Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Jestem świeży na forum i świeżym posiadaczem ps3.

Mam problem. Przewertowałem chyba wszystko i nadal nie wiem...

Nie mogę podłączyć konsoli pod telewizor za pomocą kabla HDMI. Telewizor to Philips 32PF3321.

Po wybraniu ustawień, wybieram hdmi, zatwierdzam i po 30 sekundach wszystko wraca do normy.

Przerobiłem już wszelkie możliwe konfiguracje.

Sprawdziłem wszystko, co wiedziałem że można sprawdzić. Gniazda, zarówno w tv jak i w ps3 są sprawne. Kabel jest sprawny.

Tv obsługuje formaty hd 480p, 567, 720p i 1080i.

Ręce mnie już opadają.

Pod tv miałem wcześniej podłączony PC, potem odtwarzacz DVD i wszystko działało.

Konsolę podłączałem do monitora (też Philips 196v LA) z przejściówką na DVI. Działa.

A z tv nie chce....

Proszę o pomoc...

Jeśli post założyłem w niewłaściwym miejscu to z góry przepraszam modów. I proszę o przyklejenie we właściwe miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten http://allegro.pl/sony-kdl-32bx420-nowa-cena-wysylka-od-39-zl-i2019091874.html czy ten http://allegro.pl/lg-32lk530-100-hz-tania-wysylka-i2000048896.html? Warto kupować przez allegro? ma ktoś doświadczenia z tym związane? jak wygląda gwarancja? Muszę oddawać do sprzedawcy czy mogę bezpośrednio do Sony czy LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jestem świeży na forum i świeżym posiadaczem ps3.

Mam problem. Przewertowałem chyba wszystko i nadal nie wiem...

Nie mogę podłączyć konsoli pod telewizor za pomocą kabla HDMI. Telewizor to Philips 32PF3321.

Po wybraniu ustawień, wybieram hdmi, zatwierdzam i po 30 sekundach wszystko wraca do normy.

Przerobiłem już wszelkie możliwe konfiguracje.

Sprawdziłem wszystko, co wiedziałem że można sprawdzić. Gniazda, zarówno w tv jak i w ps3 są sprawne. Kabel jest sprawny.

Tv obsługuje formaty hd 480p, 567, 720p i 1080i.

Widać, że nie tylko Ty masz ten problem http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=32PF3321%2F12&dct=FAQ&faqview=1&new_tmpl=1&refdisplay=MTV_GEN_QAC_69965&refnr=0069965&scy=PL&slg=POL .

Rozumiem, że resetujesz ustawienia obrazu ps3, na ekranie pokazuję się, że wykryto hdmi naciskasz zatwierdzenie i co wtedy się dzieję. Nie rozumiem tego stwierdzenia, że wszystko wraca do normy.

Spróbował bym wymusić tylko obraz w 720p na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten http://allegro.pl/so...2019091874.html czy ten http://allegro.pl/lg...000048896.html? Warto kupować przez allegro? ma ktoś doświadczenia z tym związane? jak wygląda gwarancja? Muszę oddawać do sprzedawcy czy mogę bezpośrednio do Sony czy LG?

Napisz e-mail do sprzedawcy czy jest gwarancja door-to-door. Co do wyboru to nigdzie nie widzę, żadnej recenzji co do input laga, mimo wszystko wziąłbym tego LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie tylko Ty masz ten problem http://www.p4c.phili...&scy=PL&slg=POL .

Rozumiem, że resetujesz ustawienia obrazu ps3, na ekranie pokazuję się, że wykryto hdmi naciskasz zatwierdzenie i co wtedy się dzieję. Nie rozumiem tego stwierdzenia, że wszystko wraca do normy.

Spróbował bym wymusić tylko obraz w 720p na konsoli.

Więc tak:

na obecną chwilę ps3 mam podpięte pod tv za pomocą kabla z zestawu AV Multi - 3x RCA (chinch).

Jak wpinam HDMI i łączę z monitorem (HDMI + HDMI/DVI), po włączeniu konsoli, system wykrywa podłączenie, prosi o zatwierdzenie i jest wszystko ok.

