Skocz do zawartości
ONE

Guitar Hero 5

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No mi trofea też sprawiają dużą frajdę. Tak naprawdę nie widzę sensu grania w grę bez trofeów. Jeżeli chodzi o trofea to w GH (i nie tylko) jest jeszcze inny element. Nie zawsze wystarczy tylko ćwiczyć żeby poradzić sobie z trudnym utworem - trzeba mieć też trochę talentu. I właśnie tym gry muzyczne różnią się od innych gier.

Jakiś czas temu przy czytaniu jakiegoś artykułu rzuciły mi się w oczy komentarze negujące wbijanie trofeów. W tym momencie ma się ochotę wdać w dyskusję i się pokłócić, bo fakt jest faktem, że dzięki trofeom czas spędzony przy grze się wydłuża. Dziwi mnie, że niektórzy traktują zdobywanie trofeów na pokaz, a przecież od zawsze każda gra polegała na zdobywaniu jak największej ilości punktów, wykonywaniu różnych zadań itp od kiedy pamiętamy tylko do tej pory nie było za to żadnych tego typu "nagród". Jakakolwiek gra bez trofeów przechodzona byłaby na szybko i w przeciągu góra 12 godzin byłoby po zabawie. A tak dodatkowa zabawa. Ale akurat mnie też nie przeszkadza, że np World Tour ich nie ma :) I tak przyjemnie się gra. :)

Edytowane przez agatka1988
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój sposób na gry - jeden przejdzie grę kupioną w dniu premiery na easy i sprzeda na drugi dzień. Drugi będzie grał tylko w jeden tytuł przez rok ponieważ sprawia mu to frajdę. Jeszcze inny będzie grał dla Platyny. Każdy gra jak chce, ponieważ przede wszystkim każdy gra dla siebie. Jeżeli ktoś chce się pochwalić wysokim level`em i przechodzi gry typu Hannah Montana - jego problem. Jeżeli tak chce jego sprawa.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno gitara już przyszła, jutro wracam w nocy do domu, więc mam muzyczną środę. Mam jeszcze pewne pytanie. Jest możliwość rozszerzenia repertuaru dostępnych piosenek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podobno gitara już przyszła, jutro wracam w nocy do domu, więc mam muzyczną środę. Mam jeszcze pewne pytanie. Jest możliwość rozszerzenia repertuaru dostępnych piosenek?

Utwory można dokupić. :)

Nie wiem, którą masz część , ale tu jest lista piosenek również tych do kupienia:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_songs_in_Guitar_Hero_5

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_songs_in_Guitar_Hero:_Warriors_of_Rock

Edytowane przez agatka1988
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już zacząłem grać w GH5 i mam pewne pytanie. Przy każdej piosence (tryb kariery) jest do zdobycia 5 gwiazdek, a obok jeszcze 3. I rozumiem, że niektóre z tych bonusów zdobywa się tylko np. perkusją albo basem, ale np. próbuję zrobić bonus na gitarę i to za cholerę nie wchodzi... nie rozumiem też zadania: "Tap all the tap sections". Jak to zrobić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli chodzi o panel dotykowy na gitarze. Jeśli masz nowszą gitare to będzie miała obok taki panel. I ogólnie chodzi o to aby na nim zagrać czyli dotykasz odpowiednich kolorów czy "jeździsz" po tym panelu tak jak widać na ekranie.

Edytowane przez agatka1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już zacząłem grać w GH5 i mam pewne pytanie. Przy każdej piosence (tryb kariery) jest do zdobycia 5 gwiazdek, a obok jeszcze 3. I rozumiem, że niektóre z tych bonusów zdobywa się tylko np. perkusją albo basem, ale np. próbuję zrobić bonus na gitarę i to za cholerę nie wchodzi... nie rozumiem też zadania: "Tap all the tap sections". Jak to zrobić? :)

Tryb kariery i gwiazdki.

Przede wszystkim żeby zdobyć jakąkolwiek gwiazdkę musisz dany utwór zagrać na poziomie easy, medium, hard lub expert. Beginner się nie liczy.

