Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Zamierzam kupić telewizor LCD/LED za około 1500-1900 złotych (absolutnie górna granica cenowa to 2500zł). Będę oglądał TV w odległości około 2,8 metrów: czy 32 cale wystarczą?

Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc we wskazaniu odpowiedniego modelu.

Podbijam.

Dodam, że istotną cechą telewizora, jest dobry kąt widzenia (możliwe, że będę oglądał obraz nie do końca na wprost)

Zastanawiam się nad następującymi modelami:

LG 42LK530

LG 37LS5600

Philips 42PFL4606

Philips 37PFL3007H

Panasonic TX-L37G10E

Philips 40PFL5206H

Sharp LC-40LE530

Sharp LC-40LE630E

Toshiba 42HL833

Samsung UE40D5003

Samsung UE40EH5300

Samsung UE37D5500

LG 37LS5600

Philips 40PFL5007K

Philips 42PFL4007K

Sony KDL-40EX500

LG 37LV5590

LG 37LS570S

Panasonic TX-L37E30E

Ewentualnie jeżeli macie jakieś inne propozycje to będę bardzo wdzięczny za ich przedstawienie :)

Edytowane przez CSM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podbijam.

Dodam, że istotną cechą telewizora, jest dobry kąt widzenia (możliwe, że będę oglądał obraz nie do końca na wprost)

Zastanawiam się nad następującymi modelami:

LG 42LK530

LG 37LS5600

Philips 42PFL4606

Philips 37PFL3007H

Panasonic TX-L37G10E

Philips 40PFL5206H

Sharp LC-40LE530

Sharp LC-40LE630E

Toshiba 42HL833

Samsung UE40D5003

Samsung UE40EH5300

Samsung UE37D5500

LG 37LS5600

Philips 40PFL5007K

Philips 42PFL4007K

Sony KDL-40EX500

LG 37LV5590

LG 37LS570S

Panasonic TX-L37E30E

Ewentualnie jeżeli macie jakieś inne propozycje to będę bardzo wdzięczny za ich przedstawienie :)

powiem ci tak. z tej listy wykreśl toshibe. duży input lag z tego co kojarzę. co do sharpa na pewno model le630e będzie kapitalny do grania i każdy sharp powyżej tego modelu co do lg ogólnie tzw clouding jest widoczny aczkolwiek sam kupiłem nie dawno lv4500 42 cale za 2390 a można wyrwać go taniej. i mega dobrze mi się gra na tym LG. ten model panasonica tx-l37e30e też będzie dobrym wyborem też miałem okazje sprawdzić ten tv pod konsolą. co do samsunga nie wiem jak pozostałe ale model d5000 40 cali masz za ok 2200 i też nadaje sie do grania.na liście masz model 37 cali i 5500 a te modele różnią się tylko tym że w d5500 masz dodatkowo pare funkcji internetowych m.in. dostęp do ipla itd. to w sumie po części masz te rzeczy na ps3 . co do philipsa to modele od serii pfl6000 są dobre. wiem że pisze bardzo ogólnie ale gdybym miał wchodzić w szczegóły ten post zająłby mi o wiele więcej czasu hehe. pozdro

dopiero przeczytałem że dobry kąt widzenia ma być więc na pewno panasonic tx-l37e30e albo znajdż jakąś plazmę panasonica spokojnie 42 cali wyrwiesz od 1800 do 2500zł zależy jaki model. w większości tych lg widać że podświetlenie led (tam gdzie jest led) jest krawędziowe jeśli pod dużym kątem usiądziesz i będzie ciemny ekran to to dojrzysz aczkolwiek lw4500 (ok 2300zł 42cale i lv 3550 ok 2100zł 42 cale) mogę polecić bo input lag niezauważalny dla mnie a trochę w bf bc2 i bf3 pograłem. samsungii serii d też powinny być ok

na odległośc 2,8 m to telewizor spokojnie 42 cale nawet 46. ja od swojego 42 calowego siedze 1,5-2m

Edytowane przez Zbir25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zbir25, dzięki za odpowiedź :) .

