Skocz do zawartości
Major_Kupricz

BAN na PSN

Rekomendowane odpowiedzi

Też dostałem ostrzeżenie od Sony ale tylko słowne,za niecenzuralną wiadomość do gościa ... Więc potwierdzam za to można dostać bana ... Wiadmość była wysłana jednorazowa i nie była aż taka chamska. Jednak koleś to zgłosił i za trzy miałem kontakt od SEN bym uważał na język i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem ostrzeżenie od Sony ale tylko słowne,za niecenzuralną wiadomość do gościa ... Więc potwierdzam za to można dostać bana ... Wiadmość była wysłana jednorazowa i nie była aż taka chamska. Jednak koleś to zgłosił i za trzy miałem kontakt od SEN bym uważał na język i takie tam.

 

Dokładnie. Też dostałem kiedyś takie ostrzeżenie, choć wcale nic przesadzonego nie napisałem. Po którymś tam trafieniu na tego samego gościa (Polaka) w FIFIE online, który za każdym razem uciekał z meczu, gdy mu pierwszy strzelałem bramkę, nie wytrzymałem i napisałem mu: "graj do końca jak mężczyzna, a nie uciekasz jak ciota". Efektem był mail ostrzegawczy od Sony o zastosowaniu przeze mnie "offensive text". Także można wyłapać banana nawet za niekoniecznie chamskie wiadomości.   ;)

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Też dostałem kiedyś takie ostrzeżenie, choć wcale nic przesadzonego nie napisałem. Po którymś tam trafieniu na tego samego gościa (Polaka) w FIFIE online, który za każdym razem uciekał z meczu, gdy mu pierwszy strzelałem bramkę, nie wytrzymałem i napisałem mu: "graj do końca jak mężczyzna, a nie uciekasz jak ciota". Efektem był mail ostrzegawczy od Sony o zastosowaniu przeze mnie "offensive text". Także można wyłapać banana nawet za niekoniecznie chamskie wiadomości.   ;)

 

W dobie przesadnej poprawnosci politycznej Twoj tekst mozna podciagnac pod szerzenie homofobii i dystryminacje ;) wiec trzeba miec sie na bacznosci. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już taka rozmowa o banach to uzupełnię jeszcze, że permbana na konsolę i konto można wyłapać, za zalogowanie się do PSN'a za pomocą FW niższego niż ostatni oficjalny (czyli jak ktoś jest na tyle nierozważny, że mając CFW zaloguje się do PSN na niższym sofie niż oficjalny bez użycia spoofa i bez zamaskowania CFW). Cheatowanie samo w sobie jest przez Sony olewane ciepłym moczem, jedynie używanie CFW jest banowane (a że to pośrednio lub bezpośrednio łączy się z cheatowaniem to już inna sprawa). Od banów za CFW nie ma odwołania, bo naruszają zaakceptowany przez każdego użytkownika regulamin, który zakładając konto PSN był przez każdego z nas akceptowany. Po takim banie na konsoli oczywiście można nadal grać, ale już nigdy za jej pośrednictwem nie zalogujesz się do PSN, a co za tym idzie stajesz się graczem singlowym, bez dostępu do multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co w ogóle niektórzy bawią się w słowne przepychanki. Najczęściej takie wiadomości wysyłają ludzie którzy dostają po dupie w jakiejś grze, zwykle kwituję to uśmiechem, że kogoś wkurzyłem i nie odpisuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co w ogóle niektórzy bawią się w słowne przepychanki. Najczęściej takie wiadomości wysyłają ludzie którzy dostają po dupie w jakiejś grze, zwykle kwituję to uśmiechem, że kogoś wkurzyłem i nie odpisuję.

