Skocz do zawartości
ONE

Red Dead Redemption

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, że tak ciągle pytam, ale jeszcze kilka pytań mnie nurtuje ;)

 

Wczoraj zagrałem pierwszy raz w pokera. Nieźle mi szło, tylko pytanie do ilu trzeba dobić by wygrać starcie, w sensie ile trzeba kasy zarobić, by opuścić stolik jak wygrany. Z tego co wiem, to w blackjack;u wystarczyło, aby nasza kwota przekroczyła 200 żetonów. Jak jest w przypadku Pokera? ;)

 

Mam prawie 60% gry za sobą, gdy dobiję do setki planuję kupić dodatek Undead Nightmares. Z tego co wiem, nie trzeba zachowywać save'a by odpalić tą grę. Co jeśli zachowam zapisy z pierwowzoru? Czekają na mnie jakieś dodatkowe atrakcje? ;)

 

Chciałbym się także dowiedzieć co sądzicie o tym dodatku z zombiakami. Rozumiem, że mapa gry się nie zmieniła, tylko jest nieco bardziej mroczniejsza? Scenariusz jest ciekawy, czy przynudza? Jakie ogólnie wrażenia przynosi UN? ; D

 

Pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki za pomoc. :) Zimnego dnia życzę.

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zagrałem pierwszy raz w pokera. Nieźle mi szło, tylko pytanie do ilu trzeba dobić by wygrać starcie, w sensie ile trzeba kasy zarobić, by opuścić stolik jak wygrany. Z tego co wiem, to w blackjack;u wystarczyło, aby nasza kwota przekroczyła 200 żetonów. Jak jest w przypadku Pokera?  ;)

 

Stawka początkowa razy ilość graczy przy stole.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym się także dowiedzieć co sądzicie o tym dodatku z zombiakami. Rozumiem, że mapa gry się nie zmieniła, tylko jest nieco bardziej mroczniejsza? Scenariusz jest ciekawy, czy przynudza? Jakie ogólnie wrażenia przynosi UN? ; D

 

 

 

Jedno z najlepszych DLC w jakie dane mi było grać. Długie, ciekawe, klimatyczne. Fabuła jest ok mimo że krótka. Mapa jest ta sama tylko tak jak piszesz w bardziej ponurym klimacie. Ciekawe wyzwania w postaci łapania 4 koni apokalipsy czy polowania na wielką stopę. Do tego są nowe eventy i misje poboczne np. szukanie zaginionych. Bierz i się nie zastanawiaj.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie było lepszego DLC w żadnej innej grze, wiadomo że to kwestia gustu ale uważam UN za absolutny nr 1 wśród DLC na PS3

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie było lepszego DLC w żadnej innej grze, wiadomo że to kwestia gustu ale uważam UN za absolutny nr 1 wśród DLC na PS3

Obok UN bym postawił jeszcze Minerva's Den z Biohocka 2

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak ciezko jest wbic calaka w RDR. Wbiłem kiedyś na X360 ale to tylko fuksem a teraz stanąlem na 93% i dalej jest ciężko. Za to łatwo wbić calaka w dodatku DLC. Zajeło mi to ok 12h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie 60% gry za sobą, gdy dobiję do setki planuję kupić dodatek Undead Nightmares. Z tego co wiem, nie trzeba zachowywać save'a by odpalić tą grę. Co jeśli zachowam zapisy z pierwowzoru? Czekają na mnie jakieś dodatkowe atrakcje? ;)

 

Liczba atrakcji zależy od wersji Undead Nigthmare. Jeśli Collection, a taka jest chyba w wersji pudełkowej to max, czyli tomahawk, explosive rifle, nowe challenge, zadania odblokowujące nowe stroje i bodajże koń wojny, choć obawiam się, że ten ostatni dostępny był tylko w wersji GOTY. Jeśli samo DLC Undead Nightmare to tylko to co poniżej:

 