Dodam, że telewizor nie będzie mi służył tylko do grania - będę na nim oczywiście oglądał także transmisje (głównie transmisje sportowe i serwisy informacyjne) ;) , raczej przede wszystkim za pomocą dekodera UPC, część kanałów będzie w jakości SD, a część w HD.

Natomiast odległość z której zamierzam oglądać to około 2,6-2.8 metra - jaki rozmiar byłby wtedy najlepszy?

I cóż to jest "clouding"?

Ponadto, słyszałem, że często telewizory z reklamowaną częstotliwością odświeżania 100Hz lub większą, w rzeczywistości mają ją słabszą, na poziomie 50/60 Hz, wyższa jest możliwa dzięki stosowaniu "ulepszaczy" - czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co tutaj chodzi? I jakie z w/w telewizorów mają matryce z fabrycznym odświeżaniem co najmniej 100 Hz?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Edytowane przez CSM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbir25, dzięki za odpowiedź :) .

Dodam, że telewizor nie będzie mi służył tylko do grania - będę na nim oczywiście oglądał także transmisje (głównie transmisje sportowe i serwisy informacyjne) ;) , raczej przede wszystkim za pomocą dekodera UPC, część kanałów będzie w jakości SD, a część w HD.

Natomiast odległość z której zamierzam oglądać to około 2,6-2.8 metra - jaki rozmiar byłby wtedy najlepszy?

I cóż to jest "clouding"?

Ponadto, słyszałem, że często telewizory z reklamowaną częstotliwością odświeżania 100Hz lub większą, w rzeczywistości mają ją słabszą, na poziomie 50/60 Hz, wyższa jest możliwa dzięki stosowaniu "ulepszaczy" - czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co tutaj chodzi? I jakie z w/w telewizorów mają matryce z fabrycznym odświeżaniem co najmniej 100 Hz?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

wpisz clouding w tv w google a zobaczysz. te lg o których pisałem nie mają aż tak mocnego jak te zdjęcia co ci wyskoczą. model panasonica o którym pisałem ma faktyczne 100hz. samsungi te co masz na liście mają po 50hz (100 hz clear motion rate) ten lg lv 4500 ma rzeczywiste 100hz "ulepszone", że tak się wyraże do 400hz. Sharp o którym pisałem ma rzeczywiste 100hz. sony z twojej listy ma 50hz a philipsy posprawdzaj w sieci bo nie kojarzę bo nie sprawdzałem żadnego. każda plazma panasonica ma chyba 600hz. ale sygnał z konsoli i tak idzie 50/60 hz. czasem te ulepszacze rzeczywiście poprawiają płynność obrazu czasem mają gorszy efekt na grę. poczytaj w sieci. do filmów na pewno się przydaje to 100hz czy przy sporcie szczególnie przy dużym tv. ja mam w jednym pokoju plazme panasonica w drugim teraz tego lg lv 4500 i na jednym i drugim gra się bardzo dobrze. toshiby do gry odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały pokój ze 3x3 m i chcę kupić monitor i podpiąć PS3 i komputer do niego. Komputer mam stary więc zależy mi na pięknym obrazie podczas gry na konsoli bo na kompie i tak nie gram. Wiadomo, że filmy też będę włączał. Chciałbym 32" ale jakbym siedział na kompie to siedzę na wyciągnięcie ręki i nie wiem czy nie popsuje się wzrok? Oczywiście jakbym grał na konsoli to dalej - ze 2 m od monitora. Chciałbym wyrobić się do 1000 zł, dopłacić też mogę jak będzie lepszy. Komputer mam stary i monitor mam na kabel VGA, o taki:

http://img232.imageshack.us/img232/4752/km2.jpg

więc nowy najlepiej jakby był wyposażony w to wejście.

No i najważniejsze żeby był super obraz, jasny, żeby nic nie muliło, nie rozmazywało się jak będę grał. Oczywiście musi być FullHD.

