Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po seansie Eureka Seven...coś pięknego...chwaliłem wiele anime, ale ES przechodzi wszelkie moje normy :)

Poza Initial D i Wanganem, jest to najlepsze anime jakie miałem okazje oglądać. Jak już pisałem wyżej, bohaterowie, fabuła, ścieżka dźwiękowa...wszystko to tworzy genialny klimat.

Końcówka bardzo wzruszająca, kilka ostatnich odcinków naprawdę można się wzruszyć. Jestem pewny, że 99.9% bab, które to oglądały to się poryczały :)

Wg mnie jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana anime.

Jeszcze został mi film tylko do obejrzenia.

PS.

Chciałem się jeszcze spytać, bo może ktoś będzie wiedział. Jak wygląda sprawa z tymi "nowymi" Gundamami.

Bo podobno seria miała restart czy coś takiego i chętnie bym sobie go obejrzał, bo podobno też dość zacne anime to jest :)

Z tym, że tych starych nie oglądałem i jakoś nie mam ochoty ich oglądać, wolałbym już coś w nowszej oprawie.

Będę wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy polecają Eureka Seven, że sam teraz zacznę oglądać. Właśnie ściągam torrent z wysoką jakością video ( 23 gb ;o ).

W wielu miejscach czytałem bardzo pozytywne opinie na temat serii Durarara!! . Zaraz po skończeniu ES zacznę oglądać właśnie te anime.

Edit: Właśnie od OZC ściągam. Wersja na 2 torrenty ( 1-25 i 26-50 )/

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy polecają Eureka Seven, że sam teraz zacznę oglądać. Właśnie ściągam torrent z wysoką jakością video ( 23 gb ;o ).

W wielu miejscach czytałem bardzo pozytywne opinie na temat serii Durarara!! . Zaraz po skończeniu ES zacznę oglądać właśnie te anime.

Najlepiej od OZC ściągać, mają świetne wydania. Ja miałem akurat wydanie Gray Phantom, które ma ładniejsza czcionkę, hehe :)

Co do Durarara to sam jestem w trakcie pobierania :) Zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

Obejrzyj sobie film Eureka 7 alternatywna historia

A wracając obejrzyjcie sobie Last exile i bounen no xamdou aka Xam'd: Lost Memories tego samego studia co LE i eureka 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

Chciałem się jeszcze spytać, bo może ktoś będzie wiedział. Jak wygląda sprawa z tymi "nowymi" Gundamami.

Bo podobno seria miała restart czy coś takiego i chętnie bym sobie go obejrzał, bo podobno też dość zacne anime to jest :)

Z tym, że tych starych nie oglądałem i jakoś nie mam ochoty ich oglądać, wolałbym już coś w nowszej oprawie.

Będę wdzięczny za info.

Jeśli chcesz obejrzeć dobrego Gundama obejrzyj "Gundam 00" oba sezony a potem film. Choć moim zdaniem najciekawszy jest pierwszy sezon głownie za sprawą bardzo zbliżonych realiów do naszych. Terroryzm, wyczerpanie się złóż źródeł energii, bezsensowne konflikty.

Nowy Gundam Age to jakiś żart. Każdy dobry Gundam miał ciężką historie opowiadającą o wojnie i rozterkach bohaterów np Gundam seed, ale to nowe badziewie wygląda jak pokemony. Go fuck yourself Sunrise and roll in cash.

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angel Beats! - pierwsze co przyszło mi na myśl po obejrzeniu odcinka to to, że oglądam skrzyżowanie Baka to Test to Shokanju z Haruhi Suzumiyą. Po kilku kolejnych, przekonałem się że oprócz często absurdalnego humoru, to anime ma też swoją głębię. Ciekawe pomieszanie gatunków: z jednej strony komedia, z drugiej dramat.

Mi osobiście bardzo się spodobała ta seria, poruszająca temat "życia po życiu". Wraz z kolejnymi odcinkami lepiej poznajemy bohaterów i ich traumatyczne losy jakie musieli przejść za życia. Końcówka wzruszająca - chociaż bardziej mnie poruszyła Ano Hi Mita Hana...

Moja ocena: 8/10

Do tego piękny, uspokajający ending, którego mógłbym słuchać bez przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angel Beats! - pierwsze co przyszło mi na myśl po obejrzeniu odcinka to to, że oglądam skrzyżowanie Baka to Test to Shokanju z Haruhi Suzumiyą. Po kilku kolejnych, przekonałem się że oprócz często absurdalnego humoru, to anime ma też swoją głębię. Ciekawe pomieszanie gatunków: z jednej strony komedia, z drugiej dramat.

Mi osobiście bardzo się spodobała ta seria, poruszająca temat "życia po życiu". Wraz z kolejnymi odcinkami lepiej poznajemy bohaterów i ich traumatyczne losy jakie musieli przejść za życia. Końcówka wzruszająca - chociaż bardziej mnie poruszyła Ano Hi Mita Hana...

