Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są wasze opinie o nowej serii FullMetala, Brotherhood? Dla mnie jest przezajebista i stara nie dorasta nawet do pięt nowej (no może trochę przesadziłem). Nowa jest w 100% na podstawie mangi, jakby ktoś nie wiedział i przepełniona jest humorem ale na szczęście tam gdzie trzeba =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brotherhood'a zacząłem oglądać, ale zaprzestałem. Nie dlatego, ze mi się nie podobał, oj nie. Ale manga to manga. Jest znacznie lepsza niż anime, które nie odda wszystkiego, tym bardziej, że przeraziło mnie to ostatnio, iż wyszedł bodajże 38 odcinek, czy coś koło tego, a tu akcja z 17 tomu już. FMA stety albo niestety jest tasiemcem i nie powinno się go skracać, choć nie wiem jak to dokładnie wyglądało. No i poza wszystkim seiyuu niektórych postaci zupełnie mi się nie podoba. Przyzwyczajenie do wcześniejszej serii xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa tp Death Note :) pozatym fajniejsze z oglądanych to napewno claymore, fate stay night, vampire knight, clannad. Polecam każde z tych anime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mogę polecić Fairy tail bardzo fajne anime o magii itp. Osobiście sam polecam code geass jedno z lepszy jakie oglądałem. A lista anime które polecam lub oglądam znajduje się pod tym odnośnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam tylko Dragon ball Kai. Dlaczego? Z sentymentu do poprzedniej części Z, można sobie poprzypominać stare czasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się boję, że wszystko co najlepsze już za mną, więc panicznie rozglądam się za czymś nowym. Polecam wszystkie z oceną 10 na mojej liście: http://myanimelist.n...ist/oneeyedfish

z naciskiem na tytuł "Mushishi", który jest prawdziwą perłą. Zapewniam, w tej serii doświadcza się zupełnie innych doznań ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dragon Ball

2. Łowca Dusz

3. Kapitan Jastrząb - jedne z pierwszych anime pokazywane w Polsce.

4. Yaiba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Initial D i biała ae86 na pewno widzieliście A i niby jakaś gra ma powstać na naszą konsolę na podstawie tego anime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie ogladam bleach na HYPERZE ale najbardziej mi sie spodobal full metal alchemist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temat bleacha to mozna debatowac  w kolko  nie mozna wszystkich epkow ocenic bo jest podzielony na sagi ja bym ocenil tak :

saga soul society 9,5/10

saga bounto 5/10

pozniej jakies beznadziejne ninja clany i zbuntowane zanpaktou no i obecna saga arrancarow ale na dzien dzisiejszy 6,5/10 

tak wyglada moim zdaniem przeskok z bardzo dobrze presperujacej animy w totalny piece of crap aktualnie mange czytam i ostatnie epki sa calkiem fajne sczegolnie shinsou Gina ale cos czuje ze bedzie to bezsensowne zwyciestwo Ichiego tak jak w przypadku z Grimmjowem

a poza polecam:Claymore ,Berserk -te dwie animy calkowicej zniszczyly mi konstrukcje jest w nich duzo walki i sa bardzo dramatyczne,pozniej : samurai champloo,shingetsutan tsukihime,GTO,ninja scroll,deATh note ,chrno crusade,NGE,GITS,Kimi Go nozomu Eien(depresja gwarantowana) a po tym najlepiej Elfen Lied i dewastacja umyslu zapewniona pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na liscie must-see kazdego fana anime powiny sie znajdowac (kolejnosc przypadkowa)

Serie:

Neon Genesis Evangelion

Cowboy Bebop

Planetes

Trigun

Serial Experiments Lain

Hellsing

Hellsing Ultimate

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GiG

RahXephon

Elfen Lied

Witch Hunter Robin

Fooly Cooly (aka FLCL; Furi Kuri)

Samurai 7

Ergo Proxy

Paranoia Agent

Gungrave

Filmy:

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Evangelion 1.0: You Are (Not) Alone

