Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Na twoim miejscu poczytalbym troche o systemach audio i kupilbym jakis porzadny ampli zamiast z-5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu poczytalbym troche o systemach audio i kupilbym jakis porzadny ampli zamiast z-5500.

A powiedz mi znasz jakas strone bo własnie duzo jest zowlennikow z-5500 a ja sie boje wlasnie takich ampli i ogulnie nie wiem do czego onie DOKŁADNIE słuza a ty jak masz ?? doradz mi cos moze znasz jakies stronych? a powracajac do tych glosnikow harmana czy jakies kino domowe  DTS 5.1 w ps3 i tv to znasz jakies? ja podałem przykłady ale niewiem czy dobre

Prosze o Pomoc !

a co sądzicie o takim czyms   http://www.rtvmax.pl...=DCS-580&ref=29       

I jeszcze ten zestaw    http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/sklep/SMTYyNQ%3D%3D/scbt200-51.html?title=SC-BT200%20(5.1)&ref=29   

ten panasonica wydaje sie super 1000 W DTS-HD itp blu ray na przecenie 

ale czy bedzie 5.1 w tv i ps3 i muzyka ;d  bo chciałbym ogladac filmy blu ray na ps3 miec dzwiek dts 5.1 ale niewiem co do czego podlaczyc i jak

Edytowane przez Niko_9111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z-5500. Jakbym mial kupowac jeszcze raz jakies glosniki to bym poszukal jakis sredniej klasy ampli z dobrymi glosnikami. Czego mi brakuje w Z-5500? Ma bardzo ubogie ustaienia. Nie ma nawet mozliwosci ustawienia balansu lewo/prawo. Niby jest jakas opcja "surround" ale co to ma byc to nie wiem, balans przod/tyl? Z tego co wiem nie ma ani nowych firmwarow, ani mozliwosci ich wgrania. W niektorych grach dzwięk jest generowany dosc cicho i nawet podkrecenie galki na maks nie powoduje wywalania szyb z okien. Melomanem wybitnym nie jestem, ale pojawiaja sie czesto glosy, ze o ile do gier i filmow sie nadaja, to do sluchania muzyki juz troche mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z-5500. Jakbym mial kupowac jeszcze raz jakies glosniki to bym poszukal jakis sredniej klasy ampli z dobrymi glosnikami. Czego mi brakuje w Z-5500? Ma bardzo ubogie ustaienia. Nie ma nawet mozliwosci ustawienia balansu lewo/prawo. Niby jest jakas opcja "surround" ale co to ma byc to nie wiem, balans przod/tyl? Z tego co wiem nie ma ani nowych firmwarow, ani mozliwosci ich wgrania. W niektorych grach dzwięk jest generowany dosc cicho i nawet podkrecenie galki na maks nie powoduje wywalania szyb z okien. Melomanem wybitnym nie jestem, ale pojawiaja sie czesto glosy, ze o ile do gier i filmow sie nadaja, to do sluchania muzyki juz troche mniej.

Broni je cena bo z tego co się orientuję nie dostaniesz zestawu ampli + głośniki za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z-5500. Jakbym mial kupowac jeszcze raz jakies glosniki to bym poszukal jakis sredniej klasy ampli z dobrymi glosnikami. Czego mi brakuje w Z-5500? Ma bardzo ubogie ustaienia. Nie ma nawet mozliwosci ustawienia balansu lewo/prawo. Niby jest jakas opcja "surround" ale co to ma byc to nie wiem, balans przod/tyl? Z tego co wiem nie ma ani nowych firmwarow, ani mozliwosci ich wgrania. W niektorych grach dzwięk jest generowany dosc cicho i nawet podkrecenie galki na maks nie powoduje wywalania szyb z okien. Melomanem wybitnym nie jestem, ale pojawiaja sie czesto glosy, ze o ile do gier i filmow sie nadaja, to do sluchania muzyki juz troche mniej.

Wielkie dzieki teraz troche inaczej spojrzałem na te głosniki ?? .....Dokładnie borni je tylko cena...

A możecie sie wypowiedziec do tych głosnikow ktore dałem w temacie i puznij w odpowiedzi  ( sam tam linki ) bo moze jakies kino? a tam chyba juz sa jakies balanse itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś podobnej klasy (czyli "w pełni zintegrowany zestaw"), Panasonic PT850. Ogólnie dźwięk dobry za rozsądną cenę. Minusem jest mała liczba wejśc. Jedno optyczne i tyle samo par czinczy. O ile optyczne potrzebuje jedno to par analogowych brakuje mi przynajmniej dwóch. Nie widziałem w opisie ile ten co pokazałeś ma ale nie zapomnij sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako że w audio jestem totalnym laikiem mam pytanko :D.