Moja ocena: 8/10

Do tego piękny, uspokajający ending, którego mógłbym słuchać bez przerwy.

Obejrzyj sobie OAV'ki, szczególnie ten z tym "Tension Meter", pękniesz ze śmiechu :) Najśmieszniejszy odcinek całej serii :)

Ja pękałem dosłownie prawie przy każdym momencie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy trailer z Berserka

Premiera w lutym 2012. Nietypowa kreska jak na anime, muzyka również nie za ciekawa.

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się skończyć (a właściwie wymęczyć) drugą serię Clannad (ostatni odcinek zaliczony, zostały jedynie jakieś 2 czy 3 specjalne).

I szczerze mówiąc to myślałem, że nie dotrwam do końca. Powolne tempo, prawie żadnej akcji, do tego temat zmagania się z problemami (rachunki, praca, dom, rodzina itp). O ile pierwsza seria była całkiem znośna (szkolne życie, sporo humoru itd) to After Story nie podeszło mi wcale.

To samo z zakończeniem. Jeśli przez ileś odcinków wszystko zmierza do jednego to trzymajmy się tego i tak to zakończmy. A tutaj masz - jak za pomocą magicznej różdżki wszystko nagle się zmienia i żegnajcie problemy. No chyba że coś źle zinterpretowałem to mnie poprawcie. Jak dla mnie wyszło bardzo przeciętnie.

Jestem także po 4 odcinkach Persona 4 - The Animation. O ile wydarzenia z gry, są dobrze przeniesione, to jednak odnoszę wrażenie, że twórcy starają się umieścić zbyt dużo w jednym odcinku. Do tego dla osoby która miała styczność z grą, wszystko jest przewidywalne (co akurat jest logiczne w tym wypadku, jednak mam tu na myśli pewną schematyczność odcinków).

Akurat dla fanów Persony nie powinien to być żaden problem i anime jest dla nich sporą gratką, jednak ciekawi mnie jak to odbierają osoby które nie miały styczności z grą.

A odcinek AB! z Tension Meter faktycznie świetny biggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać Eureka Seven. Naprawdę cudowne anime. Około środka ( czyli około 25 odcinka z 50 ) miałem raczej głównie skojarzenia z Evangelion, ale pomimo skojarzeń anime przyciągnęło mnie do siebie już od pierwszego odcinka. Co tu dużo mówić - anime zacząłem oglądać około czwartku i po 4 dniach je skończyłem ;)

Muzyka jest genialna, postacie są wspaniałe, historia jest dobra ( o miłości ;) ). Wszystkim naprawdę polecam, przez ostatnie 2 lata jedynie 3 serie oprócz tej tak mnie wciągnęły ( Ghost in the Shell, Gintama, Major ).

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś jakaś dobra polska strona o anime. Głownie chodzi mi o newsy z nowościami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam/korzystałem z tanuki.pl, ale nie czytaj tam tylko recenzji anime, bo piszą je chyba dzieci z przedszkola.

Ja używam tanuki tylko do sprawdzenia podstawowych informacji o anime, itd.

Ewentualnie właśnie zerknąć na newsy, itd.

Ale jako takiej strony z prawdzwiego zdarzenia to nie trafiłem, szukać mi się też nie chciało w sumie.

Ja używam anime-planet.com do wszystkiego co związane z anime (poza pobieraniem) i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o recenzje to polecam myanimelist.net ( jak zawsze :P ) - jest to tak wielka strona, że można znaleźć odpowiednio dobre recenzje do wszystkich anime. Dodatkowo każdy odcinek każdego anime jest oceniany na forum danego anime ( i ogólnie dyskutowany ). Pewnie również dałoby się znaleźć dział nowo powstałych anime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to oglądam Durarara!, bardzo fajne i dość zakręcone anime. Może nie tyle zakręcone, ale bardzo fajnie jest poprowadzona historia kilku bohaterów jednocześnie.

Nie ma tutaj jednego głównego bohatera, chociaż Mikado można uważać za takiego, to w pewnym stopniu mamy tego swojego ulubionego, na którego wydarzenia czekamy.

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest również zazębianie się historii poszczególnych bohaterów, bardzo lubię takie rzeczy.

Co do samego anime, to posiada momenty bardziej zabawne oraz bardziej poważne.

Mi się bardzo podoba, kreska przyzwoita, nic szałowego, po prostu bardzo dobra kreska i tyle.

Za to opening oraz ending po raz kolejny jest świetny tutaj, co prawda nie jest to poziom Eureka Seven, ale również bardzo genialne OP i END.