Ghost in the Shell

Ghost in the Shell 2: Innocence

Jin-Roh: The Wolf Brigade

Cowboy Bebop: Knockin' on Heaven's Door

Vampire Hunter D

Blood the Last Vampire

The Girl Who Leapt Through Time

Akira

Voices of a Distant Star

Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie 2

Memories

Ninja Scroll

Wiele juz niestety umknelo mojej pamieci bo anime sie juz blisko 15lat interesuje (przez intereusje mam na mysli czas kiedy swiadomie wiedzialem co to anime bo Dragonballa czy Saint Seiya to czlowiek ogladal za mlodu nie majac pojecia co to ;) )

Wyzej wymienione anime charakteryzuja sie tym ze kazde ma jakies glebsze przeslanie i nie sa to raczej popierdulkowate animce dla mas pokroju Bleach czy Death Note, nie zrozumcie mnie zle - lubie czasem ogladnac pipierdulkowate anime jak Full Metal Panic Fumoffu (ganielny humor - polecam) jednak preferuje cos glebszego od kalurzy. Innymi slowy - jezeli nie widziales ktoregokolwiek z wyzej wymienionych anime to ruszaj dupe i ogladaj! ale to juz!

PS. Jezeli to kogos interesuje jestem zagorzalym fanem Neon Genesis Evangelion i Ghost in the Shell ;)

Edytowane przez ClassicGOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łłooo ludzie ale zainteresowanie sobie wybrales :) nge to najbardziej kontrowersyjna anime jaka widzialem ogladalem tylko raz ale zamierzam powtorzyc zeby lepiej ja zrozumiec a gits ogladalem ale tylko pierwsza serie i super 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łłooo ludzie ale zainteresowanie sobie wybrales :) nge to najbardziej kontrowersyjna anime jaka widzialem ogladalem tylko raz ale zamierzam powtorzyc zeby lepiej ja zrozumiec a gits ogladalem ale tylko pierwsza serie i super 

Przecietny czlowiek ma wiecej niz 1 zainteresowanie :< Co do NGE - obejzyj sobie koniecznie Evangelion 1.0 - niby to samo co pierwsza 1/4 serii a jednak inne ;) przede wszystkim ma budzet wiekszy niz seria co widac nie tylko po kresce ale po ogole animacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

death note popierdulkowate? w porównaniu z kilkoma pozycjami z twojego must-see, to określenie raczej nie bardzo pasuje. od siebie dodaje jeszcze:

- Welcome to the NHK!

- Texhnolyze

- Haibane Renmei

- Samurai Champloo

- Spirited Away

- Mononoke (nie Mononoke Hime, bo to każdy widział. dzięki tvp2! ^,^)

trochę nudno w tym wątku. zasługuje na jakąś hot dyskusję, a nie wymienianie samych tytułów. w sumie pewien temat krąży mi od dawna po głowie. co jeszcze obok naruto, afro samurai, valkyria chronicles, devil may cry, blablabla... chcielibyście jeszcze zobaczyć w formie gry na ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

death note popierdulkowate? w porównaniu z kilkoma pozycjami z twojego must-see, to określenie raczej nie bardzo pasuje.

Uderzylem w czuly punkt? Wybacz ale pod naprawde fajna koncepcja Death Note kryje sie kolejne plytkie i popierdulkowate anime o chlopaku z supermocami. Z przeze mnie wymienionych postawil bym je co najwyzej kolo Elgfen Lied (z wymienionych chyba najmniej mi przypadlo do gustu) tyle ze bardziej wieje od niego nuda. Pozorna glebia tego anime sprawa ze osoby nie bedace w stanie powiazac ze soba watkow czy podlapac symbloizmu niczego powyzej Naruto tez czuja sie cool ze widzialy mroczne anime. Najglebsze pytanie ktore to anime stawia to "co bys zrobil majac taki notes" podobne pytanie stawia kazde chyba anime wiec nie jest to nic szczegolnego. Nie zrozum mnie zle - nie jest zle jednak to nie moj styl a nazwalem je jak nazwalem bo naprawde ludzie ogladajac Bleach, Naruto i DN wyrabiaja sobie olbrzymie ego znawcy anime ;)

