Skocz do zawartości
Gość zioomski

PAL / NTSC

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdź w drugą ikonkę od lewej i na samej górze masz upgrade system. Spruj tak, jeżeli aktualny soft ps3 jest starszy to nastąpi aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też ściągnąć z oficjalnej strony playstation soft na dysk komputera a potem z komputera przed pendrive do PS3. Ale z tego co widze to dalej jest 2.80. Możesz poczekać, na pewno zaktualizują stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem gre na allegro i zostala sciagnieta przeze mnie przez psn .. ale juz nie pamietam jaki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem jak opisujecie oboje.Pobrałem na kompa z sieci ( PS3 jest bez łącza internetowego) , wrzuciłem na pendrive (z którego zresztą nie dało się zaktualizować,nie widziało upgrade na nim),dopiero jak przeżuciłem na kartę pamięci (SD) , wtedy widziało oprogramowanie, lecz podczas aktualizacji wywalało tak jak opisałem na początku.Włąśnie próbowałem z v 2.8. I pobierałem ze strony PS-a. Wgrywałem z tego opisu : "Aby przesłać tę aktualizację do konsoli PLAYSTATION 3, zapisz plik na nośniku pamięci zgodnym z konsolą PS3, takim jak karta pamięci Memory Stick, Memory Stick Duo, dysk USB lub konsola PSP.

Przed rozpoczęciem zapisu, za pomocą komputera utwórz na nośniku pamięci lub w urządzeniu USB folder o nazwie „PS3”. W tym folderze utwórz podfolder o nazwie „UPDATE” (W nazwie tego podfolderu uwzględniana jest wielkość liter, w związku z czym cała nazwa musi być napisana wielkimi literami). Po utworzeniu podfolderu UPDATE, należy zapisać w nim plik aktualizacji oprogramowania konsoli PS3.

Po zapisaniu pliku aktualizacji odłącz nośnik pamięci i podłącz go do konsoli PS3 poprzez gniazda znajdujące się pod pokrywą lub poprzez złącza USB, w zależności od używanego urządzenia.

Po podłączeniu nośnika, przejdź do kategorii Settings (Ustawienia) w menu głównym konsoli PS3, wybierz opcję [system Update], a następnie [update via Storage Media]. Wybierz typ podłączonego urządzenia, a konsola PS3 zainstaluje aktualizację zapisaną na tym urządzeniu." I nie dało rady.Co jest nie tak ?

Edytowane przez dkijora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to model konsoli? Może jakiś debug... Pal? NTSC? To ma znaczenie!

I może dziwne pytanie, ale wielokrotnie już się sprawdzało ... Jesteś pewny, że konsola wymaga aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,wymaga.Ponieważ brat (bo to jego konsola) , kupił grę i wywaliło błąd o systemie.Że musi zaktualizować ponieważ ma za stary system i nie pójdzie ta gra na nim.A co do modelu to nie wiem.Jak pójdę do brata to sprawdzę i napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<P>

Raczej nie.Ponieważ wywaliło wersję oprogramowania i było napisane że wersja jest za stara aby zaktualizować do nowszej 2.5 lub nowszej.A obecnie jest 2.41.Dokładnie nie pamiętam jaka jest.Zaraz idę po model konsoli.A tak propo to gra jest taka : FEAR 2. I to ona nie chce działać.

</P><P>Nie wiem gdzie sprawdzić ten model. Znalazłem na nalepce : US taki też pobrałem soft i nie pomogło.</P>

Edytowane przez dkijora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to model konsoli? Może jakiś debug... Pal? NTSC? To ma znaczenie!

I może dziwne pytanie, ale wielokrotnie już się sprawdzało ... Jesteś pewny, że konsola wymaga aktualizacji?

No, ok.

Aby nie robic nowego tematu, to takze mam podobny problem. Mnie wyskakuje, w trakcie pobierania przez konsole (22% - 60% przedzial w ktorym) "Error has occured, " czy jakos tak ...

Mam konsole NTSC / UC

Czy to moze byc przyczyna (pobieram z konta EU/PL). Dodam, ze nigdy nie pobieralem przez konsole Firmware, bo na PC mialem szybszy net (jednak, nie mam aktualnie do niego dostepu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ok.

Aby nie robic nowego tematu, to takze mam podobny problem. Mnie wyskakuje, w trakcie pobierania przez konsole (22% - 60% przedzial w ktorym) "Error has occured, " czy jakos tak ...

Mam konsole NTSC / UC

Czy to moze byc przyczyna (pobieram z konta EU/PL). Dodam, ze nigdy nie pobieralem przez konsole Firmware, bo na PC mialem szybszy net (jednak, nie mam aktualnie do niego dostepu)

Pobierz FW z tej strony:

http://www.us.playstation.com/Support/SystemUpdates

ino jeszcze nie ma najnowszego :P

a w ogóle co to znaczy UC ? :) Nie wiem wiec pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle co to znaczy UC ? :) Nie wiem wiec pytam.

U/C znaczy US + Canada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc.

