Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

ok ludzie pomocy mam 3 tv wybrane w prawie tej samej cenie:

TOSHIBA 40TL838

PANASONIC TX-P42S30E

LG 42 LV3550

sprawdzałem ps3 na wszystkich tv na grach : fifa 10, gow3, borderlands, bf3 na panasonicu wszystko wyraźne fajne ostre itd, na toshibie kolory mocniejsze żywsze ogólnie też ok ale coś mi obraz w bf3 skakał dziwnie coś się działo i nie umiem tego opisać ale tak być nie powinno. na lg wszystko płynnie tylko było widać że obraz jest jakby mniej ostry niż w toshibie no i bledszy był. od tego sprawdzania wszystko mi sie pomieszało więc poradźcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TV masz opcje obrazu, więc nie przejmuj się tymi wynikami tak bardzo, bo będziesz mógł sobie wszystko na chacie w spokoju ustawić (włącznie z ostrością, nasyceniem kolorów, kontrastem, gammą itd. itp.). Ja polecam Ci LG. Mam ten sam model, tylko mniejszy (32 cale) i jestem z niego naprawdę zadowolony. Jeden z lepszych zakupów, jakie zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

proszę o pomoc/radę

Posiadam TV 37" LG

Do niego podłączoną mam PS3 za pomocą Component gdyż gdy podłączam ją poprzez HDMI to mam jedynie czarny ekran i nic więcej...

Poprzez Component kiedy to ustawiam rozdzielczość obrazu na 1080p to zachodzi dziwne zjawisko i nie wiem czy to wina kabla, konsoli a może TV???

Wg specyfikacji TV - jest on HD READY.

Ale obraz wygląda tak co mnie z lekka przeraża: (mam tu na myśli fioletowy cień za obiektami/literami/ikonkami

zdjęcia:

50322053317812694382.jpg 71303566717260665451.jpg

06011292957052889371.jpg

Proszę o radę - może spotkaliście się Państwo z takim zjawiskiem i macie na to lekarstwo?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3 podłączone do monitora Samsung XL2370HD. Zawsze miałem włączoną opcje Anynet+ czyli gdy włączałem PS3 to od razu włączał się i monitor. Ostatnio miałem tygodniową przerwę w graniu. Po tej przerwie gdy włączyłem PS3, monitor sam się nie włączył. Okazało się, że przy wejściu ANYNET+ jest urządzenie Player zamiast PlayStation 3. Gdy włączam wyszukiwanie urządzeń to znajduję tylko to tego "Playera". Nigdy nie miałem takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja natomiast mam pytanie do posiadaczy 27" monitorów.

Zamierzam w niedługim czasie nabyć coś większego niż mój 19" monitorek. Do TV w salonie nie dopcham się w "ludzkich" godzinach, dlatego w celu komfortowego grania szukam innej opcji. Z góry zaznaczam, że audio idzie przez chinch do wieży, więc jakoś głośników mnie nie interesuje. Raczej wielkośc monitora.

Obecnie zastanawiam się nad 24", a 27". Monitory w tych wielkościach mają rozdziałkę w FullHD, z tego też powodu, teoretycznie lepiej będzie to wyglądało na 24, natomiast ikony windowsowe będą trochę większe i nie będą męczyły oczu. Czy ktoś może potwierdzieć, że monitor 27" to dobry wybór. Ubolewam, że teraz muszę siedzieć przy biurku, żeby spokojnie pogrywać. Jeśli monitor byłby zbyt duzy do pracy na komputerze, to spokojnie odłączę go i będę osobno na laptopie pracował - wtedy monitor będzie tylko do ps3, chyba, że nabędę jakieś gigantyczne biurko. Rozglądałem się trochę i w oko wpadła mi iiyama: http://www.komputronik.pl/product/134317/Sprzet_komputerowy/Peryferia/27_iiyama_ProLite_E2773HDS_LED_czarny.html

Jakby ktoś miał jakieś przejścia z takimi monitorami, to byłbym wdzięczny za poradę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak zależy Ci na monitorze? Jakbyś poczekał, zaoszczędził kasę i dołożył te parę stów, to byś kupił bardzo porządny telewizor, tak ze 32 cale, wiesz o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak zależy Ci na monitorze? Jakbyś poczekał, zaoszczędził kasę i dołożył te parę stów, to byś kupił bardzo porządny telewizor, tak ze 32 cale, wiesz o tym?