Mam monitor ustawiony pod słońce i jest to Hyundai B71A to po prostu muszę gry rozjaśniać bo g*wno w niektórych widać... tak samo na Bravi 40" w dużym pokoju, jak gram w GTA 4 to muszę rozjaśniać bo ciemno strasznie...jak temu zaradzić? No i mam wrażenie, że czasem to GTA muli jak pojawi się masa radiowozów a nie powinno tak być!

Wstępnie pomyślałem nad:

http://beta.komputronik.pl/product/134317/Sprzet_komputerowy/Peryferia/27_iiyama_ProLite_E2773HDS_LED_czarny.html#productFeatures

http://beta.komputronik.pl/product/134316/Sprzet_komputerowy/Peryferia/27_iiyama_ProLite_B2776HDS_LED_czarny.html#productFeatures

Ale też nie wiem czy brać Led czy LCD, ta firma też jakaś mi mało znana, no i niektórzy chwalą, inni własnie mówią że obraz ciemny...

Pozdrawiam i proszę o pomoc w wyborze, jestem otwarty na każdą propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witajcie, chciałbym się przywitać gdyż jestem nowy na forum.

Chciałbym się was poradzić ponieważ kupuję za kilka dni konsolę lecz najpierw chciałbym kupić telewizor.

Wymiary mojego pokoju to 4mx5m. Telewizor głównie do konsoli lecz nie ukrywam iż będą na nim oglądane czasami filmy/mecze.

Wpadły mi w oko dwa modele(budżet przygotowany na 3000zł):

-TOSHIBA

TV LED TOSHIBA 40TL933

-TV LED SAMSUNG UE46ES5500

Ewentualnie zaproponujcie coś fajnego do moich gabarytów mieszkaniowych.

Teraz pytanko, czy oba telewizory są full LED i czy Toshiba jest full HD 3D.

Doradźcie mi również co do wielkości telewizora.

P.S. Czy na tej Toshibie będę mógł grać w tytuły które maja technologie 3D w wysokiej roździelczości?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Merral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam wrażenie, że czasem to GTA muli jak pojawi się masa radiowozów a nie powinno tak być!

Ale też nie wiem czy brać Led czy LCD

- PS3 to nie komputer z I7 i GTX 680 na pokładzie i niestety ale spadki FPS'ów są w niektórych grach i jest to normalne...

- Najlepiej weź sobie LCD LED ;) LCD to typ matrycy, LED to rodzaj podświetlenia - jedno nie wyklucza drugiego...

A iiyama to dobra firma i z tych co podałeś to ten tańszy jest wart uwagi, ale zastanów się jeszcze nad Benq GL2750HM za około 1100zł - ma wbudowane głośniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, mój pierwszy post i pytanko też, przymierzam się do kupna TV myślę o jakiś LCD LED 40" i byłem wczoraj w media-markt pooglądać TV, żeby wiedzieć co potem zamówić przez internet. I byłem tam jakieś 2h, oglądam te telewizory z każdej strony (przyda się tu informacja że jedyne LCD jakie mam w domu to to od laptopa, który ma już 4 lata) i dziwne wrażenie miałem, że nie różnią się jakoś mocno te telewizorki, a przynajmniej ja różnic w obrazie nie zauważyłem. Wiadomo, niektóre różnie wyświetlały kolory, jedne żywiej, inne mniej (możliwe ze ustawienia sklepowe tak działają) - ale dla mnie każdy obraz był spoko, czy z TV za 4k, czy za 2k. Czy jak mam taki pogląd na to co widziałem to znaczy że mogę kupić sobie jakikolwiek TV patrząc tylko na ilość portów, wielkość i cenę? Generalnie w oko mi wpadł Samsung 40D5000 ew 40D5500? Są jeszcze te nowe Samsungi 40EH5000 i dla mnie każdy z tych TV grał zupełnie tak samo.

Edytowane przez WiQert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- PS3 to nie komputer z I7 i GTX 680 na pokładzie i niestety ale spadki FPS'ów są w niektórych grach i jest to normalne...

