Skocz do zawartości
Gość Masta88

Zestaw głośników Logitech Z-5500

Rekomendowane odpowiedzi

Aha czyli jesteś wyznawca pólsrodkow i marnotrawienia pieniędzy. Można i tak.

ale stary te głośniki są na prawdę świetne. i nie wiem czemu piszesz, ze są to "pierdziawki".... no jest to co naj mniej puste i bez sensowne gadanie!! bo dźwięk jest po prostu świetny! oczywiście nie o to chodzi ale ja nie doszedłem dalej niż do 3/4 glosności co oczywiście nie jest wyznacznikiem jakości ale gadanie o w.w zestawie, że to są "pierdziawki" jest po prostu śmieszne! no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupic ten zestaw poprzez internet i mam maly problem: jak sprawdzic czy jest to wersja V1 czy V2 ?

Wiem ze V2 ma odpinane glosniki ale czy jest tez jakis napis na odudowie, instrukcji itp. zeby gosc przez telefon mogl mi potwierdzic jaka to wersja ?

Chodzi mi o to zeby nie bylo sytuacji ze zadzwonie i gosc powie "no tak odpinaja sie" a pozniej okaze sie ze to starsza wersja , odsylanie, strata czasu, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Ja własnie sprzedałem amplituner onkyo tx-sr502, do tego można dokupić zestaw taga 305. Cena za całość to ok 1000zl. Wiec trzeba być khmmmm zeby kupowac pierdziawki za taka kasę.

Mój wujek ma amplituner Pioneer'a i zestaw kody 5.0 oraz subwoofer również kody ( wszystkie 3 "elementy" kupował osobno ) za co zapłacił grubo ponad 5 tysięcy zł i nie ma totalnie żadnego porównaniu tego jego kina do moich z5500 , te Logitechy "z uśmiechem na twarzy" pożerają na śniadanko takie badziewie , mimo że kosztowało dużo więcej , z5500 mają dużo czystszy dźwięk , grają bardzo ładnie , a pod względem bassu , to żadne kino ani inny zestaw ich nie przebije , bass jest soczysty i głęboki , u w mnie w pokoju trzęsą się we framugach pozamykane okna i drzwi balkonowe , bass jest naprawdę genialny , a satelitki grają rewelacyjnie i ogólnie rozśmieszają mnie ludzie , który mówią że kupili kino np. szajsunga czy innego panasonica za 4 tysiące lub złożyli jakiś bardziej skomplikowany zestaw i wyśmiewają te Logitechy , mimo że ani razu ich nie słyszeli i nie wiedzą o czym mówią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Można i tak głośniki te są dobre do wielu rzeczy - ładnie grają. Do pokoju 3x3 plus minus nic lepszego bym nie polecił.

Ale nie twierdź że są lepsze od porządnego zestawu kina domowego bo możesz obrazić tym naprawdę wielu ludzi

Z5500 są to głośniki pod komputer - czyli można powiedzieć że do niewielkiego pomieszczenia i w pobliżu osoby przy komputerze - można z nich wycisnąć bardzo dużo, ale naprawdę nie porównuj tych sprzętów.

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przymierzam się do kupienia sobie jakichś fajnych głośników. Czy waszym zdaniem jak postawie te tylnie na ziemi po bokach kanapy to będzie źle czy powinny być na podwyższeniu.

Niestety nie mam "z tyłu" żadnych mebli gdzie mógłbym je postawić.

Edytowane przez LethalDoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny być trochę wyżej , też mam z tym problem , u mnie stoją na różnych wysokościach z tyłu , najwyżej sobie powiesisz .

Mam jednak większy pokój niż 3x3 , powiedziałbym nawet , że sporo większy i rzeczywiście ciężko polecić coś lepszego niż z5500 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer może leżeć na podłodze czy pasowała by jakaś pułeczka pod niego?

