Skocz do zawartości
Wandal1000

Wypożyczalnie gier PS3

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie wypożyczając grę łamie się prawo, bo póki co nie ma licencji na wypożyczanie gier, a co za tym idzie legalnie jej nie wypożyczasz. :)

zanim coś napiszesz tozapoznaj się z tematem, polskie prawo zezwala na wypożyczanie/sprzedawanie zakupionej wcześniej gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim coś napiszesz tozapoznaj się z tematem, polskie prawo zezwala na wypożyczanie/sprzedawanie zakupionej wcześniej gry

Oh RLY? Nawet wypożyczanie w celach zarobkowych? Słyszałeś o czymś takim jak licencja na wypożyczanie? Jak myślisz dlaczego wszystkie światy gier są tak naprawdę wymienialnią a nie stricte wypożyczalnią. Nie znam dokładnie zagadnienia ale mam wrażenie że walnąłeś głupotę :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo wypożyczalni i ja sam z jednej z nich korzystam bo nie zamierzam płacić za gierki po 200 zł. Jeżeli miałbym za Fight Night`a Champion dać właśnie tyle pieniędzy to bym się nieźle wku*wił bo w grę grałem dwa dni (za 30 złotych). Jeżeli nasz ukochany sejm wpadnie na genialny pomysł, aby wziąść za dupę wypożyczalnie gier to ja pierwszy sprzedam ps3. :sleep:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo wypożyczalni i ja sam z jednej z nich korzystam bo nie zamierzam płacić za gierki po 200 zł. Jeżeli miałbym za Fight Night`a Champion dać właśnie tyle pieniędzy to bym się nieźle wku*wił bo w grę grałem dwa dni (za 30 złotych). Jeżeli nasz ukochany sejm wpadnie na genialny pomysł, aby wziąść za dupę wypożyczalnie gier to ja pierwszy sprzedam ps3. :sleep:

Nie musi się brać bo istnieje coś takiego jak prawo autorskie i gry pod to należą jako oprogramowanie. Jest jeszcze coś takiego jak EULA czyli zwykła umowa licencyjna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nadal wypożyczalnie funkcjonują. :thumbsup:

Mówię o nowej jakiejś ustawie takiej jak np. niedawna ustawa hazardowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczalnie funkcjonują bo tego nikt nie ściga bo nikomu się nie chce. EULA jest umową cywilną wiec jedynie developer może wytoczyć ci proces o łamanie warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.nogame.pl w krakowie przy kijowskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonuja wypożyczalnie ale na zasadzie ty wpłacasz na konto my wysyłamy po tygodniu robisz zwrot gry a oni przelewaja na konto 15 zł mniej niż zapłaciłeś za gre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominiqpl Nie słyszałem o takich zasadach przyznam szczerze.

Jest taka strona www pewnego sklepu, tam ładnie jest wszystko opisane lecz nie pamiętam adresu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje , że to jest naginanie przepisów i wykorzystywanie luk , to jest wypożyczalnie działają w taki sposób , że biorąc grę zostawiasz kasę jako kaucję za grę , a oddając bierzesz swoje pieniądze minus kwota za wypożyczenie i z boku patrzy się na to tak , że wypożyczalnia sprzedaje ci grę , a później ją od ciebie skupuje czyli nie występuje w tym momencie wypożyczenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak mi odpowiedzieli na pytanie czy znajdę coś we wrocku. Możesz mnie w takim razie oświecić? :)

Myślałem także, że nic nie ma we Wrocławiu, ale znalazłem coś takiego na necie, niestety nie byłem i nie mogę potwierdzić:

-Na tyłach sklepu muzycznego przy Piłsudskiego (to chyba sklep ale pewny nie jestem, możliwe, że sklep z wymianą)

-na Stawowej, przy Kościuszki.

Jakby ktoś sprawdził te miejsca niech da znać, także napiszę jak tam dotrę.

Edytowane przez Marcoch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Na tyłach sklepu muzycznego przy Piłsudskiego (to chyba sklep ale pewny nie jestem, możliwe, że sklep z wymianą)

Tutaj masz ich stronę jeżeli cię to interesuje http://www.konsolki.pl/ (Sklep z możliwością wymiany, skup itd.)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wypożyczalnia Gier konsolowych i gralnia w KATOWICACH

Witam

Czytałem tu gdzieś ze poszukujecie wypożyczalni gier na konsole i gralni...

W Katowicach jest coś na kształt wypożyczalni gier PS3,PS2,Xbox360 a do tego jest jeszcze gralnia

(gdzie mozna pograć na konsoli ps 3 a facet dodatkowo do każdej godziny grania dodaje napoje gratis

[produkty Coca Coli]) . Byłem zobaczyć i muszę powiedzieć ze punkt mnie zaskoczył - faktycznie jest tak jak opisałem.