W momencie gdy na drugim końcu kabla jest podpięty TV (przewód HDMI) po włączeniu konsola nie wykrywa podłączenia.

Próbowałem wymusić wyjście przez HDMI, ale po wybraniu tej opcji, i zatwierdzeniu zanika sygnał na AV Multi i nie pojawia się na HDMI.

Oczywiście przełączam tv na odbiór z gniazda HDMI.

Po 30 sekundach sygnał wraca na AV Multi.

Nie mogę wymusić 720p, ani żadnej innej opcji, bo momencie zatwierdzenia wyboru HDMI, zanika sygnał... i... widzę "BRAK SYGNAŁU"

esetowałem konsolę, po przez kilkusekundowe wmiatanie POWER-a w obudowę. Bez rezultatu.

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy Samsung ue32d5500 jako telewizor gamingowy będzie dobry? Mam na myśli dylemat pomiędzy 50 Hz a 100 Hz i czy będzie odczuwalna różnica? (także ewentualne powodowanie input laga przez jakąś cechę tego TV) Muszę mieć telewizor max 32 cale i bardzo wydajny, z racji że mam mały pokój. Budżet 1600 zł.

Edytowane przez HelpUncleSam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do pokoju możliwość wyboru telewizora, ale nie wiem który będzie bardziej się nadawał na PS3 :

- Panasonic Viera 42'' model : TH-42PV7P z zepsutym wejściem HDMI mogę jedynie go podłączyć przez component

-LG 32'' model 32PC51 HDMI działa.

Pokój mam duży. Więc pytanie który telewizor bardziej się nadaje i będzie posiadał lepszy obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na temat tv do konsoli ps3/xbox360 LG 47LV4500 lub LG 47LV5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, nikt wiedzy niema jak to podłączyć? I co się dzieje?

Cóż... Muszę szukać dalej... wiedzącej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktos podać ustawienia do PS3 i TV Sony Bravia KDL-40EX500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam telewizor Samsung XL2370 HD i mam problem z podłaczeniem Ps3 (wersja slim z najnowszym sotem ) przez kabel HDMI.Na zwykłym kablu działa . Najciekawsze jest to że gdy podłanczam przez ten sam kabel, laptopa lub odtwarzacz DVD ,to wszystko ładnie śmiga. W czym może być problem ? Wina softu PS3 które może nie obsługiwac tego TV ? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset konsoli żeby na nowo ustawiła się pod tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Mam prośbę czy ktoś może mi wytłumaczyć czy urządzenia typu HDFury i temu podobne. Przerabiają sygnał całkowicie na sygnał HD czyli.. Montując to do PS3 i połączając kablem HDMI do złącza DVI / VGA, które jest przy monitorze Iiyama e2200WS (nie obsługuje HDCP) - PS3 wygeneruję mi obraz i dopasuję mi idealnie lub sam manualnie będę mogł dostosować rozdzielczość tak aby obraz nie był rozciągnięty rozchodzi się o to, że mój monitor posiada obraz 16:10 i nie obsługuje tych podstawowych rozdzielczości jak to jest w przypadku ekranów 16:9, Najwiekszą rozdzielczość jaką mogę zobaczyć na nim to 1680 x 1050. NIe chce połączeń PS3 - VGA bez HDMI bo one na bank zniekształcą obraz, bo o jakość mi tak już bardzo nie chodzi jak o tą rozdzielczość. Dodatkowo prosiłbym (o ile urządzenia typu HDFury pozwalają na uzyskanie tego o czym napisałem wyżej) o wskazanie taki urządzeń w przystępnych cenach tzn do 200zł bo HDFury GameEdition przeliczając z $ na ZŁ mieści sie w 170zł ale wolę nie kupować z zachodu bo w razie gwarancji będą problemy. Znalazłem jedynie jeden produkt który chyba działa jak HDFury ale nie jestem pewny, więc proszę o weryfikacje, co lepsze jest od połączony z HDMI na DVI) --> bo bardziej mnie interesują bo nie będę musiał dokupować przewodów bo HD mam. a VGA mam jeden potrzebny do monitora. LINK do urządzenia -->http://www.ramelectronics.net/audio-video/adapters/hdmi-dvi-adapters/ada-hdmim-2dvif/prodGEF00008.html

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Edytowane przez green86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset konsoli żeby na nowo ustawiła się pod tv

Rozumiem że to do mnie?

