Skocz do zawartości
ONE

BioShock 2

Rekomendowane odpowiedzi

Druga część to po prostu 10 lat poźniej po wydarzeniach z jedynki.

Domyślam się, że przejście pierwszej części nie jest wymagane, żeby dobrze bawić się w drugiej, jednak mimo wszystko polecam.

Bo w pierwszej części dowiemy się co się stało z Rapture i dlaczego w drugiej części jest jakie jest.

Poza tym pierwsza część nadal jest dla mnie najlepszym FPS'em na PS3 do momentu pokazania się drugiej części.

Kto nie grał naprawdę niech nadrobi zaległości, tym bardziej, że sama gra kosztuje już dosłownie grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie przed zagraniem w Bioshocka 2 warto przejsć jedynke ?

No to zamawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, właśnie wróciłem. Bioshock w Saturnie w SSC dopiero od wtorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioshock jest grą wyjątkową. W jedynce zrobiłem sobie platynkę, a i tak mi było wciąż mało po jej zrobieniu.

W tą grę można grać i grać i nie staje się nudna. Przynajmniej dla mnie.

Mam nadzieję, że platyna w dwójce nie będzie się opierać w głównej mierze na grindowaniu w trybie online, bo to będzie totalna porażka :/

Nie wiem skąd wziął się ten poroniony pomysł na te grindy w online, żeby zrobić pucharek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioshock jest grą wyjątkową. W jedynce zrobiłem sobie platynkę, a i tak mi było wciąż mało po jej zrobieniu.

W tą grę można grać i grać i nie staje się nudna. Przynajmniej dla mnie.

Mam nadzieję, że platyna w dwójce nie będzie się opierać w głównej mierze na grindowaniu w trybie online, bo to będzie totalna porażka :/

Nie wiem skąd wziął się ten poroniony pomysł na te grindy w online, żeby zrobić pucharek...

jak dla mnie to bardzo dobry pomysł. brakowało mi tego w modern warfare 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poczytałem trochę o multi w Bio2 i ma być mniej więcej podobne do Unreal Tournament!

Jeśli tak będzie to chyba jednak wciągnie mnie ten tryb, bo UT to dla mnie król strzelanek online.

Kto nie grał w starego dobrego UT z 1999 to nie wie co stracił.

Totalna rozróba na mapie to to co lubię najbardziej!

Wiadomo, że tutaj będą te całe plazmidy, itd. ale chodzi po prostu o sam tryb rozgrywki.

Szkoda tylko, że Bio2 dostanę razem z Falloutem 3 GOTY, i czuję, że długi czas upłynie zanim odpalę F3.

No, ale przynajmniej będzie w co grać bo obecnie posucha jest straszna, a konsola się tylko kurzy :)

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odpalilem Bioshocka 2 i pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne, klimat dalej jest bardzo mocna strona tego tytulu, a sam wstep, miodzo.

Napisalbym wiecej ale dopiero co zaczalem i niestety musze konczyc, za to wieczorem na pewno zdam obszerniejsza relacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alu, napisz jak będziesz w stanie kilka słów o trybie multi.

Czy ciężko zdobywa się te levele tam czy jednak nie jest tak źle.

Bo, że singiel będzie zabójczy to wszyscy sobie z tego zdajemy sprawę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra, pogralem w multi niecala godzinke i wrazenia w miare pozytywne, aczkolwiek uczucia to juz mam mieszane, to moze od poczatku. Wlaczam multi, i pierwsze co mi sie rzuca w oczy to mozliwosc dowolnej konfiguracji ustawien (tylko w multi), gdy juz sie zapniemy w ustawieniach na ostatni guzik, wciskamy w menu multi zakldadke "Prologue" i zostajemy wrzuceni (tu sie zdziwilem) do wlasnego apartamentu w rapture, jest on przytulny i nie odstaje raczej niczym od normalnych domow, no moze poza motywem starszych lat i troche innym widokiem zza okien ;), wszystko dopracowane i cieszy oko, w owym apartamencie mozemy sobie wybrac model postaci, ubior, bronie, poczytac jakies tam informacje na temat wybranego bohatera (wszystko za pomoca recordera, dalsze pliki uzyskujemy wraz z rangami) oraz przejsc do "przedpokoju", mozemy w nim przejrzec maszyne od gazet (sprawdza sie w niej rankingi) lub wsiasc do batyskafy, za pomoca ktorej laczymy sie z lobby i mamy wybor jaki chcemy zagrac mecz, private / non-private, i wybieramy tryby:

