Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

WM bardziej skupia się na mechanice i bardziej technicznych rzeczach związanych z samochodami niż na czystym ściganiu się tak jak to jest w Initialu.

Co do filmu WM to wierz mi...totalna kapa. Oglądałem co prawda wersję w FullHD, ale i tak pozostawia wiele do życzenia.

A aktorzy to nie wiadomo czy to kobiety czy mężczyźni, aż się bałem powiedzieć czasami "fajna babeczka" :)

Ale obejrzeć dla samego "Akuma No zetto" warto :) Samochód prezentuje się wspaniale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Gintama zupełnie nie przypadła do gustu. Obejrzałem chyba z 20 pierwszych odcinków i miałem dość.<br>Być może temu, że szukałem tam zupełnie czegoś innego.

Pierwszy sezon to wprowadzenie. Sam chciałem skończyć to oglądać. Około odcinka 23 zakończą wprowadzanie nowych bohaterów i skupią się na (zabawnej) akcji.

Chociaż patrząc na listę odcinków to jeżeli nie spodobał się Tobie odcinek 20ty to raczej już na pewno nie przypadnie Tobie do gustu to anime - 20ty odcinek jest jednym z lepszych ( z 30 najlepszych :P )

Po skończeniu Gintamy wziąłem się w końcu za oglądanie filmów -

4 dni temu Sword of the Stranger - raczej typowa fabuła ( wojownik zaprzyjaźniający się dzieckiem, które zostaje porwane itd. ) rozgrywająca się w XVI wiecznej Japonii. Ładna oprawa, szybkie walki 8/10

3 dni temu obejrzałem Mój sąsiad Totoro - bardzo słodki film, ale jedynie z częścią magii kolejnych filmów Mayazakiego 8/10

2 dni temu Nausicaä of the Valley of the Wind - niewiarygodne, że ten film Mayazakiego jest z 1984 roku. Niesamowita akcja, apokaliptyczny klimat ( kojarzy mi się z Wolf's Rain ) 8/10

Wczoraj oglądałem Summer Wars - film Mamoru Hosody( jego inny film to np. Toki wo Kakeru Shoujo ). Piękna animacja, pierwsze 2/3 filmu to anime niby romantyczne, kolejna 1/3 to niezły bullshit w cyber przestrzeni. Ogólnie film bardzo przyjemny 9/10

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś animex w stylu drugiej serii Full Metal Panic lub GTO. Z tym, że chodzi mi po prostu o przyjemną komedię w szkole czy coś takiego.

No i żeby główny bohater nie był pipą bo nienawidzę jak przez cały czas boją się własnego cienia.

Najlepiej jakby główny bohater był jakimś wymiataczem czy coś w tym rodzaju, hehe :)

Oczywiście głównym bohaterem nie musi być nauczyciel. Tak jak mówię, jakaś przyjemna szkolna komedia z sympatycznymi bohaterami.

Na necie czytałem coś o Love Hina, ale boję się że to jakieś romansidło dla babek.

Z góry dzięki za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie oglądałeś School Rumble, to w takim razie migiem to nadrób. Jedna z lepszych szkolnych komedii, może nie z takim badassem jak Onizuka, ale śmiać się na pewno będziesz :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

School rumble odpada bo to ma sporo romansidła w dalszej fazie i to w dodatku niedokończonego Patricko się porzyga. To już bardziej Love Hina paradoksalnie tam jest tego mniej a więcej komedii niestety główny bohater jest pipą :D przynajmniej z początku o ile dobrze pamiętam.

O post 666 muszę polecić coś ciekawego na ten jubileusz :tongue:

No więc tak mega komedia

Seto no Hanayome

A tutaj 2 perełki

Soul Eater

Break Blade

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż na jakieś kompromisy na pewno trzeba pójść, bo zauważyłem, że elementy romansidła są prawie w każdym lżejszym anime, a nawet nie tylko.

Zobaczę w takim razie to Love Hina i to Seto no Hanayome bo widziałem, że jest dość wysoko.

O School Rumble jeszcze poczytam, bo widziałem, że też jest wysoko w rankingu.

Soul Eater'a próbowałem, zupełnie nie podszedł mi jego styl.

