Skocz do zawartości
Emir

FIFA 10

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj Szpakowski mnie rozje... :)

Sypnął tekst po remisowej połowie 0-0 : "Ale im się nie chce, a nawet jak ich ktoś połechce to i tak im się nie zechce"

!!!WTF!!!

Apropo game face to ja sie wycwaniłem.

Cały czas mi pokazywało info że mam zle rozmieszczone markery na mordzie.

No to włączyłem Fight Night i odwiedziłem stronę easportsworld.com i tam wrzuciłem dwa zdjęcia

Później już w fight night bez udziału komputera zeskanowało mi ściągnięte zdjęcia i wuola gotowe.

Myślałem że tylko będę miał tak w fight night ale jakie było moje zdziwienie jak włączam fife i wybieram download face a tu pikaboo i jest.

Niech ci co jeszcze nie zrobili sobie game face się nie ekscytują bo ta facjata mało ma wspólnego z realem. No może nos i oczy lekko podobne.

PS kiedy będzie ten sezon live 2.0 do ciężkiej cholery!!!!

Edytowane przez karolu84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello

mam pytanko czemu jak gram mecz Twarza w twarz z przyjacielem to nie da się zmienic na opcje gry na Rankingowa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello

mam pytanko czemu jak gram mecz Twarza w twarz z przyjacielem to nie da się zmienic na opcje gry na Rankingowa??

Bo takie coś może "ustawiać" mecze. Nie znam gry, w której do światowego rankingu naliczałoby wyniki z prywatnych gier. Norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello

mam pytanko czemu jak gram mecz Twarza w twarz z przyjacielem to nie da się zmienic na opcje gry na Rankingowa??

I całe szczęście, że nie można. Ludzie by sobie nabijali punkty, albo grali tylko pomiędzy sobą. Gra rankingowa musi być losowana, żeby uniknąć lamerskich ustawek.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez dodam swoje trzy grosze do tematu "polski komentarz". Mnie sie podoba!! Ale zaczne od problemow: 

- tak jest kilka ewidentych bugow (chocby ta pilka nadal w grze gdy bramkarz trzyma ja bezpiecznie w lapkach, "w meczu padla do tej pory jedna bramka" przy wyniku 2-1" etc.) - i nie jest to wina panow Sz. i Sz. tylko osob technicznych odpowiedzialnych za spolszczenie

- tak niektore teksty sa glupie (jak z ta "wolno lecaca pilka jak mucha" - ale panowie przeciez te teksty ktos im wymyslal (to tak jak z aktorem ktoremu kazano grac taka a nie inna role)

Poza tym ja jednak widze sporo plusow:

- klimat, naprawde ten komentarz nadaje grze swojski klimat... oczywiscie nie wszystkim musza sie podobac szpaku i szaranowicz, nie wszystkie ich komentarza sa "rozsadne" ale to sa postacie "kultowe" w polskim dziennikarstwie (kultowe oznacza ze wzbudzaja wiele emocji - tez negatywnych)

- panowie naprawde sie momentami wczuwaja, nie jest to bezplciowe czytanie z kartki i czuc w ich glosie emocje ("Achhh" z przekasem po stracie pilki - to samo ja powiedzialem chwile wczesniej przed TV :)

- fajnie ze dodano kilka kwestii w stylu "odzyskali pilke" a za moment po natychomiastowej stracie "oj chyba sie pomylilem" 

- ich zlote mysli ubarwili nam nie jedna impreze (i nastepny dzien w pracy) i staly sie juz kultowe

- no i w niektorych momentach bylem naprawde pod wrazeniem (gralismy z kumplami 2vs2 oni Brazylia my Hiszpania wynik byl 0-4 dla nas) komentarz po meczu... - zenada! :)))))))

- wiekszosc polskich zawodnikow jest czytanych... jak gralem slaskiem to w hiszpanskiej wersji jedynym czytanym zawodnikiem byl Mila

- no i jezeli ktos twierdzi ze w FIFIe jest kiepski polski komentarz to niech sobie pusci PESa z przed kilku lat gdzie komentowal Kolton z Borkiem.... to byl dopiero kiepski komentarz - a fifa przy tym to mistrzostwo swiata

- poza tym do tych komentarzy trzeba podejsc z lekkim dystansem i naprawde traktowac je jako dodatkowa atrakcje rozgrywki

Oczywiscie nadal mozna te komentarze udoskonalic.. (bramkarze sa bezosobowi a nie jest ich na tyle duzo - przynajmniej tych najbardziej znanych) zeby byl problem dodac ich jako czytane) ale mysle ze naprawde nie mamy sie czego wstydzic.