Undead Nightmare Pack

  • Brand new single-player adventure featuring John Marston searching for a cure to the Zombie plague
  • Completely new gameplay mechanics, weapons, and world design
  • New Zombie Character designs in four different Zombie classes
  • Graveyard action areas as well as Undead and Mythical animals to hunt
  • New Multiplayer Modes and Characters
  • New Collectible Outfits and Challenges
  • Adds 8+ hours of additional gameplay

W Collection masz dodatkowo:

Legends and Killers Pack

  • 9 New Multiplayer Map locations - more than doubling the amount of territories in the Multiplayer Competitive modes
  • 8 New Multiplayer Characters based on characters from Red Dead Revolver
  • New projectile weapon: The Tomahawk, with corresponding Challenges for single-player and multiplayer
  • Adds 5+ hours of additional gameplay

Liars and Cheats Pack

  • Stronghold: A New Attack and Defend Competitive Multiplayer Mode
  • Multiplayer Horse Races with Mounted Combat
  • New Multiplayer Characters: The Heroes and Villians of Red Dead Redemption
  • Multiplayer versions of Liar's Dice and Poker
  • A devastatingly destructive new weapon: The Explosive Rifle, with its own new single-player and multiplayer challenges
  • New Gang Hideouts and Animal Hunting Grounds, adding to the world of Free Roam
  • Adds 5+ hours of additional gameplay

 

Nie wiem jak tam wygląda obecnie sytuacja na PSS, ale chyba obie wersje są w sprzedaży.

 

Szkoda że tak ciezko jest wbic calaka w RDR. Wbiłem kiedyś na X360 ale to tylko fuksem a teraz stanąlem na 93% i dalej jest ciężko. Za to łatwo wbić calaka w dodatku DLC. Zajeło mi to ok 12h

 

Z czym masz taki problem? 100% gry zarówno w podstawce jak i w DLC jest proste, tylko czasem trzeba dobrać właściwą strategię. Gorsze są trofea z DLC, tam potrzeba nie tylko dobrej strategii, ale również sporo ogrania, sprytu, szczęścia i umiejętności hazardowych  :P Z trudem bo z trudem, ale można je wbić samodzielnie, poza kingpinem. Tutaj nic nie pomoże, poza ustawką.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z czym masz taki problem? 100% gry zarówno w podstawce jak i w DLC jest proste, tylko czasem trzeba dobrać właściwą strategię. Gorsze są trofea z DLC, tam potrzeba nie tylko dobrej strategii, ale również sporo ogrania, sprytu, szczęścia i umiejętności hazardowych  :P Z trudem bo z trudem, ale można je wbić samodzielnie, poza kingpinem. Tutaj nic nie pomoże, poza ustawką.

 

Ano najtrudniejsze są dla mnie mini gierki takie jak Poker czy Liar Dice. Reszta to wpadłaby bez problemu. Chodzi mi oczywiście o 100% gry a nie o platynkę.

Edytowane przez tomos92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano najtrudniejsze są dla mnie mini gierki takie jak Poker czy Liar Dice. Reszta to wpadłaby bez problemu

 

To użyj stroju Elegant Suit, pozwoli Ci oszukiwać w pokerze, tzn. wyciągać z rękawa dodatkową kartę. Jeśli nie grałeś wcześniej w pokera, to jest to duża pomoc. Niemniej tak czy inaczej wypada poznać choćby podstawowe zasady gry w Poker Texas Holdem. W Liar's Dice zasady gry są dużo prostsze i trzeba po prostu trochę pograć by to ogarnąć. Zawsze musisz sobie przeliczyć ile kostek jest na stole w danej rundzie (Twoich i graczy) i mniej więcej wyliczyć prawdopodobieństwo wyniku, który obstawisz lub, który obstawili Twoi przeciwnicy. Staraj się obstawiać te oczka, których więcej Ci wypadło bo wtedy masz większe pole manewru. W ostatniej rundach gdy zostanie Ci tylko jedna kostka raczej mów prawdę, bo zazwyczaj przeciwnicy nazwą Cię kłamcą. Poszczególne charaktery przeciwników mają ten sam schemat obstawiania, jedni szaleńczo obstawiają nierealną ilość oczek na danej kostce, inni zawsze nazywają innych kłamcami, itp. Kwestia ogrania i ich obserwacji.. 