Nie mówię, że anime jest złe, ale no...nie przypadło mi najzwyczajniej w świecie do gustu :)

Mimo wszystko dzięki za propozycję, na pewno jest sprawdzę :)

Jak macie coś jeszcze to piszcie, animców nigdy mało :P

PS.

Polecam obejrzenie sobie Full Metal Panic, naprawdę fajne anime, a druga seria jest typowo komediowa.

PS2.

W ogóle to mam ochotę obejrzeć sobie Code Geass po raz drugi, tylko zastanawiam się czy jest jakaś wersja zremasterowana?

Z tego co widzę to są odcinki w FullHD, sprawdzę i dam znać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seto jest o tyle dobre, że ma początek - środek - i koniec nie jest niedokończone. A motywy ma takie, że czasami płakałem ze śmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, na pewno sprawdzę :D Dzięki za propozycję.

Tak jak pisałem, jak coś Wam się jeszcze napatoczy to dajcie znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, na pewno sprawdzę :D Dzięki za propozycję.

Tak jak pisałem, jak coś Wam się jeszcze napatoczy to dajcie znać :)

Angel Beats! - całkiem niezłe, trochę zmarnowanego potencjału, jednak mi się bardzo podobało i jedno z lepszych ostatnich lat, również trochę humoru, jednak od połowy zaczyna wkradać się romans, a pod koniec dramat, jeżeli jesteś emocjonalny to przygotuj chusteczki ;),

b gata h kei - komedia polegająca na tym, że dziewczyna chce stracić dziewictwo, ale kompletnie nie wie jak się do tego zabrać, wybrała chłopaka i cały czas będzie próbowała go zdobyć, komedia ze zboczonym zabarwieniem, ale momenty niektóre są takie, że z krzesła spadałem :laugh:, czytam mangę,

baka to test to shoukanjuu - komedia pełną gębą, pełna absurdalnego humoru, zdecydowanie anime, które ma dystans do samego siebie i innych produkcji :thumbsup:, historia rozgrywa się w szkole gdzie wprowadzają nowy system nauczania i dzielą uczniów do klas według ich poziomu wiedzy, polecam,

Bakemonogatari - romans, jednak nie umiem o tym nie wspomnieć, bo uważam, że to jedno z lepszych anime ostatnich lat, trudno nawet napisać o czym to jest nie psując zabawy, to anime to ciągłe zaskoczenia, odkrywanie i próby zrozumienia zamysłu twórców, plus wyjątkowa narracja i styl graficzny :cool:,

Beelzebub - chyba nie trzeba pisać, jednak jedna z lepszych komedii, niektóre akcje rozwalają, w końcu bohater z jajami :cool: hehe

Golden Boy - może nie szkolna, ale gwarantuje, że z krzesła spadniesz :thumbsup:!,

hanamaru youchien - akcja dzieje się w szkole podstawowej lub w przedszkolu, naprawdę śmieszne miejscami anime, a przygody dzieciaków naprawdę ciekawe, anime poszło odrobinę w złym kierunku, jednak można się pośmiać,

Hetalia ... - to nie szkoła, ale jako komedie i parodię stanowczo można polecić :thumbsup:,

K-ON! - to bardziej okruchy życia, perypetie świeżych licealistek, powstawanie zespołu muzycznego i jego problemów, całkiem przyjemne, ale tylko jeśli masz nadmiar czasu,

lucky star - jeżeli masz już jako taki dorobek obejrzanych serii to możesz się za to brać, jeśli nie to trzymaj się z daleka aż przyjdzie czas hehe, GWARANTUJE będziesz się bawił jak nigdy :thumbsup:,

kore wa zombie desu ka - jedna wielka parodia, do połowy bardzo śmieszne, jednak dalej robi się niepotrzebnie poważne, główny bohater ma pewną przypadłość, którą wszyscy dobrze znamy (między innymi z wielu gier) i jest ona świetnie ukazana,

mitsudomoe - to trzeba obejrzeć, koniecznie, ubawiłem się przy tym jak przy niczym innym, naprawdę każdy odcinek śmieszy :rofl:,

mm - główny bohater ma pewną przypadłość, a w szkole jest pewien klub, który pomaga wszystkim którzy mają problemy, niestety z butami włazi romans, jednak jest on kolejną rzeczą którą można tu wyśmiać,

