Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, po pierwsze, kina domowe mają wyjścia HDMI by podłączyć je pod TV i czasem to wejście optyczne dla innego urządzenia. DTS HD i Dolby True HD jest możliwe przy takim połączeniu : PS3 > kabel HDMI > amplituner (amplituner po HDMI dostaje dźwięk i obraz, dźwięk dekoduje i puszcza na kolumny a obraz idzie do wyjścia HDMI w amplitunerze) > kabel HDMI > TV. Więc chcąc mieć te dwa systemy to tylko taki sposób - optyk ma za małą przepustowość, ale zwykłe DTS, Dolby Digital będą chodzić

Teraz zrozumiałem !! czyli ten ampli musi miec 2 wejscia hdmi i musza byc koniecznie jakis kolumny? czy jakies głosniki...

Daj jakis przykład ampli z tymi wejsciami oraz ile by to kosztowało(daj jakis dobry ampli ale wiesz zeby cena byla rozsadna) ... Aha i jest jakas róznica miedzy DTS-HD i dobly true HD ?? bo to ma znaczenie jesli chodzilo by o zestaw kina domowego a ampli + glosniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od razu przejde do sedna sprawy: nie tak dawno zakupilem zestaw słuch. do PS3 Logitech Vantage USB Headset. Pewnego wieczoru gralem przez neta uzywajac tegoz to zestawiku i wszystko bylo ok. Postanowilem zrobic sobie przerwe, i gdy po 2h wlaczylem ponownie konsole, mikrofon juz nie działał. Nie mam bladego pojecia co sie stalo. W ustawieniach ps3 wchodzac w akcesorie i nastepnie w urzadzenia audio, wykrywa mi headseta przy "input" jak i przy "output" jednak wskaznik głosnosci dzwieku mikrofonu pozostaje w bezruchu. Zwiekszanie czulosci mikrof. tez nic nie daje.

Nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce do pytan dot. akcesoriow ps3, jednak mam nadzieje ze uzyskam jakąkolwiek pomoc w tej sprawie. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od razu przejde do sedna sprawy: nie tak dawno zakupilem zestaw słuch. do PS3 Logitech Vantage USB Headset. Pewnego wieczoru gralem przez neta uzywajac tegoz to zestawiku i wszystko bylo ok. Postanowilem zrobic sobie przerwe, i gdy po 2h wlaczylem ponownie konsole, mikrofon juz nie działał. Nie mam bladego pojecia co sie stalo. W ustawieniach ps3 wchodzac w akcesorie i nastepnie w urzadzenia audio, wykrywa mi headseta przy "input" jak i przy "output" jednak wskaznik głosnosci dzwieku mikrofonu pozostaje w bezruchu. Zwiekszanie czulosci mikrof. tez nic nie daje.

Nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce do pytan dot. akcesoriow ps3, jednak mam nadzieje ze uzyskam jakąkolwiek pomoc w tej sprawie. Z gory dzieki.

Sproboj odczepic wtyczke z gniazda USB te sluchawki i reset konsoli i podlacz ja jeszcze raz moze to cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj odczepic wtyczke z gniazda USB te sluchawki i reset konsoli i podlacz ja jeszcze raz moze to cos pomoze.

Byla to jedna z pierwszych czynnosci jakie wyprobowalem - niestety bez skutku

Inne pomysly, rady?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź je na kompie, jeśli działają na PS3 to Windows powinien wykryć bez sterów, być może headset padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź je na kompie, jeśli działają na PS3 to Windows powinien wykryć bez sterów, być może headset padł

Na komputerze tez sprawdzalem. Efekt byl taki, ze headseta wykrylo bez problemu jednak sprawdzajac mikrofon rejestratorem dzwieku - wynik negatywny. O dziwo w nawet w sluchawce nie slyszalem zadnego dzwieku w czasie gdy na ps3 dzwiek w sluchawce jest.

Czekam na dalsze propozycje, tak czy inaczej planuje sprawdzic headseta na pleju u kumpla i jesli sytuacja bedzie identyczna zwroce sie z reklamacja. I tu kolejne pytanie do was: mam sie zwrocic z tym problemem do firmy Logitech czy do sklepu w ktorym zakupilem sluchawki (czyt. Media Markt). Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do media markt jeżeli masz gwarancje albo chociaż paragon :) w następnej kolejności jakby się nie udało to dopiero do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja mam monitorek z tunerem TV i ma on wejście na słuchawki ok. Podłączam słuchawki włączam Jakiś program na tv i dźwięk płynie ze słuchawek. Tak samo jest jak podłącze wierze stereo przez chinche (czy jak to sie tam pisze) pykam program na tv ok dźwięk leci :) jest gitara! Ale...Czy jak podłącze Ps3, i podłącze tą wieże do monitora to dźwięk będzie leciał z wierzy czy bądź z słuchawek czy nie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja mam monitorek z tunerem TV i ma on wejście na słuchawki ok. Podłączam słuchawki włączam Jakiś program na tv i dźwięk płynie ze słuchawek. Tak samo jest jak podłącze wierze stereo przez chinche (czy jak to sie tam pisze) pykam program na tv ok dźwięk leci :) jest gitara! Ale...Czy jak podłącze Ps3, i podłącze tą wieże do monitora to dźwięk będzie leciał z wierzy czy bądź z słuchawek czy nie?:)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem...