Edytowane przez Tecumthe
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co na razie poczekam z DLC.

 

Powoli wyciskam z 100% gry (obecnie mam ukończone bodajże 85%). Zostały mi dwa ostatnie wyzwania z celnością i z przetrwaniem, w tym ostatnim muszę uzbierać 10 violet snow drop, lecz chyba nie tylko o te kwiatki chodzi, ponieważ uzbierałem je już ponad 10 , a wskaźnik nie doszedł jeszcze do połowy, nie wiecie czasem o co chodzi z tym ostatnim rangiem wyzwania "survival"? :)

 

Teraz kwestia trofika za upolowanie wszystkich zwierząt w grze. Do szczęścia brakuje mi tylko kaczki , przeszukałem prawie wszystkie lokacje tam gdzie są stawy głównie w New Austin nie daleko Rio Bravo, tam gdzie jest taka rzeka granicząca z meksykiem, oraz w West Elizabeth, niedaleko miasta, i lokacji bawołów (przy rzece na północy), tam także nie znalazłem żadnej kaczki. Szukałem także w Thievies Landing (czy jakoś tak, miasto wsród bagien), również bezskutecznie. Nie wiecie czasem gdzie najczęściej można znaleźć kaczki? I czy pora o której przychodzę nad staw ma znaczenie?   :biggrin:

 

Pozdrawiam. I z góry dzięki za wskazówki.

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co na razie poczekam z DLC.

 

Powoli wyciskam z 100% gry (obecnie mam ukończone bodajże 85%). Zostały mi dwa ostatnie wyzwania z celnością i z przetrwaniem, w tym ostatnim muszę uzbierać 10 violet snow drop, lecz chyba nie tylko o te kwiatki chodzi, ponieważ uzbierałem je już ponad 10 , a wskaźnik nie doszedł jeszcze do połowy, nie wiecie czasem o co chodzi z tym ostatnim rangiem wyzwania "survival"? :)

 

Teraz kwestia trofika za upolowanie wszystkich zwierząt w grze. Do szczęścia brakuje mi tylko kaczki , przeszukałem prawie wszystkie lokacje tam gdzie są stawy głównie w New Austin nie daleko Rio Bravo, tam gdzie jest taka rzeka granicząca z meksykiem, oraz w West Elizabeth, niedaleko miasta, i lokacji bawołów (przy rzece na północy), tam także nie znalazłem żadnej kaczki. Szukałem także w Thievies Landing (czy jakoś tak, miasto wsród bagien), również bezskutecznie. Nie wiecie czasem gdzie najczęściej można znaleźć kaczki? I czy pora o której przychodzę nad staw ma znaczenie?   :biggrin:

 

Pozdrawiam. I z góry dzięki za wskazówki.

Nie jestem pewny, ale kaczki to chyba tam w RDR latały. Też pamiętam, że miałem z nimi problemy. Jeśli się mylę to ktoś niech poprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co na razie poczekam z DLC.

 

Powoli wyciskam z 100% gry (obecnie mam ukończone bodajże 85%). Zostały mi dwa ostatnie wyzwania z celnością i z przetrwaniem, w tym ostatnim muszę uzbierać 10 violet snow drop, lecz chyba nie tylko o te kwiatki chodzi, ponieważ uzbierałem je już ponad 10 , a wskaźnik nie doszedł jeszcze do połowy, nie wiecie czasem o co chodzi z tym ostatnim rangiem wyzwania "survival"? :)

 

Teraz kwestia trofika za upolowanie wszystkich zwierząt w grze. Do szczęścia brakuje mi tylko kaczki , przeszukałem prawie wszystkie lokacje tam gdzie są stawy głównie w New Austin nie daleko Rio Bravo, tam gdzie jest taka rzeka granicząca z meksykiem, oraz w West Elizabeth, niedaleko miasta, i lokacji bawołów (przy rzece na północy), tam także nie znalazłem żadnej kaczki. Szukałem także w Thievies Landing (czy jakoś tak, miasto wsród bagien), również bezskutecznie. Nie wiecie czasem gdzie najczęściej można znaleźć kaczki? I czy pora o której przychodzę nad staw ma znaczenie?   :biggrin:

 

Pozdrawiam. I z góry dzięki za wskazówki.