nodame cantabile - jeżeli anime trzyma poziom mangi to gwarantuje, że będziesz boki zrywał, jednak bohaterowie to studenci, a nie uczniowie :geek:,

sayonara zetsubou sensei - parodia nad parodiami, śmianie się ze wszystkiego i ze wszystkich, świetna kreska, muzyka, bohaterowie, fabuła, szkoła - KAŻDY FAN ANIME POWINIEN PRZYNAJMNIEJ SPRÓBOWAĆ :thumbsup:,

seitokai-no-ichizon - w samorządzie szkolnym ląduje facet, którego jedynym celem jest stworzenie z niego haremu, polecam, ja się dobrze bawiłem, jednak trzeba trochę dystansu, masa nawiązań do innych anime i zboczonych gagów :pardon:,

seitokai-yakuindomo - facet zostaje zmuszony do wstąpienia do samorządy szkolnego i tam musi znosić zboczenia jego członkiń, zabawne, jednak tylko dla osób, których nie denerwuje masa fanserwisu i nawiązań do seksu :biggrin:,

Wszystko co związane z Suzumiya Haruhi - jak nie znasz to marsz nadrobić, to wręcz ikona japońskiej animacji jak Evangelion, czy Death Note itd. :happy:,

Usagi Drop - może to nie szkoła, nie komedia, ale to anime w którym ostatnio się zauroczyłem, po prostu cudowne, serdecznie polecam, bo to rodzynek jak ich mało :thumbsup:,

welcome-to-the-nhk - komedia, jednak z przekazem, mało o szkole i niekoniecznie lekka, trochę zagłębianie się w psychikę bohatera i jego problemów, dla jedno z lepszych anime i lepiej wykonanych,

Working!! - IDEALNE DLA CIEBIE, gwarantuje to, szkoły niema, ale jednak uważam, że szukasz właśnie czegoś takiego ;),

Trochę to zajmuje, jednak dzięki temu pytaniu przypomniałem sobie masę anime, thx. miłego oglądania ;).Starałem się wypisać te, które nie są za ciężkie i przynajmniej delikatnie ocierają się o szkołę :thumbsup:.

Edytowane przez bzykacz
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie oglądam Kuroshitsuji 1&2 oraz zacząłem Gintamę.

Również polecam Angel Beats!, Bakemonogatari, Beelzebub.

Nie wymienione wcześniej to: Toriko, Bakuman, Ao no Exorcist, Mushi-Shi, Natsume Yuujinchou, GUNxSWORD, Arakawa Under The Bridge, Basilisk Kouga Ninpou Chou, Ichiban Ushiro no Daimaou, Tengen Toppa Gurren Lagann.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzykacz, dzięki wielkie! To teraz na pewno będę miał co oglądać :D

Plusik dla Ciebie, że chciało Ci się pisać :) No to na dniach biorę się za ściąganie czegoś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzykacz, dzięki wielkie! To teraz na pewno będę miał co oglądać :D

Plusik dla Ciebie, że chciało Ci się pisać :) No to na dniach biorę się za ściąganie czegoś :)

Niema za co, przypomniałem sobie masę serii dzięki temu pytaniu ;). Mam przeczucie, że szukasz czegoś takiego jak Working!!, Sayonara Zetsubou Sensei również bardzo polecam, to parodia nad parodiami, jedno z lepszych komedii, jak obejrzysz to będziesz powtarzał tekst głównego bohatera i się z tego śmiał, gwarantuje. Tekst swoją drogą świetny hehe :laugh:, obejrzałęm to kawał czasu temu, a nadal na wspomnienie mam banana na twarzy :biggrin:!

Edytowane przez bzykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zostały wymienione serie które niestety w wersji serialowej są słabe, moim zdaniem szkoda na nie czasu: kore wa zombie desu ka, b gata h kei, mm. Ja bym tego nie polecił kompletnie nikomu.

A Ichiban Ushiro no Daimaou oraz Ao no Exorcist, stracony materiał podzieli los innych świetnych serii które świetnie się zaczęły a zostały zjebane przez niepotrzebną zmianę fabuły względem oryginału. Powinni wziąć przykład z To aru majutsu index.