(nazw dokladnie nie pamietam wiec napisze na przykladzie Call of Duty)

-Capture the Flag (z ta roznica ze zamiast flagi ganiamy z little sister)

-Domination (przetrzymujemy dane obszary jak najdluzej)

-Team Deathmatch (Civil War)

-Free-For-All

-Team Deathmatch bez respanow

-Oraz cos co nie ma w codzie i nie wiem jak sie nazywa, polega na przetrzymywaniu malej siostrzyczki jak najdluzej w celu zbierania ADAMU

Kiedy juz sie zdecydujemy co chcemy grac, wlatujemy do lobby przed-meczowego i czekamy na graczy, (tak btw. mozna ich tam mutowac), jest pokazana mapa, oraz opcja jej glosowania jest tez 60 sekundowe oczekiwanie na rozpoczecie meczu.

W momencie zaladowania gry, zaczynamy zabawe, i niestety pierwsze co mi sie rzucilo w oczy, to OGROMNE lagi, moja postac czasami sie teleportowala i robila inne dziwne rzeczy, zaraz po rozpoczeciu, gra oznajmila iz utracilem polaczenie z hostem (nie tylko ja, wszyscy gracze) i zaliczylo kazdemu przegrany mecz, i od nowa, lobby, star, po 10 sekundach to samo i tak z 4 razy pod rzad (w sumie 5 przegranych meczy na dzien dobry) dopiero mnie wybralo hostem i mozna bylo spokojnie z godzine pograc, bezlagowo, bezstresowo oraz PRZYJEMNIE, mimo pierwszych negatywnych doswiadczen, gra nabrala kolorow, zeby zabic wroga trzeba do niego troszke wladowac, 2-3 strzaly z shotguna, oraz jakies 15 z maszynowki, gra zalicza headshoty wiec mozna ja nazwac "Skillowa", mozna sobie tez pomoc oczywiscie plazmidami, oraz po zabiciu wroga, pstryknac mu fote i miec bonus damage, wszystko to sprawia ze gra na prawde ma potencjal, kiedy sobie tak beztrosko fragowalem, nagle natknalem sie na vending machine ktora mozna schakowac aby naszej druzynie dawala zapasy ammo oraz to samo mozna zrobic z BOTami strazniczymi, wrog oczywiscie moze zamrozic/zelektryzowac BOTa i przekabacic go na swoja strone :). I gdzies tak po 2-3 minutach pojawia sie napis iz stroj Big Daddiego lezy gdzies sobie na mapce i beztrosko czeka na wlasciciela, a najlepsze bylo to, ze akurat JA go znalazlem na srodku mapy, i powiem wam, ze gra big daddym w multi jest kozacka, a sam frankenstein, jest POTEZNY, mozna mocno tupnac w ziemie i ogluszyc wszystko kolo siebie i dobijac graczy, melee lub rivet gunem, wszyscy na moj widok uciekali w poplochu a ja z ucieszona morda robilem duzyyyy killstreak, niestety i stety, stroj big daddiego nie ulega leczeniu (zwykle postacie po jakims czasie maja auto-heal, tylko zycie) wiec gdzies tak po 5 minutkach mnie zdetronizowali, mimo wszystko mialem taki wynik, ze mojej druzynie zapewnilem juz zwyciestwo, nazbieralem gigantyczne ilosci ADAM'a (punkty za ktore sie podnosi rangi). - wrazenia jak najbardziej pozytywne.

Po wygranym meczu pora na podsumowanie, wpadly mi 2 rangi oraz odblokowalem nowe bronie plazmidy i tonici.