Tylko, że ja nie potrzebuję telewizora. Mieszkam sobie na stancji, nie będę kupował kablówki, żeby pooglądać kubę wojewódzkiego, czy zobaczyć od czasu do czasu jakiś mecz, a te rzeczy mam na tvnplayerze, czy sopcaście. 32 cale to za dużo, bo nawet nie miałbym gdzie tego postawić. Zresztą w domu mam 32 cale Bravię, ale niski model chyba KDL-4000 czy coś takiego. Już prędzej wolałbym kupić porządny tv do domu i zabrać tamten, ale mi zależy na jakości, a żeby kupić serio dobry TV, to przynajmniej 2 tys. trzeba dać. Wtedy to już nie jest parę stów, tylko 700-800zł więcej, niż jeśli zdecyduję się na porządny monitor 27 cali. Przy okazji potrzebuję drugiego monitora, bo ten zakosiłem z domu i wypadałoby oddać. Monitor także przyda mi się do pracy na komputerze, dlatego taki kompromis.

Może jak będę przeprowadzał się do swojego mieszkania to pokuszę się o tv, ale póki co spokojnie 3-4 lata do tego czasu jeszcze upłyną :biggrin:

Edytowane przez DwigHt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry TV wcale nie oznacza kosztów powyżej 2k. W takich rozmiarach, jak 32 cale (swoją drogą niewiele większe od tego monitora, jaki chcesz kupić) telewizory są dużo tańsze. Mówisz poza tym, że na jakości Ci zależy, a kupujesz monitor, zamiast TV... Telewizor możesz również podłączyć bez problemu pod kompa, jak kupisz taki z wejściem D-Sub lub DVI. No ale to oczywiście Twój wybór :biggrin:

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz poza tym, że na jakości Ci zależy, a kupujesz monitor, zamiast TV...

Jednak to kolejne 5 cali, czyli jakieś ~12 cm, do tego TV z reguły są większe i z tyłu i ramki. Chodzi mi bardziej o to, że podobne rozmiarowo telewizory są droższe niż monitory, a czy na serio TV dają mi lepszą jakość? Jak to zmierzyć, czym się kierować? Czemu w takim razie wszyscy gracze komputerowi nie są podłączeni do telewizorów. Nie pytam z ironią, tylko na serio poszukuję na to odpowiedzi, bo serio nie wiem, na jaki parametr mam w takim wypadku patrzeć. Od czasu gdy monitory stały się 16:9, myślałem, że to dobry wybór. Może się myliłem. Po prostu czuję, że TV mi niepotrzebny, bo nie będzie spełniał swojej funkcji jako telewizor (a jednak do tego został stworzony). Jako wyświetlacz do PS3, równie dobrze mogę mieć monitor, bo czuję, że bardziej się przyda, ale tak jak mówię. To tylko moje odczucie, może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markus1985 - a jak masz ustawione w opcjach wyświetlania w PS3 ? Skoro masz HD Ready a ustawiłeś 1080p na konsoli, to pewnie TV sobie robi downscaling...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3 podłączone do monitora Samsung XL2370HD. Zawsze miałem włączoną opcje Anynet+ czyli gdy włączałem PS3 to od razu włączał się i monitor. Ostatnio miałem tygodniową przerwę w graniu. Po tej przerwie gdy włączyłem PS3, monitor sam się nie włączył. Okazało się, że przy wejściu ANYNET+ jest urządzenie Player zamiast PlayStation 3. Gdy włączam wyszukiwanie urządzeń to znajduję tylko to tego "Playera". Nigdy nie miałem takiego problemu.

Właśnie wracam z livechatu Samsung. Dowiedziałem się, że to wina nowego oprogramowania w konsoli i przez to mogą występować problemy. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio posuł mi sie mój TV, więc wpadłem na pomysł, żeby podłączyć moja czarnulkę do mojego monitora. Kupiłem przejściówkę HDMI-VGA(Mój monitor ma tylko takie wejscie), i niestety, gdy podłączam ps3, pisze, że kabel nie jest podłączony. Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj konsolę i miej nadzieję, że ten kabel zadziała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio posuł mi sie mój TV, więc wpadłem na pomysł, żeby podłączyć moja czarnulkę do mojego monitora. Kupiłem przejściówkę HDMI-VGA(Mój monitor ma tylko takie wejscie), i niestety, gdy podłączam ps3, pisze, że kabel nie jest podłączony. Jakies sugestie?