Mam zestaw głośników sony VE-705 i amplituner VSX-607RDS, który nie ma wejścia optycznego.

Czy jest jakaś możliwość na dzwięk 5.1 przy użyciu tego Amplitunera?

Jeszcze wczoraj miałem wzmacniacz estradowy Kenwooda i miałem wszystko podłączone jako zestaw 2.0.

Wtedy od razu działały wszystkie głośniki, a teraz musze jakiś badziewny tryb Dance/Jezz/Theatre włączyć, aby wszystkie działały co znacznie zniekształca dzwięk.

Czy może jedynym wyjściem na dzwięk 5.1 jest kupno amplitunera z wejściem optycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek 5.1 z konsli mozna wydobyc tylko za pomoca kabla optycznego albo hdmi. Jezeli takich wejsc nie ma, to raczej nie uda Ci sie osiagnac 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda...

Będzie trzeba jednak pozbyć się staruszka.

Hmmmm..... [jak coś źle myśle to nie bić :pardon: ]

Jakbym użył dzwięku konsoli przez HDMI, następnie w TV ustawił głośniki zewnętrzne [samsung B530 - nie wiem jakie wyjście] i w jakiś sposób podłączył pod amplituner??

Wiem, wiem głupi pomysł, pewnie nawet niemożliwy :D. Ale może jest jakieś alternatywne wyjście, niż sprzedawanie mojego ukochanego Pioneera.

Pozdro

Edytowane przez ShadowUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś podobnej klasy (czyli "w pełni zintegrowany zestaw"), Panasonic PT850. Ogólnie dźwięk dobry za rozsądną cenę. Minusem jest mała liczba wejśc. Jedno optyczne i tyle samo par czinczy. O ile optyczne potrzebuje jedno to par analogowych brakuje mi przynajmniej dwóch. Nie widziałem w opisie ile ten co pokazałeś ma ale nie zapomnij sprawdzic.

Całkiem fajne sa te twoje głosniki ale odpadaje niestety bo ja potrzebuje albo male głosniki ( ale zeby byla jakosc moc itp a takie tez sa ) a jesli maja byc duze głosniki tak jak w twoim przypadku to tylko z przodu.Czyli wiem ze juz logitechy Z-5500 odpadaj ( dziekuje wam bo juz chciałem je kupic) no i teraz została mi mozliwosc kupienia jakiegos Kina domowego który bedzie w pełni zintegrowany... tylko teraz niewiem jaki... Wiem ze chciałbym zeby bylo by ( to chyba najlepsze rozwiazanie?? ) wejscie HDMI   kino ... i jak by to wygladalo? podpinam kabel hdmi z kina domowego do TV i juz wszystko ok? ( jeszcze pewnie jakies tam ustawienia ) a tak to koniec ?? bede miał bedzie mial dolby surround 5.1   podczas normalnego ogldania tv ( niewiem jak to jest czy tylko jak jakies filmy leca ) i czy bede miał dolby surround DTS-HD 5.1  w ps3 oraz na filmach w telewizorze oraz DVD czy Blu ray ?? Prosze o inne propozycje oraz te które napisałem powyzej w moich 2 postach.

Jesli macie jakies sugestie piszcie bo napewno mi to bardzo pomoze :) DZIEKUJE I PROSZE O POMOC W DALSZYM CIAGU :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jakie kino. Niektore kina tylko wypluwaja obraz do TV i puszczaja dzwiek na swoich glosnikach, a nie maja WEJSC hdmi. Oczywiscie jezeli znajdziesz jakis z wejsciem hdmi to dobra Twoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jakie kino. Niektore kina tylko wypluwaja obraz do TV i puszczaja dzwiek na swoich glosnikach, a nie maja WEJSC hdmi. Oczywiscie jezeli znajdziesz jakis z wejsciem hdmi to dobra Twoja.

Własnie teraz cały czas poszukuje i juz wiem ze tylko z hdmi....

