Skocz do zawartości
Major_Kupricz

BAN na PSN

Rekomendowane odpowiedzi

Post kisiela. Zbanowali Cię za piracenie i piszesz, że banują za założenie XL w PL. PAMIĘTAJ, ŻE NA PS3 DZIAŁAJĄ TYLKO ORYGINAŁY.

wiem, ze się nie da :P

i będe co jakiś czas kupował grę. dobra co do tamtego pytania to nie musisz odpowiadać, bo za takie coś nie dostaje się bana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. I z tego co się orientuje, to M$ nie banuje za konto na XL w kraju który go nie ma oficjalnie. Tylko za przeróbkę, piraty. Na PS3 nie spotkałem się z banem, bo i nie ma za co go otrzymać.

Niestety ostatnio Microsoft zaczął banować polaków, którzy korzystają z Xbox Live. Oczywiście masa banów poszła za przerobione konsole, ale sporo poszło także za granie na legalnych kopiach (mój przypadek - miałem konto na Japonię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to koleś dostał bana na x'ie za to, że miał konto na UK a grał w Polsce, ale napisał do M$ i odblokowali mu.... Gdyby tak na prawdę mieli każdego banować z polski który jest zarejestrowany na inny kraj to by im nieco zyski spadły... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to koleś dostał bana na x'ie za to, że miał konto na UK a grał w Polsce, ale napisał do M$ i odblokowali mu.... Gdyby tak na prawdę mieli każdego banować z polski który jest zarejestrowany na inny kraj to by im nieco zyski spadły... ;]

Prawda jest taka, że najwięcej zarabiają na abonamencie Gold. Banując ludzi z przerobionymi konsolami tracą ogromne pieniądze, gdyż znaczna większość graczy płaci za ten abonament, często z góry na okres 13 miesięcy. Osobiście słyszałem o przypadku chłopaka, który wysłał konsolę do serwisu na naprawę gwarancyjną, po czym otrzymał ją z powrotem z banem i wyjaśnieniem, że nie można korzystać z usługi Xbox Live w Polsce. Nie wiem jak dalej potoczyła się ta historia - jedno jest pewne, działanie Microsoftu jest wyjątkowo nielogiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole się upewnić ;/ (sorry za noobowskie pytanie)

Czy wgrywając pliki .AVI (filmi z neta ściągnięte) na pendrive'a i wgrywajac na PS3 Slim można dostać BANA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole się upewnić ;/ (sorry za noobowskie pytanie)

Czy wgrywając pliki .AVI (filmi z neta ściągnięte) na pendrive'a i wgrywajac na PS3 Slim można dostać BANA?

ciekawe jak to sprawdzi co ogladasz?

ps. sony z inwigiluje cie i zobaczy co ogladasz... i ban :P

ps2 ludzie ile my mamy lat?

ps3 dla pewnosci podczas ogladania filmu odlacz konsole od neta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, tzn że nie robić lepiej tego, bo dostanie się BANA ... ;/

szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Filmy możesz normalnie oglądać, przecież nie sprawdzą skąd pochodzi ten film lub czy jest nielegalną kopią.

Przecież PS3 po coś oferuje odtwarzanie AVI.

Bana można dostać za:

- Łamanie regulaminu Playstation

- Obrazę innego gracza, dyskryminację i jej objawy, agresję, bluzgi, spam na PSN (ŁAŃCUSZKI).

- Wprowadzanie zmian w systemie PS3 lub instalowanie Costume Fimware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie dostał bana więc można sobie takie sprawy głęboko olać!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc teraz konkretnie!

Można dostać BANA za wklejanie filmu na pendrive i wgrywanie na PS3 (ten film jest wtedy ściągnięty z neta)

TAK lub NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie: NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie dostał bana więc można sobie takie sprawy głęboko olać!!!

Poszukaj na polskich i zagranicznych forach - bany to nie MIT ... osobiście znam człowieka który bana dostał - na jego szczęście ban jest terminowy

Po poście Killa zaczałęm temat drążyć i faktycznie mój znajomek z PSN (graliśmy często w Wormsy i od pewnego czasu gość jest ciągle singet-out) otrzymał bana za nieetyczne zachowanie w PSN - nawrzucał jakiemuś innemu użytkownikowi przez wysłanie obraźliwej wiadomości i nie może się zalogować (dostaje błąd 00XXxxx coś tam) po kontakcie z infolinią potwierdzono ze to Ban i wyjaśnili mu za co i na ile.

