Skocz do zawartości
Gość Masta88

Zestaw głośników Logitech Z-5500

Rekomendowane odpowiedzi

a spróbuj przez jacka podłączyć do logitech'ów a chinchami do cd bądź ps3 jak masz takie kable i zobacz jak pójdzie nie na optyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie zwracam honor przestudiowałem teraz wszystko o optykach i muszę stwierdzić że nie ma różnicy w kablach optycznych, no chyba że się kupi jakiś szajs za 5zł jedyną różnicą jaka jest w optykach to jakość ich wykonania
Sprawdz czy masz dobrze podlaczone wszystkie glosniki (test na pilocie i sluchaj szumow - powinny byc w miare jednolite i pojawiac sie po kolei zgodnie z ruchem wskazowek zegara) rowniez sprawdz jaki masz efekt ustwiony jezeli sluchasz jakiejs specyficznej muzyki to DolbyPro Logic moze glupiec - sprobuj ustawic efekt na Stereo x2

Co do jakosci kabla to kabel optyczny to nie HDMI i jakosc ma tu znaczenie. Tani kabel optyczny z plastikowym rdzeniem nadaje sie tylko do dwieku 5.1 nic dalej - w celu uzyskania wyzszej przepustowosci przy np DTS ES czy DD EX wymagany jest kabel z rdzeniem szklanym - zazwyczaj znacznie drozszy i trudniejszy do dostania. Biorac pod uwage to ze z5500 ani DTS ES ani DD EX nie wspiera to mozna ten szczegol olac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
niby czemu miały by grać gorzej?! oczywiście że jest to nie prawdą! dźwięk w większych pomieszczeniach lepiej się rozchodzi a nie jak w mniejszych, gdzie fale się rozbijają o ściany itp. powodując zniekształcenie, trzeszczenie bądź charczenie. Jeśli chodzi o efekt 5.1 to dobrze trzeba rozmieścić satelitki żeby było ok

Kolega nie za bardzo zna sie na rzeczy... , to nie wymiary pokoju sprawiaja ze glosniki trzesza a samo ich wykonaniee, pomijajac juz przy tym, zaklocenia na sieci, kiepskiej jakosci reszta sprzetu, konczac na kablach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega nie za bardzo zna sie na rzeczy... , to nie wymiary pokoju sprawiaja ze glosniki trzesza a samo ich wykonaniee, pomijajac juz przy tym, zaklocenia na sieci, kiepskiej jakosci reszta sprzetu, konczac na kablach...

o czym ty w ogóle pierdo...lisz?! gościu twierdzi że głośniki grają gorzej w większych pomieszczeniach! jak masz mały pokój to dźwięk się rozwala o ściany itp. rzeczy i nie chodzi tak jak np. na hali dużej. weź naucz się czytać lepiej a nie pisz głupot pod moim adresem!! i nie znać to ty się możesz! co do kabli itp. to chyba normalna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko, jak jest tuba i tam jest ten wylot powietrza - ta dziura z boku, to ona ma byc ustawiona na scianę a głośnik jako cały to w stronę ludzi czy jeszcze jakoś inaczej? Bo przedtem mialem dziure w moją strone i był słaby bass?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanko, jak jest tuba i tam jest ten wylot powietrza - ta dziura z boku, to ona ma byc ustawiona na scianę a głośnik jako cały to w stronę ludzi czy jeszcze jakoś inaczej? Bo przedtem mialem dziure w moją strone i był słaby bass?

tuba ma być ustawiona stroną z głośnikiem w twoją stronę (ludzi) a wylot niech sobie będzie z boku i żeby miał miejsce na swobodny wyrzut powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyrazaj sie jak chcesz dyskutowac... Co do twojej wiedzy, to juz wczesniej udowodniles ze duzo mniej wiesz na ten temat jak ci sie wydaje. Zabrales "glos" w tym jeszcze temacie o kablach optycznych pie***ac bzdury, sam na koncu sie do tego jeszcze przyznales... dobrze chociaz, ze nie obstawales usilnie przy swoim. Na lekcjach z fizyki to sie pewnie zrzynało?! Dzwiek to fala!

