Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Odległość od TV to sprawa indywidualna, jednemu jak będzie siedział za blisko, to będzie miał bolę głowy, drugi nie.Więc usiądź jak Ci będzie najwygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: posty o dźwięku sam znalazłem(oraz przekonałem się o mocy google ;)

Edytowane przez timetoshake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić, czy mój TV obsługuję to Full RGB? Po ustawieniu tego na Full zdaje mi się że mam więcej odcieni szarego, widzę to w menu.

Słyszałem że ludzie mieli z tym problem bo np. w Killzone 2 nie widzieli znaczka Helghastów, ja go widzę dopiero po ustawieniu gamma na prawie max.

P.S Chyba rozwiązałem mój problem. Po ustawieniu na Full RGB gry wyglądają o wiele lepiej! Wcześniej miałem ustawione w TV to optym. kontrastu, a RGB na Limited. Po wyłączeniu tego pierwszego i ustawieniu RGB na Full, jest super! Chociaż gry wyglądają lepiej to nie jestem pewien czy mój telewizor to obsługuję ale chyba tak skoro znaczek Helghastów mam, a w Uncharted 2 w opcjach obrazu kolory wszystkie od najciemniejszego do najjaśniejszego widzę.

Edytowane przez Tom1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Wczoraj zakupiłem konsole PS3 Slim (250GB) i muszę z przykrością stwierdzić że jestem strasznie zawiedziony. Obraz jest ostry i wyraźny ale konsola lub telewizor ma ogromny problem z głębią kolorów. Mianowicie każde przejscia odcieni kolorów są strasznie widocznie i wyglądają tak brzydko że zniechęcają do wszystkiego, niezależnie od gier czy zwykłego menu PS3. Dołączam załącznik aby pokazać o co chodzi. Konsola została sprawdzana na 4 różnych przewodach HDMI (1,3b oraz zwykły), począwszy od przewodu za 40zł a skończywszy na 170zł, ale niestety żadnej różnicy nie zauważyłem. Posiadam telewizor LCD Samsung 40a615 full hd i wątpie żeby aż do takiego stopnia nie zadził sobie z przejściami odcieni zważywszy na to iż podłączyłem również konsole do telewizora Sharp Aquos (model starszy niz w/w Samsung) i obraz wyglądał tak samo. Nie pomogły ustawienia w konsoli ani w telewizorze. Próbowałem już wszystkiego i powoli zaczynam się załamywać i zastanawiam się nad sprzedażą konsoli. Najgorzej wygląda to wszystko w grze F.E.A.R 2 gdzie lokalizacje są zadymione i ciemne - wygląda to wtedy jak gdy na PC ustawione na 16bitach kolorow lub nawet 8 gdzie tworzą się nawet kwadratowe obwódki wokół ciemnych obiektów. Pomóżcie proszę bo już nie wiem co zrobic a nie wiem czy przy kupnie obojętnie jakiego urządzenia HD (np. odtwarzacz blu-ray) nie będę miał podobnego problemu i pozostanie mi jedynie zmiana telewizora.

post-20139-1263149482,3391_thumb.jpg

Edytowane przez Luczaczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam przejrzec ostatnie wypowiedzi, dopiero co o to pytalem..

A nie można bardziej łopatologicznie? ;) Bo nic nie rozumiem z tych minijacków DVI itd. Bo slim nie ma żadnego wejścia na dźwięk. Trzeba by było wszystko na przejściówkach robić. A topić w kablach się niechce i już chyba wolę dołożyć te 200 stówy do telewizora takiego jak np. ten :0

http://www.avpartner.pl/product_info.php?cPath=54_339&products_id=2344

Aha! To nie reklama. Poprostu to jedna z lepszych ofert telewizora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to pomoże

w ustawieniach wyswietlania daj :

pełny zakres sygnału RGB : Pełny

wzmocnienie bieli dla sygnału Y Pb/Cb... :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to pomoże

w ustawieniach wyswietlania daj :

pełny zakres sygnału RGB : Pełny

wzmocnienie bieli dla sygnału Y Pb/Cb... :

