLNA Server on host 192.168.0.101 and port 5001...
[main] TRACE 00:19:03.437 Sending ALIVE...
[main] TRACE 00:19:03.453 Using following UUID: c6e8b358-8b6e-3f26-b7ba-5b3d4d2e0434
[main] TRACE 00:19:07.718 It's ready! You should see the server appears on XMB
[Thread-8] TRACE 00:19:17.718 Sending ALIVE...
[Thread-8] TRACE 00:19:42.671 Sending ALIVE...

Edytowane przez Grillaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zrobilem od razu

czasem pomaga prosty restart konsoli lub programu przynajmiej tak dzialo sie w moim przypadku :) sprawdz rowniez czy moze jakis program na twoim pc nie blokuje ps3 media server

oraz pamietaj aby polaczyc sie z konsola musisz byc w glownym menu systemu tzn. zadnej odpalonej gry itp. bo Ciebie za chu... nie polaczy z konsola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ze PC nie można połączyć z PS3,tylko PC z PSP.Więc może dlatego wam nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ze PC nie można połączyć z PS3,tylko PC z PSP.Więc może dlatego wam nie działa?

Mozna połączyć, najlepiej miec router i za pomocą wifi łączyć sie bez przewodową, ja tak mam, ale oczywiście mozna też w Lanie nic nie stoi na przeszkodzie.

Co trzeba zrobić, najpierw trzeba stworzyć sieć, w ustawieniach routera ustawić UPNP na włączone bo inaczej nie zobaczymy konsoli, również w opcjach konsoli trzaba to włączyć jak i obsługe "media center", i nie potrzebujecie żadnych programów media center wystarczy zwykły ...... Windows Media Player :D ale musi to byc wersja 11 to konieczne, w opcjach biblioteki macie takie coś jak udostepnianie multimediów, tam powinno nam wykryć caly sprzęt, wystarczy tylko udostepnić foldery jakie chcemy i gotowe, nastepnie przechodzimy do konsoli i szukamy media center, warunek jest jeden musicie mieć dobrze skonfigurowaną sieć, aha ja miałem problem z firewallem ale gdy go wyłączyłem wszystko poszło jak po maśle ;D powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   ja mam problem z plikami, ktore udostepniam... konsola laczy sie z laptopem, ale nie widzi plikow ktore udostepniam :/ mozecie cos pomoc w tym temacie ?  bede wdzieczny za kazda wskazowke...  

Edytowane przez McMagik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob udostepniasz pliki? Normalne udostepnianie w windowsie nic nie da. Poczytaj o media serwerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Używam zwyczajnego streamowania mediów za pomocą windows media player.

Po przerzuceniu się z kabla ethernet na wifi pojawił się problem z odtwarzaniem fimów , bo zaczęly się zacinać i występuje brak synchronizacji audio i video. Czy jest to wina mojego urządzenia wifi? Na kablu było wszystko ok , ale ciężko jest uwierzyć , że wifi nie daje rady uciągnać filmu o średnim bitrate w wysokości 1.2MB...

PS3 Media Server nawet na kablu w moim przypadku to masakra. Nie da się nic oglądać , fimy się zacinają , dźwięk się spóźnia.

Czy ktoś zna przyczynę moich problemów ze streamowaniem mediów za pomocą wmp? Czy jest jeszcze nadzieja na oglądanie filmów bez konieczności podpinania kabla ethernet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Grillaz

Sprawdzilbym na Twoim miejscu na routerze czy nie masz pod ip przypisane dla pceta podlaczonego kablem ustawione DMZ jak tak to disabled ustawic, tez mialem ten problem i pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, media server mi działa fajnie tylko mam pewien problem tzn. wkleiłem napisy za pomocą programu mkvmerge i na kompie normalnie mi się one odtwarzają a jak włącze na ps3 to tych napisów nie wyświetla, nie rozumiem dlaczego, a drugi problem jest taki, że np. film zajmuje 2gb a jak go chce wrzucuć na dysk to doszło mi do 2,5gb i nadal się ściągał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Ostatnio zainstalowałem program Media server, wszystko ładnie pięknie śmiga tylko, że gdy chce skopiowac jakiś film na dysk twardy, to kopiuje się on w nieskończoność(np. film ma 700 mb, a pasek ładowania dochodzi nawet do 3 gb i leci dalej ;/). Udało mi się skopiować jeden film tylko, ze był on bez napisów, reszta filmów jest z napisami srt i ni cholery nie chcą się skopiować . Ma ktoś jakiś sposób żeby zażegnać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dwóch wypowiedzi powyżej.

Jak próbujecie skopiować film w taki sposób, że jest on udostępniany z kompa za pomocą ps3 media server to z kopiowaniem w sensie 1:1 nie ma to nic wspólnego. Jak by to najprościej wytłumaczyć ? Ps3 media serwer nie udostępnia plików na zasadzie dostępu do dysku jak ma to miejsce przy normalnym udostępnianiu w sieciach windows/samba. On streamuje pliki czyli odczytuje z dysku na którym film jest zapisany, dekoduje go do formatu zrozumiałego dla ps3 i wysyła strumień danych. Dlatego właśnie gdy użyjecie funkcji kopiuj to mimo iż film ma np. 700 MB w efekcie na dysku konsoli zapisze wam się plik powiedzmy 2 GB. Przy filmach w HD wartości rosną, zrobiłem doświadczenie i film 720p mkv 1,1 GB udostępniony przez ps3 media server i skopiowany w ten sposób na dysk ps3 ma coś około 6 czy 7 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sieć po kablu. Sprzęty się świetnie widzą. Chciałem sobie obejrzeć coś w HD (oczywiście matroska). Obraz rewelacja, ale dźwięk rozjechany. Spróbowałem kilka innych filmów - to samo. Czy ktoś się już z tym spotkał?

Edytowane przez raflub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. To przesunięcie dźwięku było zależne od materiału filmowego. Niestety niektóre filmy *mkv po przerobieniu w mkv2vob mają rozjechany dźwięk, identycznie zachowują się przy odtwarzaniu przez PS3 Media Serwer. I tu moje pytanie (może nie do końca na miejscu): czy znacie jakiś program, który pozwalałby na naprawę takiego filmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robię to inaczej.

programem multiAVCHD przerabiam film na pliki AVCHD i na pendriva 8GB i do konsoli i mam film razem z menu .

czasem jeśli film ma ok 4-6 Gb to program poprawia bitrate pliku.

dźwięk można mieć albo DTS lub AC3 zależy jak macie konsole podłączoną i jaki wolicie.

czas przerobienia na gotowo to ok 3-6 godz. w zależności od filmu i długości.

jakośc taka sama jak z mkv. bez jakiś cudów po sieci i wi-fi. film można i nagrac na płyte dvd jak i na pendriva. wyboru dokonuje się przed konwersją. napisy w formacie .srt. można wybrać i kolor i czcionkę . pięknie spasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×