Skocz do zawartości
Wandal1000

Wypożyczalnie gier PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie parę miesięcy spędziłem na badaniach rynkowych moich okolic. I skłoniło mnie to do otwarcia własnego biznesu, a że zarówno handel/sprzedaż jak i konsole to moje hobby postanowiłem to połączyć i otworzyć sklep. Wszystko mam dopięte na ostatni guzik ale jest jeden problem. Hosting. Tzn znaleźć jak najtańszych dostawców. Myślałem o sprowadzaniu gier z zagranicy no i oczywiście o hurtowniach na miejscu. Jak pierwszy sposób wydaje się sensowny i rentowny to jednak wolałbym spróbować lokalnego rynku. I tu się rodzi mój problem nie mogę znaleźć normalnej hurtowni jedyne co znalazłem to sklepy, które mogą sprzedawać gry w hurcie ale ceny są tam grubo zawyżone. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie parę miesięcy spędziłem na badaniach rynkowych moich okolic. I skłoniło mnie to do otwarcia własnego biznesu, a że zarówno handel/sprzedaż jak i konsole to moje hobby postanowiłem to połączyć i otworzyć sklep. Wszystko mam dopięte na ostatni guzik ale jest jeden problem. Hosting. Tzn znaleźć jak najtańszych dostawców. Myślałem o sprowadzaniu gier z zagranicy no i oczywiście o hurtowniach na miejscu. Jak pierwszy sposób wydaje się sensowny i rentowny to jednak wolałbym spróbować lokalnego rynku. I tu się rodzi mój problem nie mogę znaleźć normalnej hurtowni jedyne co znalazłem to sklepy, które mogą sprzedawać gry w hurcie ale ceny są tam grubo zawyżone. Co o tym sądzicie?

Własny biznes, to ciężki kawałek chleba. Rozumiem, a nie chcę za bardzo roztrząsać tematu, że sprawy finansowe masz policzone i dopracowane (podatki, ZUSy i inne kasochłonne sprawy).

Co do miejsc, gdzie możesz się zaopatrywać, to jest to jedna z bardziej ukrywanych tajemnic każdego przesiebiorcy, szczególnie w handlu. Tutaj każdy grosz się liczy w marży, chyba bardziej niż w innych gałęziach działalności. Ja na Twoim miejscu próbowałbym u samego źródła szukać towaru, czyli u dystrybutora. Każdy pośrednik to dodatkowy procent do ceny, jak już zauważyłeś ;) Domyślam się jednak, ze u dystrybutorów trzeba zaopatrywać się w spore ilości towaru, a do tego potrzebny Ci będzie duzy i chłonny rynek. Jeśli taki masz, to cud i nie ma na co czekać. Jesli nie, to zostaniesz z masą towaru na kilka miesięcy (nawet 2-3 wystarczą) i koszty Cie zjedzą.

Your choice ;)

PS.

Co jakiś czas, tez mi chodzi po głowie własny biznes, ale na razie wolę ciepły etacik :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ktoś na forum z Nowego Sącza to polecam nowo otwarty sklep. Nazywa się OPEN GAME. Gry nowe i używane w niskich cenach i zawsze można się potargować:biggrin:

Sklep jest przy ul Zakościelnej ( zaraz obok bazyliki św Małgorzaty) i widać że gość prowadzący ten sklep zna się na rzeczy i nie wciskał mi chłamu na wymianę. Aha co 5ta wymiana gratis.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi wszystkimi sklepikami gdzie damy 2 dyszki i wymienią nam naszą starą grę na nową? Jak wiadomo na każdym opakowaniu gry jest napisane, że gra jest do użytku domowego. czyt nie wolno jej odsprzedać ani używać w celach typowo marketingowych, np otworzyć sobie kafejki z konsolami gdzie gracze płacą np od godziny, czy też zorganizować płatnego turnieju w tekkena.

Jestem ciekaw czy osoby, które się w to bawią dostają pozwolenie, w przypadku ps3, od Sony na taką działalność, kombinują z fakturami czy po prostu robią to nielegalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nielegalnie. To 1/3 PKB Polski - Szara strefa przez nikogo nie pilnowana. Również nie ma skutecznych organów w Polsce do ścigania takich procederów, więc interes kwitnie w najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia taka czy nie ma odpowiednich organów czy to że nie można gier odsprzedawać jest jakoś w ogóle poparte w polskim pawie, konkretną ustawą itd. Nie chce mi się wierzyć, że skoro jest to nielegalne to w każdym większym mieści jest kilka punktów gdzie gry sprzedasz, nie mówiąc już w ogóle o sprzedaży internetowej, allegro itd.

Edytowane przez patyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nielegalnie. To 1/3 PKB Polski - Szara strefa przez nikogo nie pilnowana. Również nie ma skutecznych organów w Polsce do ścigania takich procederów, więc interes kwitnie w najlepsze.

Killu dowiedziałem się nieco na ten temat. Sama wymiana czy sprzedaż używanych gier jest legalna - reguluje to USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, wg której na terenie UE można odsprzedawać szpile itd. Zupełnie inaczej jest w przypadku używaniu ich w lokalach czy też przy wypożyczaniu - tutaj już potrzebna jest licencja niemalże niemożliwa dla zwykłego śmiertelnika do uzyskania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wie ktos czy jest wypozyczalnia gier ps3 w olsztynie?

