Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam chwycić instrukcję w łapkę i sprawdzić czy aby TV nie obcina DTS-u.

Wg mnie najzwyczajniej nie obsługuje przesyłania sygnału DTS na wyjście optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska piszą, że nie ucina

ale jaka jest prawda tego nie wie nikt

poćwiczę dziś i zdam relację :)

może się i komuś to przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz ten wątek czytając i przeszukując inne fora można trafić na takie coś

Poza tym S/PDif, czy to optyczny, czy elektryczny przekazuje formaty bezstratne tylko w stereo. Do 5.1 DD, czy DTS przekazywany jest już tylko strumień danych po kompresji stratnej (i tu HDMI ma dużą przewagę, no, chyba, że ma ograniczenia, jak w 360).
wychodziło by że jednak jest problem z DTS przez kabel optyczny. Gdzie indziej czytałem, że nie jest to czysty DTS (przez optyk) tylko jakiś "sztuczny" że tak napiszę. Moje pytanie czytsto teoretyczne jest czy ten tv odbierający dźwięk poprzez hdmi wypluwa go w formie czystej (jest jak by tylko przelotką) czy odbiera go, przerabia i wypuszcza dalej. Ze względów na np licencję/ograniczenia nie masz możliwości wypuszczenia z tv dts. Nie rozumiem tylko po co się męczysz, skoro możesz podpiąć bezpośrednio ps3 - amplituner. To taka kara dla samego siebie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz ten wątek czytając i przeszukując inne fora można trafić na takie coś wychodziło by że jednak jest problem z DTS przez kabel optyczny. Gdzie indziej czytałem, że nie jest to czysty DTS (przez optyk) tylko jakiś "sztuczny" że tak napiszę. Moje pytanie czytsto teoretyczne jest czy ten tv odbierający dźwięk poprzez hdmi wypluwa go w formie czystej (jest jak by tylko przelotką) czy odbiera go, przerabia i wypuszcza dalej. Ze względów na np licencję/ograniczenia nie masz możliwości wypuszczenia z tv dts. Nie rozumiem tylko po co się męczysz, skoro możesz podpiąć bezpośrednio ps3 - amplituner. To taka kara dla samego siebie? :)

Bezstratne jest tylko hdmi, ale optyczny też przesyła DTS tylko ze z gorsza jakością trochę. Przecież przed amplami z hdmi dtsy zawsze byly puszczane za pomoca optyka :) a telewizory nie maja dekoderow dts dlatego jest problem z nimi. Co kary to pewnie chce miec tez podlaczone kino jak oglada telewizje, chociaz oczywiscie uwazam ze lepiej przez playstation puscic optykiem do amplitunera a z TV jakims analogowym kablem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2135523592lw5.jpg

nie ma szans na cyfrowy dźwięk z ps3 :)

najlepsze i chyba jedyne wyjście amplituner 5.1 z wejściem optycznym

Dzięki za odzew. Tak wiem, że na tym KD nie mam szans na 5.1 z ps3... Jakimi kablami podłączę się do tego panasa, żeby był najlepiej? TV też nie ma hdmi. Szukam jakiegoś amplitunera z wejścien optycznym. Tylko podobno są starsze i nowsze optyki?? Ogólnie może komuś wpadł jakiś klawy ampli w oko, który by mnie uszczęśliwił? Może być z alledrogo. Na nowsze modele z hdmi mnie nie stać teraz a nie chcę kupić znowu czgoś co będzie tylko kurz zbierało...

Dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z dźwiekiem w PS3. Lecz problem jest tylko przy ogladaniu niektórych filmów. Tak jest wsio ok. Przy grach i wiekszości filmów jest OK.

Tzn. np. film z dźwiękiem AC3 5.1 to PS3 pokazuje że film ma 1 chanel. i cisza.

Pytanie: czy jak zaktualizuje się system w PS3 to zaktualizuje się dźwięk --> kodeki, czy ewentualnie można/trzeba jakoś samemu kodeki zaktualizowac? Jeżeli można/trzeba samemu to jak?

Jaka wersje Firmware`u posiadasz? O ile sie nie myle, to w opcjach dzwieku, sa chyba ustawienia odnosnie AC3. Jesli tam nie byles to zachecam.

