Skocz do zawartości
Wandal1000

Wypożyczalnie gier PS3

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w Częstochowie jest świat gier :)

Ale są tam takie MENDY że aż głowa boli w styczniu chciałem wymienić nfs hp na gta iv powiedział 30 zł

Ale Widziałem również dirt'a 2 w foli (130zł) a w MM bez promocji (99zł)

Taka piwniczka koło Cinema-City

Edytowane przez greenps3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać "Śwat gier" skutecznie chce zniechęcić potencjalnych klientów. Byłem kiedyś w warszawskim, poszedłem z kumplem bo on wymieniał grę ale wtedy nie było jeszcze tak źle. Widocznie mieli dobry humor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że to temat o wypożyczaniu gier ale napisze coś o wymianie...

Mieszkam w Pile i jest tu tez mały lokal z wymianą i siedzi tam mało ogarnieta w sprawach konsol kobieta...

Raz czy dwa wymianilem juz tam gre i zaważyłem że otwiera tylko pudełko, sprawdza stan płyty i pozwala soibie wybierać gre ; d

Wiec postanowiłem zrobić mały przekręt a mianowicie... mam Start Disk z play station move na ktorym jest filmik i kilka dem... ona o tym nie wiem xd

wiec sprobuje wymienić to na jakąs gierke...ja sie uda to good a jak nie to szkoda ; d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

67502536283441922286.jpeg

a później ktoś od niej kupi twoje dema, tylko, że zapłaci jak za pełną wersje i będzie miał tylko problem :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mentalność made in Poland, ja będę na tym kancie do przodu a to, że ktoś się na tym oszuka to mało ważne. Ważne, że ja zarobiłem.

Do uczciwości mamy jeszcze lata świetlne, każdy kręci jak może...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mentalność made in Poland, ja będę na tym kancie do przodu a to, że ktoś się na tym oszuka to mało ważne. Ważne, że ja zarobiłem.

Do uczciwości mamy jeszcze lata świetlne, każdy kręci jak może...

Dokładnie, jak się nie zna to niech nie prowadzi takiego sklepu, jej problem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak się nie zna to niech nie prowadzi takiego sklepu, jej problem. ;)

To jest fakt...nigdzie nie jest napisane ze nie moge tego wymienić to od niej zależy czy przyjmie mi to czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest fakt...nigdzie nie jest napisane ze nie moge tego wymienić to od niej zależy czy przyjmie mi to czy nie...

Gdybym tam mieszkał, dał bym jej np. GTA4, GoW3 itd. i wziął na zamianę gry typu Bulletstorm, Fight Night Champion itd. jak by się zgodziła, to by była masakra. Można by było tak robić regularnie i mieć z tego niezły zarobek (po wymianie sprzedajesz nowość, kupujesz za to 3 starsze gry, te 3 gry wymieniasz za 3 nowości i tak cały czas) :D Gorzej by było, jakby przyszedł ktoś kto się zna i jej wytłumaczył wartości gier. Lepiej już się w takim sklepie nie pokazywać.

Nie rozumiem takich ludzi, robią biznes z czegoś, na czym w ogóle się nie znają, a potem że im nie idzie i straty są. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że tak jest.... dajesz jej gre, ona tylko sprawdza stan płyty i pozwala wybrać sobie gre jaka tylko chcesz, tylko wiadomo że ludzie którzy tam wymieniają w przeciwieństwie do niej znają sie na grach wiec dużo nowości tam nie znajdziesz ; d ale mogę przyznać i akurat widzialem jak ostatnio koleś dał jej Rachet i Clancka a wziął sobie Star Wars II :D ale ona na tym zarabia tak że za kazdą gre bierze jeszcze 15 zł ; p jest jeszcze jeden taki lokal u mnie ale tam już jest gość ktory mysle ze zna sie na rzeczy ; d

Edytowane przez Klera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że tak jest.... dajesz jej gre, ona tylko sprawdza stan płyty i pozwala wybrać sobie gre jaka tylko chcesz, tylko wiadomo że ludzie którzy tam wymieniają w przeciwieństwie do niej znają sie na grach wiec dużo nowości tam nie znajdziesz ; d ale mogę przyznać i akurat widzialem jak ostatnio koleś dał jej Rachet i Clancka a wziął sobie Star Wars II :D ale ona na tym zarabia tak że za kazdą gre bierze jeszcze 15 zł ; p jest jeszcze jeden taki lokal u mnie ale tam już jest gość ktory mysle ze zna sie na rzeczy ; d

