Skocz do zawartości
Agryppa

Ps3 Media Server

Rekomendowane odpowiedzi

ja robię to inaczej.

programem multiAVCHD przerabiam film na pliki AVCHD i na pendriva 8GB i do konsoli i mam film razem z menu .

czasem jeśli film ma ok 4-6 Gb to program poprawia bitrate pliku.

dźwięk można mieć albo DTS lub AC3 zależy jak macie konsole podłączoną i jaki wolicie.

czas przerobienia na gotowo to ok 3-6 godz. w zależności od filmu i długości.

jakośc taka sama jak z mkv. bez jakiś cudów po sieci i wi-fi. film można i nagrac na płyte dvd jak i na pendriva. wyboru dokonuje się przed konwersją. napisy w formacie .srt. można wybrać i kolor i czcionkę . pięknie spasowane.

Dzięki - spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w niektórych filmach nie ma dźwięku a na kompie idą normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola nie aktualizuje sobie na bieżąco wszystkich kodeków, tak jak to się dzieje na komputerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, czy na PS3 Media Server też zdarza się, że film w AVI ścina się bez żadnego powodu? Nie używam tego programu, ale mam dysk NAS z DLNA i filmy avi potrafią ściąć, ale filmy w HD lecą bez problemu, więc to na 100% nie wina sieci ani procesora w NASie. Jak to wygląda na PS3 media server?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. Mam problem zsynchroniacją dzwięku i obrazu w filmach 1080p.

Dzieje sie tak ze dzwiek jest za obrazem jakies 2 sekundy do przodu a pozniej coraz bardziej dzwiek jest "wyprzedzajacy" obraz.

Na jedym koncercie 1080p mam objaw ze dziek leci normalnie DTS a obraz tak jak by sie przewijal (odtwarza sie dwukrotnie szybciej)

Dzieje sie tak na wszystkich wersjach PS3 Media Server.

Na słabszych produkcjach 720p avi jest wszystko ok.

Mam procesor C2D 2,8, sieć Gb.

Poradzcie drodzy forumowicze co moze byc nie tak.

Dzwiek mam puszczony do wzmacniacza po HDMI.

Bufor usawiony na 600.

DTS po PCM ( inaczej tez cielo)

Wsparcie wielordzeniowe na tak

Wszystkie silniki mam na zielono ale to tez nie pomoglo bo na gołej istalce tez tak samo jest z dzwiekiem

.

Nie mam juz pomysłu co moze byc nie tak. Walcze juz z tym 2 tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z media server

niektore filmy mkv maja pelny dzwiek a niektore np dzwieki tla a samych rozmów nie słychac (na pc jest wszystko ok), co powinienem przkeonfigurowac w ps3media server zeby dzwiek byl poprawnie slyszany (wszystkie kanały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z media server

niektore filmy mkv maja pelny dzwiek a niektore np dzwieki tla a samych rozmów nie słychac (na pc jest wszystko ok), co powinienem przkeonfigurowac w ps3media server zeby dzwiek byl poprawnie slyszany (wszystkie kanały)

Zacznij od zmiany opcji: 5.1 kanałów na 2 kanały stereo w zakładce Ustawienia transkodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak ustawić media server żeby konsola dekodowała dźwięk DTS z plików MKV? PS3 mam podłączoną do amplitunera przez HDMI, a do kompa przez kabelek LAN. Nie mogę wogóle zaznaczyć w ustawieniach media server Keep DTS Audio...... ????

Pzdr

Edytowane przez djslavko1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem ps3 slim, wcześniej nie posiadałem żadnej konsoli więc jestem kompletnie zielony w tych sprawach.

Po zainstalowaniu media server na komputerze i odpaleniu konsoli wszystko działało jak należy, czyli konsola wykryła komputer, niestety transfer między nimi jest bardzo wolny. Każde zdjęcie ładuje się z 5 min. nie wspominając nawet o filmach, które w ogóle nie mogą się załadować. Dodam, że konsola łączy się z internetem przez wi-fi, a komputer przez kabel. Co może być powodem tych opóźnień??

///przez pomyłkę wrzuciłem temat do złego działu

Edytowane przez piotrek45612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem tych opóźnień??