 

Ja ignoruję i dodaję do swojej listy użytkowników zablokowanych. Swego czasu graliśmy w multi z ekipą międzynarodową w Bioshocka 2, i czasem kogoś wyrzuciło to wtedy dolosowuje randomów no i trafił się burak z Polski, co mnie na prv wyzywał, tylko za to, że on z trybu do tego nieprzeznaczonego robił sobie deatchmatch i nawet do końca matchu nie czekaliśmy i wyszliśmy, żeby znajomy mógł dołączyć i jego rozłączyło. O dziwo żaden z moich zagranicznych znajomych żadnego msg nie otrzymał, widać buraczek poza łaciną podwórkową i zapewne wątpliwym polskim, w żadnym innym języku sobie nie radzi. Więc szkoda zdrowia, jak dla mnie na raportowanie, zgłaszanie itp., bo to dla mnie dziecinne jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, swojego czasu moja Córka i dwóch Bratanków grali na Ps3 w LBP, słabo ogarniali trudne plansze więc jak ktoś do nich wbijał to po chwili wychodził. Jeden Gość jednak nie dawał za wygraną to mu napisałem PW że to dzieci grają i że go kickuje z gry bo nawet nie dadzą rady planszy przejść. Kolo wrócił za chwilę znowu i znowu, a na trzeci powrót zaczął bluzgać mi na PW. Już go miałem raportować ale okazało się że to ktoś z mojej friendlisty, jakiś user forum.

Sony nie musiało go banować, dostał 30 dni bana na forum za bycie Burakiem. Potem wrócił, przeprosił i jest tu do dziś. Info o nicku zachowam dla siebie.

A kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać ;)

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W multi TloU była sytuacja gdy czterech graczy z drużyny przeciwnej schowało się razem za jednym murkiem. Jednego pocisnąłem serią po plecach. Trzech zgarnąłem jednym mołotowem. Genialna sytuacja, do dzisiaj to pamiętam. I poleciały na priv teksty: U lame polish noob.

Edytowane przez malpka
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W multi TloU była sytuacja gdy czterech graczy z drużyny przeciwnej schowało się razem za jednym murkiem. Jednego pocisnąłem serią po plecach. Trzech zgarnąłem jednym mołotowem. Genialna sytuacja, do dzisiaj to pamiętam. I poleciały na priv teksty: U lame polish noob.

 

Dostawałem podobne wiadomości, grając na multi w najbardziej popularne gry. Po meczach w FIFIE w ciągu tygodnia leciało w moją stronę mnóstwo określeń w różnych językach - oczywiście gdy wygrywałem. To samo było, jak w becie CoD: Ghosts kosiłem przeciwników seriami, mnóstwo rzeczy mogłem się o sobie dowiedzieć - jakim to nie jestem noobem, pussy, czy tam inną lamą. W TLoU też chyba z 2 takie wiadomości przyszły. Nigdy nie raportowałem. ;)

 

Niestety najbardziej popularne gry skupiają społeczność różnej maści i zawsze trafi się na kogoś, kto lubi sobie ulżyć wysyłając obraźliwą wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym sposobem na to jest ustawienie odbierania wiadomości tylko od znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym sposobem na to jest ustawienie odbierania wiadomości tylko od znajomych.

Nie kojarze by w ps3 była taka opcja( ale moze po prostu jej nie zauwazylem), aczkolwiek faktycznie na ps4 takowa jest.

 

Ile razy ja to dostalem obrazliwe wiadomosci hoho, zazwyczaj reportuje bo nie cierpie buractwa. Z doświadczenia wiem,że gdy strzelam w ostatnich minutach zwycięskiego gola w fifie to niektórzy nie wytrzymuja psychicznie i jesli sobie zwyzywaniem mnie nie ulża to chyba cos rozwala. Wtedy reportuje i mam w dupie to, ze moze dostac bana. Ja nikomu nie kaze byc kretynem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze w tym temacie pomimo, ze pewnie wygram TOP SZPADL, ale bez sensu tworzyc nowy.

Problem w tym, ze wyrwalem bana za... obrazliwa nazwe na profilu PSN.

Sytuacja wygladala tak, Sony zaliczylo problem i nie akceptowalo mojej platnosci za zawartosc z PS+ pomimo, ze mialem aktywny abonament i pisalem z karty kredytowej, z ktorej placilem na PSN wczesniej (karta caly czas aktualna i probowalem zaplacic z poziomu konsoli oraz poziomu kompa). Po kilku dniach szarpania sie z nimi mailowo uzyskalem odpowiedz, ze wlasnie skonczyl mi sie PS+ i dlatego w chwili obecnej nie moge pobrac zawartosci. Rozjuszylo mnie to kompletnie poniewaz problem pojawial sie kiedy abonament byl aktywny i Ameryki nie odkryli ta informacja, bo sam widze, ze abonament sie skonczyl, jednak usilnie chcialem uzyskac informacje dlaczego wczesniej bylo mi to uniemozliwione.

