Skocz do zawartości
Gość zioomski

PAL / NTSC

Rekomendowane odpowiedzi

A te napięcie w gniazdkach ? mają takie same we włoszech jak w polsce ?? tylko na wyspach jest inne ?

Srry ze tak sie wypytuje ale chcę już być pewny

A te napięcie w gniazdkach ? mają takie same we włoszech jak w polsce ?? tylko na wyspach jest inne ?

Srry ze tak sie wypytuje ale chcę już być pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz konsoli lyka wszystkie napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie to samo jest. Co do Anglii - nawet przejściówki nie trzeba, wystarczy kabel z polską wtyczką (koszt paru złotych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chodzi mi o możliwość ściągania ze sklepiku wersji językowych do gier - a dokładnie wersji polskiej.

(jeśli był już taki temat to przepraszam - nie znalazłem)

Przeszukałem forum, widzę że jest grono ludzi spoza kraju, którym taka forma mogłaby odpowiadać.

Sam mieszkam w UK (Szkocja dokładnie) i posiadam sporo znajomych z PS3, którzy (tak jak i ja) zmuszeni są sprowadzać gry z kraju jeśli chcą zagrać w ojczystym języku.

Przykład: 2 gry z dostępną polską wersją językową. Killzone 2 i Uncharted 2. Obie ekskluzywne.

Obie gry - w wersji demo przed premierą posiadały język polski.

KZ2 zostaje wydany w EU od razu ze wszystkimi wersjami językowymi - w tym także i z PL (nie rozważam tutaj jakości danego spolszczenia tylko sam fakt).

Uncharted 2 niestety nie.

W UK dostępny tylko English. W Polsce (i np. Skandynawii o ile dobrze pamiętam) kilka wersji językowych do wyboru.

Nie do końca rozumiem na czym (oprócz pieniędzy) opiera się polityka wydawania gier w różnych krajach.

Wiem, że trzeba opłacić aktorów, tłumaczy itd. Potem trzeba sprzedać grę. Co by wróciły się koszta poniesione na tłumaczeniu. No i aby zrobić.

Czy każdy oddział Sony danego kraju finansuje tłumaczenia z własnego budżetu? Podejrzewam, że tak.

Czyli jak kupię grę w UK to zarabia Sony UK a nie Sony Poland, tak?

Dlaczego więc nie wstawiać tych tłumaczeń do sklepu? Odpłatnie. Aby Sony Poland miało wynagrodzenie za swoją pracę.

Oczywiście podniosą się głosy dlaczego ktoś ma płacić za coś, co powinno być dostępne za darmo.

No i jest dostępne za darmo ale w większości przypadków tylko w Polsce. Kupujesz grę i masz wersję PL. Nic nie dopłacasz.

Ja kupuję tą samą grę w UK i nie mam. A chciałbym. Wszedłbym na PSS i ściągnął łatkę z wersją PL. Kaska ląduje w Sony Poland. A ja gram :)

Kwestia techniczna i stworzenie odpowiednich łatek jest tutaj chyba najmniejszym problemem.

Ile jest osób myślących podobnie?

A może cały ten pomysł nijak się ma do rzeczywistości i polskie wersje językowe kupowałaby tylko garstka osób?

Co Wy na to?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ps3 ntsc wiec nie odtwarza mi wiekszosci filmow z powodu blokady regionalnej.Co lepiej kupic ps3 nowe (pal) a to sprzedac ( no i ile gdzies za to dostane?konsola w stanie bdb bez padow i gier) czy moze kupic odtwarzacz blu-ray za 500zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy.. Jak chcesz ogladac tylko filmy to kup odtwarzacz, jak wiesz, ze bedziesz chcial czasem pograc, to kup konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grac gram.tutaj jest pytanie co sie bardziej oplaca i czy finansowo ps3 lepiej wyjdzie niz blu-koszt

wystawienia ps3 +oplaty + czas bo to jednak dluzej wiec sam nie wiem

Edytowane przez mirror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak zainwestował w nowe PS3 .... w swoim przedziale cenowym jest najlepszym wyborem !!