Edytowane przez alekabanpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy: ile na cm wysokość ma subwoofer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, mozesz sobie z suba mini stolik zrobic hehe :P , ja swoje satelitki postawillem na aluminiowych kolumnach od jakichs starych glosnikow sony, poprostu ucielem zbedne okablowanie, wywiercilem miejsca zeby jakos je przymocowac i przykrecilem, wyglada naprawde elegancko, jakby byly od zestawu hehe :P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer powinien leżeć na podłodze , a najlepiej na podłodze w rogu pokoju , wtedy bass się najbardziej "niesie" i uzyskuje się najlepszy efekt w ten sposób . Wymiary - z przodu szerokość i wysokość 33 x 33 cm , a na długość/głębokość jakieś 41 cm + kilka cm trzeba liczyć na żeberka od chłodzenia , które z tyłu wystają i na to , że będą tam kable wychodzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, chciałem wsadzić sub pod szafkę, ale tam jest 28cm od podłogi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam. Sam głośniczki mam od ponad pół roku, nigdy nie miałem lepszych głośniczków i jakości dźwięku, no i mocy. Potrawię wkur**** sąsiadów z całej ulicy. Przy połączeniu z moim ledowym TV i ps3 po prostu marzenie... Idealny zestaw. Ale nie wtym tkwi problem. Mianowicie, od kiedy posiadam głośniki nie mam pojęcia, jakie opjce mogę odhaczyć w ustawieniach dźwięku w ps3 (z wyjątkiem DTS I DD). Które częstotliwości mogę odhaczyć (oczywiście pomijam 7.1)? Bo ten napis o tym, że mogę uszkodzić głośniki straszy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam. Sam głośniczki mam od ponad pół roku, nigdy nie miałem lepszych głośniczków i jakości dźwięku, no i mocy. Potrawię wkur**** sąsiadów z całej ulicy. Przy połączeniu z moim ledowym TV i ps3 po prostu marzenie... Idealny zestaw. Ale nie wtym tkwi problem. Mianowicie, od kiedy posiadam głośniki nie mam pojęcia, jakie opjce mogę odhaczyć w ustawieniach dźwięku w ps3 (z wyjątkiem DTS I DD). Które częstotliwości mogę odhaczyć (oczywiście pomijam 7.1)? Bo ten napis o tym, że mogę uszkodzić głośniki straszy xD

Dołaczam sie do Postu, ja tez zrezygnowalem narazie z tej opcji :)

Oprócz DTS i DD mozesz odchaczyc AAC a w ustawieniach muzyki najlepszy chyba jest bitmapping 3. Nie wiem jak z czestotliwoscia wyjsciowa, teraz mam 48 kHZ , ale jest tu tez opcja : 44,1/88,2/176,4 kHz .

Zakres częstotliwości glosnikow to : 33 Hz – 20 KHz ale obsługiwane formaty cyfrowe: Dolby Digital, DTS and DTS 96/24, PCM : 44,1 kHz / 16 bitów do 96 kHz / 24 bity

Troche to zamotane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam sie do Postu, ja tez zrezygnowalem narazie z tej opcji :)

Oprócz DTS i DD mozesz odchaczyc AAC  a w ustawieniach muzyki najlepszy chyba jest bitmapping 3. Nie wiem jak z czestotliwoscia wyjsciowa, teraz mam 48 kHZ , ale jest tu tez opcja : 44,1/88,2/176,4 kHz .

Zakres częstotliwości glosnikow to : 33 Hz – 20 KHz ale obsługiwane formaty cyfrowe: Dolby Digital, DTS and DTS 96/24, PCM : 44,1 kHz / 16 bitów do 96 kHz / 24 bity

Troche to zamotane.

 Właśnie ;/ Dlatego chciałem zapytać kogoś doświadczonego, które opcje mogę odhaczyć ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko odnosnie tego zestawu , jeżeli dojedziemy do konca skali głośności to uruchamiają nam sie boosty tak ?? Czy duża różnica jest głośności miedzy kolejnymi poziomami boostow czy juz jak dojedziemy do konca skali to potem te boosty duzej roznicy nie robią w mocy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niestety ale cos sie stalo z moimi glosnikami po prostu nie daja sie wlaczyc i nie jest to wina bezpiecznikow poniewaz je wymienilem.

czy ktos z was mial moze podobny problem i moglby mi napisac co jest nie tak i ile moze kosztowac naprawa.