Podłaczasz PS3 pod monitor, a do tego monitora jednocześnie słuchawki i wieże przez chinch ?

Jeśli tak, to dzwięk wysyłany przez PS3 do monitora powinien być słyszalny i na słuchawkach i na wieży.

Gniazdo słuchawkowe odłacza dzwięk tylko z głosników wbudowanych w tv/monitor.

Poza wbudowanymi głośnikami na wszystkich innych wyjściach audio powinien być nadal sygnał.

Najlepiej sprawdzić to osobiście, ale tak powinno być :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie ;) Odłączam słuchawki i podłączam wieże (wejście jest jedno :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie ;) Odłączam słuchawki i podłączam wieże (wejście jest jedno :) )

To dzwięk będzie szedł na wieże :)

...eee

albo i nie :P

Nie napisałeś jakie jest to wyjście z monitora. Jack 3,5' (słuchawkowe), czy audio-out (chinch)

Słuchawki odłaczają dzwięk z wbudowanych głośników i dzwięk będzie tylko na wieży , natomiast audio-out je zostawia i gra zarówno z głośników w monitorze/tv, jak i w twoim przypadku z wieży :)

Edytowane przez janki41
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki (dałem ci + ) :thumbsup: Teraz tylko muszę sobie kupić jeszcze jeden kabelek chinch bo mi sie od kompa wieży nie chce odłączać gdyż kom stoi w półce i ciężko sięgnąć :)

Możesz mnie straszyć ;p Jak podłączam wierze to dźwięk we wbudowanych głośnikach zanika a z wieży daje ze tylko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki (dałem ci + ) :thumbsup: Teraz tylko muszę sobie kupić jeszcze jeden kabelek chinch bo mi sie od kompa wieży nie chce odłączać gdyż kom stoi w półce i ciężko sięgnąć :)

Możesz mnie straszyć ;p Jak podłączam wierze to dźwięk we wbudowanych głośnikach zanika a z wieży daje ze tylko ;)

Czyli jest jak być powinno :)

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje zę się kiedys doczekam jakiegoś super zestawu audio jak np. aplituner + głośniki... jak na razie starcza mi PS3 podłączone przez HDMI do TV i od TV z wyjścia słuchawkowego mam podłączone Logitech'y Z-2300... nie jest źle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem zakupiłem sobie monitor Gateway Emachines E202H i on ma wyjście AUDIO JACK i jak teraz zrobić, żebym miał dźwięk z głośników z komputera ??

Oto link: http://allegro.pl/item824906717_nowy_20_gateway_e202h_glosniki_gw_36m_gratis.html

Pomóżcie chłopaki :)

Edytowane przez szefunio1501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest to wejście o którym ja myślę to jak głosniki mają to wejscie pod komputer (zielone chyba) to pod monitor i jazda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie. Mianowicie, czy podłącze kino domowe do monitora tak żeby dźwięk mógł płynąć z głośników gdy włączę PS3 i będę grał? Dodam że Monitor ma wejście component i wszystko co do audio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wpadłem na pomysł rozpoczęcia budowania wymarzonego zestawu rozrywki domowej, którą mam zamiar składać po trochę w zależności od dopłytwu gotówki, na pierwszy ogien pójdzie kupno amplitunera, chce aby był on z dość wysokiej półki, abym w przyszłości mógł do niego dokupić równie dobre głośniki a co za tym idze marzy mi się aby: puścić dzwięk przy pomocy kabla hdmi, chce mieć możliwość podpięcia głośników 7.1, miał on dekodery hd. No i teraz najtrudniejsze - znaleźć taki amp w cenie takiej, żebym nie mdlał co na nią spojrze :wink: Jak na razie widziałem tylko takie powyżej 2 tysięcy np harman kardon avr 255 wydaje się bardzo dobrym wyborem, jednak kosztuje on kupe kasy, bo 2,3 tyś.