Ponadto, moze brakowac ci pliku z informacjami o sciezkach dzwiekowych, nie jestem pewien, bo nie wiem czy avi zawiera wszystkie potrzebne informacje.

Zaktualizowałem do wersji 3.10. Nie pomogło. W ustawieniach Dźwięku oczywiście próbowałem i nic. Wydaje mi się, że to kodeki.

Czy w takim razie można jakoś zaktualizować kodeki?

Edytowane przez plaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ps3 nie wgrasz sam żadnych sterowników, chyba że polecisz na linuxie. Pewnie masz film w jakimś dziwnym kodeku i stad ten problem. Ogólnie dziwna sprawa, bo puszczając film przez amplituner w dts, na ps3 mam 2 kanały a na amplitunerze mam normalnie wyświetlone dts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy słuchawek. PS3 mam podłączone do monitora HP w2207h. Mają one jedno wejście audio które łączy jeszcze komputer z monitorem. Podpięcie słuchawek pod to wejście nic nie dało i zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź jak mogę podłączyć pod ten monitor słuchawki, żeby dźwięk idący z PS3 leciał przez nie a nie przez głośniki zamontowane w monitorze a sam dokładnie się na tym nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też go szukałem i chyba nie ma żadnych wejść cyfrowych. Ale niech jeszcze autor postu sprawdzi dokładnie bo inaczej trudno będzie mu doradzić.

Witam

Ten mój Panasłonik to kupa. Brak optical/coaxial/hdmi=brak przestrzennego dźwięku z PS3 :confused: Zostawię tylko głośniki od niego (suba i tak musze dokupić, bo jest na takim dziwnym kablu połączony do KD i nie mogę go użyć z innym ampli.

Znalazłem kilka tanich ampli z optcalem i teraz prośba do fachowców, czy można się w coś takiego pchać. Zaznaczę, że ampli z hdmi są trochę poza moim zasięgiem.

Oceńcie i doradźcie:

Pioneer VSX 609, TECHNICS SA-DX930, SONY STR-DE 485E, THOMSON DPL 2000, Pioneer VSX-D510, Panasonic SA-HE40, ONKYO TX-DS575, JVC RX-E100, TECHNICS SA-DX950

Wszystkie znalezione na popularnym serwisie aukcyjnym :thumbsup:

Proszę o wskazówki. Dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podlaczylem moje ps3 pod monitor za pocmoa kabla DVi - HDMI, wszystko ladnie dziala, lecz mam problem z dzwiekiem. Wzialem kabel AV multi, czerwona i biala wejsciowke wpialem do lornetki i wyjscie z niej wpialem do tych glosnikow:

http://allegro.pl/item813247238_genius_glosniki_sw_v2_1_1250_36w_for_game_gw_fv.html

Wszystko niby ladnie mialo dzialac, ale dzwieku nie ma:) Kombinowalem w ustawieniach i nic. Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz w ustawienia audio i tam masz czym ma iść dźwięk.

przestaw z hdmi na av audio czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podlaczylem moje ps3 pod monitor za pomoca kabla DVi - HDMI, wszystko ladnie dziala, lecz mam problem z dzwiekiem. Wzialem kabel AV multi, czerwona i biala wejsciowke wpialem do lornetki i wyjscie z niej wpialem do tych glosnikow:

http://allegro.pl/it...game_gw_fv.html

Wszystko niby ladnie mialo dzialac, ale dzwieku nie ma:) Kombinowalem w ustawieniach i nic. Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu sprawiłem sobie normalne kino... Wszystko bangla elegancko, jednak do pełni szczęścia potrzebuję jeszcze aktywnego subwoofer'a...

I tu moja prośba o poradę... Na oku mam Yamahę YST-SW 012... Dobry wybór? Czy znacie może jakąś lepszą, sprawdzoną alternatywę dla tego sub'a w podobnym przedziale cenowym?

Kino mam również Yamahy, połączone z PS3 optykiem, powierzchnia pomieszczenia to coś w granicach 30m2...

