Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

To jest normalne, także długo grywam i konsola gdy jest upał, potrafi zaszaleć...

Mam sześciomiesięcznego Slima, poprzedni Classic 40GB miał bardzo podobnie, aczkolwiek ze względu na inny design, głośność o trochę innym natężeniu.

Każde sprzęty, bez wyjątku się tak zachowują jak jest gorąco i parno, to zupełnie normalne, ponadto są modele cichsze jak i głośniejsze, jednak lepiej aby wentylator pracował jak mu się podoba. W żadne podkładki i inne wynalazki rodem z MacGyver'a, nie warto się bawić...

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest bardzo wrażliwa na ciepło. Mam termometr obok to wszystko dokładnie widać.

przy ok 25 stopniach już wchodzi na wyższe obroty.

Wystarczy schłodzić pomieszczenie o 2-3 stopnie i wszystko się normalizuje.

Nie ma co katować sprzętu na siłę, w popołudniowych upalnych godzinach trzeba dać konsolce odpocząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie (i panie?) , pytanie trochę z dupy ,ale może ktoś się nad nim pochyli.

zrobiło się trochę ciepło na dworzu , a ja czasami godzinami zagrywam się w bf3. w mieszkaniu szczególnie popołudniami robi się gorąco i konsolka odpala już ostatni bieg wiatraków. teraz moje pytanie : czy pomoże jej w chłodzeniu to że podniosę ją na np jakichś klockach i zrobi się między podłożem a spodem ps3 dwa cm prześwitu? jest wogóle sens ? pomoże to w szybszym usuwaniu ciepła?

jak jest gorąco to jest to normalne, i tak PS3 SLIM jest cicha w porównaniu do innych sprzętów.

Od spodu nie ma żadnych otworów więc robienie tam przewiewu pomoże tyle co nic (może być troszkę chłodniej ale zbytnio różnicy nie będzie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duży i denerwujący problem, moja konsolka to fat, 40gb. Naprawiałem yloda(po raz drugi, przy poprzedniej naprawie wszystko super), i mam problem teraz przegrzewaniem sie konsoli. Kupiłem sobie arcic silver 5 bo wczesniej użyłem jakiejśc spiro i tu zaczyna sie klops. Po odpaleniu konsolka po około góra 20 sekundach wywala komunikat o przegrzaniu(wiatraczki max) i tyle zabawy. Na poczatku zle paste polozylem więc luz ale teraz zuzylem juz prawie cala tubke(jakies 6 razy nakladane) i problem dalej sie powtarza, co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłbym organoleptycznie czy faktycznie konsola się przegrzewa, ale nie macając obudowę a radiatory. Nie mam wielkiego pojęcia o facie, ale z takich ogólnych założeń, to albo chłodzenie nie spełnia swojej roli fizycznie, albo masz uwalone jakieś czujniki temperatury w peesie. Ile razy pasta nakładana nie ma znaczenia, kładzie się raz a dobrze, tak by radiator mógł odprowadzić maximum ciepła poprzez styk przez pastę z procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo pasty to też nie dobrze - idea działania pasty polega na tym, że ma stworzyć "wypełniacz" w wolnych przestrzeniach pomiędzy radiatorem a powierzchnią procesora (idealne połączenie zawiera minimalną ilość pasty). Przypadek tak szybkiego wchodzenia na obroty wentylatora w ps3 świadczy o przegrzanym podczas naprawy procesorze lub gorzej - laminacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli uwaliłem konsole podczas naprawy? A propos tego czy gorace, otóż bardzo szybko rozkrecam konsole i nawet ciepla nie jest! Jest zimna jakby nie wlaczana, nie wiem co sie dzieje.

ah z tym nakladaniem pasty chodzilo mi ze tyle razy nakładałem bo nie wiedziałem czy coś źle robie, za każdym razem konsolka reagowała tak samo..

Edytowane przez Davey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest tutaj dużo osób które chcą na siłę same uszczęśliwić swoją konsolę poprzez wymianę pasty termoprzewodzącej.

Jeśli już nie wiesz ile masz tej pasty nałożyć lub nie jesteś pewien polecam Zalman ZM-STG1.

Jest prosta w użyciu a to za sprawą pędzelka zastosowanego do jej nakładania.