- Najlepiej weź sobie LCD LED ;) LCD to typ matrycy, LED to rodzaj podświetlenia - jedno nie wyklucza drugiego...

A iiyama to dobra firma i z tych co podałeś to ten tańszy jest wart uwagi, ale zastanów się jeszcze nad Benq GL2750HM za około 1100zł - ma wbudowane głośniki...

Dzięki, wreszcie jakaś odpowiedź - zalezy mi na dłuższej wypowiedzi no i jakby się więcej osób wypowiedziało.

LCD LED - czyli chodzi Ci o FullLed?

Zastanawiam się nad matrycą TN w tych iiyamach, które podesłałem, podobno zniekształca kolory w pionie przez wąski kąt widzenia, czyli np. monitor będzie stał na biurku, ja się położę na łóżku i już kupa? Teraz mam LCD jakiś Hyundai 6-letni i rzeczywiście, położę się niżej - obraz ciemniejszy, wstanę - jaśniejszy.

Zależy mi na możliwie najlepszej jakości. Nie zawiodę się na iiyamach? A no i 27" będzie git do siedzenia ze 2 metry od monitora jak będę pykał na konsoli no i na wyciągnięcie ręki na kompie. Czym się różnią te 2 modele iiyamy? Cena się nieco różni a porównywarka nie chce mi działać.

Pozdrawiam, może ma ktoś jeden z tych monitorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między nimi to stopka - czyli możliwość obrotu/opuszczania/podwyższania...

Niestety, ale większość TN'ek i pseudo PVA/IPS cierpi na przypadłość słabych kątów widzenia, a to czy 27" będzie dla Ciebie git przy 2 metrach to kwestia indywidualna - ja leże pod monitorem (Szajsung T27A300) w podobnej odległości i jest ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między nimi to stopka - czyli możliwość obrotu/opuszczania/podwyższania...

Niestety, ale większość TN'ek i pseudo PVA/IPS cierpi na przypadłość słabych kątów widzenia, a to czy 27" będzie dla Ciebie git przy 2 metrach to kwestia indywidualna - ja leże pod monitorem (Szajsung T27A300) w podobnej odległości i jest ok...

Myślę właśnię między TN a VS. Dobry ten Szajsung? 5 ms to nie za dużo przypadkiem? Widzę, że też ma matrycę TN więc jak to jest z tymi kolorami jak się pod nim położysz? :D Wyczytałem, że te iiyama za 1000 zł ma 65 Hz, czy to przypadkiem nie za mało? Na Benchmarku strasznie jadą po formacie 16:9, odpowiada Ci taki? Taki wydaje mi się najlepszy. Ostatnia kwestia (chyba) to, że mam starego kompa z grafiką GeForce 6600 i mam monitor 17 czy 19" i rozdziałka 1280 x 1024 i nie widzę pikseli ani nic z tych rzeczy. Czy w przypadku gdy podłączę tego kompa przez VGA pod nowy monitor 27" przykładowo tą iiyamę za 1000 zł to nie będzie jakiś faz typu rozmazany czy rozciągnięty obraz czy będę widział piksele? Ogólnie zależy mi na dłuższej wypowiedzi...napisz o wadach i zaletach Twojego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój pierwszy post i pytanko też, przymierzam się do kupna TV myślę o jakiś LCD LED 40" i byłem wczoraj w media-markt pooglądać TV, żeby wiedzieć co potem zamówić przez internet. I byłem tam jakieś 2h, oglądam te telewizory z każdej strony (przyda się tu informacja że jedyne LCD jakie mam w domu to to od laptopa, który ma już 4 lata) i dziwne wrażenie miałem, że nie różnią się jakoś mocno te telewizorki, a przynajmniej ja różnic w obrazie nie zauważyłem. Wiadomo, niektóre różnie wyświetlały kolory, jedne żywiej, inne mniej (możliwe ze ustawienia sklepowe tak działają) - ale dla mnie każdy obraz był spoko, czy z TV za 4k, czy za 2k. Czy jak mam taki pogląd na to co widziałem to znaczy że mogę kupić sobie jakikolwiek TV patrząc tylko na ilość portów, wielkość i cenę? Generalnie w oko mi wpadł Samsung 40D5000 ew 40D5500? Są jeszcze te nowe Samsungi 40EH5000 i dla mnie każdy z tych TV grał zupełnie tak samo.