Teraz pytanie do was - czy spotkaliście się może z jakimiś tańszymi w porównywalnej jakości amplitunerami które posiadają wszystkie cechy które wyminiłem? Albo czy możecie polecić któryś model w tym przedziale cenowym?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje bezprzewodowych słuchawek do ps3, dodam że nie posiadam kina domowego ani żadnego amplitunera, więc będę je podpinał bezpośrednio do tv (sony bravia 32d300). Słuchawki będą wykorzystane tylko do grania i ewentualnie oglądania filmów. Granie po nocy, tak żeby nie przeszkadzać innym domownikom. Napewno nie będę w nich słuchał muzyki, mogą posiadać wbudowany mikrofon ale nie jest to konieczne. Cena do 300pln. Będę wdzięczny za każdą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci z perspektywy gościa, który sam chciał wygodnie mieć i długo żyć :) Kupiłem kiedyś bezprzewodówki Sony. Następnego dnia już czekałem w punkcie żeby je oddać. Udało się, wziąłem inne Philipsa. To samo gówno. O co chodzi? O szum jakie generowały. Nie sposób komfortowo słuchać w tym czymś czegokolwiek. Po prostu technika radiowa jaką wykorzystywały już taka jest. Czułem się jakbym słuchał radia na krótkich falach. Wymieniłem po raz trzeci, tym razem na przewodowe.

Być może są jakieś wypasione modele bezprzewodowe, ale pomimo że dawałem za wymienione właśnie coś koło 300 pln czułem tylko zawód i nie mogłem uwierzyć, że można taki szajs sprzedawać ;) Te przygody skutecznie wyleczyły mnie z wygody jaką chciałem sobie zafundować.

Aha, słuchawki ważyły tonę, noo może dwie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Philipsy shp 8585 - szumy czasami są, ale o wiele więcej osób bije np. w COD5, ponieważ mogę dokładnie zlokalizować napastnika. Osobiście gram na pc w CS 1.6, dosyć profesjonalnie. Na PC używałem jednych z najlepszych słuchawek - SteelSeries 5H v2 ze zintegrowaną kartą dźwiękową USB, dźwięk z pewnością był tam lepszy, ale nie o dużo. Moim zdaniem warto kupić takie słuchawki, ciężkie nie są, dźwięk w miarę czysty(ale lekkie szumy są), wadą jest słaba bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz w pozniejszym czasie sie rozczarowac, zalecam nastawic sie wlasnie na takie ceny. Sprzet muzyczny ma to do siebie (oczywiscie do tego sa wyjatki jak we wszystkim z reszta :)) ze im jest drozszy tym lepszy. Za dobry, NOWY ampel, o takich cechach jakich sobie wymazyles, bedziesz musial wylozyc ok 2-3 kola, dla tego proponuje zaczac jakis uzywanych, pewnych urzadzen. Pewnych, mam na mysli takich przy ktorych nikt nic nie grzebal, nie wymianial opow i takich tam.

W brew pozorom, taki sprzet az tak sie nie psuje zeby dyskryminowac uzywki :) Powodzenia w poszukiwaniach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z dźwiekiem w PS3. Lecz problem jest tylko przy ogladaniu niektórych filmów. Tak jest wsio ok. Przy grach i wiekszości filmów jest OK.

Tzn. np. film z dźwiękiem AC3 5.1 to PS3 pokazuje że film ma 1 chanel. i cisza.

Pytanie: czy jak zaktualizuje się system w PS3 to zaktualizuje się dźwięk --> kodeki, czy ewentualnie można/trzeba jakoś samemu kodeki zaktualizowac? Jeżeli można/trzeba samemu to jak?

Edytowane przez plaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis stałem sie szczęśliwym posiadaczem PS3 slim lecz na wstępie mam spory problem. Nie wiem jak podłączyć konsole do wzmacniacza który nie posiada złącz optycznych tylko tradycyjne. Oczywiście działa mi dźwięk poprzez HDMI z telewizora ale mając porządny system audio chciałbym podłączyć konsole pod wzmacniacz ale jak??? Może jest jakis kabel pozwalający na tradycyjne podłączenie konsoli do wzmacniacza bez start jakości w dźwięku

Edytowane przez KrisGD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą kabla dostarczonego przy konsoli i jakiejś przejściówki na pewno da rade :P:P( nie mam jak powiedzieć dokładnie bo nie mam jeszcze swojej konsoli i nie kombinuje... z kablami.. :P).

Niech jakiś moderator edytuje temat

Dzwiek W Psp Slim Pomocy

Na

Dzwiek W Ps3 Slim Pomocy

Edytowane przez Xayro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×