Przelaczylem na troche na hiszpanski... i niestety oprocz "Goal, Goal Goal...." nie czuc tego poludniowego temperamentu - spodziewalem sie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez dodam swoje trzy grosze do tematu "polski komentarz". Mnie sie podoba!! Ale zaczne od problemow: 

- tak jest kilka ewidentych bugow (chocby ta pilka nadal w grze gdy bramkarz trzyma ja bezpiecznie w lapkach, "w meczu padla do tej pory jedna bramka" przy wyniku 2-1" etc.) - i nie jest to wina panow Sz. i Sz. tylko osob technicznych odpowiedzialnych za spolszczenie

- tak niektore teksty sa glupie (jak z ta "wolno lecaca pilka jak mucha" - ale panowie przeciez te teksty ktos im wymyslal (to tak jak z aktorem ktoremu kazano grac taka a nie inna role)

Poza tym ja jednak widze sporo plusow:

- klimat, naprawde ten komentarz nadaje grze swojski klimat... oczywiscie nie wszystkim musza sie podobac szpaku i szaranowicz, nie wszystkie ich komentarza sa "rozsadne" ale to sa postacie "kultowe" w polskim dziennikarstwie (kultowe oznacza ze wzbudzaja wiele emocji - tez negatywnych)

- panowie naprawde sie momentami wczuwaja, nie jest to bezplciowe czytanie z kartki i czuc w ich glosie emocje ("Achhh" z przekasem po stracie pilki - to samo ja powiedzialem chwile wczesniej przed TV :)

- fajnie ze dodano kilka kwestii w stylu "odzyskali pilke" a za moment po natychomiastowej stracie "oj chyba sie pomylilem" 

- ich zlote mysli ubarwili nam nie jedna impreze (i nastepny dzien w pracy) i staly sie juz kultowe

- no i w niektorych momentach bylem naprawde pod wrazeniem (gralismy z kumplami 2vs2 oni Brazylia my Hiszpania wynik byl 0-4 dla nas) komentarz po meczu... - zenada! :)))))))

- wiekszosc polskich zawodnikow jest czytanych... jak gralem slaskiem to w hiszpanskiej wersji jedynym czytanym zawodnikiem byl Mila

- no i jezeli ktos twierdzi ze w FIFIe jest kiepski polski komentarz to niech sobie pusci PESa z przed kilku lat gdzie komentowal Kolton z Borkiem.... to byl dopiero kiepski komentarz - a fifa przy tym to mistrzostwo swiata

- poza tym do tych komentarzy trzeba podejsc z lekkim dystansem i naprawde traktowac je jako dodatkowa atrakcje rozgrywki

Oczywiscie nadal mozna te komentarze udoskonalic.. (bramkarze sa bezosobowi a nie jest ich na tyle duzo - przynajmniej tych najbardziej znanych) zeby byl problem dodac ich jako czytane) ale mysle ze naprawde nie mamy sie czego wstydzic.

Przelaczylem na troche na hiszpanski... i niestety oprocz "Goal, Goal Goal...." nie czuc tego poludniowego temperamentu - spodziewalem sie wiecej

Tak kolego, rozpisujesz się, rozpisujesz, ale niestety Szpaku nawet nie czyta nazw wszystkich drużyn polskich co trochę śmieszy (Lechii nie czyta). Pozatym jakieś teksty typu jazda jazda biała gwiazda WTF. Zgadzam się, że klimat jest lokalny, żona kilka razy myślała, że mecz oglądam;). Ja ciagle gram z polskim komentarzem ze względu na akcent humorystyczny, ale generalnie uważam, że spolszczenie jest żenujące.

Co do tego komentarza hiszpańskiego to każde nazwisko jest wypowiadane tak, jakby komentator orgazmu doznawał. Ma to swoj urok, dodaje grze emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak to jest z tym rankingiem. Kupiłem polską wersję z polską instrukcją itd. a w rankingu meczów twarzą w twarz nie mogę zlokalizować Polski. To normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego, rozpisujesz się, rozpisujesz, ale niestety Szpaku nawet nie czyta nazw wszystkich drużyn polskich co trochę śmieszy (Lechii nie czyta). Pozatym jakieś teksty typu jazda jazda biała gwiazda WTF.

