Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Za bardzo nie wiedziałem gdzie napisać, więc napisze tu.

W najbliższą sobotę 29.11.2010 Oglądajcie na TVN program Martyny Wojciechowskiej o podróżach godzina 8:00. To odcinek poświęcony Japonii kumpel mi dzisiaj opowiadał, że takiej pompy dawno nie oglądał przed telewizorem. Normalnie jak wiedziałem, że żółci są rąbnięci to ten program pokazał jak bardzo. Poznamy Kanae laske ubierającą się jak księżniczkę, zobaczymy maid cafe i kociaki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co oglądali Ergo Proxy, całe anime jest tak nudne czy tylko początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ergo Proxy to nie jest anime, gdzie co odcinek się naparzają, a przed tym wygłaszają 10 minutową mowę.

Wręcz przeciwnie, tutaj akcja jest co najwyżej w kilku odcinkach.

Jeśli nie rozumiesz głębi tego anime to lepiej odpuść, bo nie o akcje tutaj chodzi.

Mi się EP bardzo podoba, ale trzeba po prostu do niego podejść jak do poważnej historii, a nie jak do zwykłej animacji i oczekiwać fruwających mieczy, pocisków, itd. :)

PS.

Polecam Ci Code Geass jeśli jeszcze nie oglądałeś. Poważna historia, ale w kolorowej otoczce + świetna fabuła i zrealizowanie.

Zresztą dla mnie CG to jest z najlepszych anime jakie przyszło mi oglądać.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie wiedziałem gdzie napisać, więc napisze tu.

W najbliższą sobotę 29.11.2010 Oglądajcie na TVN program Martyny Wojciechowskiej o podróżach godzina 8:00. To odcinek poświęcony Japonii kumpel mi dzisiaj opowiadał, że takiej pompy dawno nie oglądał przed telewizorem. Normalnie jak wiedziałem, że żółci są rąbnięci to ten program pokazał jak bardzo. Poznamy Kanae laske ubierającą się jak księżniczkę, zobaczymy maid cafe i kociaki :P

Oj Natsu, Natsu za ostro ich chyba oceniasz. Oni nie są pokręceni, po prostu mają inną mentalność. To co jest naturalne u nas tam budzi zdziwienie. Kawaii to pewna subkultura. Ktoś inny mógłby powiedzieć, że wieszanie sobie wielkich złotych krzyży na szyi i rapowanie o gangsterce, albo malowanie włosów na siedem kolorów i punkowe granie na ulicy to kretynizm. Można do tego podchodzić z dystansem, ale żeby się nabijać? :tongue: Złodziej w Japonii przed wejściem do cudzego domu zdejmują obuwie, czasami przez to są łatwiej łapani, ta wyspa po prostu taka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ergo Proxy to nie jest anime, gdzie co odcinek się naparzają, a przed tym wygłaszają 10 minutową mowę.

Wręcz przeciwnie, tutaj akcja jest co najwyżej w kilku odcinkach.

Jeśli nie rozumiesz głębi tego anime to lepiej odpuść, bo nie o akcje tutaj chodzi.

Mi się EP bardzo podoba, ale trzeba po prostu do niego podejść jak do poważnej historii, a nie jak do zwykłej animacji i oczekiwać fruwających mieczy, pocisków, itd. :)

PS.

Polecam Ci Code Geass jeśli jeszcze nie oglądałeś. Poważna historia, ale w kolorowej otoczce + świetna fabuła i zrealizowanie.

Zresztą dla mnie CG to jest z najlepszych anime jakie przyszło mi oglądać.

Dla mnie właśnie początkowe odcinki wydają się dobre, pod koniec jest gorzej. Za to zdecydowanie polecam Code Geass, według mnie jedno z najlepszych anime.

Ogólnie to wszystkim fanom anime polecam największą bazę anime i mangi myanimelist.net ( rankingi, opisy, fora itp. itp.) . Można tworzyć w miarę szczegółową listę anime, które się oglądało i zamierza się oglądać. Jak kogoś interesuje to może zobaczyć moją liste :P

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death Note jest dobry do 28 odcinka, kto oglądał wie czemu, a nie będę spoilerował.

CG też jest fajny, ale Suzaku wkurzał mnie przez całą serię... Te jego ideologie, fuj :D

Ciekawi mnie jak będzie wyglądał 3 sezon.

A co tam do któregoś postu o tanuki. Nie czytaj tego! Przecież dla nich dobre anime to takie którego nie ma.

Nawet te najlepsze potrafią skrytykować tak jakby były crapami.

Lepiej szukać dobrych tytułów od kumpli, albo z rankingów np. z MAL'a.

A tu moja lista: http://myanimelist.net/animelist/Ashiro

Zapraszam do friendsów i do rozmów na temat anime. Pomogę moją skromną wiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death Note jest dobry do 28 odcinka, kto oglądał wie czemu, a nie będę spoilerował.

CG też jest fajny, ale Suzaku wkurzał mnie przez całą serię... Te jego ideologie, fuj :D

Ciekawi mnie jak będzie wyglądał 3 sezon.

