Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem okazję wczoraj obejrzeć Akirę w wersji 1080p. I jedno co muszę powiedzieć, to to, że to anime mimo swojego wieku (bo anime jest z 1988) wygląda w niektórych momentach lepiej niż niejedno dzisiejsze.

Mówię to całkiem poważnie! Nie wiem czemu, ale czasami miałem wrażenie, że animacje są na poziomie tych starych Disneyowskich produkcji, które przecież były bardzo dobre.

Jeśli chodzi o fabułę, to trochę się zawiodłem. Oczywiście nie jest zła, ale oczekiwałem czegoś zupełnie innego.

Nie chcę się zagłębiać w szczegóły i spojlerować, ale jednak miałem okazję oglądać lepsze anime pod tym względem.

Chociaż oglądałem to o 2 w nocy, także mogłem czegoś nie zrozumieć, ale raczej wiele do rozumienia tutaj też nie ma.

Co nie zmienia faktu, że AKIRA to bardzo dobry produkt i dla fanów anime wręcz obowiązkowa do obejrzenia pozycja.

Polecam jak ktoś jeszcze nie widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem 2 sezony i wysiadlem, a juz szczegolnie po tym "motywie milosnym" glownego bohatera, potrafi rozgryzc plany wrogow, a nie potrafi zauwazyc ze 2ie malolaty za nim szaleja :sweat:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj obejrzałem Hellsing ova 8. Długo wyczekiwany odcinek. Ale warto było czekać.

Szkoda tylko że tak szybko się skończył. Czekam na dziewiątkę! Ponoć ma się pojawić 11.11.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem właśnie po całe serii Black Lagoon. Muszę powiedzieć, że im dalej tym lepiej, szczególnie w przypadku drugiej serii "Second Barrage".

Bardzo przyjemne anime, a przy tym dobrze wykreowani i charakterystyczni bohaterowie, fabuła która wciąga, oraz bardzo ładna kreska.

Niby na pierwszy rzut oka anime kolorowe i przyjazne, ale jak zaczniemy oglądać to odkrywa ono swoje drugie mroczne "ja".

Mógłbym pisać jeszcze wiele i chyba wszystko w superlatywach. Naprawdę chciałbym wskazać jakieś minusy, ale nie potrafię.

Polecam anime każdemu, bo naprawdę warto.

Teraz zacząłem też oglądać Eureka Seven. Jak na razie rozwija się dobrze. Po pierwszych odcinkach nie mam efektu "dalej już nie mogę", tylko chce się brnąc w to dalej.

A to chyba właśnie chodzi, żeby po pierwszych odcinkach nie odrzuciło człowieka.

PS.

Chciałem też pobrać sobie wszystkie odcinki One Piece, bo widzę że anime zachwalane jak cholera, to chciałem sprawdzić o co chodzi.

Jednak torrenty, które znalazłem (1 - 300) działają bardzo wolno :/ Jak ktoś ma jakieś fajne źródła to niech pisze na PW, będę wdzięczny.

Dodam tylko, że jestem "jakościowcem" i zależy mi na jak najlepszych wersjach, z japońskim językiem i angielskimi napisami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

Chciałem też pobrać sobie wszystkie odcinki One Piece, bo widzę że anime zachwalane jak cholera, to chciałem sprawdzić o co chodzi.

Jednak torrenty, które znalazłem (1 - 300) działają bardzo wolno :/ Jak ktoś ma jakieś fajne źródła to niech pisze na PW, będę wdzięczny.

Dodam tylko, że jestem "jakościowcem" i zależy mi na jak najlepszych wersjach, z japońskim językiem i angielskimi napisami :)

O kurde mission imposible

Ale nic wysyłam na priva torrent co mi doszedł do 1mb/sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym trailerze ...

Berserk

Po pierwsze - kto czytał mange ( a przynajmniej do momentu sami wiecie jakiego ) ten wie, że premiera owego filmu być może będzie wydarzeniem porównywalnym z premierami filmów ze studia Ghibli.

