Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślę nad nim chociaż 

1.Nie wiem czy można z poziomu osd zwężyć obraz do 16:9 i niestety instrukcji do niego nie znalazłem więc się nie dowiem

2.Ciężko z dostępnością, a przez allegro monitora nie chce kupować

3.Kontrasty tego lcd nie powalają

Ale super że ma 2xVGA+DVI dzięki bardzo napewno ciekawa alternatywa chociażby ze względu na 2xVGA z których bym korzystał:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze pomozcie w wyborze TV, mam pokoj 3.5m x 3.5m, slonce od wschodu, jednak tv bede uzywal wieczorami, glownie do PS3 i kablowki (sygnal SD). Chcem go powiesic na scianie. Mam upatrzone 2 modele: plazme Panasonica TX-P42S20 lub Soniacza 37EX500. Nie interesuje mnie internet w tv i USB do ogladania filmow - w przypadku EX500. Co byscie wybrali w moim przypadku???? Ktory lepiej bedzie wyswietlal obraz z PS3 i SD. Nie znam sie za bardzo na tv, wiec prosze doradzcie

Edytowane przez beny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszy był by Panasonic TX-P42S20 ponieważ jest większy i w plazmach jest lepsza widoczność czerni choć w nowych LCD jest i tak mniej widoczna różnica ten Panasonic ma 600GHZ idealny będzie do dynamicznych gier jak czytałem w komputer świat "lepszym wyborem jest plazma jeżeli są podobne parametry",Oba telewizory mają podobne dane techniczne jeżeli nie chodzi ci o takie bajery jak WIFI i USB to bierz plazmę choć z tego powody że jest większa a 100GHZ w LCD to i tak ma gorszą częstotliwość w porównawszy z plazmą 600GHZ.Ja bym brał PLAZMĘ!!!

PS:Wiem że w LCD a w Plazmach jest inaczej przyrównywana częstotliwość w testach "Komputer świat" lepiej wychwytuję szczegóły PLAZMA.

Edytowane przez Mati.83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Mati.83, wlasnie o taki koment mi chodzilo :biggrin:[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszę tutaj ponieważ temat nie chce wskoczyć na główną stronę..kiedyś posiadałem PS3 80 gb podłączoną kablem hdmi pod lcd Samsunga,od czasu do czasu miałem nagłe śnieżenie obrazu i zanik dźwięku.Sprzedałem ową konsolę i kupiłem nową slim 250 gb.Podłączyłem ją tym samym kablem hdmi i pod ten sam tv i nadal od czasu do czasu mam śnieżenie obrazu i zanik dźwięku.Czy to są objawy uszkodzonego kabla hdmi czy może coś nie tak z Tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'czeskimaster' Spróbuj podłączyć ps3 do innego telewizora jak nie będzie zmiany to spróbuj zrestartować konsole jeżeli nadal nie będzie poprawy to na pewno wina kabla HDMI

Edytowane przez Mati.83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, cześć i czołem. Witam i o monitor się pytam.

No właśnie, monitor, do 1000 zł. Do PS3 i PS2. Tyle w skrócie.

Teraz napisałbym że oczywiście jak największy... ale jako że chcę podłączyć także PS2, to nie wydaje się takie oczywiste. Oczywiście im więcej cali, większa rozdzielczość tym gry na PS3 będą wyglądać lepiej, ale gry na PS2 wprost przeciwnie. Dlatego muszę znaleść jakiś kompromis. Myślę że na monitorze o np. 24'' na PS3 nie będzie bardzo zauważalnych różnic pomiędzy FullHD i HDReady. A na PS2? Chyba tak. Z tego co się zorientowałem do 1000 zł znajdę monitory od 22 do 24 cali. Jaką więc roździelczość i wielkość powinenem wybrać, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości PS3, ale żeby było to także z korzyścią dla gier na PS2?

Czy kupować monitor z Tunerem TV? Oczywiście jakby był, to byłoby lepiej, ale nie jest to warunek konieczyny którym kieruje się przy poszukiwaniu monitora. Co z głośnikami? Kupować monitor z czy lepiej dokupić głośniki? (ile mogą kosztować dobre głośniki 2.1?)

Jaka plamka, jasność, kontrast, czas reakcji. Czyli jakie parametry techniczne?

Jakie musi mieć wjeścia żebym bezproblemowo podłączył PS3, PS2?

Z tego co dotychczas szukałem najlepsze są te:

http://www.allegro.p...at_bielsko.html (cudny design)

http://www.allegro.p...wosc_mpeg4.html

http://allegro.pl/it..._no_lag_em.html (dla pro)

http://www.allegro.p...vi_full_hd.html

http://allegro.pl/it..._pabianice.html

Wybrać któryś z nich, czy może jeszcze inny?