Przykład:

OPENING

http://www.youtube.com/watch?v=RY9_8yIEGSo

ENDING

http://www.youtube.com/watch?v=NyyqEgUffcA

TRUST ME, TRUST ME, TRUST ME! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać anime Steins;Gate i jedyne co mogę napisać to to, że każdy musi zobaczyć te anime.

Na 113 anime które oglądam, albo oglądałem jest to jedne z 4 anime które oceniłem na 10/10. Oprócz pierwszych 4 odcinków cała reszta jest tak intensywna, że wszystkie 24 odcinki obejrzałem w jeden dzień( co zdarzyło mi się pierwszy raz).

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna część Chaos;Head? Nie chce nic mówić, ale C;H to jest taka szmira wg mnie, że się oglądać tego nie dało :)

Mam nadzieję, że to nie ma żadnego powiązania z Chaosem, bo jak tak to dziękuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję, bo ostatnio szukałem czegoś do pobrania to nic ciekawego nie znalazłem.

Ja teraz oglądam Baccano, które ma bardzo fajnie zakręconą historię.

Jak ktoś oglądał Durarara, to Baccano też mu się spodoba. W końcu Ci sami autorzy.

Baccano było przed Durarara, ale jest zrobione mniej więcej w podobnym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steins;Gate trzeba zobaczyć. Naprawdę nie bez powodu na myanimelist zostało uznane jako trzecie najlepsze anime ever;)

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi anime z gatunku okruchy życia, dramaty to polecam "NHK ni Youkoso!" ("Welcome to NHK!"). Choć na początku pomyślałem sobie: "WTF!?, co ja oglądam?", to później już nie mogłem się oderwać od obejrzenia kolejnego odcinka. Aspekt psychologiczny, zagłębienie się w psychikę bohatera - jak dla mnie rewelacja. Jest tam co prawda sporo elementów humorystycznych, ale jeśli dla kogoś to anime to tylko głupawa komedyjka o gościu które postanawia stworzyć grę galge/eroge to lepiej niech sobie odpuści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno odkryłem Beelzebuba. To co się tam wyprawia, humor, gagi postacie głównych bohaterów - oglądam anime od wielu lat, ale ta pozycja mną pozamiatała kompletnie. Szkolny chuligan niańczący dziecko władcy świata demonów, czegoś takiego jeszcze nie było :happy: Czysty fun, gorąco polecam! Dla niezdecydowanych opening :thumbsup:

http://www.youtube.c...feature=related

Edytowane przez klayman85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beelzebub jest bardzo fajny. Mam tylko nadzieję, że autorom nie uderzy sodówka i nie będzie zaraz masy fillerów, odcinków o niczym, itd.

Jak na razie anime ma potencjał, ale mam nadzieję, że nie zrobi się z tego drugie Naruto czy Bleach, gdzie biadolenie przed walką trwa kilka odcinków, potem walka przez jeden odcinek, a potem znów nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po maratonie Shana final. 11 odcinków na raz i żałuje bo serial jest na tak wysokim poziomie, że szok. Każdy odcinek mija jak chwila tak wciąga a jest ciągle nadawany. Wszystkie wątki zostają skończone a rozwiązanie wątku blondyny hehe załatwione po męsku :biggrin:. 2 najlepszy serial tej zimy zaraz po "Fejcie".

Beelzebub od samego początku ma małe wątki filerowe które szybko przeszły w całe odcinki. Tylko ludzie nie czytający komiksu od początku nie czają gdzie i co. Dlatego jeśli ktoś lubi beelzebuba pod żadnym pozorem niech nie czyta komiksu bo serial będzie wtedy zawodem jakim okazał się dla mnie.

Ja tam cieszę się z komiksu ale niestety historia coraz bardziej przybiera schemat przeciwnik - trening / power up / or something like that - walka. Od czasu do czasu jakiś gag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cieszę się z komiksu ale niestety historia coraz bardziej przybiera schemat przeciwnik - trening / power up / or something like that - walka. Od czasu do czasu jakiś gag.

Jakoś nie przepadam za czytaniem mang, dlatego też czytał nie będę. Dla mnie Beelzebub to po prostu anime na odmóżdżenie i pełen relaks.

A, że przeradza się w to co się przeradza to było do przewidzenia. Jak jeszcze trochę zyska na popularności, to będziemy mieli Bleacha w wersji komediowej.

Ja w ogóle ostatnio nie mam czasu oglądać anime :( Cały czas "męczę" Baccano, które jest świetne i naprawdę bardzo ciekawie zrobione.

Non-stop skaczemy między wydarzeniami sprzed, w trakcie i po. Bardzo fajnie zrobione, ale niekiedy można się pogubić od tego skakania.

Mimo wszystko warto obejrzeć. Anime twórców Durarara, także polecam! Oczywiście Baccano było przed Durarara jakby coś ;)

W Durarara jak Mikado stoi koło kina i widać reklamę Baccano na nim :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×