Podsumowywujac - widzialem w zyciu wiecej anime niz jestem w stnaie spamietac i DN nie wyroznia sie na tle ogolu niczym szczegolnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panuje tendencja do szukania ponad wszystko w anime nadzwyczajnej głębi czy przekazu. death note ma w sobie sporo fajnych, przemyślanych rozkmin i charakterystyczne postacie. cytaty z wybitnych dzieł literackich czy ukryte metafory (ghost in the shell 2) nie są potrzebne do tego, aby takiego rodzaju serial był na bardzo dobrym poziomie. rozumiem twój punkt widzenia. widziałeś dużo, szukasz ambitnych produkcji. ja również skrupulatnie wybieram kolejne serie. swoimi czasy wybrałem death note i uważam to za świetne wprowadzenie do świata otaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie sądzić o DN była to porządna produkcja jak patrzę na to, co serwują dzisiaj w tv (japan) to mogiła tu już nie chodzi o ambitne produkcje, żeby chociaż trzymały jakiś poziom jak np. Gundam 00, albo code geass, chociaż ich zakończenia były beznadziejne moim zdaniem, to chociaż początek i środek był fajny i dawał ciekawą rozrywkę. A dzisiaj co mamy: gimnazjalistkę co chce mieć 100 fuck buddies litości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panuje tendencja do szukania ponad wszystko w anime nadzwyczajnej głębi czy przekazu. death note ma w sobie sporo fajnych, przemyślanych rozkmin i charakterystyczne postacie. cytaty z wybitnych dzieł literackich czy ukryte metafory (ghost in the shell 2) nie są potrzebne do tego, aby takiego rodzaju serial był na bardzo dobrym poziomie. rozumiem twój punkt widzenia. widziałeś dużo, szukasz ambitnych produkcji. ja również skrupulatnie wybieram kolejne serie. swoimi czasy wybrałem death note i uważam to za świetne wprowadzenie do świata otaku.

zgadzam sie calkowice z twoja wypowiedzia anime nie musi Byc zajebiste zeby czlowiek musial siedziec i rozszyfrowywac pewne momenty i dochodzic nad ich znaczeniem , sa produkcje ktore sie dziela nge-cholernie trudna anima jezeli chodzi o ilosc interpretacji  ciezko znalezsc 2ga taka i np. Death Note ,nie ma wiekszej filozofi glownego bohatera w jego poczynaniach ,obie serie super ale wole ta 2, ze wzgledu na pomysl i niesamowity klimat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie calkowice z twoja wypowiedzia anime nie musi Byc zajebiste zeby czlowiek musial siedziec i rozszyfrowywac pewne momenty i dochodzic nad ich znaczeniem , sa produkcje ktore sie dziela nge-cholernie trudna anima jezeli chodzi o ilosc interpretacji  ciezko znalezsc 2ga taka i np. Death Note ,nie ma wiekszej filozofi glownego bohatera w jego poczynaniach ,obie serie super ale wole ta 2, ze wzgledu na pomysl i niesamowity klimat 

Jednak nie chodzi tylko o 'rozszyfrowywanie' chodzi o to zeby anime oferowalo cos ponad powtarzane w prawie kazdym jednym anime banaly. Czy to na poziomie fabularnym, emocjonalnym, mitologicznym czy symbolizmu. Przykladowo wymienione przeze mnie "Voices of a Distant Star" - juz sam fakt ze zostalo zaanimowane przez jedna osobe na jednym maku a glosy w oryginale byly nagrane przez autora i jego dziewczyne czyni te anime bardziej interesujacym niz kolejna z brzegu papka dla mas. Dodatkowo w przeciagu tych 25minut (tak, to anime jest takie krotkie - obejrzyjcie sobie na YT) autorowi udalo sie wcisnac dawke emocji ktorej wiekszosc popularnych anime nie byla by w stanie w calej serii pomiescic.

Gdy glowny bohater cieszy sie ze jego ukochana zyje kiedy dostaje od niej email podczas gdy otrzymal go z rocznym opoznieniem z powodu dzielacej ich odleglosci a jak sie okazuje na koniec oddala zycie w obronie floty broniacej ludzkosci przed najezdzca

szczerze sie wzruszylem.