Po kilku mailach otrzymalem informacje, ze moje konto zostalo zbanowane z uwagi na obrazliwa nazwe (swoja droga taka jak tu na forum, wiec licze sie z pewna mozliwoscia BANA i tu, jednak mysle, ze zarowno forumowicze jak i Admini sa bardziej na poziomie niz Admini PS Polska). Najsmieszniejsze jest to, ze dostalem od razu bana, a nie zostalem poproszony o to by po prostu nazwe zmienic. Staralem sie wyjasnic cale zajscie z BOK i niestety sa nieugieci. Moim zdaniem wszystko jest kwestia interpretacji i rownie dobrze moge miec pretencje np. o nick kolegi wyzej "Vulcan" bo kojarzy mi sie z tragedia, ktora mnie spotkala itp. Mi to wyglada na to, ze user PSN ma problem z winy Sony i nie daje sie zbywac to teraz Oni pokazali, ze to Oni rozdaja karty. Dodam, ze informacje o banie dostalem w odpowiedzi na zgloszenie reklamacji, wiec wszystko rozgrywa sie w toku jednej sprawy.

 

Moje pytanie: czy komukolwiek zbanowano tu konto PSN permanentnie lub czasowo za obrazliwa (zdaniem Sony) nazwe? Czy sa jakies mozliwosci odblokowania?

 

 

PS. Przepraszam za brak unicode PL.

Edytowane przez OsamaBombLaden87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawność polityczna level 1000. Ciężka sprawa, nie słyszałem nigdy o podobnym przypadku w całej historii forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dostał bana na XBLA za nick Tygrysex. Na PSN nick z automatu nie przeszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można zakładać tak idiotyczne nicki jak OsamaBinLaden i dziwić się, że jest ban?

Daleko mi do poprawności politycznej, ale do cholery jasnej coś musi być nie tak z ludźmi którzy zakładają nicki BinLaden czy Hitler a następnie płaczą.

Używajcie mózgi !...

Edytowane przez TrueGrand
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dostał bana na XBLA za nick Tygrysex. Na PSN nick z automatu nie przeszedł.

No właśnie widzisz, ja zakładając nick nie chciałem tworzyć niczego obraźliwego, gdyby Osama nie przeszło z automatu(a wyskakiwało, że nick był "zajęty" a nie zablokowany) tak jak nick z koncówką sex to bym się kilka razy zastanowił nad tworzeniem takowego.

 

 

 

Jak można zakładać tak idiotyczne nicki jak OsamaBinLaden a później dziwić się, że jest ban?

Daleko mi do poprawności politycznej, ale do cholery coś musi być nie halo z ludźmi którzy zakładają nicki BinLaden czy Hitler a następnie skomlą.

Używajcie mózgi !...

 

Kolego po pierwsze zastanów się chwilkę zanim coś powiesz to nie boli...

Po 2 mam ksywkę Osama w rl więc pomyśl troszkę zanim cokolwiek napiszesz, mój nick nie był z intencji zakładany, żeby kogoś urazić Osama, Osama87,a nawet 19Osama87 było wtedy zajęte, do głowy mi nie przyszło, żeby napisać oryginalne imię i nazwisko zamoachowcy.

Tutaj pragę zaznaczyć, ponieważ widzę też, że potrafisz pisać, ale czytać już niekoniecznie:

OsamaBombLaden87 to nie to samo co OsamaBinLaden.

 

PS. A przepraszam pisać też nie potrafisz:

Używajcie mózgi !...

Deklinacja lvl hard ;)

Edytowane przez OsamaBombLaden87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzisz, ja zakładając nick nie chciałem tworzyć niczego obraźliwego, gdyby Osama nie przeszło z automatu(a wyskakiwało, że nick był "zajęty" a nie zablokowany) tak jak nick z koncówką sex to bym się kilka razy zastanowił nad tworzeniem takowego.