Czym jest 15zł, gdy gra jest warta więcej o 100? :P Pewnie wkrótce straci klientów, gdy w jej sklepie będą już tylko Ratchet & Clank i inne. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem ci ze ten sklep juz dłuuuugo dłuuuugo stoi pamietam jeszcze jak z 4 lata temu zamieniałem gra na ps2 bo mam tak gry na kazdą konsole ;d

ale w koncu jej dzień też nadejdzie xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki pomysł na taki sklep. Myślę jednak że gry nowe i używane byłyby dodatkiem do całości. Głównym towarem takiego sklepu mogą być konsole, monitory. Obawiam się że same gry to trochę za mało... ale może się mylę. W każdym razie powodzenia dla odważnych!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same gry moa spokojnie wystarczyć, ale nie można bazować tylko i wyłącznie na sprzedaży. Głównym zyskiem i na to trzeba się nastawiać będą wymiany, kupno od klientów itd. Wtedy to jest z tego zysk. Na początku jest najgorzej, ale jak się rozwiniesz, nabierzesz znajomości, może to być na prawdę fajna sprawa. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak, trzeba mieć stałą klientele i interes się kręci ale tylko w większych miastach, koło 100 tys. mieszkańców bo tak jak ja mieszkam koło Mszczonowa gdzie jest góra 10 tys., to takiego interesu nie da rady otworzyć bo nie ma wielu konsol w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak, trzeba mieć stałą klientele i interes się kręci ale tylko w większych miastach, koło 100 tys. mieszkańców bo tak jak ja mieszkam koło Mszczonowa gdzie jest góra 10 tys., to takiego interesu nie da rady otworzyć bo nie ma wielu konsol w mieście.

Ale w dużych miastach jest dużo takich wypożyczalni i czasami jakby przeliczyć ile mieszkańców przypada na jeden sklep, to wychodzi że bardziej opłaca się otworzyć w średnim mieście, gdzie jeszcze takowej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o wielkich miastach, myślę o takich w okolicach 50 tys. mieszkańców, coś jak Żyrardów, Grodzisk Maz. pod Warszawą. Tu jakaś wypożyczalnia przydałaby się bo z tego co wiem to nic nie ma niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o wielkich miastach, myślę o takich w okolicach 50 tys. mieszkańców, coś jak Żyrardów, Grodzisk Maz. pod Warszawą. Tu jakaś wypożyczalnia przydałaby się bo z tego co wiem to nic nie ma niestety.

Cóż ciężko powiedzieć czy to super biznes i czy mniejsze miejscowości są lepsze. W mojej okolicy tacy goście co handlują grami to mają jeszcze ten plus, że co weekend mają giełdę komputerową na dworcu i tam multum ludzi się przewija (a stoisk z grami jest spokojnie ponad 5+) więc w weekendy na pewno koszą niezłą sumkę (choć stoisko pewnie swoje kosztuje), ale przede wszystkim oni są często uniwersalni - gry, naprawa konsol, przeróbki, akcesoria - wszystko co związane z tą branżą. Oczywiście zawsze można bawić się w allegro - czyli nie ograniczać się do 1 sklepu.

Sam w sumie chciałbym taki biznes rozkręcić, ale wątpię by w moim mieście (ponad 50k mieszkańców) było zainteresowanie na taki sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie gdzie jest takowy sklep a nawet dwa mieszka 70 -80 tys osób ; d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie gdzie jest takowy sklep a nawet dwa mieszka 70 -80 tys osób ; d

No to masz szczęście. U mnie 70tys. mieszkańców i zero takowych, a w sąsiednim (50km) Wrocławiu też bieda. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście. U mnie 70tys. mieszkańców i zero takowych, a w sąsiednim (50km) Wrocławiu też bieda. :(

Bieda powiadasz? Cztery sklepy to dla Ciebie za mało? Kurde, czego ty stary chcesz? Żeby takich sklepów było 20,30 a może 40? W ogóle niech na każdym rogu stoi :P Mi starczają dwa sklepy, w których bez przerwy praktycznie kupuje/wymieniam gry. Pełen profesjonalizm a i ceny normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wrocku nie znam żadnej wypożyczalni.

Tak mi odpowiedzieli na pytanie czy znajdę coś we wrocku. Możesz mnie w takim razie oświecić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może czy na terenie Katowic są jakieś wypożyczalnie gier ? Osobiście znam tylko jedno miejsce w centrum a dokładniej na ul Mickiewicza niedaleko emipka. Można wymienić grę ew wypożyczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wypożyczając grę łamie się prawo, bo póki co nie ma licencji na wypożyczanie gier, a co za tym idzie legalnie jej nie wypożyczasz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wypożyczając grę łamie się prawo, bo póki co nie ma licencji na wypożyczanie gier, a co za tym idzie legalnie jej nie wypożyczasz. :)

To daj cynk policji na wszystkie wypożyczalnie w którymś mieście. :P Społeczność tego forum Cię.. nie kończę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To daj cynk policji na wszystkie wypożyczalnie w którymś mieście. tongue.gif Społeczność tego forum Cię.. nie kończę.

Po pierwsze nie znam takich miejsc, po drugie nic by mi nie zrobili, bo od czego jest paralizator i telefon na policje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×