patrz parę postów wyżej poczytaj temat. pewnie że możesz zabrać jakiegoś lcd i będzie ci się dobrze grało sam od czasu do czasu mam okazje pograć na lcd samsunga 32 cale nie pamiętam modelu ma jakieś 3 lata i gra się przyjemnie no i lcd są tańsze. no ale jest w tv problem jesli chodzi o input laga jeśli chodzi o ledy to pisałem pare postów wyżej które moim zdaniem tv są spoko do grania. nie jestem maniakiem sprzętu czy mega znawcą ale trochę modeli sprawdziłem. uwierz że jest różnica w obrazie jeśli chodzi o tv za 2k i za 4k choć teraz dużo tv ma cenę zawyżoną przez to że firmy idą w 3d i funkcje internetowe które często są dodatkiem i to dodatkiem z którego żadko ludzie korzystają a podnoszą cenę telewizora( nowe samsungi z serii ES modele 8000 mają wbudowana kamerkę, możliwość sterowania głosem - fajny bajer, i sterowanie za pomocą ruchów rąk - fatalnie się to sprawdza mega nie wygodne) i właśnie te tv samsunga różnią się tylko tym że d5000 nie ma tych funkcji internetowych a d5500 ma. seria EH ma ciut inaczej podświetlona matryce przez co jest gruba jak zwykły lcd ale matryce są ładnie podświetlone no i dźwięk z eh jest lepszy niz w serii D. na tych tv samsunga dobrze się gra. co do cen tv to oczywiście prócz wciskania niepotrzebnych dodatków jak internet tv czy 3d to oczywiście im wyższy model tym lepszy procek w tv no i lepsze ulepszacze obrazu itd itp tak w skrócie które np ulepszają jakość obrazu w momencie kiedy ten sygnał nie jest rewelacyjny. za dużo żeby o tym pisać hehe. nie kupuj tylko toshiby bo ma duży input lag pare postów wyżej masz napisane w jakim modelu. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie widzialem w necie filmiki odnosnie input laga w tych Samsungach D5000 i jest przystepnie, co do bajerkow to malo mnie interesuja, chce by mi z konsoli dobrze obraz wyswietlilo, a co do dzwieku to chce podpiac głośniki 2.1 do tego, wiec moga grac jakkolwiek. Niskie mam wymagania wiec chyba nie bede miec problemu ze znalezieniem TV. Zauwazylem ze EH5000 i D5000 poza obudowa roznia sie tym ze EH nie maja DLNA i mniej HDMI i innych portow tez mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę właśnię między TN a VS. Dobry ten Szajsung? 5 ms to nie za dużo przypadkiem? Widzę, że też ma matrycę TN więc jak to jest z tymi kolorami jak się pod nim położysz? :biggrin: Wyczytałem, że te iiyama za 1000 zł ma 65 Hz, czy to przypadkiem nie za mało? Na Benchmarku strasznie jadą po formacie 16:9, odpowiada Ci taki? Taki wydaje mi się najlepszy. Ostatnia kwestia (chyba) to, że mam starego kompa z grafiką GeForce 6600 i mam monitor 17 czy 19" i rozdziałka 1280 x 1024 i nie widzę pikseli ani nic z tych rzeczy. Czy w przypadku gdy podłączę tego kompa przez VGA pod nowy monitor 27" przykładowo tą iiyamę za 1000 zł to nie będzie jakiś faz typu rozmazany czy rozciągnięty obraz czy będę widział piksele? Ogólnie zależy mi na dłuższej wypowiedzi...napisz o wadach i zaletach Twojego monitora.

