Skocz do zawartości
Major_Kupricz

BAN na PSN

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co właśnie przeczytałem na temat tego błędu na necie wynika, że ludzie widzieli ten komunikat co Ty np za obrażanie kogoś online nikt nie spotkał się z dłuższym banem niż 7 dni

Obrazenie kogos online trzeba to gdzies zglosic czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obrazenie kogos online trzeba to gdzies zglosic czy jak ?

Dzwonisz na infolinie i podajesz szczegóły, lub wypełniasz formularzyk.

Uważajcie na to co mówicie/piszecie w LBP. Tyle ode mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w bezpodstawne banowanie ludzi. Jezli ktos zglasza skarge, Sony musi to w jakis sposob zweryfikowac. O ile jeszcze uwierze w trzymanie jakichs kopii naszych wiadomosci textowych przesylanych przez PSN (troche ingerowaliby w nasza prywatnosc), to nie wyobrazam sobie, aby nagrywali to co gadany przez headsety, bo ilosc danych by ich zjadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiłem ze tym też czytałem. Tylko że ja nie mogłem nikogo obrazić bo nie wlaczalem konsoli przez tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo nie wlaczalem konsoli przez tydzień

Moze ktos wlaczyl za ciebie? Moze biegaja jakies chochliki male po domu lub inne trolle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówiłem ze tym też czytałem. Tylko że ja nie mogłem nikogo obrazić bo nie wlaczalem konsoli przez tydzień

A może udostępniłeś komuś konto na innej konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie dawałem nikomu dostępu do konta. Muszę zadzwonić do sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj okolo godziny 20 grałem sobie w fife 10 , nagle wylogowalo mnie z psn - gdy chcialem znowu zalogować wyskoczyl błąd "You cannot use Playstation Network with this account (8002A227)" . Dodam ze od paru dni mnie wywalalo co jakiś czas ale zawsze moglem spowrotem sie zalogować . Czytałem o tym na blogach ps3 , niektorzy podostawali takie bany grając w Cod'a 4 & 5 offline i online .. owy ban jest rowniez za sharowanie konta / dzielenie sie grami z tego co wyczytalem ale do jasnej cholery nie dzielilem sie z nikim ! nie mam nawet karty która moglbym kupic cokolwiek z psn a na moim koncie mam same demka i jakies bzdury z ps store..

Podobno powinienem dostać maila od sony za co dostalem "bana?!"..Za Pare minut mija 12h i ciągle nic dostałem na maila , tylko newsa o psp go ! :(.Do Tej Pory nie moge się zalogować na żadne konto psn które mam na konsoli ani stworzyć nowego . Byłbym wdzieczny jezeli ktokolwiek dostał takiego bana i mogłby mi pomoc :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz założyć nowego konta i stare nie działają to nie jest zwykły ban, tylko ban na konsole. Takie coś rozdają za wyjątkowo ciężkie przewinienia. Prawdę mówiąc nie spotkałem się z podobnym przypadkiem w Polsce jak i na zagranicznych stronach. Jesteś pewny tego co piszesz?

Poza tym pierwsza rzecz jaką powinieneś zrobić to telefon na polską infolinię. I nie mów, że się nie dzieliłeś itd, itp. Za takie rzeczy nikogo nie banują. Co innego jak sprzedajesz na aukcjach sloty, doładowujesz komuś konta, wszystkie czynności jakie robisz, które wymagają użycia pieniędzy. No i oczywiście zachowania typu prowokowanie, obrażanie, itd.

Wiesz nie wiem, ale za darmo nikt bana nie dostaje. To zbyt poważna operacja. Dzwoń do SCEP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grubo

a konsolę masz nową czy może od kogoś kupiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz założyć nowego konta i stare nie działają to nie jest zwykły ban, tylko ban na konsole. Takie coś rozdają za wyjątkowo ciężkie przewinienia. Prawdę mówiąc nie spotkałem się z podobnym przypadkiem w Polsce jak i na zagranicznych stronach. Jesteś pewny tego co piszesz?

