Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Sieema :P Mam do was pytanie, a mianowicie : Czy ktoś z was czytał metro 2033 Glukhovsky'ego ? Kupiłam sobie na pewnym portalu aukcyjnym :DD (Nie będe reklamować, ale i tak każdy wie o co chodzi :P) 2 części książki metro 2033 - metro 2033 i 2034. Czy ktoś z was czytał już tą książke? Jest ona godna polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem! :) Zajebiaszczy klimat (jeżeli chodzi o klimaty postapokaliptystyczne). Cały czas trzyma w napięciu i nie daje się oderwać :D Z całego serca polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem! :) Zajebiaszczy klimat (jeżeli chodzi o klimaty postapokaliptystyczne). Cały czas trzyma w napięciu i nie daje się oderwać :biggrin: Z całego serca polecam :)

Dzięki za odp :-) A grałeś może w grę Metro 2033 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie gralem :( Nie lubie gier a'la horror itp. poczytac i owszem, ale nie grac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajarany recenzją gry i klimatem a'la Dead Space w Zssr bardzo chciałem zagrać w Metro ... Niestety gierka nie wyszła na Ps3, mój PC nawet na Saperze zamula, a XBox to Zuuoooo, więc apetyt można zaspokoić książką, nie znam poziomu gry ale jeśli chodzi o książkę to liznąłem kilka pierwszych stron i daje radę, nie chcę tutaj zbyt wiele zdradzać ale z pewnością to dobrze wydana kasa, zwłaszcza że dorwałaś dwupak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie przeczytać, z literatury King'a ?

Takie najlepsze jego książki.

Czytałem Carrie i bardzo mi się spodobała.

Edytowane przez dejvid1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie dobry kryminał ?.

Może to nie kryminały sensu stricte, ale jeśli nie czytałeś nic Mario Puzo to gorąco polecam nadrobienie zaległości. Osobiście zachęcam do rozpoczęcia od "Ojca Chrzestnego" albo "Głupcy Umierają"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie przeczytać, z literatury King'a ?

Cała masa, długo by wymieniać. Ostatnio dokończyłem serię "Mroczna Wieża". Jak lubisz długie i głębokie powieści to w sam raz.

Dodatkowo:

"Pod Kopułą" - bardzo ciekawe wątki psychologiczne, długa i ciekawa!

"Bastion" - rewelacja jak dla mnie, czytałem 2 razy. Coś w stylu cyfrowego fallout'a

"Miasteczko Salem" - klasyk!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio urodziny i w końcu postanowiłem sobie sprawić książkę R.R. Martina "Gra o Tron". Szybko idzie, ale po trzykrotnym obejrzeniu pierwszego sezonu nie jest za bardzo ekscytująco. Trzeci tom na 100% przeczytam przed obejrzeniem trzeciego sezonu.

Tydzień temu w końcu skończyłem czytać książkę Richarda Dawkinsa "Bóg Urojony" - ciężko było ją skończyć :P

Jeżeli po przeczytaniu 'Gry o Tron' nie wezmę się od razu za czytanie drugiej części to zacznę czytać "Norwegian Wood" Haruki Murakamiego, a później "Chłopiec z Latawcem" Khaleda Hosseini. Obie książki już od 6 miesięcy czekają na przeczytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem z Gra o Tron. Ciezko mi bylo przez te ksiazke przebrnac, skoro sie ogladalo wczesniej pierwszy sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek Dukaj "Lód" - polecam, aczkolwiek dojrzalszym zwolennikom s/f, ktorzy z racji "jedynego - slusznego jezyka w szkole" wychwyca wszelkie smaczki rosyjskiich wtracen i nalecialosci. Po latach siegnalem znow po tego autora i musze przyznac, ze nie zawodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnio i śmiało polecam:

Dmitrij Głuchowski - Metro 2033

Robert. E Howard - Conan i Pradawni Bogowie

Suzanne Collins - Hunger Games

H.P. Lovecraft - Zestaw opowiadań

Stephen King - Carrie

Każda z książek opowiada wspaniałe historie czasami wymieszane z sf a czasami z fantasy. Zaczynając od zniszczonego po apokalipsie świata w metro 2033 gdzie bohater stara się uratować swoją rodzimą stację, przez wyprawy Conana po niebezpiecznych zakątkach świata w poszukiwaniu chociażby skarbów, niebezpieczne igrzyska w których tylko jedna osoba może przetrwać do świata gdzie świat nadprzyrodzony przeplata się z naszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam obecnie "Ojca Chrzestnego", którego polecił mi Danny Boy - po przeczytaniu na pewno napiszę swoje odczucia i opinię co do tej książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu Ci mówię...jak czytasz książkę Hunger Games to nie ruszaj filmu ponieważ tylko się zdenerwujesz jak beznadziejną ekranizację zrobili...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniam teraz Diuna "Bitwa pod Corrinem" Briana Herberta. Jak ktoś lubi sci-fi polecam zacząć od serii "Diuna" Franka Herberta a potem zabrać się za uzupełnienia. Przeogromny świat i chyba najlepsza powieść sci-fi jaką czytałem.

Starcza na długo i naprawdę wyciska wszystkie pokłady wyobraźni od czytelnika!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim "Patriotów" Toma Clancy'ego...genialna książka...fabuła wciąga i widać że autor wie o czym pisze...oraz jak pisać żeby wciągnąć czytelnika na długie godziny...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecę oldschoolem i zaczynam na nowo sagę diuna... Ja pierdziele jak, ale na nowo się wkręciłem w polityczne zagrywki tej wspaniałej opowieści sci-fi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie maraton Diuny zrobiłem zimą. Muszę kiedyś się zdobyć na odwagę i przeczytać to co wyszło z pod pióra Briana. A a bardziej aktualnie to skończyłem właśnie "Królową Potępionych" - wymęczyła mnie ta książka okrutnie - z wyjątkiem jednego wątku to nuda na przemian z gejostwem, myślę że to ostatnie wypociny od Rice którymi dałem się zainteresować(czytałem jeszcze zdecydowanie lepszy "Wywiad z Wampirem"). Teraz pora na odtrutkę w postaci klasyki Cthulhu-verse pióra Lumleya - "Burrowers Beneath" czyli u nas "Kretochłony/Władcy Podziemi" :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się przemogłem i przeczytałem na razie 2 tomy Achaji Ziemiańskiego. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, kompletnie nie rozumiem krytyki. Wulgarny język nie przeszkadza w czytaniu i nie wyobrażam sobie wojska, mówiącego w inny sposób. Co do erotyzmu to też nie widzę nic złego, od razu Sapkowski mi się przypomina. Jedynie denerwują mnie motywy religijne, strasznie pomieszany jest ten wątek, a sceny gdzie Meredith i Wirus rozmawiają ze sobą mnie odrzucają i mam ochotę pominąć rozdział. Również nawiązania do przyszłości (książka toczy się w średniowieczu, a w błyskach pojawiają sie samochody i karabiny) mnie irytują, dwie płaszczyzny czasowe nie pasują według mnie do tej książki. Po 2 częsciach jestem zadowolony, narazie takie 9/10 wystawie, bo oprócz tych dwóch mankamentów to według mnie książka bardzo dobra.

Edytowane przez Astro222
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wydany został też "Pomnik Królowej Achaji"...ja z książek które przeczytałem ostatnio to śmiało mogę polecić Dante Alighieri - "Boska Komedia"...miałem to jako lektura w liceum ( ale to tylko kawałki ) lecz dopiero teraz postanowiłem przeczytać całosć...szczerze polecam...

Poemat przedstawia wizję jego wędrówki przez zaświaty i więcej nie chcę wam spoilerować :) ale mówię wam warto....

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GROM. Siła i Honor

Szkoda że tak krótka.. Miło było się dowiedzieć jak ważny był/(jest?) GROM na świecie, jak wyglądała rekrutacja do niego, ich operacje.. Zajebista ksiażka/(wywiad?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Kinga czytałem: Miasteczko Salem, Smentarz dla zwierząt, Lśnienie, Misery, jakaś książka związana z marszem nie pamiętam tytułu. Wszystkie gorąco polecam a najlepiej w takiej kolejności jak napisałem :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×