 

Coś mi świta, że pojawianie kaczek miało coś wspólnego z burzą, spróbuj to wygooglować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co na razie poczekam z DLC.

 

Powoli wyciskam z 100% gry (obecnie mam ukończone bodajże 85%). Zostały mi dwa ostatnie wyzwania z celnością i z przetrwaniem, w tym ostatnim muszę uzbierać 10 violet snow drop, lecz chyba nie tylko o te kwiatki chodzi, ponieważ uzbierałem je już ponad 10 , a wskaźnik nie doszedł jeszcze do połowy, nie wiecie czasem o co chodzi z tym ostatnim rangiem wyzwania "survival"? :)

 

Teraz kwestia trofika za upolowanie wszystkich zwierząt w grze. Do szczęścia brakuje mi tylko kaczki , przeszukałem prawie wszystkie lokacje tam gdzie są stawy głównie w New Austin nie daleko Rio Bravo, tam gdzie jest taka rzeka granicząca z meksykiem, oraz w West Elizabeth, niedaleko miasta, i lokacji bawołów (przy rzece na północy), tam także nie znalazłem żadnej kaczki. Szukałem także w Thievies Landing (czy jakoś tak, miasto wsród bagien), również bezskutecznie. Nie wiecie czasem gdzie najczęściej można znaleźć kaczki? I czy pora o której przychodzę nad staw ma znaczenie?   :biggrin:

 

Pozdrawiam. I z góry dzięki za wskazówki.

Kaczki masz na południe od Armadillo przy jeziorze o nazwie Lake Don Julio (kaczki najłatwiej znaleźć tam), a co do kwiatków to czy, aby nie pisze tam, żeby zebrać 10 tych co pisałeś i dodatkowo po 2 z każdego rodzaju? Jak klikniesz trójkąt to powinieneś mieć podgląda co masz zebrane, a czego Ci brakuje

Edytowane przez Vulcan_Genom
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kwestia trofika za upolowanie wszystkich zwierząt w grze. Do szczęścia brakuje mi tylko kaczki , przeszukałem prawie wszystkie lokacje tam gdzie są stawy głównie w New Austin nie daleko Rio Bravo, tam gdzie jest taka rzeka granicząca z meksykiem, oraz w West Elizabeth, niedaleko miasta, i lokacji bawołów (przy rzece na północy), tam także nie znalazłem żadnej kaczki. Szukałem także w Thievies Landing (czy jakoś tak, miasto wsród bagien), również bezskutecznie. Nie wiecie czasem gdzie najczęściej można znaleźć kaczki? I czy pora o której przychodzę nad staw ma znaczenie?   :biggrin:

 

Każdy co innego  :biggrin: To i ja jeszcze swoje 3 grosze dodam. Jeśli kaczki to ostatni zwierz, którego brakuje Ci do trofika to nie masz się czym przejmować. Pojawiają się w ostatniej misji Stranger po zakończeniu części fabularnej gry. W misji tej pewien jegomość poluje na kaczki, które Ty również możesz ustrzelić. Ja ustrzeliłem wcześniej w okolicach Blackwater, właśnie przy tej rzece na północy wpadającej do morza, w godzinach porannych. Pora ma znaczenie. Co do kwiatków to tak jak pisał Vulcan.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Dead Redemption ukończone.! Ostatnia misja fabularna godna prawdziwych westernów, wywarła na mnie ogromne wrażenie, i była chyba z jedną najlepszych momentów jakie przeżyłem podczas RDR. Nie chce się bardzo w tym segmencie rozpisywać, bo szkoda komuś psuć zabawę, ale powiem krótko i dosadnie - końcówka mnie bardzo usatysfakcjonowała. Ciesze, się że taka gra jak RDR znalazła ujście i w moim Ps3. Trochę trudno się rozstawać z tą gra (ostatnio tak miałem przy Skyrimie... no ale cóż, jestem jak najbardziej spełniony jako gracz. Zachodzące słonce na prerii wśród uciekających bizonów - tak zapamiętam grę od rockstar. Piękny tytuł.