Za to

baka to test to shoukanjuu 1 i szczególnie 2 sezon beka jak nic

Bakemonogatari, fajne ale jak komu podchodzi

mitsudomoe tu to można dostać spazmów ze śmiechu

sayonara zetsubou sensei to trzeba się mocno wczuwać żeby nadążać ale to wyższy poziom jazdy

seitokai-yakuindomo hehe to jest niezłe

Arakawa Under The Bridge nie oglądałem trza nadrobić

Working niedługo 2 sezon ach przypominała mi się moja 1 praca.

Pozostałe są dobre w zależności kto czego szuka.

No ale + za wysiłek :)

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berserk jest naprawdę godną polecenia mangą. :)

Full Metal Alchemist- najśmieszniejsza manga jaką czytałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe info dla zjadaczy OP następny odcinek one piece będzie miał nową numerację i podtytuł One Piece: Shin Sekai (new world). Zero przerywaczy cały czas fabuła komiksowa hej. OP od dawna jest numerem jeden ale teraz to już zmiażdży. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem Hajime no Ippo oraz od razu przeszedłem do drugiego seasonu który też oglądałem za odcinek bo strasznie mnie wciągnęło do tego te świetne soundtracki. Nawet jeśli nie jesteście fanami boksu to i tak obczacie tytuł. Takie świetne anime o sporcie to rzadkość aż szkoda że nie powstają dalej anime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kończę DnB i zabieram się za drugą serię:thumbsup: Świetne anime naprawdę, i teraz takie pytanko mam, po tej pierwszej serii obejrzeć sobie OAV'ke czy lepiej po drugiej?

Jeszcze pytanie takie ile ta OAV'ka trwa? 24minuty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zostały wymienione serie które niestety w wersji serialowej są słabe, moim zdaniem szkoda na nie czasu: kore wa zombie desu ka, b gata h kei, mm. Ja bym tego nie polecił kompletnie nikomu.

A Ichiban Ushiro no Daimaou oraz Ao no Exorcist, stracony materiał podzieli los innych świetnych serii które świetnie się zaczęły a zostały zjebane przez niepotrzebną zmianę fabuły względem oryginału. Powinni wziąć przykład z To aru majutsu index.

Za to

baka to test to shoukanjuu 1 i szczególnie 2 sezon beka jak nic

Bakemonogatari, fajne ale jak komu podchodzi

mitsudomoe tu to można dostać spazmów ze śmiechu

sayonara zetsubou sensei to trzeba się mocno wczuwać żeby nadążać ale to wyższy poziom jazdy

seitokai-yakuindomo hehe to jest niezłe

Arakawa Under The Bridge nie oglądałem trza nadrobić

Working niedługo 2 sezon ach przypominała mi się moja 1 praca.

Pozostałe są dobre w zależności kto czego szuka.

No ale + za wysiłek :)

Kore wa zombie desu ka jest naprawdę śmieszny tak do 5 odcinka, dalej już lepiej wyłączyć, bo strata czasu, jak zwykle chcą nam wcisnąć jakąś poważną fabułę gdy my chcemy się pośmiać.

B gata się nie zgadzam :laugh:. Dla mnie dobre anime, ale co kto woli.

Po namyślę jednak z MM się zgadzam, że trochę na wyrost poleciłem, oglądałem chyba, bo nic ciekawego w sezonie nie było i dlatego mam odrobinę zawyżoną opinie :pardon:, jednak pośród masy kiczu w tym anime są świetne sceny co do tego wątpliwości nie mam ;)! MM można skreślić!

Arakawa Under The Bridge jest od twórców Bakemogatari, jednak zupełnie inne podejście. Miejscami śmieszne, takie pomieszanie z poplątaniem, jeśli ktoś ma trochę wolnego czasu to polecam, jednak nie jest to anime co koniecznie trzeba obejrzeć ;).

Najwięcej śmiechu jest chyba przy Mitsudomoe, z tym że dominują żarty i gagi sytuacyjne :laugh:. Największa rozkmina jest przy Sayonara Zetsubou Sensei masę żartów, nawiązań do innych anime, do kultury Japonii, postawy ludzi, filmów, anime, a wszystko to w miarę inteligentny sposób, ale też masę własnego humoru na czele z tekstem głównego bohatera hehe :laugh: . Poza tym świetna zabawa kreską i dobór muzyki, lubię gdy twórcy bawią się konwencją i dizajnem, widać że mieli przy tym masę radochy hehe, w jednym odcinku wyśmiali siebie i innych twórców, z tego co pamiętam hehe.