16:10 przydaje się bardziej do pracy na PC’cie – ja tego Samsunga używam tylko z PS3, więc format jak najbardziej mi odpowiada – zresztą taki też wypuszcza konsola…

5ms to dla jednych dużo, dla innych mało – zależy to też od tego czy jest to czas przejścia z czarnego do czarnego (BtB), czy szarego do szarego (GtG) – najlepiej sprawdzić to organoleptycznie – poniżej 5ms (BtB) i tak mało kto zauważy różnice…

Co do matrycy i leżenia przed monitorem – Samsungi mają taką fajną opcję „Magic Angle” dzięki której można sobie dostosować kąt spod jakiego patrzymy na monitor i działa to całkiem przyzwoicie.

Pamiętaj tylko, że jest to monitor ze starszej serii, więc nie jest to jakoś specjalnie opłacalny zakup – ale, że dałem za niego grosze, jestem zadowolony z zakupów. Jedyne na co naprawdę mógłbym ponarzekać, to brak wyjścia optycznego i brak możliwości odtwarzania plików wideo z USB (można tylko audio/zdjęcia), pozostałe jak kolory/czas reakcji/lag stoją na odpowiednim (dla mnie) poziomie…

16:10 przydaje się bardziej do pracy na PC’cie – ja tego Samsunga używam tylko z PS3, więc format jak najbardziej mi odpowiada – zresztą taki też wypuszcza konsola…

5ms to dla jednych dużo, dla innych mało – zależy to też od tego czy jest to czas przejścia z czarnego do czarnego (BtB), czy szarego do szarego (GtG) – najlepiej sprawdzić to organoleptycznie – poniżej 5ms (BtB) i tak mało kto zauważy różnice…

Co do matrycy i leżenia przed monitorem – Samsungi mają taką fajną opcję „Magic Angle” dzięki której można sobie dostosować kąt spod jakiego patrzymy na monitor i działa to całkiem przyzwoicie.

Pamiętaj tylko, że jest to monitor ze starszej serii, więc nie jest to jakoś specjalnie opłacalny zakup – ale, że dałem za niego grosze, jestem zadowolony z zakupów. Jedyne na co naprawdę mógłbym ponarzekać, to brak wyjścia optycznego i brak możliwości odtwarzania plików wideo z USB (można tylko audio/zdjęcia), pozostałe jak kolory/czas reakcji/lag stoją na odpowiednim (dla mnie) poziomie…

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16:10 przydaje się bardziej do pracy na PC’cie – ja tego Samsunga używam tylko z PS3, więc format jak najbardziej mi odpowiada – zresztą taki też wypuszcza konsola…

5ms to dla jednych dużo, dla innych mało – zależy to też od tego czy jest to czas przejścia z czarnego do czarnego (BtB), czy szarego do szarego (GtG) – najlepiej sprawdzić to organoleptycznie – poniżej 5ms (BtB) i tak mało kto zauważy różnice…

Co do matrycy i leżenia przed monitorem – Samsungi mają taką fajną opcję „Magic Angle” dzięki której można sobie dostosować kąt spod jakiego patrzymy na monitor i działa to całkiem przyzwoicie.

Pamiętaj tylko, że jest to monitor ze starszej serii, więc nie jest to jakoś specjalnie opłacalny zakup – ale, że dałem za niego grosze, jestem zadowolony z zakupów. Jedyne na co naprawdę mógłbym ponarzekać, to brak wyjścia optycznego i brak możliwości odtwarzania plików wideo z USB (można tylko audio/zdjęcia), pozostałe jak kolory/czas reakcji/lag stoją na odpowiednim (dla mnie) poziomie…

Zależało mi na dłuższej odpowiedzi to skopiowałeś 2 razy hehe :)

