Skocz do zawartości
Kenet

Playstation 3 Faq!

Rekomendowane odpowiedzi

Może głupie pytanie ale jak sprawdzić czy mój system PS3 jest aktywowany ? Wcześniej w ogóle mnie te aktywacje nie interesowały ale poczytałem trochę na ten temat niestety ciężko znaleźć konkretne informacje. Korzystam z PSS ale tylko z jego darmowej zawartości lub przy pobieraniu online passa czy to oznacza że system jest aktywny ?

Jeśli to nie jest równoznaczne z posiadaniem i używaniem konta PSS to co mi daje aktywacja systemu i co tracę nie robiąc jej.

nie wiem czy na pewno o to ci chodzi... ale..... jeżeli zalogowałeś się do psn na danej konsoli to twoje konto na tym ps3 jest już aktywowane. równocześnie możesz mieć jedno konto aktywne na 5 konsolach. jeżeli nie dzieliłeś się z nikim grami z pss to do swojego psn id masz tylko jeden system ps3 'przyaktywowany' ;]

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy na pewno o to ci chodzi... ale..... jeżeli zalogowałeś się do psn na danej konsoli to twoje konto na tym ps3 jest już aktywowane. równocześnie możesz mieć jedno konto aktywne na 5 konsolach. jeżeli nie dzieliłeś się z nikim grami z pss to do swojego psn id masz tylko jeden system ps3 'przyaktywowany' ;]

Dokładnie o to mi chodziło dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki są kompatybilne z PS3 i przez jakie sposoby ( mini jack?USB? BT? ) można je podłączyć do konsoli (nie do telewizora!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Neutrino

Witam. Gdzie mogę bezpłatnie otrzymać kopię zapasową mojej gry? Taką możliwość daje mi polskie prawo. Oczywiście konsolę mam nie przerobioną i nie zamierzam w swój sprzęt ingerować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie prawo istnieje tylko w przypadku, kiedy Umowa Licencyjna na to zezwala. Przeczytaj sobie na ostatniej stronie Instrukcji gry jakie masz prawa i do kiedy należy ci się wymiana nośnika w przypadku uszkodzenia. Zazwyczaj jest to 90 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu już ktoś napisał nawet na tej stronie ale u mnie wygląda to trochę inaczej.

Włączyłem mecz online w fife 12,wchodzi,ukazuje mi się stadion (przed pokazaniem składów.Wyświetla się to gdy przeciwnik nie nacisnie X) i nagle konsola się zawiesza.Przycisk PS nie działa,więc od razu pomyślałem "walne reseta".Tak też zrobiłem.Wchodze,tradycyjnie już,gdy konsola się zawiesi,ukazuje się czy chce wysłać raport z błędem firmie SCE.Jak zawsze daje że tak,dostaje komunikat że raport wysłany i dziękują za współprace (to że mają to w dupie i pewnie nawet nie przeczytają to już swoją drogą).Później pokazuje mi się to ,czego przy innych restartach nie widziałem.Coś w stylu że podczas resetu pliki systemu mogły zostać uszkodzone i coś tam.Klikam OK czy tam Tak (już nie pamiętam co tam było) i pokazuje mi się ładowanie.Na początku szło wolno,potem przyspieszyło.Konsola się zrestartowała,normalnie weszła do menu,pokazuje też dema które sa na dysku.Wszystko jest OK w takim razie?Żadnej gry nie włączałem,bo nie żeby coś się stało jeżeli pliki mogą być uszkodzone.Wiem że może troche przesadzam,ale wolę mieć pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poprzednika - jeśli to był jednorazowy incydent to nie wiem czy jest się czym martwić :)

A teraz moje pytanie - czy to normalne że mam taką klapkę po prawej stronie od plomby? Tak, nie znalazłem spodu konsoli w google grafika...

A teraz istotniejsze pytanie : Jakie dźwięki powinna wydawać normalna PS3 slim na twardym podłożu?