Prosze dalej o pomoc i propozycje ( CO MACIE CZY CO CHCIELIBYSCIE MIEC )  i udzielenie odpowiedzi do powyzszych postów. DZIEKUJE :)

Edytowane przez Niko_9111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam PS3 podpięte pod kino domowe kablem RCA

Sygnał idzie w stereo - przednie kolumny dają bardzo czysty dźwięk, Subwoofer doskonale oddaje Basy i pewnie na długo mi to wystarczy

Dodatkowo mam możliwość ustawieniach zdublowania dźwieku na tylne satelity, więc mam taki troche 4+1 :) Efekt naprawde zadowalający

Na kino domowe wywaliłem jednak prawie 1800zł więc szczerze poszukałbym teraz bardziej profesjonalnego rozwiązania ... i tu przykład mojego brata

Zakupił na Allegro używany apmlituner Harmann Kardon - koszt 600zł - jeden ze starszych modeli coś w stylu tego tutaj >>> http://www.allegro.pl/item812560012_harman_kardon_avr2000_5_1.html

Dodatkowo głośniki również używane 4 miesięczne JAMO 5 kolumn + subwofer aktywny - koszt około 1400 zł ale można taniej bo w sumie mamy już takie komplety na allegro po niecałe 800zł >>> http://www.allegro.pl/item798922327_zestaw_kolumn_5_1_voice_kraft_vk7810.html

Generalnie można więc zbudować bardzo uniwersalny zestaw AUDIO do którego podłaczymy praktycznie wszystkie urządzenia jakie mamy w domu i na pewno nie braknie wejść a sprzęt będzie miał setki możlwości ustawień, korekcji dźwięku, etc. A przy tym jaki ma wygląd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kina domowe, rzadko mają wejścia dźwięku. Można wyciągnąć z tv ale to najczęściej stereo, chyba że masz już nowy tv z wyjściem optycznym dla dźwięku. Oszukiwanie dźwięku na tryb 4.1 czy 5.1 to nie to samo co normalne 5.1. Grając w dead space na 5.1 człowiek boi się samych dźwięków :), ostatnio miałem możliwość zagrania w tą grę z dźwiękiem na samym tv, gra traci dobrą połowę ze swojego uroku. Najlepiej celować w jakiś amplituner z wejściem optycznym albo hdmi. Na allegro można kupić sobie taniej jakiś używany. Ja też miałem wyznaczony próg cenowy i szukałem aż znalazłem to co opisałem wyżej. Zestaw trafia do mnie jak najbardziej z powodu stojących kolumn z tyłu i z przodu. No i cena była wtedy ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam PS3 podpięte pod kino domowe kablem RCA

Sygnał idzie w stereo - przednie kolumny dają bardzo czysty dźwięk, Subwoofer doskonale oddaje Basy i pewnie na długo mi to wystarczy

Dodatkowo mam możliwość ustawieniach zdublowania dźwieku na tylne satelity, więc mam taki troche 4+1 :) Efekt naprawde zadowalający

Na kino domowe wywaliłem jednak prawie 1800zł więc szczerze poszukałbym teraz bardziej profesjonalnego rozwiązania ... i tu przykład mojego brata

Zakupił na Allegro używany apmlituner Harmann Kardon - koszt 600zł - jeden ze starszych modeli coś w stylu tego tutaj >>> http://www.allegro.p...vr2000_5_1.html

Dodatkowo głośniki również używane 4 miesięczne JAMO 5 kolumn + subwofer aktywny - koszt około 1400 zł ale można taniej bo w sumie mamy już takie komplety na allegro po niecałe 800zł >>> http://www.allegro.p...aft_vk7810.html

Generalnie można więc zbudować bardzo uniwersalny zestaw AUDIO do którego podłaczymy praktycznie wszystkie urządzenia jakie mamy w domu i na pewno nie braknie wejść a sprzęt będzie miał setki możlwości ustawień, korekcji dźwięku, etc. A przy tym jaki ma wygląd :)

Ciekawa ta twoja propozycja ale moj jest juz troche upchany i takie kolumny nie miał bym gdzie dac a pozatym nie jestem zowlennikiem kolumn i ampi dlatego ze nie umiem sie tym poslugiwac ( pewnie bym sie nauczył ) i te kolumny mnie troche odstraszaja ;p teraz mam tylko do wyboru jakies dobre kompatybilne kino

Kina domowe, rzadko mają wejścia dźwięku. Można wyciągnąć z tv ale to najczęściej stereo, chyba że masz już nowy tv z wyjściem optycznym dla dźwięku. Oszukiwanie dźwięku na tryb 4.1 czy 5.1 to nie to samo co normalne 5.1. Grając w dead space na 5.1 człowiek boi się samych dźwięków :), ostatnio miałem możliwość zagrania w tą grę z dźwiękiem na samym tv, gra traci dobrą połowę ze swojego uroku. Najlepiej celować w jakiś amplituner z wejściem optycznym albo hdmi. Na allegro można kupić sobie taniej jakiś używany. Ja też miałem wyznaczony próg cenowy i szukałem aż znalazłem to co opisałem wyżej. Zestaw trafia do mnie jak najbardziej z powodu stojących kolumn z tyłu i z przodu. No i cena była wtedy ciekawa.

hymm bede kupował tv i postaram sie zeby bylo wejscie optyczne.