Nie wiem jak to w przypadku VGA dziala, ale wiem, że monitor musi obsługiwać HDCP. Ja mam przez DVI podłączone i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Planuję kupić PS3 Slim 160 GB i chciałem się dowiedzieć czy taki telewizor klik będzie się nadawał, nie chciabym się bawić w jakieś przejściówki itp.

Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadać to się nada :thumbsup: Ma wejście HDMI, więc kupujesz taki kabel i masz obraz i dźwięk z głośników TV bez żadnych przejściówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten kabel będę musiał dokupić czy będzie on już w zestawie z PS3 ??

Gdy konsola będzie podłączona przez ten kabel to podczas gry nie stracę na jakości obrazu lub nie powstaną jakieś opóźnienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś może okazję grania na konsoli podpiętej do tv lg 47LW4500 ? pytam bo nie znalazłem dokładnych info o input lagu w tym tv. z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten kabel będę musiał dokupić czy będzie on już w zestawie z PS3 ??

Gdy konsola będzie podłączona przez ten kabel to podczas gry nie stracę na jakości obrazu lub nie powstaną jakieś opóźnienia ?

Są zestawy z takim kablem, są i bez. Nie panikuj, to jest normalny kabel stworzony do przesyłania obrazu w HD :D Zresztą sygnał audio też przesyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za szybko odpowiedz.

Bardzo mi pomogłeś.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

miał ktoś może okazję grania na konsoli podpiętej do tv lg 47LW4500 ? pytam bo nie znalazłem dokładnych info o input lagu w tym tv. z góry dzięki.

kupiłem parę dni temu ten model ale bez 3d czyli lg lv 4500 i nie doświadczyłem żadnych opóźnień (minimalne może ale w ogóle nie przeszkadza mi to grając w bf) a te modele różnią się tylko tym 3d. na youtube masz test lg lv na input laga. grając w multi w bf3 i bf bc2 itp jest ok dla porównania sprawdzałem toshibe tl838 i tam było tragicznie. jedyne do czego mógłbym się przyczepić to podświetlanie matrycy jest widoczny "clouding" ale akurat mi to nie przeszkadza bo kierowałem się wyłącznie tym żeby kupić spoko tv pod ps3 i się nie zawiodłem. jeśli chodzi i 3d to też się nie zawiedziesz tylko trzeba usiąść w odpowiedniej odległości. pozdro

Edytowane przez Zbir25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Zamierzam kupić telewizor LCD/LED za około 1500-1900 złotych (absolutnie górna granica cenowa to 2500zł). Będę oglądał TV w odległości około 2,8 metrów: czy 32 cale wystarczą?

Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc we wskazaniu odpowiedniego modelu.

Edytowane przez CSM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbir25_PL - dzięki za odp. więc zamówię go i mam nadizeję że się sprawdzi...;) w zasadzie w tej cenie 47 cali led i 3d ciężko znaleźć coś lepszego, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pytałem się kilka postów wyżej o ten TV pod PS3 klik, jednak ostatnio pojawiło się inne ogłoszenie z takim TV klik i teraz moje pytanie który lepszy ? :P

Ten LG ma rozdzielczość 1920x1080 natomiast Sony 1366x768, i to jest tak naprawdę chyba jedyna przewaga tego LG, Sony ma dużo więcej przydatnych wejść itp. Powiedzcie jak to jest z tą rozdzielczościa ? i na który się ewentualnie zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam pytałem się kilka postów wyżej o ten TV pod PS3 klik, jednak ostatnio pojawiło się inne ogłoszenie z takim TV klik i teraz moje pytanie który lepszy ? :P

Ten LG ma rozdzielczość 1920x1080 natomiast Sony 1366x768, i to jest tak naprawdę chyba jedyna przewaga tego LG, Sony ma dużo więcej przydatnych wejść itp. Powiedzcie jak to jest z tą rozdzielczościa ? i na który się ewentualnie zdecydować.

ja bym nie brał żadnego z tych, ale skoro się już uparłeś na jeden z nich, to bierz LG :P

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×