Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuje zakup TV LCD i chciałbym zapytać, czy ktoś posiada/spotkał się z wypatrzonym przeze mnie modelem Sony KDL-40EX500

I jeszcze dodatkowe pytanie, czy we wszystkich nowszych modelach telewizorów Sony jest menu XMB?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dodatkowe pytanie, czy we wszystkich nowszych modelach telewizorów Sony jest menu XMB?

Google i Wiki prawdę ci powie XrossMediaBar na niektóre pytania można znaleźć odpowiedź - pierwsze strzyżenie z kawału o teściowej, żonie i kocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma3iek

Kupilem ten telewizorek kilka tyg temu. Uzywam glownie do ps3 i filmow dvd lub brrip. Obraz wypasny, ale jezel grasz w szybsze gry, to odczujesz input laga. Ja bynajmniej odczuwam a nigdy nie uwazalem sie za pedanta w tych sprawach. Dodam, ze mimo iz jest odczuwalny, to nie na tyle, aby psuc zabawe. Co prawda nie gralem na nim jeszcze przez neta.

Gralem natomiast w dema GOW3, dirt2, ms: pr, darksiders, dantes inferno i kilka innych i najbardziej mozna bylo odczuc input laga w zen pinball :) W innych grach praktycznie nie czuc, takze spoko :)

Co do menu, to szczerze mowiac nie bawilem sie tym tv. Jak kupilem tak stoi :P Ale nie widzialem menu XMB. U mnie jest zwykle.

W razie pytan, pytaj.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stachna01, dzięki za link, poczytałem i dowiedziałem się co chciałem   :wink:  

snowee, dzięki za opinie, w razie jakbym miał pytania to odezwę się jeszcze   :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że technologia 3D jest możliwa od 120Hz. To co? Mając roczny tv 200Hz nie bede mógł grać w trójwymiarze? Dlaczego wypuszczają teraz jakieś specjalne pod to tv? Za 12tys zł wyjdzie jakiś LG (chyba LG) 480Hz.

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie jestem pewien ale do obsługi 3d na ps3 (w sensie TV) potrzebne będzie wejście HDMI w wersji 1.4 plus oczywiście okulary i aktualizacja softu. Takie coś wyczytałem ale nie wiem czy to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już starego lcd i powoli zastanawiam się nad zmianą.

Myślicie że okolice czerwca są sprzyjające? Waham się bo jak się okaże że boom na 3D bedzie jesienią to wtedy tv który zamierzam kupić może spaść cenowo i to znacznie. Rozważam 37" LG LH5000 (ten model ma 200Hz). Ponieważ zmieniam z LCD 26" Samsung i to jeszcze HD ready wiem że zmiana obrazu bedzie znacząca. A może ktoś może mi polecić inny telewizor za 2500zł (bo za tyle można już dostać model o którym piszę). Tylko prosiłbym o rady a nie: Mam 32" Sony bravię i jest OK bo to mi w niczym nie pomoże. Na pewno jest OK (ok to i ten mój hd ready jest btw) ale czy ten sony lepszy od 37" LG LH5000? I na pewno taki sony nie jest konkurencyjny cenowo. Słyszałem coś o Samsungu B650 i zastanawiam się który jest lepszy. A może jeszcze ktoś na coś wpadnie. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przeczytałem większość postów, ale nie znalazłem podobnego pytania, dlatego potrzebuję Waszej pomocy i opinii ;)

Uważacie, że lepiej kupić takie 40'' (LE40B550)

KLIK

czy na siłę dopłaćić (bo nie będzie mi łatwo na szybko skołować kolejne 300 zł) i kupić 37'' ale 100hz (LE37B650)?

KLIK

Widziałem, że część użytkowników posiada te modele, więc bardzo bym był wdzięczny za opinię (nie tylko ich). Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przeczytałem większość postów, ale nie znalazłem podobnego pytania, dlatego potrzebuję Waszej pomocy i opinii ;)

Uważacie, że lepiej kupić takie 40'' (LE40B550)

KLIK

czy na siłę dopłaćić (bo nie będzie mi łatwo na szybko skołować kolejne 300 zł) i kupić 37'' ale 100hz (LE37B650)?

KLIK

Widziałem, że część użytkowników posiada te modele, więc bardzo bym był wdzięczny za opinię (nie tylko ich). Dzięki z góry!

Ja bym brał 100hz. sam mam 50, kumpel ma 100 i większy tv. to że jest większy o 6' w ogóle nie widać. Raz usiądziesz bliżej raz dalej, ale to że ma dwa razy większe odświerzanie robi ogromne wrażenie. Wolisz wydać 300zł mniej i po miesiącu żałować decyzji bo jednak byś skąś wydusił te pieniądze a tak to masz tv na lata, który ma tylko 50hz a przy 100 wygląda wszystko o niebo lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam już to pisałem ale zostałem odesłany tutaj ale szczerze nie chce mi się czytać 169 stron... wiec pytam:

szukam jakiegoś "dobrego" (za tą cenę 1500 PLN wiadomo ze pojęcie "dobry TV w tym przedziale cenowym jest mocno względne:)") tv do PS3... jak widzicie kasy na to za dużo nie mam.

jeśli nie ma takich na rynku, to mam jeszcze jedno pytanie: lepiej kupić jakiś mniejszy TV ale znanej firmy czy jakieś no-name tez dają rade...? ostatni trafiłem na allegro jakieś 32" za nie cale 800 pln tylko czy taki TV się po pół roku nie rozleci na części pierwsze.......

