Skocz do zawartości
MarcinKamada

3D Na Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł mi dziś plazmowaty Samsung 50 calowy 3d i powiem wam, że Stardust może nie wymiata, ale Wipeout całkowicie. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że tryb 3d do nich był dorabiany, gry nie tworzone były z myślą o nim. Prawdziwym testem dla 3d na PS3 będą Killzone3 i GT5. Myślę, że wtedy dopiero będzie można się wypowiedzieć i pewnie się wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos mi powie dlaczego po włazeniu płyty z filmem 3d nie widzie nigdzie tez płyty?? mam soft 3,50.. jest jeszcze taka kwestia musze koniecznie miec podłaczona konsole pod TV z 3D? .. dopiero zobacze płytke w ps3????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło 18 października przyjdzie mi pierwszy film w pełnym 3D, jakieś kaniony, itd. Także zdam relację, jak to wszystko się prezentuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dzis włozylem ten film z kosmitami... pod TV samsung 3D... i niestety ale PS3 nie widzi tej płytki nigdzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie czy są już jakieś monitory 3d które by mozna było połączyc z ps3 nie takie psełdo 3d tylko takie jak w telewizorach jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytając różne artykuły dotyczące technologii znalazłem informację iż do obsługi technologii 3D na blu ray urządzenia musza być kompatybilne z nową wersją HDMI- 1.4 której PS3 nie posiada, Czy oznacza to, że filmy 3D oglądane z a pomocą PS3 będą miały w jakiś sposób pogorszoną jakość/rozdzielczość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...z nową wersją HDMI- 1.4 której PS3 nie posiada, Czy oznacza to, że filmy 3D oglądane z a pomocą PS3 będą miały w jakiś sposób pogorszoną jakość/rozdzielczość?

Tak - nie będą miały 1080p - max 1080i lub 720p

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepustowosc hdmi zastosowanego w ps3 (1.3) jest ograniczeniem dla 3d. nie wiem jednak skad stachna01 masz info ze wyswietla tylko 1080i - ps3 wyswietla fullhd, pelne 1080p dla kazdego oka. tutaj sony nie zastosowalo zadnych ciec. a gdzie zaoszczedzono przepustowosci? na dzwieku. ogladajac film 3d ps3 nie bedzie wysylala dzwieku przestrzennego hd (te nowe formaty BD, np Dolby TrueHD, DTS-HD), sa one degradowane do wczesniejszych wersji, tych starszych, "nie-hd". z Dolby TrueHD robi sie dolby digital, z DTS-HD robi sie dts. oczywiscie nadal 5.1.

interfejs zastosowany w ps3 po prostu nie dalby rady przesylac takiej ilosci danych (2x1080p + dzwiek HD z 7.1 wlacznie) stad ciecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reklamach tych tv 3d mowią, ze efekt 3d widoczny tylko po założeniu okularów 3d. Jak myslicie, jak Sony rozwiązało ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki problem? Chcąc oglądać 3d przez ps3 (obojętnie czy film czy grę) musisz mieć TV 3D + okulary. Sony nic tu nie miało do rozwiązywania, gdyż tak to po po prostu działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie odradzam 3D, nie psuje to oczu jednak 3D jest Dobrym rozwiązaniem znanym tylko z kin, po dłuższym oglądaniu w 3D męczą się oczy i zaczynają boleć (zależy jak u kogo) u mnie np. po 2 godzinnej sesji z Avatarem w 3D Dorobiłem wielu pękniętych żyłek w oczach (co wiązało się z lekkim ograniczeniem Giercowania i surfowania po internecie :(<br>Na dodatek Trzeba spełnić parę wymagań otóż:

1: Telewizor 3D ( który do tanich ni należy )

2: Okulary ( Będą z Telewizorem więc to nie największy problem )

3: Kumpel mówił że, aby w PS3 też było 3D trzeba najnowszego Softa (nie wiem dokładnie który to), ale wydaję mi się że bez też powinno działać :)