Poza tym pierwsza rzecz jaką powinieneś zrobić to telefon na polską infolinię. I nie mów, że się nie dzieliłeś itd, itp. Za takie rzeczy nikogo nie banują. Co innego jak sprzedajesz na aukcjach sloty, doładowujesz komuś konta, wszystkie czynności jakie robisz, które wymagają użycia pieniędzy. No i oczywiście zachowania typu prowokowanie, obrażanie, itd.

Wiesz nie wiem, ale za darmo nikt bana nie dostaje. To zbyt poważna operacja. Dzwoń do SCEP.

Koles z (spam) dostał takiego bana tez ale tylko na 1h za to ze udostepnil bete uncharted 2 , ja nic nie udostepnialem z wyjątkiem klucza MAGa ktorego juz wczesniej uzylem ale to bylo 5 dni temu.. wiec nie jest to napewno mozliwe ze po takim czasie dostalem za to bana skoro ta 2 osoba juz nie mogla sciagnac z uzytego klucza . 2 Sprawa jest taka ze zlozylem preorder na uncharted 2 na play.com dostałem klucz do bety sciagnelem ją i wycofalem preorder jest to mozliwe ze za to dostałem bana ?

Jezeli chodzi o SCEP to zadzwonie za pare minut

jezeli chodzi o prowokowanie to owszem zrobiłem to ale jakies 2 miesiace temu i wyzwalem kolesia ktory napisal mi ze zglosil to do sony , mozliwe jest ze dopiero teraz zareagowali ?

grubo

a konsolę masz nową czy może od kogoś kupiona?

Konsole kupowałem Sam w Media Markt troche ponad rok temu

Edytowane przez freezy1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Czyli jednak coś tam kombinowałeś :)

jezeli chodzi o prowokowanie to owszem zrobiłem to ale jakies 2 miesiace temu i wyzwalem kolesia ktory napisal mi ze zglosil to do sony , mozliwe jest ze dopiero teraz zareagowali ?

Myślisz, że tylko jego podanie leży na biurku do rozpatrzenia? Takich donosów pewnie są tysiące dziennie. Na każdego przyjdzie pora :P

Przyszło mi do głowy jeszcze coś. Dla własnego dobra przestańcie rozsyłać te gówniane, idiotyczne, dziecinne petycje z pitoleniem o jeżu w chustce, którego znaleziono w Ustce. Każda taka wiadomość to spam, a rozsyłający ją dalej staje się spamerem. I za to też już kilku osobom wyłączono konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Czyli jednak coś tam kombinowałeś :)

Przyszło mi do głowy jeszcze coś. Dla własnego dobra przestańcie rozsyłać te gówniane, idiotyczne, dziecinne petycje z pitoleniem o jeżu w chustce, którego znaleziono w Ustce. Każda taka wiadomość to spam, a rozsyłający ją dalej staje się spamerem. I za to też już kilku osobom wyłączono konta.

dostałem takie wiadomosci od paru osob , ale nie przesylalem ich dalej poprostu dawalem delete jak cos takiego otrzymywalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zwracam się do osób zorientowanych w temacie.

Osobiście korzystam dość często z PS Store i zakupiłem już około 20 tytułów, za wszystkie płaciłem swoją kartą. Mam dwóch braci (vampir28, MpDark) którzy również posiadają swoje konsole, i kupili również część z tych tytułów co ja i również za nie płacili, nigdy nie wymieniliśmy żadego tytułu. Ktoś zarzuci pewnie że jesteśmy "frajerami" sprawa ma jednak drugie dno o którym piszę niżej.

Jakiś czas temu dostałem propozycję wymiany slotami od jednego z użytkowników PSN, widzę również sporo postów/ofert sprzedaży slotu za gotówkę. Z uwagi na prowadzenie działalności ściśle związanej z prawami autorskimi zacząłem temat drążyć ...

Zapoznałem się dokłądnie z Regulaminem PSN a także skonsultowałem temat z infolinią PS3. Wnioski?