Np. słaby sygnał wifi w miejscu gdzie jest konsola. Daleko od konsoli znajduje się router? Może spróbuj pokręcić antenkami w nim, nie pamiętam teraz ale chyba sygnał "w bok" od antenki jest sporo silniejszy niż "na wprost". Najlepiej jeśli masz taką możliwość to podłącz konsole kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciągnięcie kabla trochę zajmie, ale mam nadzieje, że będzie warto. Czy będę mógł oglądać filmy full hd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł. Na kablu bo po wifi to trudne do osiągnięcia chociaż może w szczególnych warunkach możliwe, u mnie 720p działa po wifi ale z problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak ustawić media server żeby konsola dekodowała dźwięk DTS z plików MKV? PS3 mam podłączoną do amplitunera przez HDMI, a do kompa przez kabelek LAN. Nie mogę wogóle zaznaczyć w ustawieniach media server Keep DTS Audio...... ????

Pzdr

BARDZO PROSZĘ O POMOC W W/W TEMACIE !!!:( PLEASE !!!

Edytowane przez djslavko1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów !!!

Mam problem z PS3 Media Server z którym walcze już kilka dni: w zakładce Ustawienia transkodowania jest opcja "Keep DTS audio stream..." (Pozostaw dźwięk DTS....) ale w moim przypadku nie mogę postawić na nim "ptaszka", pokazuje się okienko info. o zaleceniach ale znaczka w okienku nie ma i moja konsola nie dekoduje dźwięku DTS z kompa. Konsola połączona z kompem po Lan-ie, do TV po HDMI, dźwięk do amplitunera (który oczywiście ma dekoder DTSblush.gif) po optical. System XP Prof. Miał ktoś taki problem? Sprawdzałem na dwóch innych komputerach i normalnie pozostawia znaczek na tej opcji! O co chodzi ??!!

Pzdr

Sławek

Poradzili mi na innym forum i wszystko super działa!

Dziękuję za ogromne zaangażowanie się w ten temat!

Pzdr

Sławek

Edytowane przez djslavko1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam PS3 z najnowszym softem, PS3 media server 1.11.369. spięte z kompem przez skrętkę do switcha.

Problem w tym że strasznie wolno przegląda mi zdjęcia. miniatury generują się bardzo długo, czasem nawet wyskakuje "uszkodzony plik".

Pliki to z reguły fotki z lustrzanki - około 4 mb średnio każdy. Mysle ze po kablu powinno to isc znacznie szybciej. Tez tak macie?

Ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

U mnie program sam w sobie bardzo dobrze współpracuje z konsolą jednak mam 2 inne problemy z którymi nie mogę sobie poradzić:

1. filmy zarówno w formacie avi jak i wmv są minimalnie poobcinane na telewizorze. Widać to kiedy dany film ma jakieś charakterystyczne punkty np logo stacji TV. Czy ktoś z Was zauważył podobne problemy i czy udało się je jakoś rozwiązać? Nie ma tu znaczenia czy film jest w 16/9 czy 4/3 W tym drugim przypadku po bokach mam czarne pasy a mimo to góra i dół filmu są minimalnie obcięte.

Zauważyłem również, że nie ma znaczenia czy film odtwarzany jest przez media serwer czy nagrany bezpośrednio na płyte DVD(co wyklucza jakąkolwiek ingerencje media serwera w obraz) to film jest zawsze obcięty. Przy trybie ekranu ustawionym na oryginalny film nie jest obcięty jednak wyświetlany jest on w oryginalnej rozdzielczości zajmuje więc ok. ¼ ekranu. Żadna z opcji trybu ekranu nie zapewnia prawidłowego wyświetlenia filmu

PS: Właśnie zauważyłem, że problem dotyczy też filmów DVD odtwarzanych z dysku komputera przez media server.

2. Drugi problem dotyczy odtwarzania filmów w formacje blu ray. W przypadku filmu DVD jeśli jest zachowany układ folderów z płyty (tzn pliki znajdują się w folderze VIDEO_TS) to gdy używam programu media serwer po wejściu w folderu z filmem widzę nie osobne pliki dla każdego z rodziałow tylko jeden plik który umożliwia odtworzenie filmu w całości. Niestety w przypadku filmu BLU RAY (zachowany układ folderów z płyty) widzę tylko pojedyncze pliki i aby obejrzeć cały film musiałbym co kilka minut wybierać kolejny plik;/ Czy komuś udało się rozwiązać ten problem?