To jest wlasnie ten lokalny klimat. A fakt ze nie czyta  Lechii nie dyskredytuje ogromu pracy, ktory zostal wlozony w polonizacje komentarzy.

Zgadzam się, że klimat jest lokalny, żona kilka razy myślała, że mecz oglądam;). Ja ciagle gram z polskim komentarzem ze względu na akcent humorystyczny, ale generalnie uważam, że spolszczenie jest żenujące.

Ja sie rozpisalem... i podalem argumenty a Ty nie za bardzo ;P - stwierdzenie "zenujace" nie bardzo wiem do czego sie odnosi (braku orgazmu przy czytaniu nazwisk?)

Rozumiem ze nie lubisz po prostu duetu Sz. i Sz.

Edytowane przez tomiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie ten lokalny klimat. A fakt ze nie czyta  Lechii nie dyskredytuje ogromu pracy, ktory zostal wlozony w polonizacje komentarzy.

Ja sie rozpisalem... i podalem argumenty a Ty nie za bardzo ;P - stwierdzenie "zenujace" nie bardzo wiem do czego sie odnosi (braku orgazmu przy czytaniu nazwisk?)

Rozumiem ze nie lubisz po prostu duetu Sz. i Sz.

Znam kilka dobrze przełożonych na język polski tytułów. Fifa do nich nie należy. Jedyny i zupełnie wystarczający argument to te bzdurne bugi. To są naprawdę podstawowe błędy, także z pewnością dużo wysiłku w przełożenie gry nie włożono. Czy nie wystarcza ci argument, że nawet nie pojawiają się nazwy wszystkich polskich zespołów?

Gra jest naprawdę fajna, ale nie po polsku. I tak, nie lubię duetu SZSZ, który niestety nie potrafi grać na potrzeby dialogów w fifce i przez to wszystko brzmi sztucznie. Dlatego dla porównania podałem przykład hiszpańskich komentatorów.

Chyba wystarczy arumentów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na to proste rozwiazania, staram sie grac z takim komentarzem w jakiej lidze wystepuje. Zaczynalem w polskiej wiec i bez Szpaka by sie nie obeszlo, wytransferowalem sie do wloch i gram z wloskim. A jak pojde do angli to bede gral z angielskim, fajny klimat sie robi, i mozna lepiej sie wczuc w dana lige :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka dobrze przełożonych na język polski tytułów. Fifa do nich nie należy. Jedyny i zupełnie wystarczający argument to te bzdurne bugi. To są naprawdę podstawowe błędy, także z pewnością dużo wysiłku w przełożenie gry nie włożono. Czy nie wystarcza ci argument, że nawet nie pojawiają się nazwy wszystkich polskich zespołów?

Gra jest naprawdę fajna, ale nie po polsku. I tak, nie lubię duetu SZSZ, który niestety nie potrafi grać na potrzeby dialogów w fifce i przez to wszystko brzmi sztucznie. Dlatego dla porównania podałem przykład hiszpańskich komentatorów.

Chyba wystarczy arumentów...

Brak wymowy kilku zespołów to nie jest argument, jak nie lubisz SZSZ (co argumentem też nie jest) to graj z angielskim komentarzem lub z hiszpańskim. Ogólnie Ci panowie SZSZ wykonali dobrą robotę więc nie rozumiem w czym masz problem. Inną rzeczą jest to że EA Polska dało ciała i skrypty są zwalone. A co do klimatu to wole ten polski komentarz niż orgazmy w wykonaniu amigos z Hiszpanii, czy innej brazyliany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie macie może problemów z wysyłka powtórek bramek na serwer? jak już mi wyśle łaskawie (jakieś 25% sukcesu na razie a na pewno to nie kwestia netu mojego) to ku mojej rozpaczy te powtórki w ogóle nie są widoczne na moim koncie EA. z 09 w ogóle nie miałem tego problemu, w ten sposób poszła się jebać piękna bramka Drenthe z 30stu metrów :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja dalej z game face i avatarem nie mogę sobie poradzić.... Na easportsfootball jest ustawiony normalnie, a w grze już tego nie widać. Tak samo jest z game face.

@edit!

Właśnie skończyłem 5 sezon ManUtd. Zaczynam 6, a tu budżet -2mld tak samo kasa na pensje na minusie. Chce zagrać mecza to ok, ale są finalizowane transfery po meczyku i dochodzi do 50% i się zacina gra cała. Ktoś odnotował taki przypadek? Taki pech...