Gry sprzedawane poprzez PS Store absolutnie nie są przeznaczone na rynek wtórny, wszelkie udostępnianie lub odsprzedaż może odbyć się wyłącznie za zgodą autora, a wątpie szczerze by ktoś takową uzyskał? Pracownik SONY mocno przestrzegł przed wchodzeniem w taki proceder z uwagi na dwie sprawy:

1. Sony od pewnego czasu śledzi logowania IP kont PSN i przy wyłapaniu takiego użytkownika dochodzi do zbanowania jego loginu, a także samej konsoli (po numerze S/N)

2. Krąży w necie sporo gości którzy po uzyskaniu loginu i hasła od użytkownia (w celu wymiany gier) wykorzystuje bez zgody dane zapisane w jego PSN dotyczące karty kredytowej i np: dokonuje zakupów na czyjść rachunek ...

Tak czy inaczej, oba zjawiska mijają się sprawem, pierwsze poprzez łamanie praw autorskich, kolejne to przywłaszczenie cudzego mienia.

Statystyki o które pytałem to np: 17 zbanowanych użytkowników w ten weekend ... (Sony stwierdziło jednoczesne logowania użytkownkia PSN w Polsce i w Wielkiej Brytanii), jednocześnie uzyskałem info że 90% zbanowanych użytkowników nie miało pojęcia o tym że robi coś niewłaściwego.

Wiem że w naszych kraju podchodzi się "na miękko" do tematu dóbr niematerialnych w tym przypadku praw autorskich jednak moje pytania:

Czy ktoś kiedyś spotkał się ze zbanowaniem jakiegoś użytkownika,

A także jak to jest naprawdę, czy jest to faktycznie łamaniem prawa, czy tylko straszeniem SONY w celu zwiększenia przychodów,

Osobiście po uzyskanych informacjach nie zamierzam się wymieniać ani tym bardziej kupować slotów ...

Do adminów: szukałem podobnego wątku i nie znalazłem" jeżeli jest proszę o przerzucenie tego postu do ewentualnie już prowadzonej dyskusji.

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz częściej spotyka się na łamach forum użytkowników skarżących się banem . Ale czy akurat był on spowodowany udostępnianiem/logowaniem się na konto w PSN powiedzieć nie mogę. W każdym bądź razie wiadomo, że dzielenie się grami jest łamaniem prawa autorskiego, ale czy przez to grozi zablokowanie konta? Może Sony chciało Cię nastraszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... pomyślmy logicznie

Obracając grami na rynku wtórnym świadomie lub nie, działasz jendnak na szkodę SONY

Gdybyś obracał pirackim oprogramowanie do WINDOWS'a i przyłapał by cie Microsoft to nie tylko policja skonfiskowałaby Ci całego kompa to jeszcze miałbyś sprawę karną,

Patrząc na to z perspektywy użytkownika BAN konta to chyba łagodna kara ...

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na ten temat wyraziłem już dość dawno. Jak ktos ma ochotę to proszę poczytać, chętnie się ustosunkuję.

Przy okazji przypominam, że jakikolwiek handel takimi dobrami z PSN jest na Forum ZAKAZANY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill masz 100% racji: Możesz mieć 5 konsol w 5 różnych zakątkach świata i z tego nie będzie problemu,

Zadzowniłem jeszcze raz na infolinię SONY PS3 i weryfikacja logowań działa w obu kierunkach tzn:

Jeden login PSN aktywuje się na dwóch odległych od siebie adresach IP,

A także na jednym adresie IP loguje się kilku róznych użytkowników PSN w krótkim odstępie czasu,

Takie loginy są brane "pod lupę" i następuje weryfikacja transakcji prowadzonych w PSN a także download'ów gier z PSS, po stwierdzeniu nieprawidłowości następuje BAN.

Wiemy już że banowanie konsol to nie MIT do straszenia użytkowników tylko FAKT, więc na pewno działania takie odbywają się na jakiejś podstawie,

POST ma służyć uświadomieniu użytkoników m.in takich jak ja że nie warto się bawić w takie handlowanie

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sprostuje

Sony nie bez przyczyny dało możliwość zarejestrowania danego konta PSN na 5 różnych konsolach.

