Skocz do zawartości
sakul

Firmware Ps3 - Aktualizacje

Rekomendowane odpowiedzi

To wg Ciebie, nie bedzie widac roznicy przy przesiadaniu sie z 5400 na 7200 - ale bedzie widac przy zmianie poszczegolnych dyskow z teh samej "polki"i? No ejjj.. :)

- to oczywiscie jeden z ekstremalnych przykladow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie podali jaki to model tej 40'ti - pewnie 2MB bufor i czas dostępu na poziomie 16ms ;) bo i takie Sony montowało...

Pozatym, przecież napisałem, że zgadzam się z sensem wymiany dysku na szybszy przy grach które będą z niego intensywnie korzystać...

Możemy się tak zasypywać testami do u****** śmierci :D ;) jak kolega będzie grał w gry które będą mielić dyskiem non-stop to wymiana ma sens, przy reszcie nie ma...

Edytowane przez kloose
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mozemy sie zasypywac tym badziewiem, ale zauwaz jedno - podczas gdy Ty bedziesz "sypal" przykladami z zerowym, badz nieznacznym przyrostem wydajnosci/predkosci/czy czego tam jeszcze, tak ja bede "sypal" tymi, ktore pokaza znaczny i to bardzo przyrost.

Biorac wiec srednia z naszych przykladow, bilans bedzie zawsze korzystny, ergo - zmiana technologii w najgorszym wypadku przyniesie minimalne korzysci, a w najlepszym calkiem spore - ale za kazdym razem na pewno nie wyjdzie na gorsze.

Jedynym wiec wyznacznikiem bedzie tu kieszen kolegi w ktorej de facto nie che mi sie grzebac :D

Zreszta pewno zaraz przyjda "czerwoni" i nas posprzataja hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie posprzątają, bo zagadnienie może się innym przydać...

Ale zauważ, że Twoje testy z "tuba" były oparte o starsze dyski, które same w sobie wydajnością trochę odbiegały od obecnie montowanych w PS'ach, stąd też wyniki czasami są jakie są...

Możnaby zrobić taki test na obecnych modelach CECH-2XXX/3XXX, i byłoby to najlepszą opcją z punktu widzenia tej małej poza-tematycznej dyskusji... :)

No właśnie - może któryś z userów ma w planach wymianę na większy/szybszy dysk i zrobiłby jakiś niewielki test ?

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź FW 4.20

UWAGA. Wiadomość ucieszy posiadaczy headsetu 7.1 od Sony! (W tym i mnie)

As well as the minor functionality improvements, v4.20 will also improve sidetone audio performance (a feature added in v4.10 that enabled you to hear your own voice through the Wireless Stereo Headset when playing multiplayer modes) by giving you the option to select one out of five levels for microphone audio, or turn the feature off completely, this will also improve virtual surround sound functionality.

The System Software Update also slightly improves saved data management, this allows you select multiple saved data items and delete or copy them as a group.

Czyli ulepszenie właściwości headsetu + możliwość zaznaczania kilku save'ów do skopiowania...W KOŃCU!

Ps.

Tak, nie chciało mi się tłumaczyć. Kto kuma ang będzie wiedział o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra coś dziwnego, albo nie wiem jak - w zasadzie mam do wyboru 5 poziomów dla mikrofonu - ale mogę ustawić tylko 3 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra coś dziwnego, albo nie wiem jak - w zasadzie mam do wyboru 5 poziomów dla mikrofonu - ale mogę ustawić tylko 3 :(

Jam mam to samo, tylko nie wiem czy problem nie polega na złym przekazie informacji przez daną stronę, albo może trzeba sparować urządzenie od nowa?

Chociaż wątpię...w każdym razie nt dyskusji odnośnie Headsetu zapraszam tutaj, bo też tam o to samo pytam:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/64745-sony-wireless-stereo-headset/page__pid__707090__st__140#entry707090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym opisać problem, na jaki natrafiłem ostatnio z moją PS3. Być może uda się rozwikłać tę zagadkę i, co najważniejsze, może te informacje przydadzą się nie tylko mnie.

Moja PS3 (slim 250) 2 dni temu wycięła mi dość mało śmieszny numer - otóż po włączeniu i próbie połączenia się z netem uzyskałem informację, że muszę zaktualizować system do 4.20. Miałem 4.11. Zrobiłem to tak, jak zawsze, czyli przez internet. Nie patrzyłem cały czas na ekran, ale widziałem, że na pewno dane się ściągnęły i zaczęła się instalacja. W pewnym momencie konsola się wyłączyła, 3 razy bipnęła i zaczęła migać czerwona dioda.