Jesli pomieszczenie w ktorym znajduja sie te glosniki jest maly, to w klasie takiego sprzetu (albo za taka cene) powina byc opcja "wyrownania szans" dla dzwiekow nisko i srednio tonowych przy cichym graniu...

ale jesteś zabawny, normalnie mega mnie rozbawiłeś :) :) i powiedz mi z czym się tak nie znam panie wszech wiedzący :) jak byś nie wiedział to pokój a głośniki ma wielkie znaczenie! I to chyba ty zrzynałeś na lekcjach fizyki a do tego polskiego bo czytać nie potrafisz!  ;)  a co do wyrażania to sam się wyrażaj a nie pouczaj innych! wracając do tematu to fale dźwiękowe mogą napotkać na swojej drodze przeszkody! nie wiem czy słyszałeś o takim czymś jak tłumienie fali dźwiękowej czy odbicie się owej fali od napotkanej przeszkody na swojej drodze powodujące jej zniekształcenia (też zależy o jakich częstotliwościach mówimy ;) ), tak więc nie pie#dol mi głupot bo do pięt mi nie dorastasz jeśli chodzi o takie sprawy ;) pouczać to sobie możesz ale kolegów na podwórku, bądź z piaskownicy! Poczytaj sobie ten artykuł i się dokształć trochę a dopiero później zabieraj głos!

http://audiomania.info/print.php?what=article&id=23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ale jesteś zabawny, normalnie mega mnie rozbawiłeś :) :) i powiedz mi z czym się tak nie znam panie wszech wiedzący :) jak byś nie wiedział to pokój a głośniki ma wielkie znaczenie! I to chyba ty zrzynałeś na lekcjach fizyki a do tego polskiego bo czytać nie potrafisz!  ;)  a co do wyrażania to sam się wyrażaj a nie pouczaj innych! wracając do tematu to fale dźwiękowe mogą napotkać na swojej drodze przeszkody! nie wiem czy słyszałeś o takim czymś jak tłumienie fali dźwiękowej czy odbicie się owej fali od napotkanej przeszkody na swojej drodze powodujące jej zniekształcenia (też zależy o jakich częstotliwościach mówimy ;) ), tak więc nie pie#dol mi głupot bo do pięt mi nie dorastasz jeśli chodzi o takie sprawy ;) pouczać to sobie możesz ale kolegów na podwórku, bądź z piaskownicy! Poczytaj sobie ten artykuł i się dokształć trochę a dopiero później zabieraj głos!

http://audiomania.info/print.php?what=article&id=23

Nie zmieniaj tematu. Dyskusja nie byla o przeszkodach na drodze dziweku wiec daruj sobie, bo jak narazie to sie sam oczerniasz.

Za to ty jestes tragiczny i nie ma sesnu z toba dyskutowac.

"Nie gadaj z deb**em, bo sciagnie cie do swojego poziomu i tam cie pokona..."

To samo ty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zmieniaj tematu. Dyskusja nie byla o przeszkodach na drodze dziweku wiec daruj sobie, bo jak narazie to sie sam oczerniasz.

Za to ty jestes tragiczny i nie ma sesnu z toba dyskutowac.

"Nie gadaj z deb**em, bo sciagnie cie do swojego poziomu i tam cie pokona..."

To samo ty!

ale ty jesteś nie normalny... psychiatrę to chyba co dziennie odwiedzasz bo twoje zaburzenia nie pozwalają ci normalnie funkcjonować a nawet czytać ze zrozumieniem, brak mi słów na twoją głupotę i nie dziwie się że w naszym kraju jest tak źle jak tacy ludzie jak ty tu żyją! Tyle z mojej strony dzieciaku i lepiej possij cycusia mamusi a nie bierz się za dyskusje o sprawach których nie pojmujesz i naucz się czytać ze zrozumieniem bo może ci to kiedyś uratować życie ;) a co do twojej rady "Nie gadaj z deb**em, bo sciagnie cie do swojego poziomu i tam cie pokona..." to z przyjemnością się do niej dostosuję :)

Po twojej wiadomości na PW pokazałeś jakim jesteś inteligentnym człowiekiem i utwierdziłeś mnie w tym co o tobie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do chama trzeba podchodzic po chamsku. Tak tez wiec robie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do chama trzeba podchodzic po chamsku. Tak tez wiec robie...