Wyobrazmy sobie sytuację, że często podróżujemy, czy to w granicach polski ale też poza, zamieszkujemy co jakiś czas w innym miejscu toteż zakupilismy sobie 5 konsol aby nie wozić ciągle jednej (czy to ze względu na dbałość o sprzęt czy też wygodę). Kupilismy sobie gre z PSS, sciagamy ją na te 5 konsol i gramy kiedy chcemy, pod naszą nieobecnosc gra w te gry też ktoś z naszej rodziny, może zdarzyć się też że gramy online z bratem który jest w tym momencie powiedzmy w UK, korzysta on z naszego sprzętu i naszych gier.

Dlaczego Sony miałoby nas za to zbanować, jak udowodnią nam nielegalny handel ich produktami ?

Prawda jest taka że nie mają takiej możliwości, prędzej zablokują możliwosc używania konta na wielu konsolach, niż będą banować użytkowników.

Tomo napisał:

Zadzowniłem jeszcze raz na infolinię SONY PS3 i weryfikacja logowań działa w obu kierunkach tzn:

1.Jeden login PSN aktywuje się na dwóch odległych od siebie adresach IP,

2.A także na jednym adresie IP loguje się kilku róznych użytkowników PSN w krótkim odstępie czasu

ad.1 używa ich mój brat ze szwecji, siostra z argentyny, druga siostra ze szczecina i jeszcze mój 4 letni synek z ameryki północnej.

ad.2 na mojej konsoli którą posiadam w polsce, mam kilka kont PSN, jedno jest moje, na jednym grywa moja dziewczyna, i mam jeszcze kilka na których sciągam dema z japonii, kupuje gry z usa płacąc podatek.

Edytowane przez Deep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deep mistrzu ciętej riposty nie wycinaj zdań z kontekstu ...

2 punkty które wymieniłem są podstawą do tego aby dane konto w PSN zostało zweryfikowane pod względem transakcji i download'ów a nie do zbanowania użytkownika, które nastąpić może dopiero po stwierdzeniu nieprawidłowości.

Wiesz ... zawsze jak Cię złapią na kradzieży za ręke to możesz powiedzieć że to nie twoja ręka ....

Nie udowadniajmy sobie wzajemnie że co nie jest zabronione jest dozwolone bo tu nie o to chodzi ... Chciałem tylko podnieść świadomość że działania takie jak "handel slotami" są nielegalne i można ponieść ich bolesne konsekwencję

Nie rozmawiajmy tu o powielaniu kont pomiędzy domownikami ... czy ściagniau gier na swoją drugą konsolę u cioci/babci/stryjka

Nie tędy droga ...

Chodzi mi wyłącznie o sprzedaż gier których nie wolno sprzedawać ....

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że Sony miało świadomość konsekwencji, kiedy dali nam możliwość zarejestrowania danego konta PSN na 5 konsolach, w przeciwnym wypadku wystarczyłoby wprowadzić weryfikacje OWNER'a, i co jakiś czas trzeba by było powiedzmy zalogować się jako OWNER bo inaczej gra przestanie działać. Jak dotąd nic takiego nie ma, zamiast pakować mnóstwo pieniędzy w szpiegowanie i banowanie nieuczciwych użytkowników PSN mogą wprowadzić własnie taką opcję weryfikacji, i wtedy ludzie nie będą tak chętnie rozdawać swojego loginu i hasła jak to ma miejsce obecnie.

Na dodatek z każdym zbanowanym adresem mac, korporacja traci klienta, a gdyby tak wszystkich "nieuczciwych" banowali to tak jakby kopali sami sobie grób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak traci klienta?

Przecież ten człowiek nie jest ich klientem bo kupuje na "czarnym rynku" w obiegu wtórnym a Sony nie zarabia tylko traci więc BAN jest uzasadniony,

powtórzę to co pisałem wyżej: pomyśl że rozpowszechaniłbyś aplikację Microsoftu bez ich zgody a oni by Cię przyłapali ... nie dość że straciłbyś kompa to jeszcze spora szansa na kraty lub grzywnę ...

Ban w PSN przy tym to "pikuś"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przypominam, że jakikolwiek handel takimi dobrami z PSN jest na Forum ZAKAZANY :)

Od kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×