W zasadzie każda próba włączenia kończyła się po ok. trzech sekundach tak samo - 3 bipnięcia i miga czerwona dioda. Zacząłem szukać w necie rozwiązania i znalazłem wiele postów, że taki przypadek to problem sprzętowy i jest to tzw. YLOD. Tyle, że u mnie nie zapaliła się żadna żółta dioda. Niektórzy jeszcze napisali, że konsola może być zakurzona i żeby zrobić fan-test. Zrobiłem - nic to nie dało. Nie zauważyłem, żeby kurz wyleciał ze środka. Konsolę mam od nowości, ma ok 3,5 roku i jest raczej mało używana. Nigdy nie było problemu z przegrzewaniem.

Nie wiem, co mnie podkusiło, ale postanowiłem wymienić dysk - akurat miałem pod ręką WD 750GB 8MB cache 5400rpm i wstawiłem go. Konsola niby nigdy nic ruszyła. Oczywiście przeszedł proces sformatowania i musiałem z pendrive'a wgrać jeszcze raz system 4.20, ale to oczywiste.

W związku z tym, że doczytałem się, iż danych z poprzedniego oryginalnego dysku PS3 (Toshiba 250GB) i tak nie da się wyciągnąć (lub jest to wręcz niemożliwe poza serwisem), podłączyłem go do komputera i sformatowałem na FAT32. Przeskanowałem go też pod kątem bad-sector'ów - nie ma. Ogólnie wydaje się działać prawidłowo. Zrobiłem testy zapisu/odczytu - wyszło ok. Spróbowałem wstawić go z powrotem do PS3, licząc, że coś się skopało przy aktualizacji i konsola potraktuje ten dysk, jak czysty (tak samo jak 750tkę, która była tam chwilę wcześniej). Nic z tego. Znowu po włączeniu i trzech sekundach, 3 bipnięcia i miga czerwona dioda. Zauważyłem, że tuż przed 3 bipnięciami słychać, że dysk się wyłącza.

Wstawiłem ponownie 750 WD. Konsola chodzi.

Czy ktoś z Was miał podobny problem lub wie, o co tutaj chodzi?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym opisać problem, na jaki natrafiłem ostatnio z moją PS3. Być może uda się rozwikłać tę zagadkę i, co najważniejsze, może te informacje przydadzą się nie tylko mnie.

Moja PS3 (slim 250) 2 dni temu wycięła mi dość mało śmieszny numer - otóż po włączeniu i próbie połączenia się z netem uzyskałem informację, że muszę zaktualizować system do 4.20. Miałem 4.11. Zrobiłem to tak, jak zawsze, czyli przez internet. Nie patrzyłem cały czas na ekran, ale widziałem, że na pewno dane się ściągnęły i zaczęła się instalacja. W pewnym momencie konsola się wyłączyła, 3 razy bipnęła i zaczęła migać czerwona dioda.

W zasadzie każda próba włączenia kończyła się po ok. trzech sekundach tak samo - 3 bipnięcia i miga czerwona dioda. Zacząłem szukać w necie rozwiązania i znalazłem wiele postów, że taki przypadek to problem sprzętowy i jest to tzw. YLOD. Tyle, że u mnie nie zapaliła się żadna żółta dioda. Niektórzy jeszcze napisali, że konsola może być zakurzona i żeby zrobić fan-test. Zrobiłem - nic to nie dało. Nie zauważyłem, żeby kurz wyleciał ze środka. Konsolę mam od nowości, ma ok 3,5 roku i jest raczej mało używana. Nigdy nie było problemu z przegrzewaniem.

Nie wiem, co mnie podkusiło, ale postanowiłem wymienić dysk - akurat miałem pod ręką WD 750GB 8MB cache 5400rpm i wstawiłem go. Konsola niby nigdy nic ruszyła. Oczywiście przeszedł proces sformatowania i musiałem z pendrive'a wgrać jeszcze raz system 4.20, ale to oczywiste.

W związku z tym, że doczytałem się, iż danych z poprzedniego oryginalnego dysku PS3 (Toshiba 250GB) i tak nie da się wyciągnąć (lub jest to wręcz niemożliwe poza serwisem), podłączyłem go do komputera i sformatowałem na FAT32. Przeskanowałem go też pod kątem bad-sector'ów - nie ma. Ogólnie wydaje się działać prawidłowo. Zrobiłem testy zapisu/odczytu - wyszło ok. Spróbowałem wstawić go z powrotem do PS3, licząc, że coś się skopało przy aktualizacji i konsola potraktuje ten dysk, jak czysty (tak samo jak 750tkę, która była tam chwilę wcześniej). Nic z tego. Znowu po włączeniu i trzech sekundach, 3 bipnięcia i miga czerwona dioda. Zauważyłem, że tuż przed 3 bipnięciami słychać, że dysk się wyłącza.

Wstawiłem ponownie 750 WD. Konsola chodzi.