Co do kisiela to są oficialne wyjaśnienia w necie że microsoft nie daje banów za konta w innych krajach niż użytkownik mieszka ... ponadto sony nie monitoruje Avi na twoim Hdd, filmy/trailery ściągane z PSS też mają format AVI ... musisz się

(...)

- Wprowadzanie zmian w systemie PS3 lub instalowanie Costume Fimware

Rozwiń wątek "instalowanie Costume Fimware" - pierwszy raz spotkałem się z tym zagadnieniem i nie mam pojęcia o co chodzi ...

Edytowane przez kill
Dopiszę tylko od siebie, że tylko na tym Forum bana na PSN ma już kilka osób.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo o to mi chodziło, o taką odpowiedz :)

Edytowane przez kisiel__94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja opowiem o moim pięknym banie, który jest owocem głupoty mojego brata i jeszcze większej głupoty jego kolegi...

Pewnego dnia zapragnęliśmy z bratem kupić Tekken 5:DR na PSS, jednak nie mogliśmy tego zrobić bo nie mieliśmy jeszcze wtedy żadnego konta w banku. Brat wpadł na pomysł żeby zadzwonić po kumpla, bo on takowe posiada. Tak więc zadzwonił, kumpel wpadł do nas i wpisał swoje dane z karty na PSS i kupiliśmy Tekkena, po czym oddaliśmy mu "fizycznie" pieniądze i wszyscy byli szczęśliwi. Potem kupiłem dodatkową postać (Yoda) do SCIV za 14 zł, bo kolega oczywiście nie skasował danych z karty. Powiedziałem bratu żeby zadzwonił do niego, żeby nie przestraszył się, że mu 20 zł (minimalna kwota jaką można dodać do portfela PSS) uciekło z konta. Powiedział wtedy, że zadzwoni do niego jutro bo jest już późno i nie chcę go budzić, i na następny dzień oczywiście o tym zapomniał... Jeszcze mądrzejszy kolega, mimo tego, że było wyraźne napisane na koncie, że 20 zł pobrało PSS, zamiast zadzwonić do mojego brata poszedł na policję, zniszczył kartę, i po jakimś czasie odzyskał 20 zł. Oddział Playstation UK kiedy zauważył, że kupiłem coś na pss, a pieniądze do nich nie dotarły, zbanował moje konto za "Podejrzane używanie karty kredytowej". Dzwoniłem wielokrotnie do polskiej obsługi klienta i wyszło na to, że odbanują mi konto tylko wtedy kiedy cofnę tą transakcję z powrotem, jednak karta została zniszczona i podobno jest to w tej chwili niemożliwe, a wpłata z innego źródła niż ta karta ich nie interesuje... Ostatecznie kazali mi pisać list do SCEP, ale myślę, że mogę sobie to konto już podarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabu sam się o to prosiłeś. Nie kupiłbym żadnej rzeczy za kasę nawet przyjaciela bez jego wiedzy i zgody. Teraz masz nauczkę. Co do banów to jest funkcja Report na stronie PS, za obraźliwe treści można go złapać.

Edit: Chyba, że tak :P

Edytowane przez szymuR93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwinąłem zbytnio wątku tamtego felernego zakupy dodatkowej postaci do soula, otóż chciałem dokonać zakupu za pomocą własnej karty (ten zakup miał miejsce z 3 miesiące później). Myślałem, że kiedy wybiorę to co chcę kupić to zapyta mnie o nr karty i takie tam, a tu zonk, kolega nie usunął danych i za jednym kliknięciem wyciągnęło mu 20 zł z konta. Więc nie było to wyciąganie pieniędzy z czyjegoś konta z premedytacją tylko mała pomyłka obu stron. Chociaż tej jego wycieczki na komisariat nie mogę przeboleć do dzisiaj... Na jego miejscu zadzwoniłbym najpierw do osoby u której robiłem przelew na pss (pominę już fakt, że z tego co mówił jesteśmy jedynymi osobami z ps3 jakie zna). Ale nie ma co się żalić, założyłem sobie nowe konto i o tamtym muszę chyba zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak, zrobili

Prawie wszyscy co mieli przeróbkę (ponad 3/4) dostało bana ... ;/

I przez to ja przechodzę do konkurenta :D, bo poco ja miałbym płacić za oryginały na X, jak nie ma XBOX LIVE w polsce?

właśnie,nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu piracić gier, bo żadnej przyjemności, czy nawet dumy z ukończenia gry nie ma.