Nowy mecz sie zaczal, i nowy i nowy i nowy, i tak z godzine nie moglem sie oderwac az zdobylem lvl 6 lub 7 (lvle na poczatku leca SZYBKO) i odblokowalem co ? a no niestety granatnik ktory 2 strzalami zabija wszystko i ma sporo naboi (tylko czekac az z tej gry zrobi sie Quake III Arena), przetestowalem go i na prawde, mocarny jest, i jakos zachcialo mi sie zrobic przerwe, wpasc tu i opisac wrazenia. - na pewno pogram troche w tym trybie, i jesli ludzie nie beda zadupczac z granatnikami, multi sie UDA :) [choc na pewno bez patchy sie nie obejdzie]

Jesli podoba sie wam moja relacja, nie pogardze zaplusowaniem posta :P

Pozdro ^^

Edytowane przez AlucardMZ
  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak grafa w singu - troche lepiej czy sporo lepiej? jest vsync czy w opcjach mozna sobie to wyl/wl jak w jedynce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak grafa w singu - troche lepiej czy sporo lepiej? jest vsync czy w opcjach mozna sobie to wyl/wl jak w jedynce?

Jest lepiej, nie duzo, nie troszke, po prostu lepiej.

Vsync nie ma, ale jest cos ala "Frame per second control" i kiedy to wlaczymy jakosc obrazu sie pogarsza ale gra smiga ponoc stabilnie, choc ja mimo juz niejednej batalii duzej nie zauwazylem spadkow.

Swoja droga singiel ma sporo innowacji, inaczej sie hackuje, jest calkiem nowy typ wroga, i inne takie pomniejsze rzeczy, nie mowiac juz o zupelnie innych broniach, o WIEKSZYM kalibrze :P

Edytowane przez AlucardMZ
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pogralem w multi niecala godzinke i wrazenia w miare pozytywne, aczkolwiek uczucia to juz mam mieszane, to moze od poczatku. Wlaczam multi, i pierwsze co mi sie rzuca w oczy to mozliwosc dowolnej konfiguracji ustawien (tylko w multi), gdy juz sie zapniemy w ustawieniach na ostatni guzik, wciskamy w menu multi zakldadke "Prologue" i zostajemy wrzuceni (tu sie zdziwilem) do wlasnego apartamentu w rapture, jest on przytulny i nie odstaje raczej niczym od normalnych domow, no moze poza motywem starszych lat i troche innym widokiem zza okien ;), wszystko dopracowane i cieszy oko, w owym apartamencie mozemy sobie wybrac model postaci, ubior, bronie, poczytac jakies tam informacje na temat wybranego bohatera (wszystko za pomoca recordera, dalsze pliki uzyskujemy wraz z rangami) oraz przejsc do "przedpokoju", mozemy w nim przejrzec maszyne od gazet (sprawdza sie w niej rankingi) lub wsiasc do batyskafy, za pomoca ktorej laczymy sie z lobby i mamy wybor jaki chcemy zagrac mecz, private / non-private, i wybieramy tryby:

(nazw dokladnie nie pamietam wiec napisze na przykladzie Call of Duty)

-Capture the Flag (z ta roznica ze zamiast flagi ganiamy z little sister)

-Domination (przetrzymujemy dane obszary jak najdluzej)

-Team Deathmatch (Civil War)

-Free-For-All

-Team Deathmatch bez respanow

-Oraz cos co nie ma w codzie i nie wiem jak sie nazywa, polega na przetrzymywaniu malej siostrzyczki jak najdluzej w celu zbierania ADAMU

Kiedy juz sie zdecydujemy co chcemy grac, wlatujemy do lobby przed-meczowego i czekamy na graczy, (tak btw. mozna ich tam mutowac), jest pokazana mapa, oraz opcja jej glosowania jest tez 60 sekundowe oczekiwanie na rozpoczecie meczu.

