Skocz do zawartości
Foxter

Headset

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy warto dopłacać do Turtle Beach PX5 i kupić je zamiast Sony Pulse Headset? Zastosowanie głównie ciche nocne granie na ps3, od czasu do czasu posłuchanie muzy lub jakiś film.

Sony mogę mieć za 440 PLNów, px5 za 100 funciaków z amazona lub zavvi.

Sony...

możecie polecic jakis headset, słuchawki ok. 50pln. Dość dobre do Bf3.

To HS czy słuchawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko Headset - czyli słuchawka z mikrofonem do prowadzenia rozmów, to w tej cenie znajdziesz tylko Gioteck'a EX-01, ewentualnie EX-02...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie...

Możesz zrobić skladaka - najtańsza karta dźwiękowa na USB i do tego najzwyklejsze słuchawki z mikrofonem...

Mikrofon podpinasz do karty, kartę do PS3, a słuchawki do wyjścia słuchawkowego w TV/ monitorze lub wyjścia AV w konsoli poprzez przejściówkę mini jack na 2xRCA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewodową wersję Gioteck'a EX-05 - powinieneś wyrwać za około 120 - 150zł...

Nic tańszego, dedykowanego i porządnego mi do głowy nie przychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam headset Sony Headset Wireless i mam następujące pytanie. Czy normalne jest, że gdy podczas gry wyłączam tylko mikrofon, to co jakieś 10 sekund słyszę pikanie i dioda zaczyna przez chwilę świecić na czerwono ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak wyłączysz mikrofon - miganie diody pokazuje poziom naładowania baterii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Piszę ten post żeby w jednym temacie zgromadzić najlepsze headsety do ps3 , ze względu na to że na forum juz jest 140 stron o tym a dalej przewija się jedno pytania : " Jaki wybrać , który najlepszy itp. "

1. Musimy sobie zadać pytanie czy potrzebujemy słuchawek , mikrofonu czy jednego i drugiego .

2. Drugie ważne pytanie to ile tak naprawdę możemy wydać na nasz sprzęt

Mikrofon

Sam mikrofon ( z małą słuchawką ) do prowadzenia rozmów . Polecane cały czas na tym forum to :

- Gioteck EX-01 ( z wyż ) są to dedykowane mikrofony do PS3 , w pudełku znajdziemy dwa uchwyty na prawe i lewe ucho oraz kabel zasilający czas pracy 6 godz. , posiadają opcję wyciszenia , regulację głośności słuchawka nie wchodzi w ucho to też nie męczymy się przy użytkowaniu . Osobiście posiadam ten model i jestem bardzo zadowolony . Wyższe modele różnią się ceną i wyglądem . Cena 70 zł ( EX - 01 ) z wyż

- Headset Bluetooth od / do PS3 - są to oryginalne mikrofony od ps3 , ich cena wynosi 120 zł z wyż , są tak samo dobre jak Gioteck , tutaj zamiast ładować przez kabelek na USB , znajdziemy stacje dokującą . Zasięg do 10 m , czas pracy 6 godzin czyli tak samo jak w Gioteck

Są to najbardziej praktyczne mikrofony na bluetooth , nie trzeba ciągnąć żadnych kabli , zawsze można kupić najzwyklejszą kartę dźwiękową i do tego mikrofon zakończony wejściem jack .

Słuchawki z mikrofonem

Jestem osobiście zwolennikiem słuchawek na bluetooth , gdyż nie ograniczają naszych ruchów podczas grania , jeżeli ktoś jest przeciw może zakupić tak jak już mówiłem kartę dźwiękową . Ja poruszę tę pierwszą opcje .

- Sony PlayStation 3 Wireless Headset 7.1 lub najnowszy model Wireless Stereo , Headset Sony Pulse , ten drugi model nieco droższy ale ma wyeliminowane wady starszego brata . Mimo że działa bezprzewodowo ( nadajnik USB ) można połączyć je z kablem i podłączyć do dowolnego urządzenia . Oba posiadaj wirtualny dźwięk 7.1 ( słyszymy co się dzieje wokoło nas jak zapewnia producent ) Cena około 500 zł ( nowszy model ) , 400 zł ( starszy model )

Dziękuje myślę że chodź trochę pomogłem w wyborze sprzętu , tekst mojego autorstwa . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak wyłączysz mikrofon - miganie diody pokazuje poziom naładowania baterii...

Dziwna sprawa. Ten dziwny dźwięk pojawia się jak wyłącze mikrofon przyciskiem na headsecie, gdy wyłączam z menu ustawień urządzeń audio, to jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikanie przy wyłączeniu mikrofonu (na przycisku w słuchawkach) jest normalne...

Masz to chyba nawet w manualu opisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikanie przy wyłączeniu mikrofonu (na przycisku w słuchawkach) jest normalne...

Masz to chyba nawet w manualu opisane...

W manualu o tym nie ma, ale skoro to normalne to dobrze. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o słuchawkach Razer Electra, jak one by się sprawdzały w grasz typu Call of Duty na ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o słuchawkach Razer Electra, jak one by się sprawdzały w grasz typu Call of Duty na ps3?

Napewno będą zaje**ste...