Po drugie - nie widziałem jeszcze w żadnym anime tak bardzo amerykańskiej kreski. Grafika przepiękna, mało japońska - zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Premiera w Japonii odbędzie się w styczniu 2012 roku.

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trailerze widać, że pokażą w filmie początki bersekera w epickim wydaniu zacieram rączki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trailerze widać, że pokażą w filmie początki bersekera w epickim wydaniu zacieram rączki

A ja się boję i to na poważnie, bo jako wielki fan mangi trudno jest mi sobie wyobrazić ,,czyste" przeniesienie na wielki ekran bez ugrzecznień, półśrodków, niedomówień i błędów fabularnych. Wręcz wydaje mi się to niemożliwe, bo jak oni będą chcieli wydać coś gdzie jest zabijanie dzieci, deformacje, gwałty ( między innymi na dzieciach), seks, krew i flaki, orgie, narkotyki etc. Jeżeli to ugrzecznią lub przemilczą co bardziej drastyczne rzeczy to będzie to porażka. Jednak pozostawiam małą nadzieję i będę się pozycją interesował!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlozylo mi sie z 10 odcinkow Gintamy do obejrzenia zaleglych, jesli ktos ma podobnie, to niech wie ze od 210 zaczyna sie cos mutha-fucka EPIC, chwilowa przerwa od satyry - ktora uwielbiam - i powazna akcja, cos pieknego! Siedzialem jak wryty ogladajac.

@Patricko

Watpie ze znajdziesz jakis dobry torrent z OP, kup na DVD lub BR jak chcesz szybko, bo 500+ odcinkow to nie w kij dmuchal. A anime to taki troche "tasiemcowy klasyk" (bawiąc sie w slowotworstwo) ktory wraz z czasem sie rozwija, miedzy pierwszymi a obecnymi odcinkami widac ogromny postep w grafice, podobnie z historia, im dalej w las tym bardziej to anime wciaga, w ch00y polecam, z rowniez duzym zapalem co ludziom Hellsinga polecalem :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem po Devil May Cry, całkiem przyjemne animie, zaciekawiło mnie bardzo. Szkoda, że takie krótkie nie pogniewał bym się jakby było jeszcze raz tyle odcinków. A teraz szukam czegoś nowego i brak pomysłu. Polećcie coś

I, żeby nie było widziałem już : Notatnik Śmierci, Ergo Proxy, Cowboy Bebop, Hellsing, Samurai champloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z angielskimi napisami

http://anime-media.com/

http://www.animefreak.tv/ - chyba najlepsza strona z anime

z polskimi napisami i bardzo szybkim ładowaniem ( pomimo dobrej jakości )

http://anime-online.info.pl/news.php - jednak coś ostatnio czasami nie chce się anime załadować ( przynajmniej Gintama )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila skonczylem ogladac Hellsing OVA 8 i... i ja sie na to nie godze :biggrin: I WANT MOOOOOORE. Za przerywanie w takim momencie powinno byc dozywocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem po Devil May Cry, całkiem przyjemne animie, zaciekawiło mnie bardzo. Szkoda, że takie krótkie nie pogniewał bym się jakby było jeszcze raz tyle odcinków. A teraz szukam czegoś nowego i brak pomysłu. Polećcie coś

I, żeby nie było widziałem już : Notatnik Śmierci, Ergo Proxy, Cowboy Bebop, Hellsing, Samurai champloo

Do tego Ghost in the shell, ciekawe anime na myślenie. Ze starszych też spróbuj Dragon Ball.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie oglądam Darker than Black i jestem zadowolny, Dragon Ball też niedawno zacząłem oglądać. Dzięki za pomoc.

Pierwsza seria DnB jest świetna, druga może budzić trochę wątpliwości i na pewno zakłopotania, bo zaczyna się już w pewnym etapie zdarzeń.

Ale jak obejrzysz potem OAV'ke to będziesz wszystko wiedział.

Swoją drogą DnB posiada genialną OAV. Jedną z lepszych jakie miałem okazje oglądać.