Edytowane przez ClassicGOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uwierzyć, że dopiero teraz znalazłem ten temat. Lektura waszych postów okazała się pożyteczna, bo z niektórych rekomendacji zamierzam skorzystać. Jeśli chodzi o mnie to ze spokojem mogę polecić (kolejność zupełnie przypadkowa):

1. Akira

2. Cowboy Bebop

3. Hellsing

4. Reruoni Kenshin (!!)

5. Fullmetal Alchemist Brotherhood

6. Neon Genesis Evangelion

7. Nausicaa of the Valley of Wind

8. Berserk

9 Naruto

10 Bleach (dobre, ale bardzo nierówne, od pure epicness do epic failure)

Zastanawiam się poważnie nad One Piece. Początkowo trochę odstraszyła mnie tematyka i postać głównego bohatera, ale ten tytuł został wymieniony przez was wiele razy i to obok anime, które naprawdę mi się podobały. Zobaczymy, może warto spróbować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uwierzyć, że dopiero teraz znalazłem ten temat. Lektura waszych postów okazała się pożyteczna, bo z niektórych rekomendacji zamierzam skorzystać. Jeśli chodzi o mnie to ze spokojem mogę polecić (kolejność zupełnie przypadkowa):

1. Akira

2. Cowboy Bebop

3. Hellsing

4. Reruoni Kenshin (!!)

5. Fullmetal Alchemist Brotherhood

6. Neon Genesis Evangelion

7. Nausicaa of the Valley of Wind

8. Berserk

9 Naruto

10 Bleach (dobre, ale bardzo nierówne, od pure epicness do epic failure)

Zastanawiam się poważnie nad One Piece. Początkowo trochę odstraszyła mnie tematyka i postać głównego bohatera, ale ten tytuł został wymieniony przez was wiele razy i to obok anime, które naprawdę mi się podobały.  Zobaczymy, może warto spróbować...

Napisz o jakiego kenshina ci chodzi bo jest wersja tv 95 ep chyba i OVA (4-6 nie pamietam dobrze ) ktora ogladalem i naprawde polecam wszystkim , co do bleacha to sie zgadzam zreszta wszyscy sie z tym zgodza nie wiem kto sie zabral po sadze soul society za ta mange/anime ale jest ona dedykowana z pewnością  młodszej spolecznosci, jest mnostwo banalnych dialogow ktore zenuja i irytuja a ponad to akcje( walki z d__y wziete )  sie przeciagaja bo anima swietnie sie sprzedaje w KKW i dlatego nic juz z tego nie bedzie ,;<

Do twojej listy Dolaczam ;

CLAYMORE   , ELFEN LIED , GITS , TSUKIHIME , COWBOY BEPOP , SAMURAI CHAMPLOO , CHRNO CRUSADE , WOLFS RAIN czy ktoś może mi pomoc w znalezieniu czegos podobnego do tych wymienionych bylbym wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CLAYMORE   , ELFEN LIED , GITS , TSUKIHIME , COWBOY BEPOP , SAMURAI CHAMPLOO , CHRNO CRUSADE , WOLFS RAIN czy ktoś może mi pomoc w znalezieniu czegos podobnego do tych wymienionych bylbym wdzieczny

Zainteresowac cie moga: Witch Hunter Robin, Planetes (oba od Sunrise - to samo studio ktore stoi za Bebopem) natomiast jezeli w Elfen Lied pociagala cie, ze tak to ujme, 'krwistosc' animacji to moze cie zainteresowac RIN: Daughters of Mnemosyne, poza tym wszystko inne z mojej listy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz o jakiego kenshina ci chodzi bo jest wersja tv 95 ep chyba i OVA (4-6 nie pamietam dobrze ) ktora ogladalem i naprawde polecam wszystkim (...)

Chodziło mi o wersję OVA (chyba 6 części trwające ok. 50 min każda), serii TV nie oglądałem. Na razie w kolejce czeka Code Geass oraz Elfen Lied. W tej chwili szukam jakiegoś dobrego seinena, ale do czytania, bo Gantz mnie odrzuciło.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczalem ogladac sportowe anime Major (skonczylem 5 sezon) oraz Hajime no Ippo (zaczynam 2 sezon), sa to anime ktore ucza aby nie poddawac sie w dazeniu do celow itp. Na prawde kawal solidnej roboty i mozna odpoczac od tych bezmozgich bleachow i narutardow.

Pomimo tego, koniecznie trzeba zobaczyc:

One Piece

Fairy Tail

Code Geass

Hellsing

Hellsing OVA

Cowboy Bebop

Trigun

Gintama

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×