Zwłaszcza jak dokupisz parę przejściówek, umożliwiających podłączenie ich do konsoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, ze jak przyjdzie Gioteck ex-05, to napisze wrazenia. Gioteck przyszedl i wrazenia sa ambiwalentne. Niby gra, niby mikrofon ma fajna jakosc dziwieku (sprawdzalem na pc). Kurde w review, ktore ogladalem, mowili, ze sluchawki maja jakies metalowe czesci. Moje sa cale wykonane z plastiku. Mikrofon nie chce sie zagiac blisko "ryja", jakos tak odstaje, na szczescie bez problemow nagrywa dzwiek i nie ma szumow i trzaskow. Jakies slabe basy na tych sluchawkach. Nie ma porzadnego lubudubu :). No i ten wiszacy kwadratowy dzyndzel ze sterowaniem potrafi wkurzyc. Dodatkowo podlaczenie do ps3 troche slabe. Bo ja oprocz tych calych sluchawek na audio in chcialem podlaczyc jeszcze urzadzenie multimedialne manty i teraz pewnie bede sie bawil w milion przejsciowek. Na plus z pewnoscia cena, bo to "tylko 200zl".

Reasumujac:

wykonanie slabe

ergonomia slaba (wiszacy kwadratowy sterownik jakby nie mozna bylo tego w headsecie zamontowac w formie dwoch albo 3 przyciskow)

mikrofon dobry

wieloplatformowosc ok (mozna do pieca bez problemu podlaczyc i do xa.)

cena ok (w tych "piniondzach" nic wifi nie dostaniemy)

jakosc dziwieku - taka sobie. Spodziewalem sie, ze urwie mi leb, a tu takie piumkanie, aczkolwiek purysta muzycznym nie jestem, moze sie nie znam i mam jedynie porownanie do jakichs sluchaweczek za 20 czy tam 30zl. Niby graja lepiej, ale na 100% nie 10x lepiej. Szalu nie ma.

Ocena ogolna 3+. gdybym mial kupic jeszcze raz, to bym nie kupil. Odsylac mi sie nie chce, wiec zostana, ale chyba warto "dozbierac" do czegos konkretniejszego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalowe masz chociażby elementy pałąka, oraz "szyny" służące do regulacji...

W sterowniku masz prócz przycisków także i baterie i odbiornik - a to, że dynda sobie na przewodzie pisałem ileś stron wstecz :D

A co do podłączenia pod konsolę - większość HS'ów ma to rozwiązane w ten sam sposób, czyli USB + RCA / mini jack...

Fajnie, że opisałeś wrażenia - przyda się innym użytkownikom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalowe masz chociażby elementy pałąka, oraz "szyny" służące do regulacji...

W sterowniku masz prócz przycisków także i baterie i odbiornik - a to, że dynda sobie na przewodzie pisałem ileś stron wstecz :biggrin:

A co do podłączenia pod konsolę - większość HS'ów ma to rozwiązane w ten sam sposób, czyli USB + RCA / mini jack...

Fajnie, że opisałeś wrażenia - przyda się innym użytkownikom :)

No wlasnie w moich wszystko jest z plastiku. tez bylem w szoku. Szyna regulujaca tez jest plastikowa ;/. jakas wersja dla ubogich :)

BTW: wiem, ze pisales o tym wiszacym sterowaniu i bylem tego swiadom. Nie jest to dla mnie jakims wielkim problemem, jednak trzeba przyznac, ze rozwiazanie do najfortunniejszych nie nalezy.

Edytowane przez chmurowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiązaniem byłoby, jakby w pudełku były obie możliwości podłączeniowe - przewodowa i bezprzewodowa, bo model słuchawek jest w obu wersjach identyczny...

Hmm... Trochę śmieszna sprawa z tą wersją dla ubogich.

Jest możliwość żebyś pstryknął fotkę tej plastikowej prowadnicy ? Ja rano zrobię to samo z moimi dla porównania :)

@down (upgrade): No właśnie te pałąki między którymi jest siatka, są w plastikowej obwolucie ale wewnątrz jest metalowy pręt. A co do suwaków, to chodziło o pasek, po którym te suwaki się poruszają - też jest metalowy. I to byłyby wszystkie elementy metalowe w konstrukcji :D reszta to plastik...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę w domu (czyli jutro w godzinach przedpołudniowych), to "obfocę" i wrzucę. Pałąki, między którymi jest siatka, są plastikowe, te przesuwaki, regulujące wielkość są plastikowe a siatka między pałąkami jest z jakiegoś szmacianego materiału. Mam nadzieję, że dobrze widziałem i to jednak plastik, bo w innym wypadku wyjdę na idiotę :).

Edytowane przez chmurowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zakup takiego czegoś http://allegro.pl/no...2893907557.html i podpięcie do tego dobrych słuchawek będzie złym rozwiązaniem? Jakość rozmow jest gorsza? I czy na pewno będzie działał mikro :)

Moze ktos odpowiedziec na to pytanie? bo jestem ciekaw :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos odpowiedziec na to pytanie? bo jestem ciekaw :P

A do czego chcesz ta kartę usb podpinać?? Powiem szczerze, ze się pogubiłem. Do pc?? Po co? Do konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: Kolega chce podpiąć kartę dźwiękową na USB do konsoli, żeby mógł do niej wpiąć mikrofon. Na podobnej zasadzie masz wpięte swoje słuchawki - przez USB leci mikrofon i zasilanie do nadajnika...

@bili: Odpowiedź na to pytanie, jest prawie na każdej stronie - a teraz także i na tej...

Mikrofon zadziała...

Złe rozwiązanie to nie będzie - tylko najtańsze i najprostrze z możliwych...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem fotki, zrobiłem jednak małą videoreckę. Miłego oglądania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×