Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku przeczytałem

'Gra Endera' 10/10 - Jedna z najlepszych książek jakie czytałem.

'Chłopiec z latawcem' 7/10 - Opowieść chłopca z Iraku. ciekawe tło opowieści i solidnie napisana, ale sama fabułą pozostawia wiele do życzenia.

'Cień Endera' 8/10 - Historia Endera z innego punktu widzenia. Trochę przesadzona, ale tak samo interesująca.

"Kroniki Marsjańskie" 8/10 - Niesamowita historia kolonizacji Marsa. Poszczególne opowiadania różnią się stylem i są świetną metaforą naszego społeczeństwa. Wrażenie robi to, że książka była napisana na początku lat 50tych.

Obecnie czytam 'Na południe od granicy, na zachód od słońca' Murakamiego i jest na razie jedynie średnio na plus ( 6+ ). Chyba najgorsza książka Murakamiego którą czytałem ( a przeczytałem już około 10 jego książek ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane:

Blade runner: Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? - Dicka Philipa - trochę się zawiodłem, liczyłem, że będzie bardziej filozoficznie i cyberpunkowo, dużo aspektów nie wyjaśnionych, taki przeciętniak, a liczyłem, iż dadzą tu więcej rozważań o znikomych różnicach między człowiekiem a maszyną, szkoda no.

Lalka - Bolesława Prusa, czyli Aleksandra Głowackiego - rozważania filozoficzne, które mi przypominają obecnie grane Final Fantasy VIII, książka dobra, szkoda tylko tych ostatnich rozdziałów, które mi się nie podobały.

Bardzo polecam krótką nowelkę Sienkiewicza - Szkice węgle, mi się bardzo podobała.

Zaraz ruszam za Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, czyli Kobieta z tatuażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obiecuj sobie wiele po szwedzkim kryminale, te wszystkie zachwyty jak dla mnie przesadzone, ot niezły kryminał.

Szukam jakichś dobrych książek wojennych, tylko nie czarno-białych i patetycznych. Najlepiej o Wietnamie... Polecicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie czytam 'Na południe od granicy, na zachód od słońca' Murakamiego i jest na razie jedynie średnio na plus ( 6+ ). Chyba najgorsza książka Murakamiego którą czytałem ( a przeczytałem już około 10 jego książek ).

Moim zdaniem gorszą powieścią Murakamiego od tej jest chyba tylko "Po zmierzchu". Ale nie ma co po dwóch nieudanych książkach skreślać autora, ponieważ niektóre jego książki są bardzo dobre, niektóre mniej, tak jak te wyżej wymienione.

Ostatnio przeczytałem książkę Camilli Lackberg "Kaznodzieja". Kryminał fajny, szybko się czyta i można polecić dla ludzi którzy szukają trochę wytchnienia od książek bardziej ambitnych. Moim zdaniem książka na 6 w skali oczywiście do 10.

Teraz jestem w trakcie czytania książki Murakamiego "Kroniki ptaka nakręcacza" i jak do tej pory (ponad 200 stron przeczytanych) powieść jest bardzo interesująca i wciągająca.

Edytowane przez Strepsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli polubiłeś "Kroniki ptaka nakręcacza" to koniecznie przeczytaj "Kafka nad morzem". Według mnie najlepsza jego książka i jedna z najciekawszych jakie przeczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy:

- S. King "Mroczna Połowa" - miłe zaskoczenie. Książka jest bardzo dobrze napisana, posiada "kingowski" klimat i trzyma w napięciu. Kilka fajnych pobocznych wątków i ciekawe postacie to zdecydowanie plusy tego utworu.

- Tom Clancy "Szach-mat" - jestem fanem Splinter Cella, dlatego bardzo ucieszył mnie fakt, że jest to książka o przygodach Sama Fishera. Historia zdecydowanie do najciekawszych nie należy (zapobieganie wojnie - znowu..?), ale ogólnie czytało się przyjemnie. Dobra książka szpiegowsko-sensacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz książki Clancyego to polecam Patriots...genialna, praktycznie nie mogłem się od niej oderwać...tak samo EndWar, mimo że książka krótka i na jedno podejscie to też jest kozacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zobaczę to Patriots.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem wiele dobrego na temat sagi "Kroniki Królobójcy" autorstwa Rothfuss Patricka. Ponoć jest to największe odkrycie ostatnich 5 lat. Za chwilę zaczynam czytać pierwszą część - "Imię Wiatru". Trochę szkoda, że nie mogłem tej książki kupić na allegro, ani ze strony selkar - będę więc ją czytać z pdfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tom trylogii Millenium przeczytany - ujdzie, nie jest to coś wybitnego, ale łatwa do odbioru, mocno zainteresowała w paru rozdziałach, ale jakoś mocno mnie nie ciągnie do II, oby tylko nie przeistoczyło się to w pseudo-fabularną książkę.