Tak mam ustawioną konsolę i nie ma zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w XMB nie mam u siebie tego problemu, ale w bardzo wielu grach widze przejscia miedzy odcieniami. Oczywiscie budzi to pewien niedosyt ale nie pozostaje nic innego jak po prostu grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung na ledach 40'' 7000 nie bedize zły, trzeba tylko wyłączyc ten montion bal bla 100Hz i jest całkiem niezle, testowane na kz2 i lbp. Loewe i tak lepsze tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić, czy mój TV obsługuję to Full RGB? Po ustawieniu tego na Full zdaje mi się że mam więcej odcieni szarego, widzę to w menu.

Słyszałem że ludzie mieli z tym problem bo np. w Killzone 2 nie widzieli znaczka Helghastów, ja go widzę dopiero po ustawieniu gamma na prawie max.

P.S Chyba rozwiązałem mój problem. Po ustawieniu na Full RGB gry wyglądają o wiele lepiej! Wcześniej miałem ustawione w TV to optym. kontrastu, a RGB na Limited. Po wyłączeniu tego pierwszego i ustawieniu RGB na Full, jest super! Chociaż gry wyglądają lepiej to nie jestem pewien czy mój telewizor to obsługuję ale chyba tak skoro znaczek Helghastów mam, a w Uncharted 2 w opcjach obrazu kolory wszystkie od najciemniejszego do najjaśniejszego widzę.

po prostu w limited możesz mieć ustawienia jasności w tv nisko ale jak później załączysz np.TVN to będziesz mail czarno jak w murzyńskiej chacie a jak dasz full w konsoli to w tedy tv ustawiasz jasność po za środek paska jasności i jest ok i na TVN tez jest ok nie za jasno nie za ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu w limited możesz mieć ustawienia jasności w tv nisko ale jak później załączysz np.TVN to będziesz mail czarno jak w murzyńskiej chacie a jak dasz full w konsoli to w tedy tv ustawiasz jasność po za środek paska jasności i jest ok i na TVN tez jest ok nie za jasno nie za ciemno.

Zdaję mi się, że po ustawieniu na Limited, a jasności na mniejszą jest gorzej bo jest po prostu ciemniej, a odcieni czarnego mniej, ale mogę się mylić. U mnie chyba najlepiej wygląda RGB na Full i jasność na połowę.

Edytowane przez Tom1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem z moją PS3.

Kupiłem używaną konsolkę na allegro i mam z nią problem.

Na wstępie zaznaczę iż nie posiadam tv lcd full hd.

Podłączyłem konsole oryginalnym kablem do tv crt i mam obraz w menu, przegladarce i np w albumie ale nie mam w żadnej grze czy nawet w singstar playerz`e.

Pomyślałem że może to wina tv starego i kabla z eurozłączem.

Kupiłem kabelek HDMI -> DVI i podłączyłem konsole pod monitor komputerowy przez wejście DVI - mogę teraz oglądać obraz na 720p ale dalej tylko menu.

Każda gra po włączeniu robi czarny ekran i tyle. Widzę ze wifi i dysk pracują w tle ale nie ma ani dźwięku ani obrazu. Sprawdziłem NFS Shift, GT time trial i singstar viewer.

Znacie może rozwiązanie tego problemu ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na drugi rzut oka to kupiłeś zepsutą konsolę. :(

P.S. Przepraszam za pierwotne zamknięcie tematu. Nie doczytałem. To już niemal standard, że bardzo podobne problemy pojawiają się codziennie w ilości kilku sztuk i lądują w śmieciach.

Natomiast ty masz obraz, a gry nie działają. To różnica. Spróbuj jeszcze ustawić w opcjach Display na Auto. Jeśli nadal nie będzie obrazu to konsola kaput.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trochę się obraziłem :)

Podobny problem znalazłem tutaj

Z tym że tam po ponownym włączeniu TV obraz w grze się pojawia.

U mnie podpinam nie TV tylko MONITOR lub tv CRT więc wyłączenie go nic nie daje .

