Skocz do zawartości
Gość zioomski

PAL / NTSC

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem

Wszędzie dookoła czytam o tym ze gry na PS3 nie sa regionalizowane - czyli ze beda dzialaly na całym swiecie jednak ponizej zamieszczam oficjalną odpowiedz na stronie playstation Oraz chce powiedziec ze Gdy dzwonilem do Hotline playstation3 w polsce to jasno mi powiedzieli ze PS3 ma regiony na GRY. prosze o pomoc i odniesienie sie do tego - ( poza tym moje gry na ps3 mają region 2)

"PLAYSTATION 3 software is not restricted by region. The majority of games purchased in another country will work on any PLAYSTATION 3 system. However, the decision to make games region specific is made by the publisher of each title and as a result, some games may not work on a PLAYSTATION 3 system purchased in a different country. Furthermore, there may be restrictions with the online features of these titles through PlayStation Network, such as the inability to download additional content from PlayStation Store (for PS3).

Please note that PlayStation one titles, PlayStation 2 titles, DVDs and Blu-ray movies will only play on a PLAYSTATION 3 system from the same region."

pozdraiwamAH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla scislosci, temat byl wielokrotnie poruszany :)

Tylko pewnie spodziewasz sie regionalizacji jak w PS2, tzn ze gry z innych regionow niz konsola nie dzialaja na niej. W ps3 jest tak ze gry sa regionalizowane w takim znaczeniu, ze np jedna gra, wydawana w EU jak i US maja rozne kody. Tzn ze savy miedzy nimi nie sa kompatybilne, tzn ze dodatki sciagane z PSS innych regionow nie dzialaja da najek wersji gry, ale SAMA GRA ZADZIALA NA KAZDEJ KONSOLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli powtorzylem pytanie to przepraszam - SERIO mi przykro :sad: , ale nie wiem czy byl poruszany problem tego ze Hotline PS3 daje kompletnie sprzeczne informacje z tymi o ktorych ty piszesz (I JA WIEM) i nieco niejasne są informacje na ten temat w instrukcji do konsoli oraz na stronie www

DODATKOWE PYTANIE

W instrukcji mam napisane ze na ojej playstation 3 bada chodzic tylko gry z regionu 2 oraz ze wszystkich regionow-

po pierwsze- - nigdzie nie udalo mi sie znalezc informacji na temat innych regionow gier na ps3

po drugie - zakladam ze w usa jest region 1 - czy jezeli kupie gre na PS3 z jawnie napisanym regionem 1 i wsadze ja do mojej konsoli ktora jest przeznaczona tylko na region 2 oraz ALL czy bedzie dzialac ?

dzieki i sorry

Edytowane przez Adam Harishon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Przecież ten fragment tekstu który wkleiłeś wyraźnie mówi że gry z każdego regiony będą działać na każdej konsoli. Gry z ps3. Regionalizacja gier z ps2 i ps1 oraz filmów dvd/bluray nadal obowiązuje, również przy kompatybilności wstecznej na ps3. Sam mam kilka gier z rejonu 1 na ps3 i uwierz mi chodzą bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce przeciagac wątku wiec wybacz.Całkowicie ci wierze - i moja dusza czuje sie podbudowana ta wiadomoscia ze te gry u ciebie dzialaja tylko ze mam pytanie czy one maja na sobie napisane region inny niz 2 ( na przykład 1) czy "ALL",

ale pozwol tez ze zacytuję fragment ktory byudzi moje watpliwosci - czytaj(cie) po słowie "HOWEVER"

The majority of games purchased in another country will work on any PLAYSTATION 3 system. However, the decision to make games region specific is made by the publisher of each title and as a result, some games may not work on a PLAYSTATION 3 system purchased in a different country.

poza tym w rozmowie telefonicznej z hotline dostalem calkowicie inna informacje ( ze GRY Z INNYCH REGIONOW NIE DZIALAJA NA PS 3 z innych regionow).

chce tez nadmienic ze nie jestem leniwy i nie dla tego powtarzam pytanie ktore byc moze bylo walkowale 1000 razy, ale chce po prostu precyzyjnej odpowiedzi ( i zaczynam czuc ze takie otrzymuje :) - DZIEKI)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotline ps3 Polska to żart. Powiedzmy to otwarcie. Wielokrotnie udowodnione, że siędzą tam osoby bez elementarnego pojęcia.