Za każdy utwór możesz zdobyć maksymalnie 9 gwiazdek - pięć za zagranie go na jednym z powyższych poziomów i uzyskanie odpowiedniej ilości punktów, która da 5 gwiazdek (masło maślane, ale chyba wiesz o co chodzi?). Szóstą gwiazdkę dostaniesz, gdy dany utwór zagrasz bez błędu na 100%. Trzy pozostałe gwiazdki otrzymasz za odpowiednie challenges. Każdy challenge przypisany jest do jednego z 4 instrumentów; mając tylko gitarę możesz zrobić tylko te na gitarę i bass. Po wyborze utworu, gdy otwiera się okno z opisem przypisanego dla tego utworu challenge, możesz zmienić sobie gitarę na bass i odwrotnie.

Challenge to nic innego jak odpowiednie zadanie, które masz do wykonania w każdym z utworów. Może to być np.

- zagranie odpowiedniej ilości nutek pod rząd (streak),

- zagranie w oznaczonych sekcjach utworu (gryf gitary jest obramowany na żółto jak pamiętam) odpowiedniej ilości nutek przyciskając je tylko lewą ręką (tapping) - oczywiście jeżeli jesteś praworęczny,

- zagranie odpowiedniej ilości akordów - (akord masz wtedy, gdy w jednym momencie trzymasz 2 lub więcej nutek obok siebie), itp.

Oczywiście sprawa nie jest taka prosta - np. dla piosenki "Brand New - "Sowing Season (Yeah)" musisz na bass`ie zagrać 475 nutek prawą ręką grając tylko "do góry" - możesz to zrobić tylko na poziomie expert, ponieważ na niższych masz za mało nutek! A i tak możesz opuścić 5 nutek...

Mam nadzieję, że już mniej więcej wiesz o co chodzi.

Tu masz wszystkie challenges, odpowiednie poziomy na których są one możliwe do wykonania i wymagania co do każdego z nich. Strona po angielsku, ale nie ma tam nic trudnego.

http://www.xbox360ac...ad.php?t=175271

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki bardzo.

Ogólnie orientowałem się teraz w perkusjach (samych, bez gry, gitary i mikrofonu) i niestety nic takiego nie mogę znaleźć :(

I co mam teraz zrobić? Widzieliście może gdzieś w necie samą gołą perkusję? Albo może orientujecie się gdzie w sklepach stacjonarnych mogę ją dostać?

alien - trochę załapię grę na tej gitarze i wtedy pogramy razem, ale już podaj mi teraz ID do PSN :)

Edytowane przez Rayel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo.

Ogólnie orientowałem się teraz w perkusjach (samych, bez gry, gitary i mikrofonu) i niestety nic takiego nie mogę znaleźć :(

I co mam teraz zrobić? Widzieliście może gdzieś w necie samą gołą perkusję? Albo może orientujecie się gdzie w sklepach stacjonarnych mogę ją dostać?

alien - trochę załapię grę na tej gitarze i wtedy pogramy razem, ale już podaj mi teraz ID do PSN :)

Dzisiaj rano były dwie używane na allegro - stan był idealny za 170zł, ale już sprzedane. Musisz obserwować i wyłapać okazje. Myślę, że w najbliższym czasie się jeszcze pojawią. Sprawdzaj i jak będzie zamawiaj , bo przypuszczam, że szybko zostaną sprzedane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agatka, tak poza tematem perkusji, też grasz na czymś w GH ?

To moglibyśmy razem zagrać :)

A za informacje o perkusji dziękuję bardzo. I jeszcze widziałem w necie perkusje do World Tour albo do Band Hero - do GH5 one też zadziałają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na gitarze :) Perkusje kiedyś miałam, ale z braku czasu sprzedałam i teraz trochę żałuje :) Sama się zastanawiam czy jednak nie zaopatrzyć się ponownie, bo do tej gry zawsze się wróci :)

Tylko ja mam World Tour i Band Hero :) Dwie moje ulubione części. Patrząc na listę piosenek to jeszcze kusi mnie Warriors of Rock, a w 5 mało utworów znam i kojarzę, więc jak na razie nie mam, a Ty właśnie chyba tą część masz? :)

A te perkusję działają tyle, ze różnią się drobnym wyglądem. Górne talerze w warriors of rock i band hero są okrągłe, a wcześniej były mniejsze. I gdzie indziej jest kontroler. Zresztą teraz już widziałam same te nowsze na allegro.