Czy ktoś z Was miał podobny problem lub wie, o co tutaj chodzi?

Pozdrawiam

A próbowałeś formatować ten dysk z pozycji samego PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tbone

no weeeez mi nawet nie mow ze mi plej zaskoczy z innym dyskiem - wysypal sie dokladnie tak jak pisales, typowy YLOD (jak sie przyjrzysz to na doslownie chwileczke mignie zolty kolor) - tyle, ze ja kupilem nastepnego ;/ no fak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m0rph, to stestuj z dyskiem i sellnij, zawsze to jakas rekompensata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stestuje" :D choc mnie raczej zalezy na sejwach.. (zapasowa czarnula zawsze moze byc ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jak slim może mieć około 3.5 roku jak slimy weszły na rynek we wrześniu 2009 heh.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drk2, być może się pomyliłem, czas szybko leci:) Na pewno kupowałem w lutym (nie byłem pewien, czy 2009 czy 2010, a nie zadałem sobie trudu, żeby sprawdzić, od kiedy slimy są w sprzedaży), więc ma w takim razie ok 2,5 roku. Ktoś mi kiedyś powiedział, że mam "pierwszej generacji" slima.

Salwik92, nie próbowałem formatować dysku 250 z poziomu konsoli, bo konsola nie odpala z tym dyskiem. Myślałem o odpaleniu recovery, ale też szansy nie było. Konsola za szybko się wyłącza.

m0rph, zaraz włożę dysk 250 i potestuję, ale wcześniej nie widziałem żółtego koloru diody. Tak jak pisałem, tuż przed bipnięciami słychać, że dysk "gaśnie".

...

Ok, sprawdziłem. Od razu napiszę, że dysk 250 sformatowałem nieszybko i to w dodatku na system plików NTFS. Włożyłem do konsoli (wcześniej próbowałem po szybkim sformatowaniu na FAT32; zresztą tak też przygotowałem dysk 750 przed użyciem i działa). Pierwsze uruchomienie było obiecujące, bo dopiero po 10s działania dysk się wyłączył i konsola bipnęła 3 razy i zaczęłą migać czerwona dioda.

Kolejne próby uruchomienia kończyły się tak jak wcześniej - 3 sekundy działania, 3 bipnięcia, miga czerwona dioda.

Podłączyłem dysk do kompa - działa normalnie.

Wygląda to tak, jakby:

- albo update firmware'u na 4.20 spowodował, że oryginalny dysk 250GB Toshiba przestał być obsługiwany przez PS3,

- albo coś się stało z dyskiem (ale w takim razie dlaczego w komputerze działa normalnie, nie ma bad sector'ów.

m0rph, nie zauważyłem, żeby moja PS3 świeciła żółtą diodą. Problem w tym, że zielony kolor jest bardzo jasny i jeśli ten żółty jest przez krótką chwilę, to może nie odróżniłem;)

Edytowane przez tbone001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie formatuj go w kompie tylko przez PS3 Recovery Menu spróbuj przywrócić system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odroznilbys - na ja mam na bank "podrecznikowego" YLODa. RIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi przychodzi na myśl to nie formatowanie ale skasowanie wszystkich partycji i wyczyszczenie boot'a, MBR jednym słowem na całkowicie czystym dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może jeszcze jakieś przygody z najnowszym Firmware 4.20? Wiem, że z poprzednią wersją 4.11 problemy były, chciałem się dowiedzieć jak wygląda to teraz. Nie chcę ryzykować popsucia konsoli a najnowszy system też by się przydał. Chodzi mi głównie o opinie na slimach.

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem niczego co by świadczyło o jakimkolwiek problemie z softem. Powiem więcej, chyba naprawili coś z oprogramowaniem odpowiedzialnym za sieć przez WIFI bo chodzi u mnie zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa tak jak trzeba na najnowszym firmware...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj moja pięcioletnia PS3 znów złapała YLOD-a. Nie widzę sensu ponownej naprawy, ostatnia była w lutym. Za ile można by ją sprzedać ? Ktoś chętny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli coś mi się już z konsolą stanie podczas instalacji (mam nowiutką od miesiąca, bez żadnych aktualizacji), to mogę ją oddać na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj moja pięcioletnia PS3 znów złapała YLOD-a. Nie widzę sensu ponownej naprawy, ostatnia była w lutym. Za ile można by ją sprzedać ? Ktoś chętny ?

Zależnie od modelu 150- 250 zł max co możesz dostać od serwisu.

@ciemo jasne, że możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od modelu 150- 250 zł max co możesz dostać od serwisu.

Dzięki za informacje. Mam Fat-a 60 to raczej pożądany model bo gry z PS2 odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu 60-tki były pożądane przez serwisy i najlepiej za nie płacili, nie wiem jak jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×