Wtedy to już codzienność, ot 1 gra na dzień, później się nudzi, i kolejna.

Phew !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, czy jeżeli ja pobrałem sobie gry z konta PSN kolegi, i zresztą pobrał jeszcze mój inny koleszka, to to też jest łamanie praw? W sensie że pobieramy sobie z jego Download List na swoje konsole. Proszę o odpowiedż pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ostatnio Microsoft zaczął banować polaków, którzy korzystają z Xbox Live. Oczywiście masa banów poszła za przerobione konsole, ale sporo poszło także za granie na legalnych kopiach (mój przypadek - miałem konto na Japonię).

Nie prawda, MS nie banuje za zakładanie kont na innym kraju. Sam zresztą o tym mówił niejednokrotnie. Więc albo dostałeś bana przez przypadek (w co szczerze mówiąć nie wieżę, bo jeszcze niegdy o czymś takim nie słyszałem) albo po prostu piraciłeś i nie chcesz się do tego przyznać.

Dlatego proszę nie rozsiewać plotek. MS nigdy nie banował i nie banuje za zakładanie kont na inny kraj, jedynie za przerobienie konsoli. Nawet jak grasz na oryginałach, ale przerobiłeś konsolę to ban czeka cię prędzej czy później.

Wybaczcie, że zacytowałem tak stary post, ale chciałem zaprzeczyć plotkom, które rozsiewa kolega.

Edytowane przez Turus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak załatwić użytkownikowi z UK bana na PSN?

Grałem z nim w LBP i po tym jak gościu zobaczył że jestem z Polski to się rozłączył i wysłał mi kilka wiadomosci w stylu 'polish bitch'

Mam je w PS3 w skrzynce odbiorczej, użytkownik ma konto w UK - jest Anglikiem ...

Pisano tutaj że za 'buractwo' można takiego bana dostać więc pytam się jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, MS nie banuje za zakładanie kont na innym kraju. Sam zresztą o tym mówił niejednokrotnie. Więc albo dostałeś bana przez przypadek (w co szczerze mówiąć nie wieżę, bo jeszcze niegdy o czymś takim nie słyszałem) albo po prostu piraciłeś i nie chcesz się do tego przyznać.

Dlatego proszę nie rozsiewać plotek. MS nigdy nie banował i nie banuje za zakładanie kont na inny kraj, jedynie za przerobienie konsoli. Nawet jak grasz na oryginałach, ale przerobiłeś konsolę to ban czeka cię prędzej czy później.

Wybaczcie, że zacytowałem tak stary post, ale chciałem zaprzeczyć plotkom, które rozsiewa kolega.

stary post jak nic...

tak, dostałem bana za piractwo... ale ja cały czas myślałem, że BAN dostaje się za właśnie to co ty mówisz, że nie jest to prawda i za piractwo...

PS. Cieszę się z PS3 i jak b y była taka możliwość przerobienia PS3 to bym tego nie zrobił, "lepiej się" się gra na oryginałach, bardziej się szanuje...

@Tomo. Po co raportować? Przecież to było tylko jakieś dziecko ;) Kolesie z Sony i tak nic nie zrobią.

czytałeś wcześniejsze posty? Za to "jakiś dzieciak" dostanie bana (za wyzywanie itd.) i dobrze mu tak :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo. Po co raportować? Przecież to było tylko jakieś dziecko ;) Kolesie z Sony i tak nic nie zrobią.

Kto by to nie był jak mu na miesiąc wyłączą PSN to zawsze to jakaś nauczka będzie .... wiesz normalnie olewam takie rzeczy ale tutaj to po prostu atak niczym nie prowokowany więc warto zainterweniować. Strona do raportowania którą podał KILL "trzyma się kupy" więc na pewno są podejmowane działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×