Skocz do zawartości
Kenet

Playstation 3 Faq!

Rekomendowane odpowiedzi

@kill

Kategoria: inne

Punkt 8

Można zmiejszyć soft ale ta operacja wymaga rozkręcenia ps3 i uzycie E3 fashera wydatek ok. 400 zł i ponad 2h czasu.

nie bawimy sie w takie rzeczy na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Pany, mam taką zagwozdkę.

Wczoraj mój braciak włączył konsolę, chciał wyjąć AoT2 żeby zagrać w Maxa, konsola coś tam zaczęła marudzić, a gdy wypluła płytę to ta była trochę porysowana, później chyba musiał zrestartować konsolę i po włączeniu ujrzał tylko komunikat "Correct hard disk cannot be found".

Po powrocie z pracy trochę podłubałem przy konsoli, nie chciała wejść do recovery menu, ale jakoś udało mi się ją zmusić do zrobienia Restore FS, Restore Default Settings i Rebuild DB po czym się włączyła i działa normalnie co dało mi szansę na wrzucenie saveów do chmurki ps+. Teraz właśnie pytanie czy powinienem wymienić dysk czy konsola sobie poradziła z ewentualnymi błędami. Wiem, że to trochę wróżenie z fusów, ale żeby przejechać dysk programem do sprawdzania dysków musiałbym kupić jakąś obudowę na dysk i podłączyć do PieCa.

A po co obudowa, chyba że nie masz na płycie wejścia SATA. Wyjmujesz dysk z PS3 podłączasz zasilanie i kabel sata (ten od danych) i tyle. Z tym że w PC wykonanie takiej operacji jak opisujesz = utrata danych z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bawimy sie w takie rzeczy na tym forum

Ok spoko ale zmiencie napis, żę się da (jak by co są to modele wprodukowane od października 2010 czyli wszystkie slimy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co obudowa, chyba że nie masz na płycie wejścia SATA. Wyjmujesz dysk z PS3 podłączasz zasilanie i kabel sata (ten od danych) i tyle. Z tym że w PC wykonanie takiej operacji jak opisujesz = utrata danych z dysku.

Gość opisywał jakim programem tak się da zrobić w pewnym poradniku więc niekoniecznie to musi być utrata danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam sie do kupna ps3, i zastanawiam sie nad uzywka z allegro. Zaachecajaco wyglada ta oferta: http://allegro.pl/so...2373111214.html

ale tutaj pojawia sie pytanie, otuz wiele osob licytuje drozej inne konsole, wobec tego zastanawiam sie na co powinienem uwazac? Czy moze byc w tym jakis haczyk?

Bede wdzieczny za odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu kupił nówkę. Kto wie czy Ci ta używka nie wyłapie YLOD'a po tym okresie gwarancji...

A tak z nówką masz spokój na 2 lata... A można ją wyrwać za 2-3 stówki drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ps3 może pracować postawiona pionowo, obojętnie na lewym lub prawym boku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to zaleca sie zeby lezala. Fata mozna klasc bokiem, slim raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno slim jak i fat mogą stać albo leżeć. Do slim-ów zaleca się dokupienie podstawki, w fat-cie są nóżki ułatwiające postawienie konsoli.

jeśli stawiać to napędem u góry (strona przy napędzie jest mniejsza co zmniejsza stabilność całości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :biggrin:

mam zamiar sobie sprawić konsole jednak mam dylemat między ps3 a x360 jednak nie o to chodzi w tym temacie

chciałbym się nieco dowiedzieć o ps3 (jestem świeżakiem)

1. na co zwracać uwagę przy zakupie? konsole będe kupował używaną poprzez allegro lub gumtree

2. do czego są te firmware ? czy jest tak że żeby zagrać w jakaś gre trzeba zauaktualizować FW tak ?

3. jaki zasięg ma wifi w ps3 ?

4. na początku odstraszył mnie ps3 ze względu na wydatki na gry jednak teraz patrze że na allegro można wiele tytułów dostać o wiele taniej niż nowych oczywiście używek , a przynajmniej bym pogral na necie

5. czy na telewizorze z tzw. dupą (hehe) nie będzie jakiejś tragedii w jakości obrazu?

dzięki za porady :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Lepiej żeby to był slim niż leciwy fat. Mniejsza szansa na YLOD.

Pojemność dysku w zależności jak będziesz kupować gry ( pudełkowe czy dystrybucja cyfrowa )

Nowe konsole nie są teraz drogie, może spróbuj wychaczyć nówkę za ok 850 zł.

Jeśli już używka to lepiej taka która nie była katowana po kilkanaście godzin w upale. Taka w pobliżu której nie było palone czy nie stała pod centymetrową warstwą kurzu.

2. Firmware to nic innego jak oprogramowanie jak w dekoderach odtwarzaczach DVD itd. Tak żeby zagrać w nowe gry trzeba mieć zaktualizowane oprogramowanie i żeby korzystać ze sklepu PSStore w tym także z dem też.

3. Nie ma czegoś takiego jak zasięg wifi w PS3 bo to nie ono nadaje sygnał tylko router. PS3 tylko odbiera sygnał.

4. Nie jest to pytanie ale tak jak piszesz dużo świetnych tytułów można mieć grubo poniżej 100 zł.

5. Będzie widoczna różnica. Nie wiem co to znaczy tragedia. Dla jednego tragedia jest brak AA który drugiemu nie przeszkadza. Zawsze możesz podłączyć PS3 pod monitor LCD jeśli taki posiadasz.