Więc łatwiej będzie ocenić czy zrobiliśmy to odpowiednio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien problem z chłodzeniem PS3 (Fat 60) zaraz po uruchomieniu wchodzi na wysokie obroty (3-4 stopień). Podczas grania konsola nie nagrzewa się prawie wcale, nawet po kilkugodzinnej sesji (obudowa zimna, z tyłu wylatuje chłodne powietrze) Sprzęt stoi w dobrze wentylowanym miejscu a temperatura w pokoju nie przekracza 22C... Mimo tego wiatrak chodzi na maxa. Podejrzewam że mam zwalony czujnik od temperatury w PS3. A może to coś innego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że nie było mnie 2 dni domu i ktoś (kto? to nieważne) miał dostęp do mojego PS3 Slim.

Włączam ją dzisiaj aby pograć partyjke w K3 i... konsola włączyła się na chyba najwyższym biegu wiatraków.

Po prostu pytanie - czy to normalne że PS3 (Slim) normalnie uruchamia się z "biegiem wiatraków" takim samym jak ten gdy nakierujemy w XMB na ikone płyty z grą? Wcześniej na to uwagi nie zwracałem więc mam wątpliwości czy tak jest. Po ok. 4 minutach w XMB wiatraki wchodzą na spokojny cichy bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem posiadaczem konsoli Ps3 40gb fat.

Zauważyłem iż jak gram w fife12 czy w gt5 to konsola chodzi normalnie , a po załączeniu god of war 3 po jakimś czasie włącza się wiatrak. jest glośno jak podczas fan testu.

czy wiecie co się może dziać?

czy kupienie podkładki chłodzącej coś da , w pokoju nie jest aż tak ciepło , mieszkam w angli a tu upalów nie ma.

Jeszcze co do podkładki to czy można stosować takie wynalazki. plomby wszędzie pozakładane , konsolę rozkręciłem sam wyczyściłem dokładnie wszędzie. i jest to samo. na fifie gt5 jest ok , god of war 3 wiatrak działa na ful po 30 min grania.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im lepsza grafa i bardziej wymagająca gra tym bardziej się plejka grzeje...to jest tak samo jak z kompami...podkładka chłodząca nie jest jakoś zabroniona przez serwisy ponieważ jedyne co robisz to stawiasz na niej ps3 i podłączasz pod USB konsolki...zero ingerencji w cokolwiek...sam posiadam taką podkładkę i sobie chwalę...grałem nawet 9h kiedyś i nawet konsola nie była ciepła...warto zabezpieczyć się i mieć takie dodatkowe chłodzenie w kończu to kosztuje 30zł a pomóc może dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im lepsza grafa i bardziej wymagająca gra tym bardziej się plejka grzeje...to jest tak samo jak z kompami...podkładka chłodząca nie jest jakoś zabroniona przez serwisy ponieważ jedyne co robisz to stawiasz na niej ps3 i podłączasz pod USB konsolki...zero ingerencji w cokolwiek...sam posiadam taką podkładkę i sobie chwalę...grałem nawet 9h kiedyś i nawet konsola nie była ciepła...warto zabezpieczyć się i mieć takie dodatkowe chłodzenie w kończu to kosztuje 30zł a pomóc może dużo...

czyli mam rozumiec ze jest wszystko ok?

i ze ta mata chlodzaca w niczym nie przeszkadza (jakies zimne luty czy cos w tym stylu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od 6 miechów podkładki chłodzącej i nic złego mi się nie stało z konsola do tej pory...a odpalam ją za każdym razem jak plejke wlaczam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zasługa podstawki. Taka podstawka nic nie daje, bo PS3 nie ma wylotów powietrza na spodzie obudowy. Równie dobrze mógłbyś sobie studzić talerz zupy dmuchając od spodu.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, robiłem w GT5 24h LeMans w Bspec, co wiązało się z włączoną konsolą przez 24h. No i w pokoju za dnia było ciepło, bo pokój centralnie od południa, zasłonięte rolety i w lekkiej obawie o formę PS3 Slim włączyłem i skierowałem na jej tylnią połowę i miejsce wylotu powietrza malutki wentylator od góry, którym czasem się chłodzę w upalne dni. Bez wentylatora konsola była gorąca na poziomie jak to ma miejsce przy zwyczajnym graniu, a gorące powietrze w końcu grzało pół pokoju i robiło się wszędzie ciepło, przez co i konsola się nagrzewała nieco bardziej. Skutek działania wentylatora objawił się w postaci takiej, że wydmuchiwane gorące powietrze było chłodzone i rozpraszane szybciej niż zwykle, w pokoju było nieco chłodniej niż bez wentylatora, a sama konsola z góry miała chłodną obudowę, ale jej wentylator w środku chodził tak samo jak zwykle przy graniu w cokolwiek. Dodam, że konsola leży w swobodnym nieobudowanym w jakikolwiek sposób miejscu a pod spodem mam "naklejone" takie dystanse,że konsola stoi na 4 "nóżkach" w powietrzu nad stolikiem jakiś może nie cały centymetr, a nie leży na nim plackiem.