Edytowane przez Snipe__PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. kupilem jakis czas temu ps3 I podlaczylem je do telewizora PHILIPS 32PFL7665H http://www.ceneo.pl/7661164s . wszystko dzialalo idealnie. niestety nie bardzo mam czas na uzywanie mojego zestawu. ostatnio pozyczylem konsole mojemu koledze i wielkie zdziwienie: konsola pracuje normalnie, zadnych dziwnych dzwiekow itd lecz wyswietla sie tylko czarny ekran. tak sie zlozylo ze mial w domu jeszcze 4 inne telewizory ;) na kazdym z nich dzialo sie to samo. ps3 bylo podlaczane i przez kabel hdmi i przez chinche. na moim tv podlaczonym przez kabel hdmi 1080p wszystko dalej dziala idealnie. mialem okazje podlaczac go jeszcze kilkukrotnie na innych telewizorach i zawsze efekt jest ten sam. pytanie brzmi: czy to wina jakichs ustawien, np zsynchronizowanie tv i konsoli, czy przyczyna moze byc cos innego. nie znam sie za bardzo na konsolach, i nie wiem co wiecej moge zrobic. moze tojakas prozaiczna przyczyna, mimo to nie jestem na tyle biegly zeby wiedziec co sie dzieje ;P z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wykonać reset konsoli, wyłącz konsolę przyciskiem z tyłu a następnie włącz trzymając wciśnięty przycisk power z przodu aż usłyszysz bodajże trzy piknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam problem z plikami AVCHD (dokładnie filmy)na płytkach dvddl,które robione były programem mkv2vob (konwersja inne)pod PS3 80GB.Wtedy wszystkie filmy jakie mam własnie na płytkach działaly.Na obecną chwile na PS3 60 również slim idzie tylko sam dzwiek,a brak jest wizji.Teraz niewiem czy coś zrobili w oprogramowaniu ze te filmy z płytek(VERBATIM) nie chodzą,czy szlak trafił 30 filmów-kopi Blu ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dwóch dni mam podłączoną PS3 do netu. Przy próbie aktualizacji systemu pojawił się błąd. Czynność powtórzyłem kilkukrotnie, bez żadnego efektu. Dziś aktualizacji dokonałem poprzez pendrive.

Teraz przy próbie aktualizacji gier (Gran Turismo 5 i Homefront) wyskakuję mi cały czas błąd przy instalacji :

80029564 - pobrane gra nie zostanie zainstalowana

*Pobierz ponownie i powinno działać (ew. powtórz tą operację kilka razy), jeśli nie to przywróć ustawienia fabryczne konsoli.

Dodam iż próbowałem aktualizacji gier na poprzedniej wersji oprogramowania. Nie wiem czy jest sens z powrotem przywracać ustawienia fabryczne (konsola ma 2 tygodnie).

Może mieć to związek z połączeniem internetowym ? Korzystam z modemu iplusa, a PS3 mam podłączoną kablem do laptopa. Tak więc nie posiadam żadnego routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zrób ja zalecają. najlepiej format i ustawienia fabryczne.myślę że to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak na pc jak nie przekopiujesz to znika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dwóch dni mam podłączoną PS3 do netu. Przy próbie aktualizacji systemu pojawił się błąd. Czynność powtórzyłem kilkukrotnie, bez żadnego efektu. Dziś aktualizacji dokonałem poprzez pendrive.

Teraz przy próbie aktualizacji gier (Gran Turismo 5 i Homefront) wyskakuję mi cały czas błąd przy instalacji :

80029564 - pobrane gra nie zostanie zainstalowana

*Pobierz ponownie i powinno działać (ew. powtórz tą operację kilka razy), jeśli nie to przywróć ustawienia fabryczne konsoli.

Dodam iż próbowałem aktualizacji gier na poprzedniej wersji oprogramowania. Nie wiem czy jest sens z powrotem przywracać ustawienia fabryczne (konsola ma 2 tygodnie).

Może mieć to związek z połączeniem internetowym ? Korzystam z modemu iplusa, a PS3 mam podłączoną kablem do laptopa. Tak więc nie posiadam żadnego routera.

Problem rozwiązany ! Darowałem sobie formaty itp, bo wydawało mi się to trochę dziwne. Skoro od nowości próbowałem aktualizacji kilku gier i systemu i pokazywało ten sam błąd, to jaki wpływ miał by format zaraz po wgraniu nowszego oprogramowania przez usb.

Problem tkwił w połączeniu internetowym ! Nie wiem dlaczego, ale na modemie z iplusa nie można dokonać żadnych aktualizacji ! Konsola podłączona pod tp ściągnęła i zainstalowała aktualizację bez problemu.

PODSUMOWANIE : Jeżeli przy próbie ściągnięcia aktualizacji czegokolwiek cały czas wyskakuję błąd " 80029564 " należy dokonać aktualizacji u innego dostawcy internetu.

PlayStation Network działa po aktualizacji normalnie.

Może się komuś to przyda w przyszłości.

POZDRAWIAM

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem w jakim temacie umiescic to pytanie wiec zadaje je tutaj... Mam problem z zakładaniem tematów na naszym forum PS3site. Ktos pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w kazdym dziale mozna zalozyc temat. musi jakis moderator go zaakceptowac i wtedy jest dopiero widoczny.

jak zalozysz niepotrzxebny temat to moderator go usunie.

jeszcze jakies pytania? jesli tak to zapraszam do: http://www.ps3site.pl/forum/topic/45975-problemy-z-forum/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnośnie kupna używanej konsoli.Czy mogę jej bezproblemowo używać?Chodzi mi o granie w sieci,pobieranie gier itp.Czy muszę(mogę) zakładać nowe konto a może mogę korzystać z konta poprzedniego użytkownika.