z gory dziekuje za odpowiedzi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. wiem, że to nie bardzo na temat, ale mam pytanie, mam słuchawki ' LOGITECH ClearChat Pro USB' . Działały bardzo dobrze. Od pewnego czasu podłączając je wyskakuje mi info, że nie rozpoznaje USb. Moi koledzy, którzy znają sie na tym, twierdzą , że potrzebuje płytke i instalować sterowniki. Ale ja płyty już nie mam. czy jest jakas możliwość ściągnięcia sterowników z neta? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na pc czy ps3 ? Jak pc , to strona www.logitech.pl i jedziesz , na ps3 nie da rady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. Jak podłączacie głośniki 5.1 do tv? musi byc taka przejściówka 3x jack 2x chinch? nie ma innej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniac jakies ustawienia w panelu np glosnosc poszczegolnych glosnikow czy subwoofera czy zostawic standardowe?W tej chwili mam subwoofer 2.5 kreski,surround 4 kreski,center 4 kreski.Zmienialiscie cos w tym panelu czy macie wszytko standardowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od sygnału , czasami jest przód głośniej i trzeba centralny ściszyć , a tył za cicho i dać głośniej , bądź na odwrót , a sub zazwyczaj na max . Effect również w zależności od ilości kanałów , w przypadku Ps3 zostawiam Dolby Music/Movie , a jak jest dźwięk w Dts'ie , to same przeskoczą .

Ja natomiast sobie dzisiaj taki bajerek zrobiłem , że mam zupełnie inny pasek od głośności , przy "Level'ach" zostają puste kratki jak się ścisza , a przy wyłączonych głośnikach świeci się fioletowa dioda , a nie czerwony . Mega bajer .

fjdg.jpg

Super , nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy moge podlaczyc bezposrednio do tego zestawu glosnikow

TV-PS3-KOMPUTER? bez przełaczania zadnych kabli z jednego wejscia do drugiego?

Jesli tak to w jaki sposób?

Teraz podłaczony mam Tuner TV do Tv przez kabel HDMI i Ps3 przez HDMI bezposrednio do TV

Dziekuje

Pozdrawiam

N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witam wszystkich jestem tu nowy ;)

Mam pytanie (pewnie lamerskie) apropo tych głośników, i właściwie wszystkich głośników posiadajacych tylko jedno wejście optyczne.

Mianowicie mam moją Slimkę z wyjściem optycznym i TV Samsung UE37C6500 z wyjściem optycznym. Wbudowany w TV Media Player ładnie odtwarza mi filmy MKV z dzwiekiem 5.1 DTS, PS3 jak wiadomo tego nie potrafi. W instrukcjach obu urządzeń jak byk podają, że aby uzyskać dzwięk 5.1 należy połączyć każde urządzenie oddzielnie kablem optycznym z urządzeniem audion. Instrukcja TV mówi wyraźnie, żeby odtwarzacz bluray podłączyć bezpośrednio do odbiornika audio, a nie przez TV

No i teraz pytanie - skoro nasze Logitechy mają jedno wejście optyczne, to czy jest jakiś sposób, aby mieć na stałe podłączone i TV i PS3 do tych głośników nie tracąc ani w jednym ani w drugim dzwięki 5.1? Jest jakaś rozdziałka do kabla optycznego dzięki której będzie można bez ciągłego grzebania przełączania kabli to z TV to z PS3? Mam dużo filmów w MKV z dzwiękiem DTS 5.1 (odtwarzam na TV) ale też kilka filmów na bluray (wiadomo, na Slimce) i chciałbym żeby sprzęt który zakupie obsługiwał oba urządzenia jednocześnie. Czekam na wasze rady bo błądze w ciemnościach.. Ten zestawik: http://www.kameg.pl/shopping/product_enlarge.php?id=600 ma dwa złącza cyfrowe, co myślicie?

Edytowane przez morfeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są rozdzielacze dla optyka. Jednak w opisie jest napisane, że nie mogą niby działać oba urządzenia które dają dźwięk. Więc nie wiadomo, czy będzie to działać przy włączonym tv i ps3. Jeszcze nikt nie napisał, czy ma to jakiś wpływ czy nie. Pewnie gdyby miał normalnie przyciski do wyboru źródła to by nie było z tym problemu a tak to trzeba by się może np u sprzedawcy dokładnie dopytać. A na czym teraz niby odtwarzasz dts 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym teraz niby odtwarzasz dts 5.1?

No właśnie na niczym.. Mam filmy z dts, bluray'e, zainwestowałem w TV i PS3 a dzwięk zostawiłem na koniec i widze że z tym jest największy ból..

Nie zależy mi na tym aby TV i PS3 odtwarzały 5.1 jednoczeńsie. Wystarczy że jak oglądam film z DTS 5.1 z pendrive podłączonego pod TV to mam dzwięk 5.1 z TV, a jak oglądam film bluray z PS3 to mam 5.1 z PS3, bez grzebania w kablach. Rozdzielacz da radę z czymś takim?

Raz jedno, raz drugie, oba w 5.1, bez przełączania kabli - to mój cel :D Dzięki za odpowiedz :)

Edytowane przez morfeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×