W momencie zaladowania gry, zaczynamy zabawe, i niestety pierwsze co mi sie rzucilo w oczy, to OGROMNE lagi, moja postac czasami sie teleportowala i robila inne dziwne rzeczy, zaraz po rozpoczeciu, gra oznajmila iz utracilem polaczenie z hostem (nie tylko ja, wszyscy gracze) i zaliczylo kazdemu przegrany mecz, i od nowa, lobby, star, po 10 sekundach to samo i tak z 4 razy pod rzad (w sumie 5 przegranych meczy na dzien dobry) dopiero mnie wybralo hostem i mozna bylo spokojnie z godzine pograc, bezlagowo, bezstresowo oraz PRZYJEMNIE, mimo pierwszych negatywnych doswiadczen, gra nabrala kolorow, zeby zabic wroga trzeba do niego troszke wladowac, 2-3 strzaly z shotguna, oraz jakies 15 z maszynowki, gra zalicza headshoty wiec mozna ja nazwac "Skillowa", mozna sobie tez pomoc oczywiscie plazmidami, oraz po zabiciu wroga, pstryknac mu fote i miec bonus damage, wszystko to sprawia ze gra na prawde ma potencjal, kiedy sobie tak beztrosko fragowalem, nagle natknalem sie na vending machine ktora mozna schakowac aby naszej druzynie dawala zapasy ammo oraz to samo mozna zrobic z BOTami strazniczymi, wrog oczywiscie moze zamrozic/zelektryzowac BOTa i przekabacic go na swoja strone :). I gdzies tak po 2-3 minutach pojawia sie napis iz stroj Big Daddiego lezy gdzies sobie na mapce i beztrosko czeka na wlasciciela, a najlepsze bylo to, ze akurat JA go znalazlem na srodku mapy, i powiem wam, ze gra big daddym w multi jest kozacka, a sam frankenstein, jest POTEZNY, mozna mocno tupnac w ziemie i ogluszyc wszystko kolo siebie i dobijac graczy, melee lub rivet gunem, wszyscy na moj widok uciekali w poplochu a ja z ucieszona morda robilem duzyyyy killstreak, niestety i stety, stroj big daddiego nie ulega leczeniu (zwykle postacie po jakims czasie maja auto-heal, tylko zycie) wiec gdzies tak po 5 minutkach mnie zdetronizowali, mimo wszystko mialem taki wynik, ze mojej druzynie zapewnilem juz zwyciestwo, nazbieralem gigantyczne ilosci ADAM'a (punkty za ktore sie podnosi rangi). - wrazenia jak najbardziej pozytywne.

Po wygranym meczu pora na podsumowanie, wpadly mi 2 rangi oraz odblokowalem nowe bronie plazmidy i tonici.

Nowy mecz sie zaczal, i nowy i nowy i nowy, i tak z godzine nie moglem sie oderwac az zdobylem lvl 6 lub 7 (lvle na poczatku leca SZYBKO) i odblokowalem co ? a no niestety granatnik ktory 2 strzalami zabija wszystko i ma sporo naboi (tylko czekac az z tej gry zrobi sie Quake III Arena), przetestowalem go i na prawde, mocarny jest, i jakos zachcialo mi sie zrobic przerwe, wpasc tu i opisac wrazenia. - na pewno pogram troche w tym trybie, i jesli ludzie nie beda zadupczac z granatnikami, multi sie UDA :) [choc na pewno bez patchy sie nie obejdzie]

Jesli podoba sie wam moja relacja, nie pogardze zaplusowaniem posta :P

Pozdro ^^

Dzięki za opis. Wszystko fajnie tylko ta wiadomość o tym granatniku mocno mnie zmartwiła. Jeżeli coś z tym nie zrobią, to każdy będzie biegał z tą bronią i wyjdzie wielki chaos nie mający nic wspólnego z miodnym multiplayerem.

Oprócz meczów rankingowych, można zakładać także swoje gry? (np. jak w Resistance 2). I ile jest wszystkich map?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Wszystko fajnie tylko ta wiadomość o tym granatniku mocno mnie zmartwiła. Jeżeli coś z tym nie zrobią, to każdy będzie biegał z tą bronią i wyjdzie wielki chaos nie mający nic wspólnego z miodnym multiplayerem.

Oprócz meczów rankingowych, można zakładać także swoje gry? (np. jak w Resistance 2). I ile jest wszystkich map?