Dzięki. Ogólnie przejde się po sklepach i zobaczę czy 27 czy 24" i jaka to tak w praktyce różnica. Bo wiesz, gdybym wziął 24" to mógłbym kupić lepszy, budżet oczywiście mogę zwiększyć spokojnie do 2000 zł ale zwyczajnie szkoda pieniędzy, chciałbym zmieścić się w ok. 1000 zł, może więcej ale żebym nie narzekał potem. Od razu pytanie czy przy monitorze FullHD 16:9 jak podłączę do niego przez VGA stary komp (512 RAM, 1.61 GHz, grafika GeForce 6600) to nie będzie żadnych pikseli, obraz się nie rozciągnie czy coś? No chciałbym być zadowolony, wyczytałem, że na tych iiyamach ktoś widzi piksele i ogólnie ludzie nie polecają TN'ek. Coś czuję, że to trudny zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:happy: przepraszam, chyba jakiś bug w chromie...

Przy budżecie 2000zł to już chyba lepiej rozglądać się za czym większym - czyli TV'kiem, ale faktycznie najlepiej wybierz się po sklepach i zobacz jaki rozmiar Ci odpowiada...

A co do widocznych pikseli - im większa przekątna (+ rozdzielczość natywna), tym pojedynczy piksel jest większy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witajcie postawiłem na kupno tv. Na razie gram u rodziców na 37 calowym tv z odległości 2m i gra mi się świetnie na taki tv.Planuje zakup tv do pokoju i odległość wynosi 2m i planuje zakupić 32 cale ponieważ na większy mnie nie stać czy to nie będzie za mały tv.Jeżeli ktoś ma 32cale niech napisze z jakiej odległości ogląda.

Edytowane przez Yamakasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

:happy: przepraszam, chyba jakiś bug w chromie...

Przy budżecie 2000zł to już chyba lepiej rozglądać się za czym większym - czyli TV'kiem, ale faktycznie najlepiej wybierz się po sklepach i zobacz jaki rozmiar Ci odpowiada...

A co do widocznych pikseli - im większa przekątna (+ rozdzielczość natywna), tym pojedynczy piksel jest większy...

No widziałem jakieś Szajsungi 27 i 24" i wydaje mi się, że jednak jest różnica, wolałbym 27". Może zainteresować się Eizo Foris FS2331?

Czas reakcji dłuższy o wiele, jakość co widać po cenie musi być o niebo lepsza skoro iiyama 27" - 1000 zł a Eizo 23" - 1400 zł.

Może warto dla jakości zmniejszyć ekran? No ale trochę szkoda. Muszę znaleźć taki punkt, w którym będzie przystępna cena, najlepiej 27", dobra jakość i szybkość (żeby czarny był czarny i żebym nie miał czarnego ekranu jak spojrzę pod innym kątem - łóżko) .

Edit: Od razu powiem - nie jadę Was - "Was" dlatego, że nie jestem zapalonym konsolomanem - jeżdżę na desce non stop, raz na kilka dni siądę na godzinkę lub dwie przy konsoli (po części pewnie dlatego że nie mam jej u siebie w pokoju i chcę to właśnie zmienić) no i w sumie też wolę konsolę z prostego powodu - mój komp jest słaby na gry i wolę kupić raz na jakiś czas grę na PS3 i cieszyć się dobrą jakością niż zmieniać kompy, do rzeczy...ciekawe czemu konsolowcy chcą jak największych ekranów a goście od kompów zadowolą się tymi 17 czy 19" z wypasionym kompem i grają non stop. Czy to taka moda? Przecież konsola wcale wiele się nie różni od dobrego komputera.

Pozdrawiam

Edytowane przez ZAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pracując przy komputerze, ekran masz góra metr od twarzy - przy większej przekątnej, trudno go ogarnąć ;) a konsola wraz z ekranem zwykle spoczywa trochę dalej...

Eizo jest fajny, ale ma jeden mankament - czas reakcji 25ms (BtB), więc smużenie zobaczysz napewno...

Zostań przy matrycach TN - są szybsze, ewentualnie zjedź do 24 cali - wtedy można już wyrwać coś fajnego na IPS'ie i z w miarę niezłym czasem reakcji...