 

Dzięki za okazanie pomocy w niektórych momentach.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No !

Gadasz jak prawdziwy gość z Texas`u :)

Witaj w klubie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak wiec droga kupna nabylem RDR GOTY - Schludne pudelko, jakis opis. ladna mapa ktorej pewnie uzywac nie bede choc to mily dodatek. 

Pierwsze odpalenie instalacja szybka i sprawna brak ciezkich patchy do pobrania (ani jeden mi sie nie pojawil) to plusy. 

Troche sie pogubilem w menu bo majac do wyboru normal, hardcore i undead nightmare myslalem ze to stopnie trudnosci a tu sie okazuje ze pierwsze 2 to stopnie trudnosci a 3ci to jest dodatek ktory jest juz na plycie - tez plus ze nie musze niepotrzebnie dysku zapychac DLC. 

 

Pierwsze 3h za mna 8% jesli wierzyc stats. Jestem milo zaskoczony, klimat dobry, musialem przywyknac co prawda do jazdy konnej i dalej sie tego ucze ale coz nikt nie mowil ze bedzie latwo. Gra przypadla mi do gustu wiec osoba z forum i nie tylko dziekuje za rekomendacje. 

 

Teraz maly cyctat: "Jedziemy do kraju kapitalistycznego ktory ma plusy ale najwazniejsze jest to aby te plusy nie przeslonily nam minusow" :) ;)

Tak serio to nie mam na poczatku mojej drogi do czego sie przyczepic. Niemniej gra pokazala ze musze popracowac nad angielskim (przykladowo LA Noir nie mialem problemow) a tutaj na poczatku (moze pozniej bedzie lepiej) korzystam bardzo czesto z journala.

 

Dzis kolejne 2h mam nadzieje pograc. 

 

pozdrowienia i pewnie bede sie jeszcze udzielal w tym watku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy włączyć napisy i język nie taki straszny. W RDR często mówią z akcentem i trudno ich zrozumieć ze słuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, RDR kupiłem chyba ponad dobry rok temu. Początkowo odbiłem się od niego - tak po prostu. GTAIV też jakoś mi nigdy nie podchodziło. W ostatnią niedzielę coś mnie podkusiło, żeby po bardzo długiej przerwie do niej wrócić...

 

No i wciągnęło mnie na maksa. Nie wiem o co chodzi, ale własnie zamówiłem sobie Undead Nightmare. Jestem dopiero w Meksyku, ale RDR czymś mnie urzekło. Ciężko to opisać, ale chyba właśnie swoim niepowtarzalnym klimatem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zaczynaj UN zanim nie skończysz podstawki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ;)

 

Zakładając, że w Meksyku mam za sobą około 5 misji, to dużo jeszcze przede mną? Nie chcę sobie walnąć jakiegoś niepotrzebnego spojlera szukając w sieci...

Edytowane przez dwypij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś pół gry. Tyle masz Dwypij za sobą. Tak mniej więcej.

Co do UN powiem Ci, że jest to jak dla mnie najlepsze DLC jakie kiedykolwiek się ukazało na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że w Meksyku mam za sobą około 5 misji, to dużo jeszcze przede mną? Nie chcę sobie walnąć jakiegoś niepotrzebnego spojlera szukając w sieci...

 

Bylebyś sobie zakończenia w sieci nie wyszukał i będzie dobrze  ;) Oprócz misji fabularnych są jeszcze misje poboczne + zadania związane z odblokowaniem strojów, również warto się tym zainteresować.

Undead Nightmare polecam rozpocząć po powrocie na farmę przed ostatnią misją w grze: The Last Enemy, That Shall Be Destroyed, a po ukończeniu UN powrócić do podstawki i ukończyć główną grę. Wtedy fabuła z jednej i drugiej gry łączy się całość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×