Otóż resetowałem. Co zresztą nie omieszkałem napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem 2 dni temu PS3 ;) ale że mam stary telewizor w pokoju u siebie a u rodziców nie bardzo podoba mi się grać po pół godziny/godzine :D i chce zakupić sobie ;) co powiecie o tym tv: LG 32" 32LK330 LCD wiara sobie poleca :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Chciałbym podłączyć PS3 do monitora BENQ FP93G za pomocą kabla hdmi z przejściówką hdmi>DVI.

Problem jest taki że gdy to robię wyskakuje mi że przekroczono sygnał czy coś takiego <--- WTF ??

Pytanie jest takie co mam zrobić ??

Proszę o szybką odpowiedź.

Za przydatne odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem 2 dni temu PS3 ;) ale że mam stary telewizor w pokoju u siebie a u rodziców nie bardzo podoba mi się grać po pół godziny/godzine :D i chce zakupić sobie ;) co powiecie o tym tv: LG 32" 32LK330 LCD wiara sobie poleca :))

Ty nie masz problemu, kup co chcesz dziś wszystko co sprzedają w sklepie i ma więcej niż 26 cali z wejściem HDMI jest super do PS3. LG, Samsung, sharp co tam chcesz, technologia ta sama LED moim zdaniem to tylko zagrywka marketingowa, technologia ta sama co LCD. Jedyne co przez najbliższe lata się zmieni to zlikwidują ramki i grubość (więc dobieraj tv z jak najmniejszą będziesz trendy.) Plazma pobiera dużo prądu... to wszystko co musisz wiedzieć. Mam TV 3D nie warte świeczki lepiej iść do do IMAXA. Pozdrawiam

Hejka.

Chciałbym podłączyć PS3 do monitora BENQ FP93G za pomocą kabla hdmi z przejściówką hdmi>DVI.

Problem jest taki że gdy to robię wyskakuje mi że przekroczono sygnał czy coś takiego <--- WTF ??

Pytanie jest takie co mam zrobić ??

Proszę o szybką odpowiedź.

Za przydatne odpowiedzi z góry dziękuję.

Prawdopoobnie masz ten problem co ja, napisz mi ile masz wejść i jakie masz wejśćia przy monitorze, dodatkowo Twój monitor prawdopodobnie nie obsługuje HTCP? sprawdz to czy mam racje u wujka google. Jeżeli masz tylko wejście. Twój ekran to 16:10 wiec podłączenie PS3 - VGA sprawi że za 79zł podłączysz to i uzyskasz obraz ale będzie to obraz rozciągnięty. Wszystko będzie łatwiejsze jak mi powiesz ile masz wejść i czy obsługuje HTCP. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset konsoli żeby na nowo ustawiła się pod tv

a więc reset konsoli był dokonywany wielokrotnie , wydaje mi się że wszystkie możliwe opcje próbowałem , i nic nie pomogło , nawet wgrałem nowe oprogramowanie do tv. wydaje mi się że to wina softu PS3 , bo nic innego nie przychodzi mi do głowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopoobnie masz ten problem co ja, napisz mi ile masz wejść i jakie masz wejśćia przy monitorze, dodatkowo Twój monitor prawdopodobnie nie obsługuje HTCP? sprawdz to czy mam racje u wujka google. Jeżeli masz tylko wejście. Twój ekran to 16:10 wiec podłączenie PS3 - VGA sprawi że za 79zł podłączysz to i uzyskasz obraz ale będzie to obraz rozciągnięty. Wszystko będzie łatwiejsze jak mi powiesz ile masz wejść i czy obsługuje HTCP. Pozdro

No to tak:

-monitor ma wejścia:

-15-stykowe D-Sub

-DVI-D

-"HTCP" domyślam się , że chodzi ci o HDCP i tego niema.

Edytowane przez banan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem PS3. No i postanowiłem kupić nowy telewizor bo ten obecny traci powili kolory....