A jak jest z kinem domowym? jak podłacze je przez kabel hdmi to bedzie fajnie 5.1 itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do obsługi ampa. Mam zestaw amplituner denon + kolumny JBLa. Wziąłem instrukcję w łapę, ustawiłem co trzeba - mikrofon do ustawień na statyw i odsłuchy. zablokowałem ustawienia i teraz tylko podgłaśniam i przyciszam. Wielkiej filozofii w obsłudze amplitunera nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niko_9111 nie wejście a wyjście optyczne. Zakładam wtedy, że skoro ps3 podepniesz hdmi do tv i puścisz mu dźwięk 5.1 to na wyjściu do amplitunera dostaniesz też 5.1. Sprawa zostanie tylko ceny, czy taki tv nie będzie droższy od zwykłego tv + amplituner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niko_9111 nie wejście a wyjście optyczne. Zakładam wtedy, że skoro ps3 podepniesz hdmi do tv i puścisz mu dźwięk 5.1 to na wyjściu do amplitunera dostaniesz też 5.1. Sprawa zostanie tylko ceny, czy taki tv nie będzie droższy od zwykłego tv + amplituner.

To jest ten Tv    

http://www.ceneo.pl/2213070s

z tego co widze jest tam wyjscie ( bede pamietał ) optyczne.... a tylko na ten telewizor sie nastawilem bo dobra cena parametry itp. Czyli do tego telewizora wystarczy kino domowe jakies sony samsung czy cos i bedzie ok( DTS-hd 5.1 itp) w ps3 oraz podczas ogladania filmow z blu raya oraz normalnych z telewizora? czy moze tez caly czas  ?? tak z tego wynika ze powinno byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj. Zrób tak jak większość. PS3 przez HDMI bezpośrednio do TV a dźwięk optykiem do ampli. Jeśli chcesz puszczać obraz przez ampli to wypada żeby był przynajmniej średniej klasy (więcej niż 1500pln).

Swoją drogą zastanawia mnie czy puszczanie obrazu przez wzmacniacz zwiększa Input Lag. Pewnie zależy czy jest jakoś obrabiany. Może ktoś kto ma tak puszczony obraz sprawdził by? :biggrin: Dla dobra "ludzkości"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kombinuje ale to co ja mowiłem zdaje mi sie proste bo te ampli poprostu nie chce mi sie w to bawic a jesli podlacze kablem cyfrowym kino 5.1 do tv to raczej bede mial oczekiwany efekt ?? ;p i to jest chyba prostsza droga;p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała poprawka - poprzez optyka nie puścisz DTS HD i Dolby True HD, te idą tylko po HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała poprawka - poprzez optyka nie puścisz DTS HD i Dolby True HD, te idą tylko po HDMI

To jak to juz jest... załóżmy ze mam kino domowe jakies super ....Mam telewizor najnowszy z HDMI i wejscie cyforwym .. to jak to jest jesli mam taki zestaw to tylko podłączam Kino domowe do telewizora KABLEM HDMI I WTEDY BEDIE MIAL TO WSZYSTKO ( bez jakis ampli itd ) ?? bedzie dts-hd bedzie 5.1 w tv i w ps3? !!!!!!!!! 

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po pierwsze, kina domowe mają wyjścia HDMI by podłączyć je pod TV i czasem to wejście optyczne dla innego urządzenia. DTS HD i Dolby True HD jest możliwe przy takim połączeniu : PS3 > kabel HDMI > amplituner (amplituner po HDMI dostaje dźwięk i obraz, dźwięk dekoduje i puszcza na kolumny a obraz idzie do wyjścia HDMI w amplitunerze) > kabel HDMI > TV. Więc chcąc mieć te dwa systemy to tylko taki sposób - optyk ma za małą przepustowość, ale zwykłe DTS, Dolby Digital będą chodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji od konsoli jest nawet ze po hdmi 7.1 max, a po kablu optycznym 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×