Edytowane przez Mihau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a znacie jakiś strony www gdzie znajde jakieś ciekawe taktyki do Fify ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki bug, mianowicie podczas grania sezonu (tournament) po wczytaniu save skład mojej druzyny jest wymieszany tzn. w pierwszej 11tce mam piłkarzy z głębokich rezerw, natomiast pierwsza jedenastka zniknęła i pojawili się piłkarze anonimowi z ratingami: 1988938745, -100824. itd.

trochę szkoda... zaraz zreinstaluje grę, dzień wcześniej wgrałem sobie Santiago Bernabeu i póżniej wszystko się pokiełbasiło :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dość ciekawe info o patchu do gry:

Fifa Patch

No ja mam nadzieję że nie będzie już "zamrażania" zawodników gdy kierowane jest podanie do nich, bo kilka razy już to miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 najbardziej irytująca rzecz to zacinające się powtórki oraz bug online w ktorym grajac mecz z kims w tym samym czasie dokonamy zmian w druzynie to gra ciagle wyswietla animacje stadionu jak to zawsze jest przy zmianach i nie da sie nic zrobic po prostu zwiecha i ciagle ta animacja.

Poza tym fifka super sprawa, grajac z kumplem dzisiaj w przerwie miedzy zajeciami doceniłem komentarz Polski :P w dwoch czasami ze smiechu prawie na ziemi leżeliśmy z głupot gadanych przez naszych komentatorów :)

A to moja brameczka z przed chwili

http://www.easportsfootball.co.uk/media/play/video/11458701

Edytowane przez yahooo8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie odnośnie bugów trybu mendżerskiego, bo jak do tej pory nikt nie udzielił odpowiedzi. Mianowicie mam taki problem, że statystyki piłkarzy w menu głównym/podczas meczu/w ustawieniach drużyny, wszędzie są inne... Dochodzi do takich skrajnych przypadków, że, np. grając Manchesterem w trybie menedżerskim VdS ma wg statystyk w ustawieniach drużyny 91, a podczas meczu statystyki magicznie spadają do 72 etc (podczas meczu spadają właściwie statystyki wszystkich piłkarzy i to dość znacząco). Też macie podobny problem?

Edytowane przez Librarian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie odnośnie bugów trybu mendżerskiego, bo jak do tej pory nikt nie udzielił odpowiedzi. Mianowicie mam taki problem, że statystyki piłkarzy w menu głównym/podczas meczu/w ustawieniach drużyny, wszędzie są inne... [......]. Też macie podobny problem?

Tak, jest problem, pisałem o tym kilka stron wcześniej tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te punkty zawodników to nie są przypadkiem zależne od formy zawodników( tak jak w PES)? Są strzałki i jak dla mnie to chodzi właśnie o formę. Moje pytanie dotyczy natomiast komentarzu, da się ustawić komentarz np. angielski, a menu ustawić na polskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko odnośnie sterowania. Czy ja gram w tryb gwiazdy i gram tylko jednym zawodnikiem to czy jest możliwość sygnalizowania innym zawodnikom, że jest się na dobrej pozycji żeby podali piłkę? Często zdarza się, że jestem niekryty, a oni mi nie podają... Przeglądałem instrukcję i niestety nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy w grze mozna rozgrywac mistrzostwa swiata? Szukam i szukam takiej opcji po menusach, lecz znalesc nie moge...czyzby nie bylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja moze wszystkim odpowiem:

Ad 1) Mozna ustawiac dowolny komentarz do polskiego menu, juz o tym pisalem.

Ad2) Statystyki zawodnika zaleza od pozycji na jakiej sie go ustawi. Tylko nie wiem czy to zmienia jego umiejetnosci czy tylko pokazuje w ten sposob ze nie jst na swojej optymalnej pozycji. Moze ktos sie na tym lepiej zna i wyjasni??

Ad3) Jako "gwiazda" gdy nie masz pilki naciskajac X wymuszasz podanie do ciebie, ale lepiej tego uzywac gdy partner jst w dobrej pozycji do podania bo inaczej bedzie strata. Przyciskiem strzalu wymuszasz o dziwo strzal lub podwojenie krycia w zaleznosci od tego kto ma pilke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość aby rozegrać mecz online na dwa pady (ja i kumpel w jednej drużynie przeciwko komuś)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×