 

Co do sex to mozna by sie zdziwic Kille-tjugosex to bedzie Koles-dwadziesciaszesc po Szwedzku. 

 

Twoje tlumaczenie co do nicku zbyteczne. niestety Osama kojarzy sie dosc jednoznacznie w polaczeniu z Laden jeszcze bardziej to oczywiste, a to ze Bin (co bardziej mi sie z folderem z binarkami kojarzy) zastapiles Bomb to moze wywolywac skojarzenia z zamachami. Reszte sam sobie dopowiedz..... 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzisz, ja zakładając nick nie chciałem tworzyć niczego obraźliwego, gdyby Osama nie przeszło z automatu(a wyskakiwało, że nick był "zajęty" a nie zablokowany) tak jak nick z koncówką sex to bym się kilka razy zastanowił nad tworzeniem takowego.

Kolego po pierwsze zastanów się chwilkę zanim coś powiesz to nie boli...

Po 2 mam ksywkę Osama w rl więc pomyśl troszkę zanim cokolwiek napiszesz, mój nick nie był z intencji zakładany, żeby kogoś urazić Osama, Osama87,a nawet 19Osama87 było wtedy zajęte, do głowy mi nie przyszło, żeby napisać oryginalne imię i nazwisko zamoachowcy.

Tutaj pragę zaznaczyć, ponieważ widzę też, że potrafisz pisać, ale czytać już niekoniecznie:

OsamaBombLaden87 to nie to samo co OsamaBinLaden.

PS. A przepraszam pisać też nie potrafisz:

Deklinacja lvl hard ;)

WOW

Ile ty masz lat? ;)

W RL Twoi koledzy z pod trzepaka mogą nazywać cie A. Hitler co nie oznacza, że PSN i XBL mają to akceptować.

Edytowane przez TrueGrand
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osama Bomb Laden to nie to samo co Osama Bin Laden, haha co ja tu czytam, no faktycznie moze nie to samo ale nic lepiej:) Ban oczywiście zasłużony, a jeszcze jak sam napisałes BOK jest nieugięty więc nic 'nie ugrasz', tymbardziej nie rozumiem rozgoryczenia i szukania pomocy na forum, nikt tu adminem playstation network nie jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy jesteście ograniczeni czy tylko takich udajecie?

 

Problemem nie jest jego nick który SCEP miał w d*pie od dwóch lat kiedy Osama ciupał w gierki i bulił im za subskrypcję tylko to że zbanowali go dopiero wtedy kiedy zaczął być upierdliwym w dochodzeniu swojej sprawy. To tak jakbym Was zbanował dzisiaj tylko dlatego że mamy odmienne zdanie na temat jego nicku, skończcie więc dysputę o poprawności politycznej jego PSNID bo biadolicie jak stare moherowy Pipy.

 

:paladin:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy jesteście ograniczeni czy tylko takich udajecie?

 

Problemem nie jest jego nick który SCEP miał w d*pie od dwóch lat kiedy Osama ciupał w gierki i bulił im za subskrypcję tylko to że zbanowali go dopiero wtedy kiedy zaczął być upierdliwym w dochodzeniu swojej sprawy. To tak jakbym Was zbanował dzisiaj tylko dlatego że mamy odmienne zdanie na temat jego nicku, skończcie więc dysputę o poprawności politycznej jego PSNID bo biadolicie jak stare moherowy Pipy.

 

:paladin:

Dodatkowo stracił gry o jakieś tam (nieważne czy małej czy dużej) wartości. Skoro nick był przez Sony nieakceptowalny to nie powinien mieć możliwości jego założenia od początku. A o ile Sony tudzież jakiś tam skrypt owy nick dopuściło (nieważne jak "głupi" by on był) to teraz nagła zmiana decyzji jest totalnym bezsensem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrypt nie myśli logicznie w przeciwieństwie do zakładającego konto na PSN.

Człowiek teoretycznie powinien być mądrzejszy od maszyny, atutem zakładającego ma być logika a nie zero jedynkowość.

Jak widać tylko w teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrypt nie myśli logicznie w przeciwieństwie do zakładającego konto na PSN.

Człowiek teoretycznie powinien być mądrzejszy od maszyny, atutem zakładającego ma być logika a nie zero jedynkowość.

