Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, a odpowiedzieć bardziej na 1 pytanie można bardziej ? Bo jeszcze inne są.

Czy z polskiego konta mogę pobrać demo MP Battlefield: Bad Company ? Hehe wiem że 2 nie ściągnę bo jest beta lub była.

Czekam jeszcze na inne PSN'y.

Wcześniej Trophy card z tej strony nie chciał się zrobić, ale teraz działa.

THX za pomoc !

Edytowane przez Hooker-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 jak każde urządzenie podczas pracy nagrzewa się. Straty energii są wydzielane w postaci ciepła :P. Prędzej bym się martwił jakby nie wydmuchiwał ciepłego powietrza. W wakacje dopiero możesz mieć zonka jak Ci konsola przejdzie na najwyższy tryb - trochę jak odkurzacz - 30stopniowe lipcowe powietrze robi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sciągnąć BF:BC1 z polskiego konta - tylko nie jestem pewien, czy ma mp, chyba raczej nie.

U góry masz Search, wklep tam Battlefield i znajdź demko BC1:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety demo BC1 niema MP sam singiel bo sciągałem jakis czas temu na próbe , a do BC2 niestety ale bez betakeya sobie niepograsz ani nawet niesciągniesz pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze parę pytań.

1) Jaki polecacie HS ? Musi być wygodny jak coś.

2) Opłaca się kupić podstawkę ?

3) Znalazłem Demo BC i w opisie jest napisane że to Demo MP i SP. lol ?

4) Wiecię jak wyłączyć ten słownik T9 ?

5) Jak kupować na PSN ?

6) Jak dbać o tą konsolkę ? Chodzi mi o jakiś trick z wiatraczkami co na max rpm czyszczą konsolę z kurzu.

THX za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jaki polecacie HS ? Musi być wygodny jak coś.

Polecam Ci Headset SONY :)

2) Opłaca się kupić podstawkę ?

Nie

3) Znalazłem Demo BC i w opisie jest napisane że to Demo MP i SP. lol ?

MP już wygasło, teraz możesz grać tylko w SP demo.

4) Wiecię jak wyłączyć ten słownik T9 ?

Nie.

5) Jak kupować na PSN ?

Musisz załadować konto PSN i wtedy możesz kupować :)

6) Jak dbać o tą konsolkę ? Chodzi mi o jakiś trick z wiatraczkami co na max rpm czyszczą konsolę z kurzu.

Jak masz 80GB To możesz robić FanTesta. Wyłączasz zasilacz PS3, wciskasz eject i włączasz zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za to zapłacić ? Mam konto PSN.

Podstawka podobno przedłuża żywotność konsoli gdyż mniej się grzeje. Jeżeli konsola stoi w dobrym miejscu gdzie jest wolna przestrzeń i tam wylatuje ciepłe powietrze to wystarczy ?

Wiecie jak ściągać Dema na kompa, a potem z np. pendrive na PS3 ? Ściągnąłem PSN Downloader, włączam, okienko tylko wyskakuje, OK i nic.

Dajcie porady co należy robić, abym mógł całymi dniami grać bez awarii ?

THX za pomoc !

Edytowane przez Hooker-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSN Downloader jest dla PSP, na PS3 można tylko bezpośrednio na konsolę ściągać

Nie jedz na konsoli, nie używaj jej jako młotka ani zabawki do kąpieli i będzie OK, ludzie to nie zwierzątko, że trzeba karmić, przeczesywać i kuwetę sprzątać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to by konsola się mniej grzała ja mam taki mały pomysł który sam mam zamiar wykorzystać, dokładniej chodzi mi o podstawkę chłodzącą taką jak do laptopów :P podstawić pod ps3 podłączyć pod usb i gitara xD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na więcej pomysłów.

1) Wie ktoś jak zrobić, że jak się gra jest uruchomiona to żeby też się coś ściągało w tym czasie, a nie wstrzymywało ?

2) Chcę kupić BF 1943. Wiecie jak to kupować jak coś innego (DLC itp.) ?

3) Chcę pisać Maile, w przeglądarce itp. klawiaturą, ale taką zwykłą na USB. Nie na te podczepiane pod pada, ale jeżeli się nie da to będę musiał kupić właśnie pod pada.

4) BF 1943 Free jest Trialem na 30 min, potem skończył się i wykasowałem go i ściągnąłem od nowa i to samo czyli expired.To działa na konto czy na IP ? Da się z tym coś zrobić ?

THX za pomoc !

Edytowane przez Hooker-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To zależy od gry, jeśli gra nie obsługuje ściągania w tle to nic nie zrobisz - chyba wszystkie gry, które mają multiplayer mają zablokowane

2. Sformułuj inaczej pytanie bo nie za bardzo wiadomo o co chodzi

3. Tak da się. Nawet klawiaturę na BT podłączysz. Ważne by klawiatura działała pod PC bez żadnych sterowników - standard HID

4. Na konto, nic raczej nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To zależy od gry w jaką grasz, niektóre nie wstrzymują pobierania w tle inne tak. Nic z tym nie zrobisz musisz się pogodzić.