Z góry dziękuje za pomoc

Daniel

Edytowane przez daniel4g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się zapytać czy może znacie jakiś konwenter do formatów obsługiwanych przez PS3,ponieważ często się zdarza, że ściągam film na kompa, a później nie mogę go odpalić na PS3. Pewnie powiecie, żebym sprawdził sobie formaty obsługiwane przez PS3 i na nie konwertował, ale mi chodzi o taki uniwersalny. Jeżeli owego nie ma to czy może znacie jakiś konwenter na formaty obsługiwane przez PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XVID4PSP CONVERTER ,konwertuje filmy do XBOXA, PS3, PSP, NDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy istnieje mozliwosc przekopiowania filmu na dysk razem z napisami ? Problem pojawia sie tylko kiedy z filmem jest plik z napisami w srt natomiast kopiujac sam plik bez napisow wszystko dziala poprawnie . Podczas kopiowania z napisami "licznik" przysylania jest w MB i przesyla wiecej niz trwa film a podczas wysylania bez napisow jest w procentach . Prosze o pomoc . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szanowni Koledzy rolleyes.gif

U mnie taki problem:

Plejka znajduje MediaServera na laptoku (po WiFi) i pliki również ale bardzo często ich nie otwiera (zwykłych *.avi) i po chwili pojawia się komunikat - przerwane połączenie. Taki problem mam od jakiegoś czasu, wcześniej było OK.

Co to za problem?

Jeszcze pytanie: Jaka wersja MediaServera jest ostatnia i gdzie ją pobrać?

Edytowane przez patryho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w domu router i do niego podłączoną konsolę i peceta to bardzo polecam program ps3mediaserver. Dodajesz w nim  katalogi które cię interesują, a program załatwia całą sprawę w locie (transkoduje różne formaty na sygnał czytelny dla konsoli). Dzięki temu możesz oglądać wiele różnych formatów (avi, rmvb, iso, mkv, mp4, vob i wiele innych) bez tracenia czasu na przerabianie plików i zgrywanie ich do ps3 ponieważ filmy pozostają na dysku w PC. Oczywiście w ten sposób możesz przesyłać też muzykę i obrazy/zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy rolleyes.gif

U mnie taki problem:

Plejka znajduje MediaServera na laptoku (po WiFi) i pliki również ale bardzo często ich nie otwiera (zwykłych *.avi) i po chwili pojawia się komunikat - przerwane połączenie. Taki problem mam od jakiegoś czasu, wcześniej było OK.

Co to za problem?

Jeszcze pytanie: Jaka wersja MediaServera jest ostatnia i gdzie ją pobrać?

Tutaj jest najnowsza wersja :

http://code.google.com/p/ps3mediaserver/downloads/list

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest najnowsza. ja mam w tej chili 1.11.369, nie pamiętam skąd brałem.

jakaś porada nt. mojego problemu? czy ktoś moze sprawdzić jak u niego przegląda się 5 megabajtowe fotki?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Posiadam program PS3 Media Server, ale on nie wykrywa mej konsoli. PS3 łączy się z PC przez WiFi. Dlaczego owy program nie znajduje konsolki?

Mam nadzieję, że napisałem w odpowiednim dziale, szukałem odpowiedzi, ale niestety nie znalazłem. Z góry dziękuję.

EDIT//

Panowie, udało się. Działa. PS3 łączy się z liveboxem, cud, hehe

Ale mam problem kolejny. Filmu RMVB działają, zaś AVI już nie. Co mam zrobić? Jakieś kodeki? Jak tak to jakie? Potem je na pendrive i zgrać?

Edytowane przez DawidekFCB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. A więc mam taki problem. PS3 jest połączone z PC przez WiFi i tym programem Media Server. Filmy RMVB czyta normalnie, ale avi już nie. Jak to zmienić aby wszystkie formaty czytało?

Z góry dzięki za odpowiedź..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×