Jak widać tylko w teorii.

Ty ciągle o tym nicku, a ja patrzę pod kątem okradania graczy, a tutaj kolega został ewidentnie spławiony, zbanowany, żeby przestał być upierdliwy i dodatkowo okradziony. Ogólnie Sony pod tym względem to DNO TOTALNE. Przykład, ktoś kradnie Ci konto, dezaktywuje je, aktywuje na swojej konsoli i dodatkowo robi zakupy Twoją kartą. Ty jak to zauważysz zmieniasz hasło i jako że dezaktywacja awaryjna przez www jest już nieaktywna, pełen dostęp odzyskasz po pół roku, chyba, że zgłosisz chargeback u wystawcy karty, wtedy Tobie zablokują konto, bo regulamin Sony nie dopuszcza chargebacka, więc masz się pozwolić okraść. A koleś, który zrobił zakupy Twoją kartą (generalnie chodzi o osobę, która w chwili zablokowania konta, ma aktywowane to konto na swojej konsoli) dostaje miesięcznego lub dwumiesięcznego bana na konsolę, a Ty tracisz zablokowane konto bezpowrotnie. Możesz ew. zmienić hasło, przeboleć wydaną kasę, bo fizycznie grę będziesz miał na swoim koncie, ale chyba nie tędy droga. Pierwszym ruchem wg mnie u "praworządnego" Sony powinno być natychmiastowa informacja na maila, że ktoś użył dezaktywacji awaryjnej przez www, wówczas wiesz, że coś się dzieje. Ale widać im na tym nie zależy...za to usprawniają drugorzędne rzeczy jak współpraca z jakimś fb czy innymi serwisami, czyli pierdoły, a rzeczy istotne są olewane.

Osobiście Sony to fałszywe psy, więc obecnie na głównym koncie kupuje tylko plusa, a inne gry zwłaszcza duże systemem: jedna gra - jedno konto (mimo iż to też nie jest zgodne z regulaminem Sony, który jednakże przy ich podejściu mam głęboko w dupie). Taką grę łatwiej pożyczyć, czy ew. nawet komuś sprzedać. Dodatkowo dla własnego bezpieczeństwa (bo Sony pokazało już wielokrotnie, że nie są godni zaufania) podpinam kartę, dokonuje zakupu, usuwam kartę.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Ktoś, do dzisiaj nie wiem kto, ukradł mi slota. Na koncie były już deaktywowane wszystkie konsole. Zadzwoniłem na infolinię. Fakt, trochę musiałem się tłumaczyć, ale dziewczyna z którą rozmawiałem przywróciła mojego maila i hasło oraz ponownie deaktywowała konsole które w magiczny sposób pojawiły się na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Ktoś, do dzisiaj nie wiem kto, ukradł mi slota. Na koncie były już deaktywowane wszystkie konsole. Zadzwoniłem na infolinię. Fakt, trochę musiałem się tłumaczyć, ale dziewczyna z którą rozmawiałem przywróciła mojego maila i hasło oraz ponownie deaktywowała konsole które w magiczny sposób pojawiły się na koncie.

Tak było do niedawna (jeszcze rok temu na pewno), ale zapominalscy ludzie tego nadużywali i Sony obecnie nie ma takiej możliwości, a przynajmniej tak powtarzają na infolinii, że oni również nie mają możliwości dezaktywacji awaryjnej, jeżeli takowa była wykonana przez www. Co do reszty to bez zmian. Jak znasz datę urodzenia, maila na jaki było konto założone to zmienione przez kogoś hasło i dostęp do konta odzyskasz bez problemu, ale ponownej dezaktywacji awaryjnej przed upływem 6miesięcu już nie Ci nie zrobią.

Swoją drogą fajnych masz znajomych ;)

Znajomi w "wypożyczalni" czasem używali, bo jak gra była popularna i oblegana, to czasem była zamotka, bo ktoś zapomniał dezaktywować, a konto już usunął, albo przy dużej rotacji, nikt już nie pamiętał, kto w to grał i stąd używali tego ficzera przez infolinie, od jakiegoś czasu słyszą jedna to co pisałem powyżej, czyli, że nie ma takiej możliwości z ich (infolinia Sony) strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×