Przetestuje jeszcze u znajomego na normalnym TV full HD - czy będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi takich użytkowników. Proponuję zrobić temat i przykleić go w WIDOCZNYM MIEJSCU jak kupić konsole na allegro na co zwracać uwagę itd.. Tylko zanim ktoś spojrzy w ten temat to kupi używkę na aukcji i powstają właśnie takie tematy.

Tutaj w grę wchodzą dwie rzeczy.

Chytrość i niewiedza!

CHYTRY DWA RAZY TRACI!

Z niewiedzą jest troszkę inna sprawa i od tego jest właśnie forum lub google.

Oby to była wina kabla lub czegoś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw se jak wolisz,my ci w takich sprawach nie doradzimy,bo skąd mamy wiedzieć jak chciałbyś to widzieć?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor tylko z wejściem d-sub

czy po zastosowaniu takiego cudaka http://allegro.pl/item857059138_przejsciowka_dvi_i_na_dvi_d_vga_d_sub_gwar_fv.html będę mógł podłączyć ps3 poprzez kabel dvi>hdmi??

ewentualnie czy istnieje jakaś przejściówka umożliwiająca podłączenie do mojego monitora ps3 poprzez taki kabel??

Edytowane przez carolef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Rozejrzyj sie za kablem VGA jezeli chcesz poleciec po taniosci, ale uwazaj, bo nei ze wszystkimi monitorami dzialaja takie kabelki (koszt okolo 150zl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dla mnie jak już mówiłem najlepszą opcją jest włączenie RGB na Full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

Na co dzień gram na zwykłym telewizorze kineskopowym (SD) i efekty nie są zbyt zadowalające (normalnie nie da się w GTA IV smsa przeczytać :tongue:), a jak rodziców nie ma lub coś innego to na gram na LCD 42" LG i tam jakość jest już baardzo dobra. I mam co do tego pytanie bo posiadam jescze do komputera monitor LCD Samsung SyncMaster 173P i czy po podłączeniu PS3 do tego monitora jakość obrazu byłaby lepsza? Co prawda nie mam w nim wejścia (czy wyjścia nie wiem sam) HDMI ale mógłbym zastosować przejściówkę (np. taką http://www.allegro.p...hd_tv_fv.html). Więc jak?

Pozdrawiam

PS. Szukałem ale chyba nie umiem się wyszukiwarką posługiwać ponieważ nawet jak wpisałem lcd to nic mi nie znalazła.

Edytowane przez daionkyoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

Na co dzień gram na zwykłym telewizorze kineskopowym (SD) i efekty nie są zbyt zadowalające (normalnie nie da się w GTA IV smsa przeczytać :tongue:), a jak rodziców nie ma lub coś innego to na gram na LCD 42" LG i tam jakość jest już baardzo dobra. I mam co do tego pytanie bo posiadam jescze do komputera monitor LCD Samsung SyncMaster 173P i czy po podłączeniu PS3 do tego monitora jakość obrazu byłaby lepsza? Co prawda nie mam w nim wejścia (czy wyjścia nie wiem sam) HDMI ale mógłbym zastosować przejściówkę (np. taką http://www.allegro.p...hd_tv_fv.html). Więc jak?

Pozdrawiam

PS. Szukałem ale chyba nie umiem się wyszukiwarką posługiwać ponieważ nawet jak wpisałem lcd to nic mi nie znalazła.

Będzie lepiej, ale dźwięk będziesz musiał podłączyć najlepiej światłowodem z konsoli, lub ostatecznie chichami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam zestaw tv sony w5500 40 cali + ps3. Sprzet spiety kablem HDMI. Nie wiem jaka jest roznica w jakosci grafiki w grach podczas gdy ustawie w ustawieniach obrazu ps3 tylko 1080p odhaczajac 1080i oraz 720p. Chodzi mi o gry ktore korzystaja z rozdzielczosci 720p i sa prawdopodobnie skalowane do 1080p. Lepiej zostawic oryginalne ustawienia wyswietlania obrazu w ps3 czy wymusic skalowanie do 1080p ? Ja nie widze zadnej roznicy w jakosci obrazu w grach tworzonych w 720p i skalowanych do full hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×