Haruki Murakami Po Zmierzchu przeczytany - nie zrozumiałem, muszę poszperać po necie interpretacji, chyba że ta książka nie miała drugiego dna, to wtedy zrozumiałem :laugh:.

Teraz zabieram się za pierwszą część trylogii Murakamiego, właśnie dojechała, oraz za Zbrodnię i Karę Dostojewskiego - lektura do szkoły, która, wnioskują z opisów siostry, może być fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieże z kamienia Wojciecha Jagielskiego - kapitalnie napisany reportaż o konflikcie w Czeczenii. Nie spodziewałem się, że aż tak mnie wciągnie. Nie tylko opisuje pracę reportera wojennego, ale także ukazuje spotkania z najważniejszymi osobami w tym konflikcie. Ukazuje skutki nie tylko pokazywane w mediach, ale także i charakter Czeczenów, który jakby nie patrzeć odegrał ogromną rolę w ich historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Futbol, cholera jasna. Biografia SIR ALEXA FERGUSONA ! polecam wszystkim kibicom piłki nożnej! !!

Przeczytane:

Blade runner: Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? - Dicka Philipa - trochę się zawiodłem, liczyłem, że będzie bardziej filozoficznie i cyberpunkowo, dużo aspektów nie wyjaśnionych, taki przeciętniak, a liczyłem, iż dadzą tu więcej rozważań o znikomych różnicach między człowiekiem a maszyną, szkoda no.

Lalka - Bolesława Prusa, czyli Aleksandra Głowackiego - rozważania filozoficzne, które mi przypominają obecnie grane Final Fantasy VIII, książka dobra, szkoda tylko tych ostatnich rozdziałów, które mi się nie podobały.

Bardzo polecam krótką nowelkę Sienkiewicza - Szkice węgle, mi się bardzo podobała.

Zaraz ruszam za Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, czyli Kobieta z tatuażem.

czytałem ostatnio ostatnią pozycję, niestety najpierw oglądałem film w wersji szwedzkiej, więc troche mi to popsuło przyjemność z czytania. Teraz czekam na kolejne części trylogii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście rację co do "Gry Endera" świetna książka, teraz czytam Rodzinę Borgiów i obecne afery kościelne są niczym w porównaniu z działaniami papieża Aleksandra i swity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, Ibra - autobiografia jednego z najlepszych piłkarzy świata ;) świetnie się czyta, wchłania od razu.. dobrą recenzją jest to, że przeczytałem ją w jeden dzień :) wyjaśnia wszystkie najważniejsze wydarzenia w życiu osobistym jak i sytuacje boiskowe :) Polecam każdemu fanowi piłki nożnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze losy Endera są też bardzo ciekawe polecam przeczytać wszystko po kolei na razie zdarzyła mi się tylko jedna słabsza książka ale i tak warto przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj tak Metro2033 to kawał dobrej książki z dobrym niby zakończeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ukończyłem:

"Nagi wojownik" - książka napisana przez rosyjskiego instruktora komandosów Specnazu, dotyczy treningu siły z wykorzystaniem masy własnego ciała. Polecam tym, którzy lubią sobie czasami poćwiczyć i cenią sobie aktywność fizyczną.

"Diuna" - co tu dużo mówić, klasyka fantastyki, porusza wiele interesujących wątków aktualnych w dzisiejszym świecie, mimo, iż rozgrywa się w futurystycznym świecie kosmosu.

"Wałkowanie Ameryki" - przeczytałem w czasie podróży pociągiem na uczelnię. Przyjemna i lekka lektura dotycząca stereotypów odnośnie USA, napisana przez wysłannika polskiego radia. Dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy i przyznam, że "Ci amerykanie nie są wcale tacy źli".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wałkowanie Ameryki" potwierdzam interesująca książka redaktora Marka Wałkuckiego. Ja polecam ze swej strony popołudniowe piątkowe audycje w Trójce, mniej więcej o 16:35 Pan Kuba Strzyczkowski łączy się z wyżej wspomnianym Panem Markiem i prowadzą bardzo miłe, kulturalne rozmowy o wydarzeniach za oceanem, a na koniec zawsze Pan Marek opowiada o śmiesznych w skutkach napadach na banki, sklepy, stacje benzynowe itd, zawsze jest stos śmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po Zachodzie Słonca" King'a, bardzo dobra ksiazka, jest to zbiór kilku naprawde fajnych opowieści ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie czytam "Mitologię japońską" i "Zbrodnię i karę", następnie planuje sobie coś Kinga przeczytać może "Smenatrz dla zwierząt" lub "Miasteczko Salem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam teraz "Rogi" Joe Hilla (syn Kinga). Powieść o facecie, któremu urosły rogi i ludzie mówią mu tylko i wyłącznie prawdę. Dobra jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś może "Nakręcana Dziewczyna" Paola Bacigalupi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×