Skocz do zawartości
ONE

Red Dead Redemption

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedź, a co z dodatkiem o zombie do RDR? Warto? Nigdy nie lubiłem zombie, ale po TLOU wprost je kocham :P

Bez wątpienia jedno z najciekawszych DLC jakie powstało. Rockstar zresztą słynie z niezłych dodatków. Rozgrywka nieco inna niż w podstawce ale też dająca sporo frajdy. Poza główną, może nie specjalnie długo ale ciekawą i klimatyczną fabułą jest sporo rzeczy do zrobienia.

Co do samego RDR to już nie raz pisałem że to najlepszy tytuł w jaki dane było mi zagrać. Jasne że były tytuły ładniejsze, bardziej rozbudowane z lepszą mechaniką, ale to RDR urzekło mnie klimatem i grą jako całość. Najlepiej moc tego tytułu pokazuje fakt że nawet ludziom którzy uważali westerny za niszowy gatunek gra przypadła do gustu.

 

PS. Też uważam GTA IV za wybitnie nieudany tytuł jednak RDR to majstersztyk.

Edytowane przez Firo.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia jedno z najciekawszych DLC jakie powstało. Rockstar zresztą słynie z niezłych dodatków. Rozgrywka nieco inna niż w podstawce ale też dająca sporo frajdy. Poza główną, może nie specjalnie długo ale ciekawą i klimatyczną fabułą jest sporo rzeczy do zrobienia.

Co do samego RDR to już nie raz pisałem że to najlepszy tytuł w jaki dane było mi zagrać. Jasne że były tytuły ładniejsze, bardziej rozbudowane z lepszą mechaniką, ale to RDR urzekło mnie klimatem i grą jako całość. Najlepiej moc tego tytułu pokazuje fakt że nawet ludziom którzy uważali westerny za niszowy gatunek gra przypadła do gustu.

 

PS. Też uważam GTA IV za wybitnie nieudany tytuł jednak RDR to majstersztyk.

 

DOKŁADNIE

To jest gra która ma wszystkie gry pod sobą :biggrin: zaznaczam ze w TLOU nie grałem :bunny:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, po takich rekomendacjach na pewno wkrótce kupię :) Dzięki za opinie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawdę mówiąc ja też. Póki co RDR to dla mnie absolutnie nr 1 na PS3.

Co do DLC to uważam, że te do RDR są najlepsze ze wszystkich w jakie grałem na starej generacji. Zresztą mimo 100% cały czas gram "for fun" w multi.

Do tego dochodzi klimat. No ale to moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z tym zgadzać :)

 

GTA IV dobre - ale nie aż tak.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że RDR to jedna z tych gier dla których kilka dni temu uposażyłem się w PS3, także koniec końców dałem się złapać w pułapkę marketingową i kupiłem konsolę dla kilku gierek. Zanim jednak kupię grę mam małe pytanie, czy to prawda że ta gra nie chodzi nawet w 720p? Póki co jedyny tv jaki posiadam to lampowy telefunken, więc jestem zmuszony do gry na monitorze od komputera, który wybitnie szpeci wszystkie gry z rozdzielczością niższą niż 1080p. A jak wiemy takich gier jest większość, sęk w tym że jedne wyglądają lepiej drugie gorzej. miał ktoś styczność z kimś kto ogrywał ten western na monitorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sporo zależy od monitora. Ja akurat na monitorze nigdy nie grałem ale widziałem jak to wygląda u znajomego. U niego obraz był bardziej rozmazany niż na moim bardzo leciwym już telewizorze. Z RDR jest tak jak z GTA ( bo taka już przypadłość tego silnika ). Grafika nie wygląda jakoś powalająco w kwestiach technicznych, z bliska nawet nie raz razi w oczy, jednak pod względem artystycznym jest genialnie. Troche jak z Bioshockami. Gra faktycznie nie chodzi nawet w 720p a jedynie jest do takiej rozdzielczości skalowana jednak mi to nie odebrałem nic z frajdy jakiej dostarcza RDR. Moim zdaniem jeśli nie jesteś PCtowym wyznawcą "PC Master Race" który woli liczyć fpsy niż grać to nie zrobi Ci to różnicy. RDR to nie tylko grafika. To świetna fabuła, klimat, świat przedstawiony, postacie i muzyka i dająca dużo frajdy mechanika. Kupuj śmiało a pewnie nie raz zatrzymasz się by podziwiać burzę, zachód słońca nad prerią czy brudne westernowe miasteczka. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem najlepszego sprzętu jeśli chodzi o bebechy komputerowe, więc jestem w stanie wiele znieść zarówno pod względami graficznymi jak i płynności rozgrywki. Jeśli chodzi o  sam monitor to 23 calowy lg ips236, także jak na moje standardy całkiem nieźle. Różne gry wyglądają... różnie. Na razie mam ściągnięte kilka demek, np. w takiego God of War III da się grać, ale już Uncharted poniżej 720 wygląda nie zaciekawie, co najmniej jak gra z psx.
No nic, grę kupię tak czy siak, bo ubóstwiam westerny i podejrzewam że wujowa rozdzielczość mnie nie zniechęci, chciałem się jedynie dowiedzieć czy wytrzymam z tymi pikselami do czasu kupienia jakiegoś telewizora ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem najlepszego sprzętu jeśli chodzi o bebechy komputerowe, więc jestem w stanie wiele znieść zarówno pod względami graficznymi jak i płynności rozgrywki. Jeśli chodzi o  sam monitor to 23 calowy lg ips236, także jak na moje standardy całkiem nieźle. Różne gry wyglądają... różnie. Na razie mam ściągnięte kilka demek, np. w takiego God of War III da się grać, ale już Uncharted poniżej 720 wygląda nie zaciekawie, co najmniej jak gra z psx.