Hetalia zwala z nóg, naprawdę! Serdecznie polecam!

Edytowane przez bzykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja wczoraj skończyłem serię FULL METAL PANIC. Muszę przyznać, że jest genialna, 3 seria po prostu mnie pochłonęła bezwzględnie!

Jest dramat, trochę humoru oraz napięcie, czyli to co powinno być w dobrym anime.

Szkoda, że seria została niedoceniona, a przynajmniej nie na tyle, żeby ją kontynuować. Uważam FMP za naprawdę świetny produkt.

Jak ktoś nie oglądał to niech koniecznie nadrobi, dla mnie bajka!

Swoją drogą teraz biorę się za Working, a potem za Angel Beats. Mitsuodorme (czy jakoś tak) jest już w trakcie pobierania.

Natknąłem się też na coś takiego jak Clannad, widzę, że jest dość wysoko notowane.

Dobre to? Komedia czy raczej dramat? Czy pomieszane? Bo po tagach to niekiedy można się zawieść dosłownie.

PS.

Macie konta na anime-planet.com? Jak tak to to moje konto:

http://www.anime-planet.com/users/Patricko

Dajcie swoje, nie wiem czemu, ale lubią popatrzeć co inni forumowicze zawsze oglądają :P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clannad to takie trochę tego trochę tamtego, ale nie jest to komedia raczej prawdziwe życie + elementy komediowe czasami + dramat. Ja tak odczułem tą serie. A 2 sezon to już w ogóle rachunki trudności życiowe etc. ja nie dałem rady 2 sezonowi.

Zaczynasz working dobry wybór polewka i fajne postacie czekam na 2 sezon już niedługo.

Nie mam konta na AP bo chyba cały dzień bym uzupełniał a połowę tego co obejrzałem bym pominął. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej polecam http://myanimelist.net/

Wczoraj obejrzałem całą serię Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai . Tegoroczny hit - w sumie 11 odcinków. Bardzo dobre i lekko wzruszające anime ( 8/10 )

Musze pochwalić się, że zbliżam się do wielkiej liczby jaką jest 100 skończonych różnych serii(filmów) anime ;)

Moja lista

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anime praktycznie zacząłem oglądać 8 lat temu.

Edit dół : Przewagą myanimelist nad tą Twoją stroną jest to, że myanimelist ma największą bazę użytkowników oceniających anime w internecie.

Jest również bardzo czytelne

Posiada mnóstwo recenzji wszystkich anime

W miarę rzeczywiste oceny ( bardzo dużo osób wystawia oceny - np. najbardziej popularne anime na stronie to Death Note i ocenę wystawiło mu niemal 150 000 osób i anime jest dopiero na 15tym miejscu gdzie prawie na każdej innej stronie mała liczba głosujących zawyża temu anime noty przez co jest na pierwszych miejscach)

Przy każdym anime jest krótka lista, tworzona przez użytkowników, podobnych anime.

Do tego każdy odcinek ma swój temat na forum, gdzie jest oceniany i komentowany

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie MAL jest zbyt chaotyczne i mało czytelne. W dodatku pamiętam jak na każdej przeglądarce działać mi ta strona poprawnie nie chciała.

Może teraz jest już ok, ale na anime-planet nie dość, że wszystko działa jak należy, to jeszcze wygląda dużo ładniej i przejrzyściej :)

Ale co kto lubi.

Właśnie też skończyłem oglądać serię Working. Przyjemna komedyjka na kilka wieczorów, ale nie uważam, żeby to było też jakieś wybitne dzieło.

Szkoda, że w sumie anime kończy się w połowie, gdzie nie zostało wyjaśnione w sumie nic :) Czy się im udało tam dogadać czy nie, itd.

Ale pewnie dlatego też druga seria ma się pokazać.

Teraz będę się brał za Angel Beats, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Przeglądem pobieżnie, to bardzo ładna kreska mi się rzuciła w oczy, a o reszcie wypowiem się jak obejrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×