W "gralni" są gry typu fifa , crisis 2, battlefield 2 , medal of honor, dead space 2 i cos tam jeszcze

(troche tego gosc ma - nie wszystko spamiętałem) a co do sklepu wypożyczalni to co prawda nie jest to wypożyczalnia

w pełnym tego słowa znaczeniu ale gry finalnie kosztują tam od 1 zł do 10 zł za dzień grania (trzeba tylko dbać o gry,

czyli oddac je w dobrym stanie). Jedyny minus to lokalizacja - lokal bardzo przyjemny , ale zeby tam trafic to

sie trzeba troche namęczyć. Zresztą podaje niżej link do fac'a tam jest dokładny adres

Adres :

KOBAYASHI GAME POINT

Katowice

Wodna 7

pn-pt ok. 10-ok. 20

sob od ok 10 do ok 13

lub otwarcie w każdy dzień na telefon

gpkobayashi.blogspot.com

facebook.pl - Game Point Kobayashi

PS. Parking jest na miejscu

Edytowane przez Prosperix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka jest jakaś wypożyczalnia w Lesznie lub Słubicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosperix tutaj to dopiero ciekawi mnie jak wygląda sprawą z licencją w tej całej "gralni". Sam prowadzę sklep z grami, myślałem swego czasu o stanowiskach do grania, ale uzyskanie licencji graniczy z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I na wstępie przepraszam , bo nie bardzo wiem jak forum funkcjonuje (wiec przepraszam za błędy)

Dziękuję za reklamę.

... choć wolałbym żeby zamiast pisania tu o mnie i o moim punkcie gracze sami się przekonywali na własne oczy , że warto

Wypożyczalnia Gier konsolowych i gralnia w KATOWICACH

Witam

Czytałem tu gdzieś ze poszukujecie wypożyczalni gier na konsole i gralni...

W Katowicach jest coś na kształt wypożyczalni gier PS3,PS2,Xbox360 a do tego jest jeszcze gralnia

(gdzie mozna pograć na konsoli ps 3 a facet dodatkowo do każdej godziny grania dodaje napoje gratis

[produkty Coca Coli]) . Byłem zobaczyć i muszę powiedzieć ze punkt mnie zaskoczył - faktycznie jest tak jak opisałem.

W "gralni" są gry typu fifa , crisis 2, battlefield 2 , medal of honor, dead space 2 i cos tam jeszcze

(troche tego gosc ma - nie wszystko spamiętałem) a co do sklepu wypożyczalni to co prawda nie jest to wypożyczalnia

w pełnym tego słowa znaczeniu ale gry finalnie kosztują tam od 1 zł do 10 zł za dzień grania (trzeba tylko dbać o gry,

czyli oddac je w dobrym stanie). Jedyny minus to lokalizacja - lokal bardzo przyjemny , ale zeby tam trafic to

sie trzeba troche namęczyć. Zresztą podaje niżej link do fac'a tam jest dokładny adres

Adres :

KOBAYASHI GAME POINT

Katowice

Wodna 7

pn-pt ok. 10-ok. 20

sob od ok 10 do ok 13

lub otwarcie w każdy dzień na telefon

gpkobayashi.blogspot.com

facebook.pl - Game Point Kobayashi

PS. Parking jest na miejscu

Edytowane przez Game Point Kobayashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek wie, czy czasami nie ma takiej wypożyczalni we Włocławku? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4

Edytowane przez Kajoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jakaś wypożyczalnia w pobliżu Bolesławca?? kakaroto ty powinieneś wiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś może czy działa jakaś wypożyczalnia gier na PS3 w Krakowie? W sobotę dopiero zakupiłem konsolę i póki co mam tylko 2 gierki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jakaś wypożyczalnia w pobliżu Bolesławca?? kakaroto ty powinieneś wiedziec

oprócz marketów jest chyba jeden sklep gdzie dostepne sa gry na ps3 (kolo I LO), ale wszedzie ceny sa zabójcze :confused:

w bolesławcu jeszcze zadnej gry nie kupiłem (tym bardziej wypozyczylem). wole juz do legnicy pojechac, albo wroclawia. ale najczesciej gry z allegro biore

ogolnie boleslawiec to za maly rynek, zeby wypozyczalnia mogla sie utrzyma, wiec pewnie dlatego nic ciekawego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w wieliczce :) nazywa sie PATMOR. Bardzo fajny sklep. Mają tam gry zaraz po premierze.

http://www.wypozyczalniagier.com.pl

Ten sklep to jakoś paranoja dwa tygodnie temu chcieli ode mnie 130zł+ModNation za używanego coda BO w dodatku bez książeczki.

Wolę się przejechać na giełdę na balice i tam sobie coś kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest na gieldzie w warszawie? ile kosztuje wymiana gry na gre w podobnej cenie?

@ed

bylem na gieldzie ceny tragiczne

za 120 chca motorstorm apokalipsa po angielsku nowego a na allegro w warszawie za 85 w sklepie tez nowy 3xPL

little big planet 2 tez 120 aa spokojnie za 100 sie dorwie

Edytowane przez hater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×