No nic, grę kupię tak czy siak, bo ubóstwiam westerny i podejrzewam że wujowa rozdzielczość mnie nie zniechęci, chciałem się jedynie dowiedzieć czy wytrzymam z tymi pikselami do czasu kupienia jakiegoś telewizora ;).

Dziwna sprawa bo akurat Uncharted wygląda na PS bardzo dobrze, zresztą podobnie jak GoW. Może to kwestia ustawień konsoli/monitora? Musiałbyś jednak tutaj się poradzić kogoś bardziej obeznanego w temacie obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że wygląda dobrze, niestety nie na monitorze. W ustawieniach grzebałem i jest jedynie gorzej niż lepiej. Konsolę nabyłem od kumpla z 50 calowym telewizorem, miałem wrażenie że zrobiło się gorzej kiedy dopasowałem obraz do mojego monitora, bo chciałem się pobawić ustawieniami. Zadałem tu pytanie na forum jednak nikt nie udzielił odpowiedzi, może widziałem co chciałem widzieć, jest jak jest jedyną solucją wydaje się być kupienie jakiegoś tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo większość myśli ze jak się podłączy ps3 do giganta to obraz będzie bajka.. Jednak przy niektórych pozycjach wręcz jest odwrotnie, na mniejszym tv obraz jest lepszej jakości

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

................Jednak przy niektórych pozycjach wręcz jest odwrotnie, na mniejszym tv obraz jest lepszej jakości

 

:biggrin: toś wymyślił teorie :biggrin:

Skąd to wiesz ? testowałeś ? czy piszesz co Ci się wydaje ? mnie się wydaje, że to ostatnie :) zapewne masz mniejszy TV i "robisz sobie dobrze" takimi txt. 

Wiesz od czego zależy jakość obrazu ? - poczytaj.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D toś wymyślił teorie :D

Skąd to wiesz ? testowałeś ? czy piszesz co Ci się wydaje ? :) mnie się wydaje, że to ostatnie.

Po czesci zgodze sie z czeskim. Na duzym TV kiepskiej jakosci czyli tzw. wydmuszce z gazetek i reklam tak to bedzie wygladac. Znajomy kupil jakiegos LG z gazetki, nie zna sie kompletnie i jego obraz jest o wiele gorszy (Pikseloza praktycznie) niz na moim 4 letnim starym 32 Soniaczu. Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czesci zgodze sie z czeskim. Na duzym TV kiepskiej jakosci czy tzw. wydmuszce z gazetek i reklam tak to bedzie wygladac. Znajomy kupil jakiegos LG z gazetki, nie zna sie kompletnie i jego obraz jest o wiele gorszy (Pikseloza praktycznie) niz na moim 4 letnim stsrym 32 Soniaczu.

 

Zatem to nie wina większego lub mniejszego TV tylko jego parametrów technicznych. 

Koniec kropka. Wielkość TV nie ma tu nic do rzeczy. Liczy się matryca, czas reakcji, czerń, obsługiwana rozdzielczość, Hz itp.