Proszę ustosunkować się do moich pytań. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mialem kupowac monitor pod PS3 i osoboscie bralbym LG W2363V-WF lub Benq E2420HD, rozdzielczosc zeby byla FULL HD, 16:9, czas reakcji 2ms,najlepiej wejscia HDMI zeby podlaczyc PS3, PS2 to nie wiem jakie ma :confused: a tuner jest niepotrzebny i sie dodatkowo placi, chyba ze chcesz podlaczyc telewizje :biggrin:

Edytowane przez beny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze też stoje i zamierzam zakupic nowy tv bo jakos 22 Samsung zdaje sie być za mały ;)

Biorę pod uwage tylko LCD tak do 2k i zainteresowały mnie tylko japończyki :P

Mianowicie:

Sony KDL-32EX500 czy Sharp LC32D65E lub Sharp lc-32dh77e Który lepiej może macie jakies porównanie ?

Edytowane przez Pawlakosss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze też stoje i zamierzam zakupic nowy tv bo jakos 22 Samsung zdaje sie być za mały ;)

Biorę pod uwage tylko LCD tak do 2k i zainteresowały mnie tylko japończyki :P

Mianowicie:

Sony KDL-32EX500 czy Sharp LC32D65E lub Sharp lc-32dh77e Który lepiej może macie jakies porównanie ?

Bierz Sonego ale nie EX500 tylko EX501 ładniejszy naprawdę super tv ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QQxQ no tak tylko EX501 kosztuje gdzies 2,300 a Sharp LC-32DH77E ok. 2 k wiec 300 zł róznicy. Poza tym ten Sharp to podobno niezle nadaje sie do PS3.

Czym praktycznie rozni sie EX501 od EX500 ? Z tego co widzę EX501 ma WiFi czy coś jeszcze ? Bezsprzewodowy net mi nie potrzebny ;)

Edytowane przez Pawlakosss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beny: Że przez HDMI PS3 się podłącza to ja też wiem. Gorzej z PS2. :biggrin: Chyba przez Component czy coś takiego, tak?

Ale dzięki za odpowiedź , czekam na kolejne. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Harlow polecam ci LG W2353V [nowszy (dodatkowe funkcje) od W2363V i ma wejście na słuchawki] za chwile go kupuje, kolega ma i testowałem na ps3... w skrócie świetny obraz bardzo ostry nie zauważyłem smużenia w FPSach, wyścigach. Nie brałbym BenQ E2420HD stary monitor dużo bierze lepiej G2420HD jednak brałbym LG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce kopiować swojego posta i niepotrzebnie spamowac wiec mój post jest na str 191 i czy ktoś może mi coś doradzić?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce kopiować swojego posta i niepotrzebnie spamowac wiec mój post jest na str 191 i czy ktoś może mi coś doradzić?????

Najlepszym wyborem dla ciebie był by http://www.allegro.pl/item1138862316_nowy_sharp_aquos_32dh77_full_hd_100hz_usb.html

naprawdę super telewizor w niesamowitej niskiej cenie,posiada mnóstwo wejść i ma 100GHZ.

NAPRAWDĘ WARTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnosnie monitora, poczytalem forum i wiem ze by podlaczyc ps3 do monitora przez kabelek dvi-hdmi monitor musi obslugiwac HDCP. Posiadam monitor IIyama prolite H540S po podlaczeniu do konsoli mam czarny ekran. Mam zwykly telewizor wiec wybralem opcje czy obraz puscic przez kabel HDMI. Obraz znika na telewizorze miga cos tam na monitorze i to by bylo na tyle.

Czy oznacza to ze nie obsluguje HDCP? Czy taki efekt jest tego dowodem? Nie wiem czy kabelek ktory posiadam jest ok czy problem leży po stronie monitora. Nie mam telewizora lcd gdyz po prostu nie ogladam telewizji (nie mam nawet anteny :]) wiec dla mnie to zbedny wydatek a konsole dostalem w prezencie.

pozdrawiam

Edytowane przez accid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem ps3, ostatnio kupilem monitor z tunerem tv samsung 2033HD oraz kabel hdmi.Problem polega na tym ze gdy wlaczam konsole mam rozdzielczosc 1920x1080 60hz, a kiedy uruchamiam jakas gre rozdzialka automatycznie spada do 1024x768 60hz i widac pogorszenie jakosci obrazu. nie mam pojeci ajak zmienic rozdzielczosc. Prosze Was o pomoc

Edytowane przez voler1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy kto moglby mi doradzic co do TV? Zastanawiam sie nad jednym, na papierze wyglada ladnie i w ogole. Wybralem akurat ten bo z tych dstepnych na allegro z odbiorem w Krakowie ten mnie zaciekawil najbardziej:

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/lcd-tv/LE32C450E1WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

A moze  ktos moze doradzic cos innego? Interesuje mnie 32 cale (raczej nie wiecej bo mam niewielki pokoj), zlacze HDMI i wyjscie sluchawkowe.