A co tam do któregoś postu o tanuki. Nie czytaj tego! Przecież dla nich dobre anime to takie którego nie ma.

Nawet te najlepsze potrafią skrytykować tak jakby były crapami.

Lepiej szukać dobrych tytułów od kumpli, albo z rankingów np. z MAL'a.

A tu moja lista: http://myanimelist.net/animelist/Ashiro

Zapraszam do friendsów i do rozmów na temat anime. Pomogę moją skromną wiedzą :)

Nie uważam, że jest złe...po prostu na taką ilość recenzji logiczne, że któreś nie będą się podobać, szczególnie fanom danej serii.

Nie bronię tej strony. Sam nieraz się śmiałem jak coś czytałem. Ale jest to chyba największa polska baza anime, dlatego też podałem.

Zerkam tam, żeby popatrzeć w jakim roku dane anime powstało, jak długa jest seria, obejrzeć kilka kadrów, jakie oceny zbiera od użytkowników, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tanuki polecam stronę www.azunime.net według mnie lepsza. Mój profil myanimelist w sygnaturce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie po prostu ich recenzję śmieszą i nie tylko jeśli chodzi o moje ulubione serie. Po prostu kilka razy, gdy czytałem recenzję jakiegoś anime którego nie oglądałem, tylko mnie do niego zniechęcili.

A to co uważali za crapowate wcale nie raziło w oczy i nie było aż tak odpychające jak opisywali. Dla mnie po prostu nie można brać ich poważnie.

A niektóre ich recenzje można dodać do grupy faili roku w polskim fandomie anime.

A dziś mi przyszła paczka z 2-3 tomem Fate/Stay Nighta i 1 tomik Gantza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziś mi przyszła paczka z 2-3 tomem Fate/Stay Nighta

Ehh ... przez ciebie mam nawrot depresji, przypomnialem sobie ending :ermm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długiej przerwie wróciłem do dawno temu oglądanego Cowboy Bebop, tym razem w remasterowanej wersji. Nie ma co, to zdecydowanie najlepsza seria jaką kiedykolwiek oglądałem. Naprawdę CB i długo, długo nic. W dodatku absolutnie genialny soundtrack. To nie jest zabawna historia o nastolatkach dysponującymi super mocami. Dojrzałe, znakomite anime ze zdecydowanie ponadprzeciętną kreską. Niech się wstydzą ci wszyscy, którzy jeszcze CB nie widzieli i niech was tytuł nie zwiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nie wiedziałem o remasterowanej wersji. Już się pobiera :D Z miłą chęcią obejrzę sobie serię raz jeszcze, jako że jest naprawdę wyjątkowa.

PS.

Tak przyglądałem sobie listę najczęściej oglądanych i widziałem Higurashi. Ktoś coś może powiedzieć? Warto?

Wiem, że anime ma już 4 lata, ale aż tak w tym nie siedzę, żeby śledzić każdą możliwą serię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno higurashi jest jedną z lepszych serii z gatunku horror/thriller i polecam ją z czystym sumieniem. Taką psyche rzadko się widzi i napięcie jakie narasta z odcinka na odcinek jest genialne.

No i do tego ma świetny sundtrack. Seria ma 3 sezony jakby co :) I nie zraź się początkowymi odcinkami, to zamierzony efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać Higurashi i pierwszy chapter po prostu masakrycznie dobry! Cholernie lubię takie pokręcone historie.

Problem w tym, że myślałem, że całe anime takie będzie, a tutaj po kilku odcinkach stało co się stało z głównym bohaterem i historia od nowa.

Trochę zgłupiałem, bo już myślałem, że ktoś odcinki pomieszał, itd. Ale potem się zorientowałem, że to ta sama historia, ale z różnych perspektyw.

Jestem dopiero na etapie drugiego Chaptera. Dzisiaj wieczorkiem będę oglądał dalej :)

Jak ktoś zna anime podobne do Higurashi to śmiało podawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundtrack do Cowboy Bebop'a tworzyła Yoko Kanno, a wykonywał zespół The Seatbelts. Zdecydowanie polecam wszystkie anime do których soundtrack tworzyła Yoko Kanno( najlepsza kompozytorka muzyki anime ) - ma bardzo dobry gust przy ich doborze.

Wolf's Rain

Darker than black

Cowboy Bebop

Ghost in the Shell

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać drugi sezon Higurashi. Anime po prostu wymiata! Uwielbiam takie chore psychodeliczne klimaty, gdzie piękne dziewczynki przyprawiają Cie o dreszcze.

Co prawda w drugim sezonie jest już wyjaśnione co i jak się dzieje, ale mimo wszystko anime dla mnie jest pierwsza klasa. Aż żałuję, że są tylko 2 sezony + 5 odcinków OAV.

Bardzo polecam każdemu kto lubi takie klmiaty, dla mnie to jest strzał w dziesiątkę!

PS.