Pochlebne opinie zbierają sub'y Velodyne, ale nie mam zamiaru wydawać ponad 1k na głośnik ;D

Na jakimś forum spotkałem się z opinią, że lepiej jest kupić dwa mniejsze sub'y niż jeden "duży" zgadzacie się z tym? Czy to bajka jakaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam jeszcze jedno pytanko dotyczace glosnikow logitech z-5500, czy po podlaczeniu ich przez optical bedzie dzwiek 5.1 czy nie? czy te glosniki maja ten dekoder dts czy od tego jest telewizor? w tv mam wyjscia hdmi, spdif, i inne, czy duzo zalerzny jest dzwiek od tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z-5500 mają dekoder DTS i Dolby Digital - podpinasz optykiem i tyle. Do TV po HDMI i tylko w konsoli ustawiasz by dźwięk szedł na optyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z-5500 mają dekoder DTS i Dolby Digital - podpinasz optykiem i tyle. Do TV po HDMI i tylko w konsoli ustawiasz by dźwięk szedł na optyk

czyli do telewizora glosnikow zadnym kablem nie podpinam? tylko do ps3 i ustawiam dzwiek, a do tv hdmi i tylko obraz na niego? i jeszcze jedno pytanie czy kabel do ''optyka'' jest w zestawie z glosnikami? czy musze dokupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podlaczylem moje ps3 pod monitor za pomoca kabla DVi - HDMI i do tego zakupiłem tuner TV (jutro przyjdzie kurierem) z wyjściem na czincze od głosu (białe) i teraz mam pytanie czy jak podłącze kablem AV Multi (biały czincz) PS3 do tego tunerka to będzie z niego płynął głos z PS3? ( ma wbudowany głośniczek)

link do niego: http://allegro.pl/item838216555_zewnetrzny_tuner_tv_lcd_glosnik_1680x1050.html

Edytowane przez szefunio1501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powracając do mojego tematu

dałem sobie na luz i podłączyłem ps3 kablem optycznym - konsolka na to zasługuje :)

reszta sprzętu poszła przez tv

testowałem też kabelek iHDMI, też nie przepuścił sygnału DTS

ciekawa sprawa jak ktoś ma dekoder cyfry/ntv rozkodowuje DHCP i działa dźwięk 5.1 przez TV :)

Witam. Podlaczylem moje ps3 pod monitor za pomoca kabla DVi - HDMI i do tego zakupiłem tuner TV (jutro przyjdzie kurierem) z wyjściem na czincze od głosu (białe) i teraz mam pytanie czy jak podłącze kablem AV Multi (biały czincz) PS3 do tego tunerka to będzie z niego płynął głos z PS3? ( ma wbudowany głośniczek)

link do niego:http://allegro.pl/item838216555_zewnetrzny_tuner_tv_lcd_glosnik_1680x1050.html

będziesz miał głos ale jaki to ma sens? przecież taki głośniczek to jakaś masakra

nie wiem jak stoisz finansowo

ale napisz do mikołaja o jakieś chociaż głośniczki komputerowe ze wzmacniaczem, creative 2.1 albo 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak stoisz finansowo

ale napisz do mikołaja o jakieś chociaż głośniczki komputerowe ze wzmacniaczem, creative 2.1 albo 5.1

Mam głośniki 2.1 Creativa T3100 tylko one nie mają wyjścia na czincze i jakim cudem mam je podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malyr AC5.1 to też dźwięk 5.1. Musiał byś sprawdzić dokładnie co oni nadają do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głośniki 2.1 Creativa T3100 tylko one nie mają wyjścia na czincze i jakim cudem mam je podłączyć?

da się podłączyć

za chwilę opisze co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głośniki 2.1 Creativa T3100 tylko one nie mają wyjścia na czincze i jakim cudem mam je podłączyć?

A jakie mają wejście, takie słuchawkowe jak przy wpięciu do kompa? Jeżeli tak to dużo razy była omawiana przejściówka z chinczy na jacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w komputerowym i kupilem przejsciowke chincha na jacka i podlaczylem do glosnikow wbudowanych w monitorze i mam glos, ale powiedzcie mi jak mam podlaczyc te moje creativy, maja one normalnie wejscie na sluchawki. Czy jak pod to wejscie podlacze ten chinch z przejsciowka bedzie mi z nich plynal glos?

Edytowane przez szefunio1501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×