+ Odtwarza wszystko (prawie)

+ Posiada możliwość aktualizacji softu (wiele odtwarzaczy też, ale nie w tak prosty sposóB)

+ W przyszłości będzie odtwarzać BluRay 3D :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile za to ps3 moge wyciagnac?

stan jest bdb ale tylkoz kablami bez padow i gier

musze z 700zl wyciagnac.da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem konsole w stanach i zreszta tu sie znajduje ale mam pelno filmow dvd z polski ktore sa oczywiscie w PALu, czy jest jakas mozliwosc abym mogl te filmy odtworzyc na swojej PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"2. Czy PS3 jest pozbawione blokady regionalnej dla Filmów?

Blokada regionalna dla filmów jest obecna we wszystkich wersjach PS3"

Więc myślę, że nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd weszło PS3 Slim cena starszego modelu znacznie spadła, jak wynika z moich obserwcji. Nie raz widziałam na aukcjach nowe PS3 z padem za 800zł, raz nawet za 780zł.. Może i byś wyciągnął te 700zł ale nie nastawiaj się za bardzo, tym bardziej, że sprzedajesz konsolę bez pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestam za! mieszkam w Polsce ale często mam gry sprowadzane z UK. Może napisać jakąś petycje czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek starczy żeby gry kupowane z konta zarejestrowanego na Polskę były w polskiej wersji, ewentualnie jako opcja. Samych łatek polonizujących raczej nie zobaczymy, tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wyjasnijcie mi to czy jest to kwestja wlasnie blokady czy to jest kwestja roznicy systemow (ntsc i pal) jakie rozwiazanie proponujecie aby mozna bylo koniec koncow ogladac filmy w PAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrywanie płytek na PC, i nagrywanie ponowinie w systemie NTSC :)

...Powinno pomóc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz PS3 podpięte kablem HDMI, to jedyny problem to region ... Zgraj płytkę na PC (do formatu DiVX, XVid .... ) i wrzuć na PS3 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami gry ponieważ są zlokalizowane mogą być sprzedawane taniej w danym kraju i są przeznaczone tylko na ten rynek. Anglik przecież nie kupi tańszej wersji polskiej :biggrin: . Choć tak było raczej w przypadku gier na PC, bo w cenach gier na konsole nie czuć różnicy w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,jestem nowym forumowiczów mam pytanie.Czy jak np. kupiłem grę angielską da się ją spolszczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,jestem nowym forumowiczów mam pytanie.Czy jak np. kupiłem grę angielską da się ją spolszczyć?

nie da się tak , jak np. na PC , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wpadłem na pomysł aby założyć na forum temat w ktorym zbieralibysmy informacje na temat wersji jezykowych poszczegolnych gier w poszczegolnych dystrybucjach.

Dlaczego?

1) Gry możemy zamawiać z zagranicznych sklepów internetowych, lecz nigdzie nie jest napisane jakie języki są dostępne w grze (chyba ze ktoś zna jakąś stronkę z takimi informacjami to proszę o linka :) )

2) Spora cześć użytkowników forum mieszka za granica i z własnego doświadczenia wiem ze nawet znając język angielski, niektóre gry chciałoby się mieć po polsku, usiąść po pracy, zrelaksować się i czerpać czysty fun z gry a nie główkować jak przetłumaczyć kolejna łamigłówkę :)

Informacje takie pomogły by graczom w podjęciu decyzji czy zamawiać zza granicy czy jednak lepiej dopłacić i zamówić z polski.

Czy byliby zainteresowani takim tematem?

Co na to szefostwo forum? ;)

Edytowane przez Sebaseba1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam .Jestem za super pomysł!!!!

Edytowane przez la3xsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×