Telewizor (z tych lepszych) o, ile się nie mylę kosztuje coś około 6 tysięcy :o to dużo kasy jak za 3D, lepiej chyba kupić Full HD 42 Cale (też może trochę kosztować) ale, na pewno mniej XD

P.S. Pozdrawiam i odradzam 3D

Edytowane przez zdzisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3: Kumpel mówił że, aby w PS3 też było 3D trzeba najnowszego Softa (nie wiem dokładnie który to), ale wydaję mi się że bez też powinno działać :)

tak, wersja 3.50 i przyszle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie odradzam 3D, nie psuje to oczu jednak 3D jest Dobrym rozwiązaniem znanym tylko z kin, po dłuższym oglądaniu w 3D męczą się oczy i zaczynają boleć (zależy jak u kogo) u mnie np. po 2 godzinnej sesji z Avatarem w 3D Dorobiłem wielu pękniętych żyłek w oczach (co wiązało się z lekkim ograniczeniem Giercowania i surfowania po internecie :(<br>Na dodatek Trzeba spełnić parę wymagań otóż:

1: Telewizor 3D ( który do tanich ni należy )

2: Okulary ( Będą z Telewizorem więc to nie największy problem )

3: Kumpel mówił że, aby w PS3 też było 3D trzeba najnowszego Softa (nie wiem dokładnie który to), ale wydaję mi się że bez też powinno działać :)

Telewizor (z tych lepszych) o, ile się nie mylę kosztuje coś około 6 tysięcy :o to dużo kasy jak za 3D, lepiej chyba kupić Full HD 42 Cale (też może trochę kosztować) ale, na pewno mniej XD

P.S. Pozdrawiam i odradzam 3D

A ja odradzać nie będę. Ostatnio mam mało czasu na granie i jeszcze nie za bardzo jest w co pograć, ale dwugodzinna sesja z Wipeoutem czy ze Stardustem w żaden sposób nie wywołuje bólu głowy, oczu czy zaburzeń widzenia. Jedynie przez pierwsze dwie trzy minuty czuję się dziwnie z okularami na twarzy. Cena telewizora jest taka jak powyżej, ale może w sklepach "dla idiotów". 40' Samsung w dobrym sklepie internetowym chodzi za 3500 PLN, ja swoją 50' plazmę kupiłem (z wliczoną dostawą i parą okularów) za 5000 PLN. Efekt jest fajny i nie narzekam. Na pewno telewizor 3D nie jest na dzień obecny żadnym SUPER rozwiązaniem, gdyż: filmy blu-ray 3D z polską lokalizacją dopiero się pojawiają (na rynku są chyba na dzień dzisiejszy 3 i jeden na 100% zapowiedziany na listopad), a gry są słownie cztery. Jak pisałem wcześniej 3D pokaże czy jest SUPER dopiero przy premierach GT5, Killzone3, Motorstorma Apo, MK czy nawet Black Ops. Na stronie głównej co raz piszą o nowych grach planowanych w 3D, więc na pewno będzie w czym wybierać.

Na chwilę obecną na pewno nie odradzam, ale i na pewno nie mogę szczerze polecić, bo cena robi swoje i nie każdy wyłoży kasę na TV, by sobie pograć z nowymi (fajnymi) odczuciami. Powiem tylko tak, każdy z rodziny czy znajomy zakładając okulary przy włączonym Wipeoucie mówił " o ku..wa". Propozycja jest taka. Nie ma się za dużo kasy - nie kupować i poczekać na ewentualne opinie za jakieś pół roku po kilku ważniejszych premierach. Jak się ma nadmiar gotówki - na pewno warto kupić.