Edytowane przez agatka1988
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Guitar Hero 5 właśnie... czyli pograć nie możemy razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Musimy mieć oboje tą samą część żeby zagrać..

Edytowane przez agatka1988
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają.

Trochę się spóźniłeś - około listopada był wysyp na Allegro. Chodziły nowe tak po 200-220. Tak jak pisze Agata - musisz obserwować i Twój wybór ogranicza sie raczej do używek.

Mój PSNid: alienFCB

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Około listopada to ja jeszcze nie wiedziałem, że kupię konsolę :P

A jakbym np. kupił GH Metallica albo World Tour to rozszerza to ilość dostępnych piosenek czy to i tak muszę osobno płytę ładować itd.?

Na PSN już cię zaprosiłem jak coś :)

Edytowane przez Rayel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dwie "różne" gry więc kupisz World Tour będziesz grał w World Tour, a jak kupisz Metallice to w Metallice :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No dobra, dzięki bardzo za odpowiedzi. Rozruszałem temat :P

Postaram się może kupić używkę World Tour w jakiejś dobrej cenie :)

A właśnie... jak wygląda sprawa trofeów w World Tour i czy będę mógł użyć tej samej gitary?

Edytowane przez Rayel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W World Tour nie ma trofeów :) Ale był kilka dni temu poruszany temat trofeów i akurat w kwestii guitar hero nie jest to tak bolesne :) Ja Ci polecam tą część mimo braku trofeów tym bardziej, że specjalnie droga chyba już nie jest, a piosenki są na prawdę fajne :) Gitare będziesz mógł używać tą samą.

Edytowane przez agatka1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dzięki bardzo za odpowiedzi. Rozruszałem temat :P

Postaram się może kupić używkę World Tour w jakiejś dobrej cenie :)

A właśnie... jak wygląda sprawa trofeów w World Tour i czy będę mógł użyć tej samej gitary?

World Tour nie ma trofeów. Kup sobie GH WoR - gra wymiata, serwery ciągle pełne. Na Allegro za 60 nową możesz trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Posiadam BH, GH5 i GH:WOR. Gram na perkusji (hard), a siostra na basie (też poziom hard).

I szukam chętnych do wspólnej gry (gram głównie weekendami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Posiadam BH, GH5 i GH:WOR. Gram na perkusji (hard), a siostra na basie (też poziom hard).

I szukam chętnych do wspólnej gry (gram głównie weekendami).

Człowieku, z nieba mi spadasz.

Potrzebuję ogarniętej osoby (osóB) do wbicia kilku band chellenge(s) w GH5. Czy piątkowy wieczór zaliczasz do weekend`u??? :wink:

Chociaż nie do końca jestem pewien czy dam radę w piątek - mam ustawkę w GH Metallica.

Jak coś to dam znać.

Zaraz wyślę Ci zaproszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym pisała się na Band Hero ;) Weekendy mi odpowiadają, ale raczej nie ten, więc jak na przyszły byśmy się zgadali to z miłą chęcią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym pisała się na Band Hero ;) Weekendy mi odpowiadają, ale raczej nie ten, więc jak na przyszły byśmy się zgadali to z miłą chęcią :)

Zawsze mogę pomóc - podaj wcześniej dzień i mniej więcej porę i się ustawimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za :) Jak co to dajcie info na gg lub pw, bo nie jestem cały czas na konsoli, a chętnie ją włączę by z kimś zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie z wami pograł, ale nie umiem grać na gitarze nawet na medium ... więc na razie wam podziękuję i kiedyś na pewno z wami pogram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×