Edytowane przez Firo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż z PS Store często bywa tak, że DLC do gier lub inne materiały po pewnym czasie poprostu stają się niedostępne (zostają usunięte z serwera PS Store). Kupiłem i pobrałem go na dysk twardy mojej konsoli - w jaki sposób mogę zgrać go na płytę lub nośnik danych USB, aby po sformatowaniu dysku systemowego mojej konsoli nie utracić DLC, które jest już nieosiągalne na PS Store? Najchętniej zgrałbym go na płytę, jednak nie mam pojęcia jak to zrobić (i czy to wogóle możliwe...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż z PS Store często bywa tak, że DLC do gier lub inne materiały po pewnym czasie poprostu stają się niedostępne (zostają usunięte z serwera PS Store). Kupiłem i pobrałem go na dysk twardy mojej konsoli - w jaki sposób mogę zgrać go na płytę lub nośnik danych USB

zawartość raz kupioną da się pobrać ponownie nawet gdy jej nie ma w PSS wchodząc w download list w PSS. Nie da się robić kopii plików z konsoli na oryginalnym firmware :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić backup i cała zawartość dysku pozostanie bez zmian. Będzie Ci potrzebny pendrive lub dysk zewnętrzny 16gb lub nawet 32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można podłączyć PS3 do komputera? Zauważyłem, że w szkrzynce kompa mam HDMI (wejście). Jeśli można to jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można podłączyć PS3 do komputera? Zauważyłem, że w szkrzynce kompa mam HDMI (wejście). Jeśli można to jak to zrobić?

Masz WEJŚCIE HDMI w komputerze ? Ciesz się - należysz do ekskluzywnego grona osób, które takowe posiadają...

Reszta posiada niestety, tylko WYJŚĆIE HDMI, dzięki któremu można podłączyć komputer do monitora lub TV...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie ponieważ nie dawno zakupiłem router i sciagajac aktualizacje do gt5.(2.07) wyskakuje mi błąd podczas sciagania.(80710...) Proszę o pilną pomoc :)

Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80710... - Mamy losować który błąd Ci wyskakuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sorry ale zapomniałem. Myślałem że podczas aktualizacji wyskakuje tylko jeden błąd. Konkretnie ten. W takim razie sprawdze to i odswieże temat za kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni przyjdzie mi PS3 Slim (nówka), co powinienem sprawdzić/zrobić przed pierwszym uruchomieniem i podczas pierwszych dni. Pytam bo często na forach ludzie piszą - jak kupiłeś daną rzecz to sprawdź czy element X nie jest uszkodzony lub wejdź tu i tam aby pobrać darmowy dodatek który jest dostępny przez pierwszych 30 dni, wiecie o co mi chodzi. Mam jeszcze takie pytanko można jakoś ograniczyć zużycie lasera, w X360 wiem że można całą gre zainstalować wtedy laser się mniej zużywa tylko oryginalna gra musi być włożona, czytałem że na PS3 tylko wybrane gry mają opcje instalacji i to tylko częściowej bo gry zajmują bardzo dużo. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie ponieważ nie dawno zakupiłem router i sciagajac aktualizacje do gt5.(2.07) wyskakuje mi błąd podczas sciagania.(80710...) Proszę o pilną pomoc :)

zwykle reset routera pomaga na problemy z siecią. Wyłącz router z prądu na ok 30s i włącz ponownie

Za kilka dni przyjdzie mi PS3 Slim (nówka), co powinienem sprawdzić/zrobić przed pierwszym uruchomieniem i podczas pierwszych dni.. Mam jeszcze takie pytanko można jakoś ograniczyć zużycie lasera, w X360 wiem że można całą gre zainstalować wtedy laser się mniej zużywa tylko oryginalna gra musi być włożona, czytałem że na PS3 tylko wybrane gry mają opcje instalacji i to tylko częściowej bo gry zajmują bardzo dużo. Z góry dziękuje za pomoc.

nic nie musisz sprawdzać jak to nowa konsola. Graj i tyle :)

Laser nie musi być szczególnie oszczędzany...

Niektóre gry oferują instalację na HDD PS3 ale płyta i tak w napędzie być musi.

Możesz kupować gry przez PS Store wtedy pobierasz taką na HDD i nie masz nośnika więc nie zużywasz lasera, ale nie ma tam wszystkich gier a te co są i występują też w pudełkach opłaca się kuoić tylko we 2osoby bo ceny tych gier w PSStore są takie jak zalecane czyli ok 200zł, dopiero kupując we2 uzyskujemy normalne ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam pytanie dotyczące rejestracji w PSN. Kiedy założe pierwsze konto na PSN i ustawię Polskę, będzie to moje główne konto. I jeżeli dobrze zrozumiałem z niego nie będę mógł ściągać dem itd. Będę musiał stworzyć konto w USA/UK i tam ściągać różnę rzeczy z PSS. Ale czy na tym koncie Polskim, będę te wszystkie ściągnięte na inne konto pliki widział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×