Looknij też tutaj -> http://pclab.pl/art48686.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Eh pomyłka, a nie wiem jak skasowac post :(

Edytowane przez WiQert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ponieważ pracując przy komputerze, ekran masz góra metr od twarzy - przy większej przekątnej, trudno go ogarnąć ;) a konsola wraz z ekranem zwykle spoczywa trochę dalej...

Eizo jest fajny, ale ma jeden mankament - czas reakcji 25ms (BtB), więc smużenie zobaczysz napewno...

Zostań przy matrycach TN - są szybsze, ewentualnie zjedź do 24 cali - wtedy można już wyrwać coś fajnego na IPS'ie i z w miarę niezłym czasem reakcji...

Looknij też tutaj -> http://pclab.pl/art48686.html

Czytałem to już i jest napisane, że w TN obraz jest kiepski jak znajdujemy się poniżej monitora.

Ten model Eizo ktróry podałem ma 7 ms. To jakie modele na IPS'ie proponujesz? Wgl. co wybrałbyś dla siebie tak w cenie ok. 1000 zł 24-27", no ew. mogę zwiększyć budżet jakby było warto.

Czy na TN 27" nie będę widział pikseli siedząc na wyciągnięcie ręki od monitora, ogarnę go w ogóle siedząc na kompie? No i jeszcze ta kwestia kolorów, chcę ładnę kolory i szybką matrycę, podobno TN oferują szybką matrycę ale z kolorami to kicha. Dodatkowo podobno w tych iiyamach widać diody podświetlające ekran gdy jest czarny, dziwne jakieś opcje...I pytanie, które zadałem wcześniej:

Od razu pytanie czy przy monitorze FullHD 16:9 jak podłączę do niego przez VGA stary komp (512 RAM, 1.61 GHz, grafika GeForce 6600) to nie będzie żadnych pikseli, obraz się nie rozciągnie czy coś?

Edytowane przez ZAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam.

Dodam, że istotną cechą telewizora, jest dobry kąt widzenia (możliwe, że będę oglądał obraz nie do końca na wprost)

Zastanawiam się nad następującymi modelami:

LG 42LK530

LG 37LS5600

Philips 42PFL4606

Philips 37PFL3007H

Panasonic TX-L37G10E

Philips 40PFL5206H

Sharp LC-40LE530

Sharp LC-40LE630E

Toshiba 42HL833

Samsung UE40D5003

Samsung UE40EH5300

Samsung UE37D5500

LG 37LS5600

Philips 40PFL5007K

Philips 42PFL4007K

Sony KDL-40EX500

LG 37LV5590

LG 37LS570S

Panasonic TX-L37E30E

Ewentualnie jeżeli macie jakieś inne propozycje to będę bardzo wdzięczny za ich przedstawienie :)

Mam jeszcze takie pytanie - które z w/w telewizorów mają matową matrycę? Z racji tego, że w pokoju może być dość jasno, chciałbym, aby matryca możliwie najmniej była wrażliwa na światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szybkie pytanko.

Pod PS3 ten telewizor sie nada? pokoj ok 4x5 m

TV 3D LG 42LM620S

tylko nie umiem znaleźć ile ms ma ten tv.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie - które z w/w telewizorów mają matową matrycę? Z racji tego, że w pokoju może być dość jasno, chciałbym, aby matryca możliwie najmniej była wrażliwa na światło.

z tego co kojarzę to matowe są ledy LG, na pewno ten sharp e630e, sony, panasonic e30e, nie wiem jak reszta. wydaje mi się że samsungi serii D bardziej od reszty się świecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem z podłączeniem PS3 do monitora. Posiadam monitor BENQ G2222HDL i z tego co się orientuje to ten model wspiera HDCP. Podłączyłem konsolę przez kabel HDMI z przejściówką na DVI i pokazał się tylko czarny obraz. Następnie spróbowałem z kablem HDMI - VGA, który w ogóle nie zadziałał. Czy jest jakaś inna możliwość podłączenia PS3 do monitora?

EDIT: Zapomniałem dodać, że z przywracaniem obrazu konsoli również próbowałem nawet pare razy, ale nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×