Bylem dzisiaj w niemieckim Media Markcie i znalazlem PS3 Slim za 299 Euro, czyli cena calkiem niezla.

Dlatego mam do Was pare pytan.

1. Jak jest z akceptowaniem gwarancji z Niemiec przez polski Media Markt?

2. Czy zestaw startowy czyms rozni sie od naszego "polskiego" zestawu?

3. Czy taka konsola posiada juz jezyk polski czy trzeba cos wgrywac?

4. Czy wiadomo wam jak wyglada sprawa odliczania 19% podatku w Niemczech przy kupnie sprzetu, ktory

bedzie wywieziony z Niemiec?

Licze na wasza pomoc i czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Niczym się nie różni, choć możesz nie mieć polskiej instrukcji (ale chyba wszystkie są pod postacią jednej grubej książki, więc może będzie)

3. PS3 nie ma języka polskiego w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny - wcale nie jest taka dobra, przy dzisiejszym kursie wyjdzie w zaokragleniu 1250zl. Lepiej juz kupic w Polsce, ale najlepiej i tak na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancja nie powinno byc problemow, jednak cena nie jest tak korzystna. Na allegro slimke wychaczysz za 1100 zl. Konsola niczym sie nie rozni od innych, tyle, ze instrukcje bedziesz mial w szwabskim, no oprocz quick reference, tam masz standardowo 3 jezyki. Gry takze, nie stanowia problemu jezykowego, bo na rynek Europejski, kazda gra ma mozliwosc ustawienia jezyka angielskiego. Aha, i PS3 nie ma jezyka polskiego ... Przykro mi ... Zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chcialem sobie kupic na allegro gre ale jest milion wersji PAL, NTSC i jeszcze inne kosmosy... dlatego pytanie... jakie gry najlepiej kupowac zeby w pelni sie nimi cieszyc? i jaka jest roznica miedzy pal a ntsc? ewentualnie czym kierowac sie jeszcze przy wyborze gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja PAL i NTSC niczym się pomiędzy sobą nie różnią. Jedynie jak kupisz gierkę w europie to nie będziesz mógł ściągać do niej dodatków ze sklepiku amerykańskiego i na odwrót, ale to nie przeszkadza w niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do roznic to zalezy od tytulu. Te wydawane w podobnym terminie nie powinny sie specjalnie roznic, ale dodatki trzeba sciagac z odpowiednich PSS (gra z usa, pss usa itd). Sa tez wyjatki gier (np demons souls, socom) gdzie wydania w poszczegolnych regionach moga sie roznic. Nie powinno byc jednak problemow z ich uruchomieniem na roznych konsolach. PAL/NTSC powinny dac sie uruchomic na konsolach ze wszelakich regionow (mowimy o grach na ps3, nie ps2 psx i filmach dvd BD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz mowimy o empirycznym sprawdzaniu to u mnie dziala chinski Demon's Souls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka - wersja NTSC uruchomi się na konsoli PAL i na odwrót, tylko w wypadku podłączenia przez HDMI. PO chinchach wywali błąd (pal 576linii, ntsc 480)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak albo walnie ci czarnobiały obraz :D Ale tego kogo stać na PS3 i na gry na chlebaka to raczej stać te na dobry TV. A wybrzrydzać nie można. Bo na Xboxie pograsz ino z Pal i Region Free, a tutaj ?> Mozesz se FFXIII z Japonii sprowadzić i grać :D ( Chyba tak zrobie xD Mam nadzieje że pujdzie :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak albo walnie ci czarnobiały obraz :D Ale tego kogo stać na PS3 i na gry na chlebaka to raczej stać te na dobry TV. A wybrzrydzać nie można. Bo na Xboxie pograsz ino z Pal i Region Free, a tutaj ?> Mozesz se FFXIII z Japonii sprowadzić i grać :D ( Chyba tak zrobie xD Mam nadzieje że pujdzie :D)

FFXIII bedzie pewnie z "krzaczkami" zamiast liter :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam świetną okazję na zdobycie PS3 z USA. Nie wiem tylko jakie problemy mogą się z tym wiązać. Mam do was was kilka pytań, myślę, że pomożenie mi podjąć decyzję.

1. Czy gry mają ograniczenia regionalne? Tj. będę mógł grać w gry z Europy i USA?

2. Czy będzie problem z zasilaczem (napięcie)? Czy może wystarczy zwykła przejściówka do kontaktu?

3. Czy telewizor, do którego będzie podłączana konsola musi być jakiś specjalny? Do dyspozycji mam Samsunga LE32A330 i BEKO (nie wiem jaki model, ale ma z 5lat). Napiszcie jak ewentualnie ma sprawdzić czy telewizor posiada wtyk do PS3 i czy będzie obsługiwał obraz z amerykańskiej konsoli.

4. Co dodatkowego będę musiał dokupić?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

EDIT: Błędna nazwa tematu - chodzi oczywiście o PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mają.

2. Będziesz musiał zakupić transformator.

3. Nie ma znaczenia jaki TV byleby miał (minimalnie) wejście Euro bądź chinch

4. patrz punkt 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×