Edytowane przez no lajf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na siłę dopłaćić (bo nie będzie mi łatwo na szybko skołować kolejne 300 zł) i kupić 37'' ale 100hz (LE37B650)?

KLIK

Widziałem, że część użytkowników posiada te modele, więc bardzo bym był wdzięczny za opinię (nie tylko ich). Dzięki z góry!

Uwierz mi, że to nie będzie 300 zł dopłacone "na siłę". O zaletach tego tv już pisałem w tym wątku, ale jeszcze raz dam link dla leniuchów ;) http://hdtv.com.pl/forum/index.php <- tutaj rozwieją się Twoje wszelkie wątpliwości. W każdym razie polecam Ci B650, ja jestem z tego telewizorka zadowolony bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item982682677_nowy_22_benq_e2220hd_fullhd_5ms_hdmi_sklep.html

planuje kupić ten monitor. Konsole podłącze przez kabel HDMI, teraz mam pytanie, jak z dźwiękiem? Jakiś kabli trzeba użyć? Czy z tym raczej nie będzie problemów?

HDMI daje wszystko. Musisz tylko w ustawianiach w konsoli zmienić na dźwięk z tego kabla. Tylko gorzej jak twój monitor nie ma głośników :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy o tym sądzicie, ale według moich spostrzeżeń i opinii zarówno użytkowników PS3 jak i kolegów którzy pracują w salonach RTV to PS3 I Sony Bravia to najlepszy wybór. Trzeba będzie trochę dopłacić, ale naprawdę robi wrażenie. A poza tym Sony ma niebieskie podświetlenie pilota (taki bajerek) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest plazma albo coś? nie wiem czy go kupić pod PS3 jak to jest ciękiej grubości TV to o biore, proszę o opinie

http://www.wujekfran...ogloszenia.html

Jes to najnowsza technologia elektronowa sterowana elektromagnetycznie posiada 3 działa elektronowe dzięki którym wyświetla bardzo ładny obraz

do grubość powiedziałbym że jak na swoją klasę to średni

Pozdrawiam 

Edit 1)

Tu masz opis tej technologi powstawania obrazu

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nadaje się - ale przeczytałeś wszystko łącznie z tym co załączyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nadaje się - ale przeczytałeś wszystko łącznie z tym co załączyłem

napisz w skrócie co tam pisze i bo tego jest tak dużo że tego nie rozumie o co tam chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle nie wiesz o co tam chodzi tylko nie chce ci sie czytac. A to roznica. Nawet nie musisz czytac, tylko wystarczy obrazki obejrzec. Ale trzeba przyznac, ze taki kontrast jak telewizory z dzialem elektronowym to dzis ciezko znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy będzie od niego lepszy monitor z HDMI full HD za tą samą cenę tylko że 21,5 cala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy będzie od niego lepszy monitor z HDMI full HD za tą samą cenę tylko że 21,5 cala?

Raczej wątpliwe ale można poszukać

Z tego względu, iż nie chce Ci się przeczytać i zrozumieć, a ja nie chcę Ci ułatwić sprawy gdyż każdy posiadacz PS3 powinien mieć wiedzę większą od innych.

Ale byś nie mógł powiedzieć, że Ci nie pomagamy dam Ci 4 ścieżki wyboru każda słuszna i prowadząca do jednego celu.

1) spytaj rodziców - powinni wiedzieć i Ci doradzić na co wydajesz pieniądze - na pewno uszanują i osądzą czy Twój wybór jest właściwy

2) zaczep koleżankę w szkole i poproś ją o radę zaproś do siebie niech oceni - przy okazji poznasz fajną dziewczynę - uwierz, że każdy chłopak powie Ci, że gdzieś go upchasz, natomiast dziewczyny mimo wszystko mają zmysł urządzania pomieszczeń

3) możesz spytać na innym forum ale odpowiedzą Ci dokładnie to samo i wrócisz do punktu wejścia

4) narysuj swój pokój podając wymiary zaznaczając miejsca, gdzie siedzisz, masz biurko oraz gdzie chciałbyś umieścić telewizor - jest to dosyć ważne - bo niestety nie do każdego miejsca może on pasować. Wtedy ja i koledzy osądzimy czy będzie to dobry wybór, tylko nie zapomnij podać wymiarów pokoju i zaznaczyć okno i wejście.

W każdym przypadku pokaż całość pytań i odpowiedzi dotyczących tematu - jednakże jak już poznasz odpowiedź wiedzę swą będziesz mógł przekazać potomnym 

Jeżeli jest ktoś o odmiennym zdaniu niech rzuci mi rękawice i Sąd Boży niech rozstrzygnie (może być BUZZ sofa vs sova). w CDMW2 i KZ2 jestem jeszcze za słaby :)

Osobiście wybrałbym ścieżkę 2  :woot:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×