Przy okazji, jak to jest z tą rozdzielczoscią? Niby HD Ready ale proporcje nie są dokladnie HD (dolna rozdzielczość nieco wyzsza a nie 720). Jak rozumiem wtedy obraz z konsoli jest nieco zdeformowany? (na razie gram na 24" monitorze kumpla, obraz jest nieco inny niz na TV full HD ale w sumie jest to minimalnie zauwazalne i przestawilem sie bardzo szybko)

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym praktycznie rozni sie EX501 od EX500 ?

roznia sie TYLKO I WYLACZNIE kolorem przedniej dolnej listwy (z napisem sony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzyskałem odpowiedzi więc ponawiam pytanie :D!

Sharp LC-32DH77E - 1800 zł na ceneo, sklep w krakowie więc problemu nie będzie. Tylko zastanawiam się czy nie będzie lepiej, jak kupię SONIACZKA co KOLEGA WYŻEJ proponował? Sony + sony Ps3 = BAJA? Będzie różnica sharp vs sony?

proszę o odpowiedź:)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam telewizor crt panasonic oraz kabel do ps3 firmy hama taki jak na zdjęciu, niestety nie udaję mi się uzyskać obrazu. Dodam że na kablu HDMI u sąsiada działa, proszę o pomoc.p7140367.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór telewizora to przedewszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie do czego będę go stosował. Jeśli ma spełniać on rolę centrum domowej rozrywki należy zaopatrzyć się w coś o wiekszym kalibrze ( należy pamiętać aby jednak nie przesadzić z calami i dostosowywać wielkość ekraniu do wielkości pokoju i odległości telewizora od punktu z którego będzie się z niego korzystać ) Ze swojego doświadczenia powiem że obecnie mam już 3 płaski telewizor 1-szy to lg 32" 2- sharp 37"(niepolecam ze względu na pozostawianie cieni z poprzednich programów - nie wiem czy to wina matrycy czy dekodera cyfry hd ale to przeszkadzało bo obraz z poprzedniego kanału nakładał się na 2-gi w postaci ciemnego cienia ostatniej klatki z kanału poprzedniego i szkoda bo shapry są orginalnie produkowane w Japonii i raczej opinie były na ich temat ok , to skłoniło mnie do wyboru sharpa) Obecnie mam sony 40 juz na led'ach ". Dzisiaj chyba liczą sie tylko tak naprawde lg, samsung i panasonic (te firmy cały czas wprowadają innowacje, oferują cos nowego jak np skype. Co ciekawe obecne ekrany sony są robione przez lg) ja sam chyba najbardziej zadowolony bylem z lg choc sony też jest ok. Nie ma jednak sensu przepłacać tez za wiele gdyż ceny te sa bardzo plastyczne a wręcz ruchome i spadają diametralnie. Uwaga dla bardziej wymagajacych ( są 2 podstawowe podświetlenia w led-ach dajace zupełnie inne kontrasty a co za tym idzie jakość obrazu i tu trzeba wybierać led rgb ) inna ciekawa innowacja(model sharpa) to wprowadzenie czwartego koloru pasma yelow "Y" więc od standardowych rbg mamy rgby a co za tym idzie zwiekszenie matrycy z 6 mgpix do 8 mgpix. Nie wiem jednak jaki dalszy rozwój tej technologii bedzie . I chyba ostatnia rada moja to w specyfikacji uwzględniać herce oraz kontrast rzeczywisty (czym wiecej w tym przypadku tym lepiej) i oczywiście ful Hd . Ale wyszystko zależy od potrzeb indywidualnych więc odsyłam do pierwszego zdania ( jeśli odpowiesz sobie na to pytanie znajdziesz swoj wymarzony tv) dobrym sposobem jest wypisanie sobie chech jakie najbardziej was interesują ( zwracając uwage także na dodatkowe gniazda i porty w samym tv jak ewentualny późniejszą plastycznośc z dodatkowym wyposarzeniem jak dyski twarde odtwarzacze dvd ,blu-ray lub 3d a także kompatybilnośc ze sprzętem audio)

Edytowane przez behemot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam telewizor crt panasonic oraz kabel do ps3 firmy hama taki jak na zdjęciu, niestety nie udaję mi się uzyskać obrazu. Dodam że na kablu HDMI u sąsiada działa, proszę o pomoc.

resetowales ustawienia video po podlaczeniu do telewizora? Podlacz do telewizora i przy wlanczaniu konsoli przytrzymaj przycisk power az uslyszysz dzwiek piip :P wtedy mozesz go puscic. Resetuje sie w ten sposób ustawienia video i po chwili na ekranie powinien Ci wyskoczyc obraz. Jesli wczesniej byla konsola puszczona przez hdmi to po prostu nie bedziesz mial obrazu na telewizorze az do zresetowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×