Podpinam sie do pytania, jezeli jest ktos z okolic to takze prosil bym o kontakt moze mogli bysmy sie wymienic jakimis tytulami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam w warszawie robson.pl. Niby 30 zł wymiana, ale zawsze bezproblemowa. Polecam też kupować u nich akcesoria, ostatnio widziałem fioletowego DS3.  ul.Powstańców Śląskich 106D/200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej yo... Bo tutaj bylo juz pytanie na temat wypozyczalni w Rzeszowie. Czy moze ktos powiedziec gdzie dokladnie znajduje sie taka wypozyczalnia gierek do PS3?? Bylbym wdzieczny za taka informacje :):D

z tego co sie orientuje to taka wypozyczalnia jest na ulicy Hetmanskiej w centrum handlowym Hetman nazywa sie chyba hobbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej polecam kupować gry w zagranicznych hurtowniach (Anglia, okolice Azji) oczywiście trzeba długo czekać ale taniocha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej polecam kupować gry w zagranicznych hurtowniach (Anglia, okolice Azji) oczywiście trzeba długo czekać ale taniocha :)

Tak, a później płacz że ceny gier w Polsce takie wysokie oraz że nie ma wersji PL. Co ludzie nie zrobią dla tych 10zł :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a później płacz że ceny gier w Polsce takie wysokie oraz że nie ma wersji PL. Co ludzie nie zrobią dla tych 10zł :rolleyes:

Co mają do rzeczy ceny w Polsce, wierz mi że w Polsce gry to taniocha w porównaniu do Niemiec i innych krajów, tylko polskie zarobki są kiepskie. Pozdr.

P.S. Jak byś nie wiedział wersja językowa gry zależy od dystrybutora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszyscy będą kupować za granicą a nie w polskiej dystrybucji to powiedz mi jaki będzie sens zatrudniania aktorów i całej ekipy odpowiedzialnej za polską wersję ?? bo przecież koszty nie przełożą się zysk. Dla mnie proste równanie zakupy za granicą = mniejsze zyski dla wydawców/dystrybutorów w Polsce = mniejsza ilość lokalizowanych gier

Może źle myślę, ale tak to przynajmniej mi się wydaje bo przecież dystrybutor kieruje się chęcią maksymalizacji zysków i nie patrzy na sentymenty lub żądania graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  1. Czym jest PlaySwap i jak działa?
    PlaySwap.eu jest wiodącą społecznością wymiany gier. Oferuje zaawansowaną, wszechstronną i cenioną przez użytkowników platformę wymiany gier za punkty. Przy wymianie gier za punkty PlaySwap Twoje gry nie tracą na wartości. Płacisz jedynie € 1 za grę, którą otrzymałeś. A my gwarantujemy każdą transakcję! Wymiana gier z PlaySwap jest prosta: wystarczy tylko wypisać gry, które chcesz oddać, i te, na których Ci zależy, a potem zaczekać, aż PlaySwap dobierze najlepszego partnera dla Twoich transakcji!

Więcej Info znajdziecie na Stronie

Zapraszam wszystkich na stronę > http://www.playswap.eu    GORĄCO POLECAM! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja nawet nie wiedziałem ze takie coś jest i ogólnie wypożyczalnie gier :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam dokładnie podobny problem wszystkie sprawy ustalone załatwione pieniazki w sumie sa jest jeden jedyny problem zaopatrzenie:) nie mam wogóle pomysłu jak zacząc wspołprace z dystrybutorem bądz z dużą hurtownia posiadajacą gry jak i gadzety zwiazane z grami na każda mozliwa obecnie platforme.Jezeli ktos ma jakies pomysły bardzo chetnie skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zapraszam do sklepu "Twój Świat" na Nowowiejskiego 1 w OLSZTYNIE DHU INKA I piętro, k. Wysokiej Bramy. Tam możesz kupić, sprzedać, lub za dopłatą wymienić na inne gry ps3.

Sklep czynny od pn-pt 10:00 - 18:00, w soboty od 10:00 - 14:00.

e-mail: twoj.swiat@onet.pl

gg:33023915

wymieni

czesc wie ktos czy jest wypozyczalnia gier ps3 w olsztynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nawet nie wiedzialem ze coś takiego istnieje:)

TO ja sie spytam czy wiecie gdzie jest w Warszawie jakaś wypożyczalnia gier lub sklep gdzie można kupić używaną gre tanio?

Proponuje Kaukaska 7 wypożyczenie gry PS3 na dwa tygodnie - 15 pln. Mają sporo tytułów również nowe. Korzystam i naprawdę warto. Ich strona www.skupgier.com

Do niedawna była wypożyczalnia w Warszawie na Ochocie (dokładniej przy kinie Ochota). Jednak teraz ją zlikwidowali, bo jakiś łepek podkablował organy ścigania, że nie mają licencji na wypożyczanie gier i interes padł. Jeśli znacie jeszcze jakieś miejsca w Warszawie to dajcie znać, bo to ciekawa inicjatywa.

www.skupgier.com Warszawa Kaukaka 7, skup, sprzedaż, zamiana, wypożyczalnia. wypożyczenie gry ps3 na dwa tygodnie - 15 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy znajdę gdzieś jakąś wypożyczalnię we Wrocku ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy znajdę gdzieś jakąś wypożyczalnię we Wrocku ? ;]

We wrocku nie znam żadnej wypożyczalni. Co do warszawy to Świata gier absolutnie nie polecam, zachowują sie jak by łaskę robili że w ogóle z tobą rozmawiają. Ja na Sabały jeżdżę. Niedrogo gry wymieniają ale nie wiem czy wypożyczają. Mają tam telewizorek i konsole podłączoną, można sobie na kulturze grę odpalić i zobaczyć czy działa i się podoba. Jedynie minus że troszkę daleko od centrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×