Edytowane przez dj79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W grudniu zakupiłem sobie PS3 160gb Slim i od początku stycznia podczas grania w FIFE12 konsola zawiesza mi się i nic nie mogę z tym zrobić. Przez to przegrałem dzisiaj mecz jak grałem przez neta... Czytałem pierwszą stronę tematu i był mój błąd, ale gdy kliknę "iksa" na OK, to konsola resetuje się i mogę grać dalej. Dodam, że moją PS3 przeczyściłem dzisiaj dokładnie (tylko z zewnątrz) (chociaż wcale nie było tam kurzu, bo w końcu mam ją od stycznia, a niektórzy nie czyścili jej od roku a nie mają problemów.

Dodam, że jak konsola jest zawieszona, a ja klikam przycisk wyłączenia jej, to czekam 5sek, po czym są szybkie 3 dźwięki (słychać to w 0:32 minucie filmiku)

- oto mój problem.Jakiś koleś ma to samo na yt. Edytowane przez DDSSTINY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W grudniu zakupiłem sobie PS3 160gb Slim i od początku stycznia podczas grania w FIFE12 konsola zawiesza mi się i nic nie mogę z tym zrobić. Przez to przegrałem dzisiaj mecz jak grałem przez neta... Czytałem pierwszą stronę tematu i był mój błąd, ale gdy kliknę "iksa" na OK, to konsola resetuje się i mogę grać dalej. Dodam, że moją PS3 przeczyściłem dzisiaj dokładnie (tylko z zewnątrz) (chociaż wcale nie było tam kurzu, bo w końcu mam ją od stycznia, a niektórzy nie czyścili jej od roku a nie mają problemów.

Dodam, że jak konsola jest zawieszona, a ja klikam przycisk wyłączenia jej, to czekam 5sek, po czym są szybkie 3 dźwięki (słychać to w 0:32 minucie filmiku)

- oto mój problem.Jakiś koleś ma to samo na yt.

każdy od czasu do czasu tak ma.. niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, ale dziwny jest trochę fakt, że kupiłem PS3 w grudniu, więc mam je niecałe 2 miesiące. trochę się boje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnośnie kupna używanej konsoli.Czy mogę jej bezproblemowo używać?Chodzi mi o granie w sieci,pobieranie gier itp.Czy muszę(mogę) zakładać nowe konto a może mogę korzystać z konta poprzedniego użytkownika.

Jeśli poprzedni właściciel zostawił wszystkie informacje umożliwiające korzystanie z jego konta (login, hasło itp.) to nie widzę przeciwwskazań. A gdybyś nie miał wszystkiego to konieczne będzie założenie nowego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zaloz nowe konto, ale starego nie usuwaj (bedziesz mogl grac w gry ktore byle na tym koncie kupione)

na nowym koncie bedziesz zdobywac trofea, kupowac gry itp. jakbys gral na starym to zawsze istnieje mozliwosc ze osoba ktora je zakladala zmieni haslo i wtedy jestes w czarnej d....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zaloz nowe konto, ale starego nie usuwaj (bedziesz mogl grac w gry ktore byle na tym koncie kupione)

na nowym koncie bedziesz zdobywac trofea, kupowac gry itp. jakbys gral na starym to zawsze istnieje mozliwosc ze osoba ktora je zakladala zmieni haslo i wtedy jestes w czarnej d....

Dzięki za odpowiedź.

A więc kupiłem w/w konsolę i mam problem z brakiem dźwięku podczas grania np. w FIFA 12.Dziwne jest to,że gdy włączę' ipla' dźwięk jest.W czym leży problem,co mam teraz zrobić?

Edytowane przez dj79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Mam z góry odmienne pytanie, aczkolwiek dotyczące PS3. Posiadam konsolę w wersji CECHL04. Konsola nie daje sygnału na port HDMI. Natomiast bez problemu wyświetla obraz przez MultiAV. Wszystkie kondensatory z tej sekcji sprawdziłem i wydaje się, że są sprawne. Niestety nie ma dźwięku. Wykluczam od razu błąd software. Sterownikiem obsługującym sygnał analogowy w MultiAV jest CXM4024R-T6, natomiast cyfrowy Panasonic MN8647091. I tu moje pytanie, czy ktoś na forum jest zorientowany co mogło po prostu szlag trafić? :) Nadpiszę, że w czasie uruchamiania ps3 z podłączonym MultiAV słychać przez parę sekund ucinany dźwięk, po czym już zanika. Płyta nigdy się nie przegrzewała, nie miała YLOD.

Edytowane przez just_ride19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×