A apropo pytania, tak, mam jedynki na pudełku :) Czasami wole nawet kupić wersje US, bo wtedy i serwery gier online mam US, a jakoś tak mi się zdaje, że tam bardziej dbają o ich stabilność i niezawodność. Poza tym zawsze jest ktoś do gry, bo US duży być kraj i mieć dużo stref czasowych :)

Możliwe że taka furtka jak cytujesz istnieje. Ale będąc wydawcą to raczej strzał w stopę, gdyby regionalizować grę na poszczególne kraje czy rejony. Ja osobiście nie słyszałem o takim tytule, a konsola jest już na rynku 3 rok. Regionalizacja jest na dodatki, savy i grę online (ale też nie zawsze), i to w zupełności wystarcza by trzymać nielegalny import w ryzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys chyba byl jeden tytul ktory mial jazdy z regionem. Nie wiem czy po ktoryms patchu gra przestawala dzialac w regionie innym niz powinna. Ale chyba to poprawili kolejna latka. Cos mi sie kolacze ze bylo to F1 ale moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem ponieważ mam GT2 w systemie NTSC a chciałem pograć na PS3 czy da się jakoś zmienić region na PAL jeśli tak to proszę o pomoc.

Edytowane przez kajmann44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regionu nie da sie zmienic. Jezeli gra po wsadzeniu do czytnika nie daje sie uruchomic to znaczy ze konsola nie pozwala uruchomic gier PSX z regionu innego niz ona sama i nic na to nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w sprawie kompatybilności PS3.

Otóż czytałem na różnych stronach że mój model CECHL04 nie jest kompatybilny ani z PS2 ani z PS a na takim jednym forum zagranicznym taki koleś mówił że mu gry na PS działają.

Więc chciałem się upewnić czy działają gry PS2 i PS.Na początku spróbowałem grę z PS2 pisało że nie jest kompatybilny i soft update. Potem spróbowałem Gre z PS "Demo one" na tej płycie są różne dema z PS nie wiem jakim cudem ale zadziałało.

Moje pytanie jest czy ten Model jest Kompatybilny i z jakim Play Station ? bo z tego co sądze to jest ale tylko z PS

I czy jak kupie grę na PS to będzie mi działać jak ta gra ""Demo one" ?

Moj modej PS3 : CECHL04

Dysk : 80GB

Prosze o szybką odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry z PSX śmigaja na każdej PS3, PS2 odpalisz tylko i wyłącznie na 60GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dotyczy to dawno nieprodukowanej 80GB NTSC, która była na rynku jeszcze chyba przed 40stkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy zakupiona konsola PS3 za granicami naszego państwa będzie normalnie obsługiwać gry zakupione w Polsce. Chodzi mi o to że są podawane formaty np: NTSC (N. America). Słyszałem ze zakupione konsole obsługują tylko gry z kraju pochodzenia konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat byl poruszany 100000000 razy proponuje wpierw uzyc opcji szukaj.....

.... tak konsole jak i gry nie maja regionu wszystko dziala btw. wpisujac w google fraze otrzymasz na pierwszej stronie odpowiedz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , mam nastepujący problem :

Swojego czasu kupilem T5 dr na allegro ... ostatnio podpiąłem siec zeby pograc nie tylko z konsolą ...

W trybie on-line w "wyborze room'ów" znajduje mi zazwyczaj 5-10 i wszystkie są japońskie. Nigdy nie widziałem tam zadnego europejskiego lub amerykanskiego pokoju. Sama Azja.

Czy kupilem wersje NTSC ? czy moge coś z tym zrobić ?

dzieki i sorry jesli pytanie jest "lame"

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: Konsola PAL czy NTSC ?

Po drugie: Tez mam ta gre z PSS EU i mi rzadko kiedy znajduje wiecej niz 5 pokoii. Ta gra czasy swietnosci ma juz dawno za soba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola Pal ...

Pokoje są ale nigdy nie widziałem europejskiego lub amerykańskiego ...

do tego mam problem zeby polaczyc sie z rodakami ... error na laczu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To zobaczy ktory region ma twoja gra. Odwracasz pudelko i tam powinienes miec kule ziemska a obok niej cyferke (wszystko na czarnym tle).

1 - NTSC/J

2 - PAL

3- NTSC/ UC / US

I wtedy wszystko bedzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Problem mój polega na tym że nie mogę konsoli zaktualizować.Pdczas aktualizacji wywala mi ten błąd. " The Data Its Corrupted (8002F829)", przy ok. 75 % aktualizowania. Upgrade wybrałem najnowszy.Jaki znalazłem w sieci.Wie ktoś jak sobie z tym poradzić ? Od razu napisze że nie znam się na PS 3. Konsola nie jest moja, więc jeśli pytanie dla was jest śmieszne, proszę o wyrozumiałość. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×