tak robisz, ale offtop i nic więcej! więc daj sobie już z tym spokój bo mnie nie przegadasz a jedynie marnujesz mój cenny czas i się tylko kompromitujesz. Mam prośbę weź lusterko i spójrz w nie wypowiadając to zdanie które mi napisałeś, taka krótka sesja psychoterapeutyczna dla ciebie a nóż pomoże ci w twoich zaburzeniach emocjonalnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prowokacja godna twojego poziomu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prowokacja godna twojego poziomu...

jaka prowokacja znowu?! wiesz że masz spore problemy ze swoją psychiką... za chwilę pewnie powiesz że wszyscy cie śledzą  i chcą wykraść twoje wyniki badań z CIA, ale wież mi ludzie czasem  wychodzą z takich stanów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Krótko acz konkretnie za mniejszą kasę kupimy Logitech Z Cinema, który wbije was w siedzenia. Rozsądne gabaryty (zestaw 2.1) piękny desing i doskonałe brzmienie. Minus-brak złącza optycznego. Polecam wszystkim, którzy nie chcą opasłego zestawu 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

korzystam z zestawu już jakiś czas. Jestem w 100% zadowolony i zdecydowanie polecam ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Mam te głośniki i jest to wersja z odpinanymi kabelkami. Na pudle od głośników są namalowane te głośniki razem z panelem i na panelu pisze DTS Digital (to tak jakby zdjęcie zrobione panelowi kiedy grał dzwięk w DTS Digital). U mnie w grach Bad Company, Killzone 2 wyświetla sie tylko DTS (bez Digital). Czy to normalne? Nie powinno się wyświetlać DTS Digital?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za taką cene nie lepiej kupić np SONY DAV-DZ660 i wyjdzie chyba na lepsze .Głośniki komputerowe są słabsze z tego co mi się wydaje... Nie wiem czy wybrać z-5500 czy SONY DAV-DZ660 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu specyfikacji tego SONY DAV-DZ660 śmiało mogę stwierdzić że nie ma co się zastanawiać tylko brać póki jeszcze są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie:

Mam te głośniki i jest to wersja z odpinanymi kabelkami. Na pudle od głośników są namalowane te głośniki razem z panelem i na panelu pisze DTS Digital (to tak jakby zdjęcie zrobione panelowi kiedy grał dzwięk w DTS Digital). U mnie w grach Bad Company, Killzone 2 wyświetla sie tylko DTS (bez Digital). Czy to normalne? Nie powinno się wyświetlać DTS Digital?

a jakim kablem masz połączone PS3 z logitechem (jakie wyjście – wejście) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakim kablem masz połączone PS3 z logitechem (jakie wyjście – wejście) ?

Zapewne tak jak ja czyli opticalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz wiem o co chodzi, otóż głośniki wszytkie działają ale w subwooferze jak podłącze to tylko w dwóch gniazdach działają (obojętnie które głośniki) a w trzech następnych już nie działają.Czy wiecie co to może byc?Może bezpiecznik?

Jak puścisz coś 5.1 to będą grały wszystkie. Miejmy nadzieję, że to jest problemem (puszczenie muzy, filmu czy gry w stereo) Co w danej chwili gra jest wyswietlane na panelu... oprócz tego select na padzie PS3 podaje szczegóły. Jak pokazuje 5.1 a leci stereo to składaj reklamację!

Ja moze dodam tylko, ze faktycznie jedno wejscie optyczne to troche boli (ale od czego jest ukryty spliter...

Możesz coś więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak puścisz coś 5.1 to będą grały wszystkie. Miejmy nadzieję, że to jest problemem (puszczenie muzy, filmu czy gry w stereo) Co w danej chwili gra jest wyswietlane na panelu... oprócz tego select na padzie PS3 podaje szczegóły. Jak pokazuje 5.1 a leci stereo to składaj reklamację!

ok ,już dawno to zrobiłem, brat wyciszył całkowicie surround i chyba central i to było powodem....:)doszedłem do tego po kilku godzinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek podejrzewam bedzie fajny i na tym i na tamtum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×