Co do bólu głowy - może występować, bo to jednak jest oszukiwanie mózgu. Warto więc przed ewentualnym zakupem pobawić się 3D u znajomego, czy na wystawce w sklepie przez dłuższy czas. Może też występować efekt początkowej nietolerancji i przyzwyczajania się mózgu i wzroku do efektu po kilku użyciach. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe trzeba fortuny, aby korzystac z 3D w dobrej jakosci na okularach migawkowych :) (jak w panelach TV 3D)

2300 zł projektor DLP firmy Benq w 600+ obslugujacy 3D (posiadam model wczesniejszy w500 od 2 lat i jestem zadowolony jednak nadszedl czas na upgrade do 600+)

inne rowiazanie to projektor majacy 120 Hz (ceny od 1000zł) i adapter 3D firmy Optoma http://www.optomaeurope.com/projectordetailshccs.aspx?ShowMenu=HE&PTypedb=Home%20Entertainment&PC=3D-XL

(trzeba poczekac na aktualizacje wspolpracujacych modeli projektorow z adapterem optoma)

Zalety:

Wielki ekran !

Cena !

3D z ps3 dziala na HDMI 1.3

Minusy:

musi byc ciemno, polecam rolety :)

ps

Zycie jest krotkie i w kazdej chwili mozemy niespodziewanie "zasnąć", wiec po co czekac na technologie bez okularow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie odradzam 3D, nie psuje to oczu jednak 3D jest Dobrym rozwiązaniem znanym tylko z kin, po dłuższym oglądaniu w 3D męczą się oczy i zaczynają boleć (zależy jak u kogo) u mnie np. po 2 godzinnej sesji z Avatarem w 3D Dorobiłem wielu pękniętych żyłek w oczach (co wiązało się z lekkim ograniczeniem Giercowania i surfowania po internecie :(<br>Na dodatek Trzeba spełnić parę wymagań otóż:

1: Telewizor 3D ( który do tanich ni należy )

2: Okulary ( Będą z Telewizorem więc to nie największy problem )

3: Kumpel mówił że, aby w PS3 też było 3D trzeba najnowszego Softa (nie wiem dokładnie który to), ale wydaję mi się że bez też powinno działać :)

Telewizor (z tych lepszych) o, ile się nie mylę kosztuje coś około 6 tysięcy :o to dużo kasy jak za 3D, lepiej chyba kupić Full HD 42 Cale (też może trochę kosztować) ale, na pewno mniej XD

P.S. Pozdrawiam i odradzam 3D

Odradzam czytanie takich bzdur! Mam Samsunga 50" c7000 full hd 3d i okulary samsunga + ps3 z nowym softem. Człowieku najpierw sam zobacz, potem pisz. Ps3 jako odtwarzacz BD w 3d - miodzio! jako odtwarzacz fotek 3d - KOSMOS, do tego ten model tv ma konwersję 2d - 3d. Tv ma także usb więc SETKI filmików z YT na pendrive - wymiata! Zobacz do tego kamasutrę w 3d, kilka bajek, oszukać przeznaczenie 4 itp. szczęka Ci opadnie... Dorobiłeś się nie tylko pękniętych żyłek...ale co tam, Twoja wiedza opiera się na tym, że "kumpel mówił".....no comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Również mam TV UE55"C7000 więc 3D to już nie taka żadkość. To prawda że filmów na naszym rynku w tym formacie jak na lekarstwo a o programach TV nie wspomnę. Jednak świat idzie do przodu w tym kierunku. Moje pytanie to czy wypalone obrazy płyt na BD w 3D ("Klopsiki....itp) można bez problemów odtworzyć na PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam czytanie takich bzdur! Mam Samsunga 50" c7000 full hd 3d i okulary samsunga + ps3 z nowym softem. Człowieku najpierw sam zobacz, potem pisz. Ps3 jako odtwarzacz BD w 3d - miodzio! jako odtwarzacz fotek 3d - KOSMOS, do tego ten model tv ma konwersję 2d - 3d. Tv ma także usb więc SETKI filmików z YT na pendrive - wymiata! Zobacz do tego kamasutrę w 3d, kilka bajek, oszukać przeznaczenie 4 itp. szczęka Ci opadnie... Dorobiłeś się nie tylko pękniętych żyłek...ale co tam, Twoja wiedza opiera się na tym, że "kumpel mówił".....no comment

szajsung ? nie za bardzo się podniecasz ? i usb również uważasz za taką rewelację ? Bravia ( jak i wiele innych telewizorów ) już ma kartę sieciową ( przewodową jak i bezprzewodową ) , więc wystarczy wejść na telewizorze na youtube'a i można wszystko oglądać , a nie trzeba bawić się w żadne pendrive'y . Ogólnie samsung to badziewie .