Interesuje mnie telewizor dobry LCD (technologia LED) . Cena około 1200-1400 (ewentualnie 1600)... Najlepiej by było jakby był 32 cal, firmy sony

Obecnie znalazłem jeden telewizor

http://www.sony.pl/p...=TechnicalSpecs

http://www.sony.pl/product/tv-80-32-lcd/kdl-32bx400

http://www.sony.pl/product/tv-80-32-lcd/kdl-32bx420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

-monitor ma wejścia:

-15-stykowe D-Sub

-DVI-D

-"HTCP" domyślam się , że chodzi ci o HDCP i tego niema.

czyli witaj w klubie, masz to samo co i ja, więc jak połączymy siły to może coś znajdziemy, niestety nikt tu nie dysponują odpowiednią wiedzą na ten temat. Przeczytaj moj post co jest wyżej to zrozumiesz na czym stoisz. I jakbyś wpadł na trop dobrego i w miarę taniego sposobu napisz tutaj to i.... mi pomożesz.

EDIT : ZNALAZŁEM SPOSÓB ZA 149zł w Polskim sklepie. Tylko potrzebuje kogos do weryfikacji czy będziemy mieli normalny obraz.(nie rozciągnięty)

http://ihdmi.pl/cgib...18&sid=1917e8fc < to podłączasz pod PS3 do wyjścia hdm, następnie do monitora połączasz przejściówkę z DVI na HDMI (do nowych kart graficznych NVIDIA to dodają) a wygląda następująco: http://allegro.pl/ad...2039409884.html

Powinno wszystko działać rewelacyjnie, ale musimy dobrego informatyka albo speca od monitorów zapytać czy obraz na 16:10 bedzie normalny.

Pamiętaj tylko, że dźwięk będziesz musiał ustawić osobno tzn, połączyć ten kabel co dają z PS3 w zestawie i użyć czerwonej i białej koncówki do podłączenia np. do mini wieży albo głośników. (w opcjach w systemie PS3 musisz ustawić wtedy aby dźwięk wychodził wszystkimi wyjściami)

Edytowane przez green86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli witaj w klubie, masz to samo co i ja, więc jak połączymy siły to może coś znajdziemy, niestety nikt tu nie dysponują odpowiednią wiedzą na ten temat. Przeczytaj moj post co jest wyżej to zrozumiesz na czym stoisz. I jakbyś wpadł na trop dobrego i w miarę taniego sposobu napisz tutaj to i.... mi pomożesz.

EDIT : ZNALAZŁEM SPOSÓB ZA 149zł w Polskim sklepie. Tylko potrzebuje kogos do weryfikacji czy będziemy mieli normalny obraz.(nie rozciągnięty)

http://ihdmi.pl/cgib...18&sid=1917e8fc < to podłączasz pod PS3 do wyjścia hdm, następnie do monitora połączasz przejściówkę z DVI na HDMI (do nowych kart graficznych NVIDIA to dodają) a wygląda następująco: http://allegro.pl/ad...2039409884.html

Powinno wszystko działać rewelacyjnie, ale musimy dobrego informatyka albo speca od monitorów zapytać czy obraz na 16:10 bedzie normalny.

Pamiętaj tylko, że dźwięk będziesz musiał ustawić osobno tzn, połączyć ten kabel co dają z PS3 w zestawie i użyć czerwonej i białej koncówki do podłączenia np. do mini wieży albo głośników. (w opcjach w systemie PS3 musisz ustawić wtedy aby dźwięk wychodził wszystkimi wyjściami)

To dajcie znać panowie.

Może i mnie to pomoże. Chociaż jak przeglądałem instrukcję tv, to wyczytałem że ma HDCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dajcie znać panowie.

Może i mnie to pomoże. Chociaż jak przeglądałem instrukcję tv, to wyczytałem że ma HDCP.

przeczytałem Twój problem, nie czytałem tylko rad jakich Ci tu udzielali więc możliwe, że się powtórzę.. wiesz o tym ze przewody HDMI nie zawsze obsługują HDCP? możliwe, że masz zły przewód a dwa zbieg okoliczności, że ten tv ma moja siostra... pojdę do niej dziś z ps3 i Ci powiem czy u mnie działa. Ale sprawdź ten kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli witaj w klubie, masz to samo co i ja, więc jak połączymy siły to może coś znajdziemy, niestety nikt tu nie dysponują odpowiednią wiedzą na ten temat. Przeczytaj moj post co jest wyżej to zrozumiesz na czym stoisz. I jakbyś wpadł na trop dobrego i w miarę taniego sposobu napisz tutaj to i.... mi pomożesz.

