Skocz do zawartości
augustyniak

Amplituner I Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

jakie wyjscia ma.

juz podaje

Stereo Input

CD/VCD

AUX

AC3/DTS Input

SW OUT

a i jakies zdjecie znalazlem tego od tylu

jakie wyjscia ma.

juz podaje

Stereo Input

CD/VCD

AUX

AC3/DTS Input

SW OUT

a i jakies zdjecie znalazlem tego od tylu

post-16468-1256311224,6066_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna szansa w tym AC3/DTS input. Jednak jak sie przyjrzalem na zdieciu sa to 3 pary gniazd RCA, tak wiec raczej kupa, bo potrzebny bedzie dekoder zewnetrzny. Podlaczenie dzwieku w 5.1 do tego ampli nie bedzie ani tanie ani latwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam amplituner yamacha rx-v365 i chciał bym wszystko połączyć z ps3 w jak najlepszej jakości audio i video

amplituner posiada hdmi lecz po podłączeniu jest wyświetlany tylko obraz bez dźwięku

jak bym musiał to wszystko podłączyć aby uzyskać jak najlepszą jakość 5.1(amplituner posiada wejście optyczne audio takie jak ps3)

proszę o szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... (amplituner posiada wejście optyczne audio takie jak ps3) ...

Odpowiedź niechcący zawarła Ci się w pytaniu ...

Kabel optyczny da Ci bardzo dobry efekt nie ma co kombinować z niczym innym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym aby ta jakość była w pełnym 5.1, a nie "wystarczająco" jak napisałeś.

Nie posiadam na razie takiego kabla i chcę się upewnić czy nie ma jakiegoś lepszego sposobu albo takiego samego tylko inne połączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym aby ta jakość była w pełnym 5.1, a nie "wystarczająco" jak napisałeś.

Nie posiadam na razie takiego kabla i chcę się upewnić czy nie ma jakiegoś lepszego sposobu albo takiego samego tylko inne połączenie

Mozesz podlaczyc nie uzywajac kabla optycznego przez HDMI, zeby byl dzwiek musisz ustawic to w opcjach konsoli i pewnie w amplitunerze tez, jednak nie polecam puszczania video przez amplituner (strata jakości). najlepsza opcja to ps3 bezpośrednio po HDMI do TV a dzwiek optykiem do ampli. wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.... tak chyba zrobię ale first kupię kabelek optyczny audio

jeszcze tylko jedno pytanko...

na jakiej zasadzie działa taki kabelek bo wejścia są podświetlane na czerwono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli straty albo opoznienia wystepuja przy podlaczeniu za pomoca HDMI przez ampli to sa raczej niezauwazalne. HDMI (mozna uzyskac 7.1) ma wieksza przepustowosc od kabla optycznego (max to 5.1) i ja bym raczej zalecal polaczyc ps3 z ampli jednym kablem HDMI, a pozniej ampli z TV kolejnym kablem. Kabli nie szukaj drogich, wystarcza takie za max 50zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna szansa w tym AC3/DTS input. Jednak jak sie przyjrzalem na zdieciu sa to 3 pary gniazd RCA, tak wiec raczej kupa, bo potrzebny bedzie dekoder zewnetrzny. Podlaczenie dzwieku w 5.1 do tego ampli nie bedzie ani tanie ani latwe.

Istnieje tez mozliwosc polaczenia po przez wejscie AUX we wiezy wtedy najlepszym kablem bedzie kabel Optyczny Jack.

Edytowane przez Oskarflis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qgar wiesz jak to wszystko ustawić??? bo jak podłączam te 2 kable hdmi to nie mam dźwięku w ogóle ale obraz jest

nie mam pojęcia jak to ustawić w ps3 a w amplitunerze przegrzebałem opcje i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź w settings w ps3, audio settings, output settings czy jakoś tak i ustaw na HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie chcesz tam wcisnąć optycznego jacka - i żeby nie było niedomówień optyczny jack nie jest kompatybilny z wejściem minijack - jedynie kształt ten sam, a samo wyjście jack optyczne jest stosowane głównie w laptopach dla zaoszczędzenia miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy amplituner zbiera dźwięk po HDMI i pewnie tu jest problem. Poszukaj jakiejś dokładnej specyfikacji swojego amplitunera żebyś miał pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogłośniłem ampli na max i coś było słychać...

bardzo cicho ale to już znak że coś działa tylko co wini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w opcjach amplitunera? Może masz takie menu które wyświetla się na ekranie TV i tam są wszystkie ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety takiego menu nie ma ale jest takie na wyświetlaczu ampli leż tam niema za bardzo czego ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest ale nie wiesz jak je włączyć :) Czytałeś instrukcje od tego ampli? Wiem po moim Onkyo, że te menu mogą mieć całą masę podmenu itd. Tam powinny być wszystkie ustawienia wejść i wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w PS3 wyjscie dzwieku na HDMI. Tyle moge powiedziec. Co do ampli to nie mam pojecia. Musialbym sobie na nim poklikac. Ale wg mnie dzwiek powinien dac sie puscic przez hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy może to być przyczyna tego że ps3 do ampli mam podpięte do gniazda dvd?? bo w amplitunerze mam tylko 2 wejścia hdmi (dvd i DTV/CBL) i 1 wyjście hdmi do telewizora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno mieć znaczenia. Czytałeś instrukcje od ampli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu masz pod DVD podłączone? Podłącz pod to drugie. Na rozsądek jeśli wzmacniacz ma pobierać dźwięk z HDMI i puszczać obraz na TV to źródło obrazu i dźwięku powinno być jedno. To by pasowało dlaczego masz lekkie przebicie słyszalne przy maksymalnej głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez różnicy gdzie to podłączył, ja mam 6 wejść w ampli i mogę sobie podłączać co gdzie chce bez różnicy czy pod DVD mam kompa, a pod Game mam DVD itd. wszystko działa jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×