2. Kupujesz płacąc kartą, tak samo jak DLC, trochę niezrozumiałe to pytanie...

3. Nie jestem pewny ale chyba ogromna większość klawiatur na usb powinna działać. W przeglądarce i w XBM, w grach już nie.

4. Wykorzystałeś Trial więc albo kup, albo zrezygnuj. Nie wiem jak sobie to inaczej wyobrażasz, myślisz że będziesz ściągał ponownie i grał za free ? Przecież po to masz trial żeby zdecydować czy gra Ci się podoba i jesteś gotów zapłacić za nią lub nie pasuje i zapominasz o temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Kumpel kupił ps3 (wersja 40gb) i konsola się włącza, ale po kilku minutach pojawia się komunikat że konsola się przegrzała i musi zostać wyłączona. Prawdopodobnie nie działa wentylator, bo w ogóle go nie słychać (porównywane ze sprawną ps3). Da rade to naprawić, jakiś serwis się tym zajmuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na gwarancji to czemu jest jeszcze nie wysłana ?

Jakby była na gwarancji to nie zakładałbym tego tematu :) Kumpel kupił ją blisko rok temu na allegro i tak sobie leży nieużywana, ale że zbliżają się premiery paru fajnych exclusivów, to pomyślałem że spróbuje jakoś odpalić tą konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że konsola jest sprawna a nie działa tylko wentylator to polecam rozkręcić, sprawdzić jaki wentylator w niej siedzi, kupić taki sam (średnica i napięcie zasilania) i wymienić. Koszt pewnie nie przekroczy kilkunastu PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że konsola jest sprawna a nie działa tylko wentylator to polecam rozkręcić, sprawdzić jaki wentylator w niej siedzi, kupić taki sam (średnica i napięcie zasilania) i wymienić. Koszt pewnie nie przekroczy kilkunastu PLN.

A to w miarę proste, bo z tego co wiem to trochę z tym zabawy jest, nie wystarczy odkręcić paru śrubek i zdjąć obudowę? Jakieś serwisy się tym zajmują? Jak patrzę na allegro to wszyscy naprawiają napędy, YLODy, a wiatraków jakoś nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy proste bo sam nie rozkręcałem. Tak na tzw. "chłopski rozum" co może być trudnego w wymianie wiatraka ? A serwisy pewnie wszystkie, które parają się naprawą konsol wymienią też i wiatrak, ale nie liczyłbym na cenę usługi 15 PLN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy proste bo sam nie rozkręcałem. Tak na tzw. "chłopski rozum" co może być trudnego w wymianie wiatraka ? A serwisy pewnie wszystkie, które parają się naprawą konsol wymienią też i wiatrak, ale nie liczyłbym na cenę usługi 15 PLN ;)

Pytanie tylko czy gdzie znajdę taki wiatrak żeby pasował do ps3. Z resztą może się nie spalił tylko jakoś zaciął? Podobno można jakoś przytrzymać włącznik dłużej i włączyć tryb czyszczenia, mogłoby to pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wiatrak na pewno dałoby się jakiś dopasować, dostępne są w zasadzie wszystkie możliwe rozmiary. Zresztą nie musi być idealnie taki sam, najważniejsze jest aby się zmieścił i miał nawet nie to samo ale zblizone napięcie zasilania. Tak naprawdę to możesz zbudować zewnętrzny zestaw chłodzenia i też spełni swoją funkcję jeśli będzie miał odpowiednią wydajność.

A to o czym piszesz to tzw. Fan Test. Nie wiem czy w każdej wersji konsoli to działa ani jak go wywołać ale fraza ps3 fan test w google pewnie wszystko wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do całokształtu tego wątku proponuję, żeby założyciel zapoznał się z tematem zwiazanym z PS3 FAQ - tym samym znajdzie odpowiedzi na kolejną faje pytań, których jeszcze nie zadał, jednak zapewne niebawem zada.

Proponuję również poprzeglądać trochę forum - są tam tematy związane z grami, gdzie można również poczytać oraz popytać. Zamiast takiej nieskończonej Niagary pytań. Ja rozumiem, ze początki bywają trudne - ale bez przesady!

BTW. Temat ten powstał jako "nagrzewanie się ps3" a powstała z tego powieść z bardzo gwałtownymi zwrotami akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje zrobić tak jak radzisz, ale może jeszcze ktoś się wypowie. Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad chłodzeniem do ps3 co o tym myślicie? Coraz więcej konsol po okresie gwarancyjnym łapie ylod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×