Pisalem, jest opcja Private Match i Non Private Match :) - czyli na luziku mozemy sobie stworzyc gre z przyjaciolmi (to bedzie chyba dla mnie lepsza alternatywa, 0 granatnikow i lagow), mapek jest chyba 5 albo 6, nie wiem dokladnie, mozliwe ze nie gralem we wszystkie jeszcze bo Trophy za zagranie na kazdej 1 raz mi nie wpadlo jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, nie wiem skąd macie juz B2, ja zamówiłem w ultimie i jeszcze nie dostałem, mam natomiast propozycje aby osoba która może zakładać tematy w dziale online dodała bioshocka 2, ponieważ ja jestem chetny na małę multi po pracy (20 ) więc smiało dodawajcie mnie do znajomych jeżeli chcecie pograc ( mam HS )

Pozdrawiam

UPDATE Właśnie dostałem paczke z gierka od Ultimy a co dziwne dzwoniłem wcześnije do nich i miła pani powiedziała że dopiero dzisiaj bedą wysyłać :D Więc ponownie zapraszam chetnych na multi po 20

Edytowane przez xanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem skąd macie juz B2, ja zamówiłem w ultimie i jeszcze nie dostałem, mam natomiast propozycje aby osoba która może zakładać tematy w dziale online dodała bioshocka 2, ponieważ ja jestem chetny na małę multi po pracy (20 ) więc smiało dodawajcie mnie do znajomych jeżeli chcecie pograc ( mam HS )

Pozdrawiam

Z tego co sie orientuje to chyba tylko ja mam :D ale ja kupuje gry czesto na gieldzie, i czasami sa tam tytuly przed premiera :)

Panowie, innowacji konca nie widac zupelnie nowy, lepszy model (nazwa wroga w rozwinieciu)

big daddiego

ktory moze dac popalic bez odpowiedniej taktyki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wczoraj pograłem na singlu, a potem na multi i cóż mogę powiedzieć. Witaj stare dobre Rapture :thumbsup: Ci co lubili część pierwszą niech biorą grę w ciemno. Na sieci dużo osób nie grało, ale to pewnie dlatego, że nie wszyscy jeszcze dostali grę. Dobiłem do 5 poziomu grając głównie w dwóch trybach deathmatch i team deathmatch, lagi występowały głównie po respawnie, tak poza tym było nieźle. Jak się uda zdobyć kostium tatusia to zaczyna się jazda, a i raz udało mi się ubić tatka. W miarę postępów coraz więcej rzeczy się odblokowuje, jest też opcja robienia challengy( coś jak w COD :biggrin: ). Granatnik potrafi zirytować, ale gra w sieci ma potencjał i przy odrobinie myślenia i skilla można dobrze się bawić. Gra w wersji z płytą analogową wymiata, wspaniałe wydanie, polecam każdemu miłośnikowi Rapture.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą listonosz przyniósł przesyłkę z Zavvi. To mi się podoba - gra w dniu premiery i to przesyłka z UK :-)

Fajna książeczka. Czas instalacji masakra (chyba 10 minut).

Najgorsze, że trzeba wracać do pracy :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, ja juz gre ukonczylem i jestem zadowolony, gra jest chyba troszke krotsza od jedynki, ale nic poza tym, reszta to saaame plusy i innowacje, moge nawet powiedziec ze poznamy swiat Rapture widziany oczami

little sister

i w sumie wizja tego swiata mnie przerazila. Zakonczenie zas, jest strasznie dretwe i przewidywalne, nie wskazuje na 3 czesc gry, no, ale 1nka tez nie wskazywala na to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę iż kupowanie bezpośrednio u dystrybutora to średni pomysł.. Dzień premiery a paczki nadal nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj widziałem w MM we Wrocłąwiu i to w jedwabistej edycji specjalnej w wielkim pudle (jego wielkość mnie zaskoczyła) za cenę bodajże 259zł jeśli mnie pamięć nie myli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

single zapowiada się nieźle. Początki z multi trochę mnie zraziły, dam mu drugą szansę jak skończę single.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze koledzy już grają, a ja czekam na swój pre-order od cenegi :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze koledzy już grają, a ja czekam na swój pre-order od cenegi :down:

Od Cenegi? No to wiesz gdzie zamawiać :laugh: Ja swoją wersje nabędę dopiero w sobotę, więc może w weekend pośmigamy w większym gronie na serwerach B2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×