EDIT : ZNALAZŁEM SPOSÓB ZA 149zł w Polskim sklepie. Tylko potrzebuje kogos do weryfikacji czy będziemy mieli normalny obraz.(nie rozciągnięty)

http://ihdmi.pl/cgib...18&sid=1917e8fc < to podłączasz pod PS3 do wyjścia hdm, następnie do monitora połączasz przejściówkę z DVI na HDMI (do nowych kart graficznych NVIDIA to dodają) a wygląda następująco: http://allegro.pl/ad...2039409884.html

Powinno wszystko działać rewelacyjnie, ale musimy dobrego informatyka albo speca od monitorów zapytać czy obraz na 16:10 bedzie normalny.

Pamiętaj tylko, że dźwięk będziesz musiał ustawić osobno tzn, połączyć ten kabel co dają z PS3 w zestawie i użyć czerwonej i białej koncówki do podłączenia np. do mini wieży albo głośników. (w opcjach w systemie PS3 musisz ustawić wtedy aby dźwięk wychodził wszystkimi wyjściami)

Z tego co widze to wyslales mi przejściówkę z HDMI>na>DVI (DVI-D 18+1 Single Link) ,a ja mam dokłądnie (DVI-D 24+1 Dual Link).Nada się?? Czy musi być to co ty wyslales.(http://pl.wikipedia....=20050123110913)

Jak nie mam w monitorze HDCP to musi być koniecznie ten kabel HDMI --->> (http://ihdmi.pl/cgib...18&sid=1917e8fc).Inne się nie nadadzą ??

Powinno wszystko działać rewelacyjnie, ale musimy dobrego informatyka albo speca od monitorów zapytać czy obraz na 16:10 bedzie normalny.

PS. Jeśli masz zamiar grać na rozdzielczości 720p tak jak ja w BF3 to niestety obraz będzie wydłużony.Jeżeli chcesz zobaczyć na żywo jak to wygląda to zmień sobie rozdzielczość obrazu na PC na1280x720 (720p=1280x720).

POPRAWKA podłączyłem xbox360 do monitora na najgorszej grafice i odpaliło.Jak zmieniłem na 720p obraz był normalny na cały ekran.

Edytowane przez banan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Na wstępie przyjmuję z pokorą wszelkie uwagi iż zapewne ten temat już był wałkowany, że najpierw mam przeczytać inne tematy (czytałem, czytałem ale odp nie znalazłem :( )

Z góry za wszystko przepraszam ale będę niezmiernie wdzięczny za pomoc, radę, wskazówkę.

Oto mój problem:

Od dnia 28.12.2011 jestem szczęśliwym posiadaczem PS3 (wersja FAT 60GB z dyskiem 160GB)

Posiadam dwa TV:

1. Sharp 22" FULL HD model: LC22LE430

2. LG 37" HD READY model: LCD 37LG3000

teraz opis przypadłości:

Na TV nr 1 obraz z konsoli jest wykrywany poprzez HDMI bez problemu.

Na TV nr 2 obraz z konsoli nie jest wykrywany przez HDMI nawet kiedy robię manewr z resetem ustawień konsoli...

Czy TV nr 2 może mieć uszkodzone HDMI ?? Wykluczyłem tą możliwość gdyż pożyczyłem od kolegi konsolę X-KLOC 360 i na TV nr 2 oraz nr 1 obraz jest bez problemu wykrywany przez HDMI.

Nie mam pojęcia co jest nie tak :( :(

Próbowałem podłączyć do TV nr 2 konsolę pod każde gniazdo HDMI ale niestety nie wykrywa. Na TV nr 2 obraz jest widoczny tylko poprzez EURO oraz AV2 i RGB

Co może być przyczyną? Czy może Państwo wiedzą??

Serdecznie Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelaką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×