Jeśli ktoś zna podobne tytuły to będę bardzo wdzięczny za wymienienie, jak ja dorwę się do czegoś podobnego jeszcze to również dam znać.

Popytam tu i ówdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundtrack do Cowboy Bebop'a tworzyła Yoko Kanno, a wykonywał zespół The Seatbelts. Zdecydowanie polecam wszystkie anime do których soundtrack tworzyła Yoko Kanno( najlepsza kompozytorka muzyki anime ) - ma bardzo dobry gust przy ich doborze.

Wolf's Rain

Darker than black

Cowboy Bebop

Ghost in the Shell

Z całej tej listy w moim przekonaniu warte obejrzenia jest tylko Ghost in the Shell i Cowboy Bebop. Zarówno Wolf's Rain jak i DtB uważam, za bardzo przeciętne anime. Yoko Kanno jest powszechnie uważana za boginię muzyki do japońskich animacji, więc ciężko się przyczepić do O.S.T. W dodatku do znakomitej muzy, genialne teksty pisze Tim Jensen. Natomiast fabularnie i ogólnie jakościowo dwa wymienione wyżej tytuły odstają znacznie od CB i "ducha". Nic dziwnego, Ghost in the Shell, a w szczególności Cowboy Bebop, to imo szczyt tego gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to uważam, że 1 seria jest bardzo dobra. Hei jest świetnie wykreowany. Muzyka też stoi na bardzo wysokim poziomie. Drugi sezon już jakby bez pomysłu, ale też trzeba obejrzeć, jeśli zaciekawiła ta seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Darker than Black jak najbardziej polecam. Dla mnie bardzo fajnie zrobione anime. Może niektóre momenty przeciągnięte, ale i tak uważam DtB za bardzo dobre anime warte polecenia.

Co do drugiego sezonu, to on dopiero nabiera prawdziwego sensu po obejrzeniu OAV'ki, gdzie jest wszystko wyjaśnione.

A dokładnie to wyjaśnione tam jest dokładnie co działo się zaraz po pierwszej serii, i dlaczego druga seria wyglądała tak jak wyglądała.

Poza tym OAV DtB jak na razie jest dla mnie jednym z najlepszym OAV'ek. Bardzo fajnie rozwinięta fabuła i w dodatku jest sporo akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie oglądałem ale mogę Ci polecić te anime, chyba, że je oglądałeś.

Code Geass

Death Note

Obydwa mają bardzo ciekawą fabułę i trzymają w napięciu.

Gorąco polecam cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death Note

Code Geass

Na temat Code Geass się nie wypowiadam bo obejrzałem z dwa odcinki ale nie przypadł mi do gustu natomiast Death Note, to jest to. Popieram Vessariusa w 101%. Genialnie prowadzona fabuła i bombastyczne soundtracki które można słuchac i słuchac. Do tego anime bardzo dobrze odzwierciedla mange. Sam posiadam wszystkie 12 tomów i naprawdę ciężko dopatrzec się zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Code Geass ma coś wspólnego z death notem. Zapewne bardzo mroczna i zawiła fabuła. Radzę Ci obejrzeć. Jak przebrniesz przez powiedzmy 4 odc. to się powinieneś wciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CG nie ma mrocznej fabuły i jakieś wielce zawiłej, bo taką z pewnością ma DN. W CG podają wszystko z biegiem czasu na tacy i nic się nie trzeba domyślać, a sama fabuła jest ciekawa i mroczności praktycznie w ogóle nie ma. Mimo to zawsze porównują je z Death Note'm(pewnie przez bohatera). Ja zdecydowanie wolę CG, bo jak z DN się dobrze bawiłem, tak po bodajże 28 chapie następne odcinki oglądałem przez chyba 2tyg. Moim zdaniem te anime byłoby lepsze gdyby nie te dziwne okoliczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie oglądałem ale mogę Ci polecić te anime, chyba, że je oglądałeś.

Code Geass

Death Note

Obydwa mają bardzo ciekawą fabułę i trzymają w napięciu.

Gorąco polecam cool.gif

A wystarczyło zobaczyć na poprzednią stronę :P Ja te tytuły oglądałem i bardzo je sobie cenie. Code Geass uważam za jedno z najlepszych anime.

W ogóle to CG czy DN, czy reszta w/w anime uważam za obowiązkowe do oglądnięcia dla miłośników anime.

Higurashi pokochałem za tą psychodelę przy tej całej cukierkowej oprawie. Fabuła, poplątanie, naprawdę świetnie się to ogląda.

Właśnie skończyłem oglądać anime Kara no Kyoukai. 7 filmów, ale zrobionych...po prostu masakra!

Najlepiej wykonane anime jakie kiedykolwiek oglądałem. Kreska, animacje, muzyka no i sama fabuła, po prostu są na najwyższym poziomie.

Zresztą nie bez powodu to anime uważane jest za jedno z najlepszych.

A obecnie wziąłem się za serię Elfen Lied, bo ile ludzi tyle opinii, a w końcu chciałbym sam mieć swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×