Co do zupy, na pewno schłodzę ją nieco wolniej dmuchając w talerz, ale mimo wszystko dojdę do obniżenia temperatury, a wszystko przez wymianę ciepła między zupą, talerzem, a otoczeniem. Nie wiem co dał mi wentylator oprócz tego, że dało się nie ugotować w pokoju, ale sobie pochodził trochę. Może konsola miała czym oddychać (czymś ciut chłodniejszym, niż gorące powietrze wokół, które sama wyprodukowała). Chłodzenie w PS3 to jest śmiech na sali, co tu dużo mówić. Cała konsola wydaje się po kosztach i kolejną generację zrobią podobnie a kasy i tak człowiek będzie musiał wyłożyć nie wiadomo ile. Z drugiej strony, złóżmy kompa za dajmy na to 1000zł. Rakieta z tego nie wyjdzie. :)

Wydaje mi się tylko, że mój wentylator o średnicy "śmigła" jakieś 14cm miał jednak większą wydajność robienia "chłodu" niż jakieś badziewne podkładki laptopowe, bo w przeciwieństwie do wentylatorów w nich stosowanych, mój naprawdę mocno "wiał". I to chyba tyle.

Edytowane przez Khazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja natomiast nie uwazam zeby ustawiac konsole na specjanych nozkach 25 cm od sciany czy tez "wieszac ja w powietrzu" zeby miala zimno... kuzwa to sprzet za duza gotowke ktory nie powinien miec takich problemow. Glupota sony bylo wkladajac do srodka zasilacz, moglby byc na zewnatrz zaoszedzili by miejsca jak i wytwarzanego cieplego powietrza. Poszperalem troche w necie i znalazlem cos takiego:

http://www.nyko.com/products/product-detail/?name=Intercooler+Slim

PS3_IntercoolerSlim_thumb_01.jpg

Co sadzicie na ten temat? Na Polskim rynku tego nie widzialem wiec chyba cos takiego zamowie zawsze to pomoc w chlodzeniu w sposob przeznaczony do tego - czyli odciaganie cieplego powietrza.

Posiada ktos takie cos i jest w stanie cos powiedziec na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zupy, na pewno schłodzę ją nieco wolniej dmuchając w talerz, ale mimo wszystko dojdę do obniżenia temperatury, a wszystko przez wymianę ciepła między zupą, talerzem, a otoczeniem.

Mnie bardziej chodziło o wydajność i sam zamysł dmuchania od spodu w obydwu sytuacjach ;)

A co do tego intercoolera, to wygląda spoko. Ma to sens, jeżeli te wiatraki zbytnio nie hałasują. Tylko cena trochę mało atrakcyjna. Jeżeli tego nie ma na polskim rynku, to pewnie z przesyłką wyjdzie w okolicach stówy :/ Ciekaw jestem czy to daje zauważalny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem do nich czy shipuja do polski ale pewnie nie. Zobaczymy ile to warte jak zamowie ;) niby ma przelacznik miedzy obrotami low a hight jak dobrych podzespolow uzyli to moze zdac egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od razu daj tu jakąś mini-recenzję, jak już położysz łapki na sprzęcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatane. Z tego co gość mówi, to rzeczywiście straszne gówno, w dodatku się psuje. Dzięki za filmik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lepszą opcją jest poświęcić te 7zł i kupić czasami zwykłe sprężone powietrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sprężone powietrze nie wdmuchnie tego całego syfu głębiej do środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×