 

Więc teoria 

 

 

...... Jednak przy niektórych pozycjach wręcz jest odwrotnie, na mniejszym tv obraz jest lepszej jakości

 

jest nieprawdziwa.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem to nie wina większego lub mniejszego TV tylko jego parametrów technicznych.

Koniec kropka. Wielkość TV nie ma tu nic do rzeczy. Liczy się matryca, czas reakcji, czerń, obsługiwana rozdzielczość, Hz itp.

No ale czeski dobrze napisal ze nie zawsze wiekszy znaczy lepszy. Bardzo duza grupa ludzi nie patrzy na te parametry kupujac, nawet nie wie ze instnieja. Liczy sie rozmiar i jakie naklejki sa na nim, objasniajace ile tysiecy Hz ma rzekomy model. Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czeskimaster
Muszę przyznać że jak na 50 cali tv firmy panasonic to jakość wyświetlanego obrazu była powalająca, nawet przy grach z mniejszą rozdziałką. Także to nie w tym rzecz, praktycznie na każdym telewizorze do którego podłączałem konsole wyglądało to o niebo lepiej niż na monitorze. W grę wchodzą jakieś dyrdymały o skalowaniu o których nie mam zielonego pojęcia ale staram się to zrozumieć ;D

No ale że się straszny offtop robi to z ciekawości zapytam, czy multiplayer w rdr jest wciąż aktywny? Ktoś gra w to jeszcze po sieci?

Edytowane przez Ivraas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest aktywny. Od niedawna oczywiście bo były problemy. Serwery gdzieś tam przenieśli. 

Ja dosyć sporo gram z ziomkami, For Fun i wszystko już działa jak dawniej. 

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli tv vs tv, jeżeli chodzi o ps3 plus monitor to jestem zielony więc się nie wypowiadam

Ja miałem na myśli tv vs tv, jeżeli chodzi o ps3 plus monitor to jestem zielony więc się nie wypowiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mam zamiar zabrac sie za RDR z kupki wstydu. Kupilem Jedna plyte RDR z podstawka i jedna z dodatkiem Undead Nightmare. I stad moje pytanie kiedy najlepiej zabrac sie wlasnie za ow dodatek. To jest jakos wplecione w historie ? Czy jest to totalnie jakas alternatywna histotia ? Niestety znam zakonczenie gry (cholerne spojlery) a na YT widzialem jaka postacia gramy w Undead Nightmare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraj po ludzku w RDR a potem UN. Elementy DLC mogą potem zepsuć Ci końcówkę podstawki (mimo, że coś tam o niej wiesz)

Zresztą bez sensu najpierw lecieć z DLC a potem podstawką.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na poziomie nooba, który po raz pierwszy gra na konsoli i nie ma pojęcia co to jest to całe DeeLCe. Nigdy nie zaczyna się gry od dodatku.

Undead Nightmare jest alternatywną historią zaczynającą się pod koniec podstawki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mam zamiar zabrac sie za RDR z kupki wstydu. Kupilem Jedna plyte RDR z podstawka i jedna z dodatkiem Undead Nightmare. I stad moje pytanie kiedy najlepiej zabrac sie wlasnie za ow dodatek. To jest jakos wplecione w historie ? Czy jest to totalnie jakas alternatywna histotia ? Niestety znam zakonczenie gry (cholerne spojlery) a na YT widzialem jaka postacia gramy w Undead Nightmare.

 

Co z tego, że znasz zakończenie gry? Historia w RDR obfituje w sporo fajnych, zapadających w pamięć momentów, wiec zakończenie nie jest wyjątkiem, i dla tych momentów warto zapoznać się z historią w RDR. Jak wchłoniesz w klimat dzikiego zachodu wpadniesz po uszy na kilka godzin, a jak ukończysz podstawkę i będziesz mia dość dzikiego zachodu, przeżuć się na Dlc i postrzelaj do zombiaków. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś gry na PS3 podobne w klimat i rozgrywkę przypominające RDR? Wiem ktoś krzyknie GTA. Chodzi mi o coś mało znanego a podobnego w pewnych aspektach tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niestety. 

Próbowałem w Call Of Juarez: Bound In Blood ale to jakiś żart i nawet nie może sobie stanąć obok RDR. 

 

Także cierp razem ze mną :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×