Yin jest świetna i strasznie mnie urzekła, chyba temu, że lubię tego typu kobiety :P hehe

Mimo wszystko nie zraź się oglądając drugą serię, bo wielu mówi, że jest kiepska. Mi się podobała, ale tak jak mówię.

Żeby wiedzieć czemu się tam działo co się działo, to trzeba OAV potem obejrzeć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy fan wyścigów musi to obejrzeć, ba raczej każdy musi to obejrzeć świetny film ofc w FHD :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem oglądać ostatni element serii Gintama ( Gintama: Shinyaku Benizakura-hen ) i czuje smutek bo przez ostatnie 4 miesiące jedynym anime które oglądałem codziennie regularnie była właśnie ta seria ( plus coniedzielnego oglądanie One Piece ). Teraz będę musiał czekać cały tydzień na kolejny odcinek :<

Od czasów Majora żadna seria tak mnie nie wciągnęła. Wszystkim polecam te przezabawne anime - jest niewiele lepszych serii niż Gintama.

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy fan wyścigów musi to obejrzeć, ba raczej każdy musi to obejrzeć świetny film ofc w FHD :wink:

Mam na dysku od dłuższego czasu i czeka na obejrzenie. Ale muszę sobie przełączyć na TV i wtedy będzie efekt.

A fan wyścigów i samochodów (w szczególności samochodów) to musi obejrzeć:

- Initial D

- Wangan Midnight

Initial to dla mnie po prostu poezja, majstersztyk, dzieło sztuki, itd. Nie wiem ile razy oglądałem już wszystkie serie, ale wiem jedno...niedługo obejrzę po raz kolejny i za każdym razem mam takie same doznania :D

Gęsia skórka oraz szybsze bicie serca to jest to co Initial powoduje we mnie. Brzmię jak dziwoląg, ale cóż...kocham Initiala (co zresztą można zauważyć po moim profilu) :D

@Myron

Mi Gintama zupełnie nie przypadła do gustu. Obejrzałem chyba z 20 pierwszych odcinków i miałem dość.

Być może temu, że szukałem tam zupełnie czegoś innego.

Obecnie oglądam Full Metal Panic, które uważam, że również jest świetnym anime. Posiada dozę powagi i humoru, a druga seria podobno jest już typowo komediowa.

Zresztą Ci bardziej wtajemniczeni na pewno wiedzą co to za anime, albo już oglądali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kończę DnB i zabieram się za drugą serię:thumbsup: Świetne anime naprawdę, i teraz takie pytanko mam, po tej pierwszej serii obejrzeć sobie OAV'ke czy lepiej po drugiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kończę DnB i zabieram się za drugą serię:thumbsup: Świetne anime naprawdę, i teraz takie pytanko mam, po tej pierwszej serii obejrzeć sobie OAV'ke czy lepiej po drugiej?

Oglądaj to tak jak autorzy zamierzali, Seria 1 > Seria 2 > OAV.

OAV jak to OAV, jest najładniej i najdokładniej wykonany, także zobaczysz skok w jakości.

Ale druga seria i tak jest już ładnie wykonana.

Co do chronologii to tak jak mówię. Oglądaj to tak, jak autorzy chcieli.

Potem będziesz miał fajne rozkminy przy OAV, typu: "aa, to temu tak było", itd. :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na dysku od dłuższego czasu i czeka na obejrzenie. Ale muszę sobie przełączyć na TV i wtedy będzie efekt.

A fan wyścigów i samochodów (w szczególności samochodów) to musi obejrzeć:

- Initial D

- Wangan Midnight

Obecnie oglądam Full Metal Panic, które uważam, że również jest świetnym anime. Posiada dozę powagi i humoru, a druga seria podobno jest już typowo komediowa.

Zresztą Ci bardziej wtajemniczeni na pewno wiedzą co to za anime, albo już oglądali.

W M kiedyś już radziłeś i obejrzałem całkiem całkiem. Podobno robią / zrobili live action film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×