Ale nie ważne , ja chciałem natomiast zapytać o co innego . Mam nowiutką Bravie 3D i taka promocja jest , że za zarejestrowanie takiego telewizora Sony daje komplet gierek w 3D , konkretnie tu i po zarejestrowaniu pokazała mi się taka strona

beznazwyrh.jpg

niestety jak widać okienko z kodem puste , wydrukowałem stronę , również to samo , miał jeszcze podobno przyjść mail z tym kodem , od wczoraj go nie widać . Chciałem więc zapytać , czy ktoś z was już rejestrował Bravie i miał podobny problem . Jutro będę dzwonić do Sony , nie wiem na ile mi pomogą , a chciałbym w sumie sobie zagrać w te gierki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szajsung ? nie za bardzo się podniecasz ? i usb również uważasz za taką rewelację ? Bravia ( jak i wiele innych telewizorów ) już ma kartę sieciową ( przewodową jak i bezprzewodową ) , więc wystarczy wejść na telewizorze na youtube'a i można wszystko oglądać , a nie trzeba bawić się w żadne pendrive'y . Ogólnie samsung to badziewie .

Szajsung C7000 ma sieciówkę, więc obsługuje Internet TV - youtuby i inne tuby czy iple. Nie trzeba się bawić w żadne pendrive'y w nim. Racja - nie obsługuje bezprzewodówki - trzeba dokupić za około 200 pln specjalny adapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powiedzieć jak nazywają się te PROTOTYPOWE okulary 3d Sony które mają wbudowane ekrany lcd tj, nie potrzebują TV.

Bo nigdzie nie mogę znaleść informacji o nich, kiedyś było o tym w newsach ale niestety przeszukałem wszystkie i nie znalazłem takiej informacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie najnowszej części Gran Turismo, mianowicie wcześniej czytałem, że 5 część będzie miała możliwość grania w formacie 3D, teraz jakoś nigdzie nie mogę znaleźć oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Może mi ktoś powiedzieć jak to w końcu będzie? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100%, oficjalnie, na pewno i bankowo w GT5 jest tryb 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie i bankowo bo Ty mówisz, czy jest jakiś chociażby link na potwierdzenie?

Na 100%, oficjalnie, na pewno i bankowo w GT5 jest tryb 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska żeby grać w gry 3d nie trzeba kupować tv 3d a przede wszystkim sony . Z tego co piszecie żeby oglądać filmy 3d na blu-rey trzeba posiadać tv 3d +odtwarzacz 3d blu rey + okulary (guzik prawda) i wszystko sony za łączną cenę 15 tysięcy . Odtwarzacze 3d blurey wyszły po to by mogły przekształcic obraz na 3d dla zwyklego lcd/plazmy , przecież np w multikinie nie musi być specjalna ściana 3d tylko projektor :P, Telewizory 3d to nic innego Jak jeszcze poltora roku temu było wielkie halo bum na kupno telewizorów z mpg4 (czyli do odbierania telewiz naziemnej )a wystarczy tylko malutki dekoder czy karta.Tak samo telewizor 3d jest przystosowany do odtwarzania sygnaału 3d np z sygnału cyfrowego bez zbędnego dekodera, W przypadku gier na ps3 naszym dekoderem jest Konsolka, wystarczy mieć okularki i 100 hz telewizor a najlepiej plazme i tyle .

A z kąd to wiem ? Po pierwsze sprzedaje telewizory:P po drugie mam zwykła plazme 100Hz/600hz bez 3d, okularki i film blu rey Alicja w krainie czarów i jakoś 3d jest . CUD!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×