Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za info :P

Chodziło mi o to że mimo że kabel HDMI rządzi się swoimi prawami, to 15 m to już jakiś tam kawałek drogi do przebycia dla sygnału. Zastanawiałem się czy konsola nie zwiększy napięcia celem uzupełnienia strat na wyściu a tym samym nie zwiększy się wydzielanie ciepła :)

Pytam bo nie chcę sobie uszkodzić slimka :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz potrzebował dobrze wykonany przewód HDMI albo , optymalnie, wzmacniacz HDMI

ponieważ transmisja na odległość 15 metrów jest maksymalną zgodnie z zaleceniami certyfikatu HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bałbym się jednak takiego rozwiązania ... :(

Poczytaj na forum ilu użytkownikom padło gniazdo HDMI w konsoli :( Szkoda byłoby sobie rozwalić sprzęt :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak istnieje jakieś ryzyko uszkodzenia sprzętu ?

Wyjścia HDMI padły przez kabel czy przez ten wzmacniacz ?

Ja jeszcze chciałem założyć na wyjściu rozdzielacz na 2 wyjścia z przełącznikiem - tak by nie musieć zmieniać wtyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola nic nie bedzie robic z sygnalem bo nie ma metra zeby zmierzyc sobie jaki jej kabel podpiales. Uszkodzic raczej nic sie nie powinno, ale bardzo balbym sie ze beda jakies zaklocenia albo inne opoznienia. Jakosc sygnalu moze poprawic jakis HDMI repeater w polowie drogi ale nie wiem ile moze kosztowac takie cacko oraz czy nie bedzie wprowadzalo za duzych opoznien gdyby ktos chcial pograc np w GH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia sprzętu ale żeby z winy kabla HDMI to pierwsze słysze

Przy transmisj na odleglość 15 metrów wykonanie przewodu znacząco wpływa na jakość obrazu szczególnie przy 1080p

wersja ekonomiczna to kup taki za około 80-100 PLN i przetestuj , jak kabel będzie kiepsko wykonany to nie będziesz miał sygnału na wyjściu i go oddasz ;)

Co do switcha to odradzam , przetestowałem kilka , nie zawsze przełączały sygnal - tzn trzeba było wszystko wyłączyć , przełączyc switcha i dopierow włączać urządzenia, dodatkowo przy takiej odleglości +switch, to bez wzmacniacza sygnału się nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakosc obrazu nie wplywa wcale. Wplywa na jakosc sygnalu w kablu, a ten jezeli bedzie za slaby na drugim koncu, to tv moze wariowac, zarowno dzwiek jak i obraz. Ale jezeli sygnal bedzie wystarczajaco mocny, ze tv sobie z nim poradzi, to obraz bedzie taki jak na polmetrowym kablu. Jednak ciagle pozostaje nieprzewidywalna kwestia opoznien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie polecam amplituner ONKYO 577 :) posiada Switch HDMI (4 wejścia) i jedno wyjście

Ampli steruje tym co chcesz oglądać na TV a i do tego dźwięk nieporównywalnie lepszy :P

To pewno tylko troszke malo budzetowo to wypada ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam mały problem i proszę o pomoc.

W jaki sposób podłaczyć monitor Hp w2007v do PS3 monitor ma złącze VGA

|Dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam taki problem, mam monitor ASUSa VW192S. Problem zaczyna się z posiadaniem samego wejścia analogowego d-sub - ps3 przesyła tylko cyfrowy i bez specialnych boxów etc raczej nie ma opcji podłączenia - acz wyszukałem coś takiego: http://allegro.pl/it...ps3_hd_vga.html z tymże nie wiem jak to się ma do działania, Ci co kupili na tej aukcji pisza w komentarzach, że wszystko ok - więc to jeden z kilku sposób opierających się na tym samym - konwertowaniu sygnału cyfrowego na analog - nie wiem jak z jakością - ponoć nie tragiczna - mnie do szczęścia wystarczyłoby 720p. Innymi sposobami są VGA boxy czy słynne HDFury ale to droższe rozwiązania, chyba jednak pewniejsze. 

Edytowane przez itasH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do watku o monitorach do ps3. Tam bylo to walkowane. Tylko prosze nie powtarzac tego co juz tu napisaliscie, a pierw zasiegnijcie lektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli jest juz taki temat to przepraszam.

Zastanawiam sie jakim kablem podłaczyc glosniki pod ps3 o to model glosnikow http://www.allegro.p...zy_36w_rms.html

wejscia optycznego nie mają wiec zastanawia mnie czy ten kabel bedzie dobry http://allegro.pl/it...al_hq_1_5m.html

i teraz czy jesli podlacze ten kabel pod ps3 (optyczny) a drugą koncowke czyli JACK do skrzynki (kontrolera) gdzie mam podlaczone glosniki i subwoofer

bedzie smigac jak nalezy??

Prosze o pomoc ;]

Edytowane przez kisuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem mam glosniki 2.1 oto link http://allegro.pl/it...zy_36w_rms.html

wejscia optycznego nie mają i teraz jakiej przejsciówki lub kabla mam użyc?

Czy ta przejsciowka bedzie dobra http://allegro.pl/it...k_optyczny.html i czy bedzie chociazby dzwięk stereo.

Na amplituner nie posiadam gotówki wiec doradzcie mi cos ;]

Edytowane przez kisuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Jezeli chcesz miec 5.1 to musisz miec dekoder. Bez dekodera najwyzej mozesz miec stereo. Po szczegoly zapraszam do watku http://www.ps3site.p...chawki-i-audio/

Którego z powyższych dwóch zdań nie zrozumiałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie Mam pytanie do was mam taki monitor http://www.manta-sklep.com.pl/opis.php?towarID=9180 i chce do niego podłączyć ps3 za pomocą kabla VGA oto on http://www.ultima.pl/Konwerter_VGA/i6643/ i mam do was pytanie czy wystarczy że kupie ten kabel VGA podłącze go do monitora i będzie wszystko grało czy jeszcze coś musze dokupić ?

z góry wielkie dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekształca obraz z konsoli PS3 na obraz VGA, działający na każdym monitorze CRT / LCD , LCDTV, projektorze i tym podobne!

Powiem tylko ze to gowno prawda. Taki kabel moze dzialac ale nie musi. Wiele osob ma problemy z kablami VGA do ps3. Kupujesz na wlasne ryzyko bo ciezko przewidziec czy twoj monitor to przetrawi. Co do pytania czy sam kabel wystarczy, to odpowiedz brzmi tak, o ile monitor nie bedzie wybredny. Po szczegoly zapraszam do watku Monitor do PS3 w dziale peryferia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, planuje zakup konsoli w saturnie jest zestaw z 2 grami i pilotem za niecale 1500zl ale niewiem jaki kabel hdmi wybrac do tego? ktos mi cos mowil o bangbridzu czy cos takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup kabel za nie więcej niż 80zł bo przepłacisz, zwróć uwagę na pozłacane końcówki, ekranowanie, elastyczność im większa tym lepszy kabel, i koniecznie w wersji 1,3 (nie chodzi o długość tylko typ HDMI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Otóż mam taki problem, w swoim pokoju posiadam telewizor LCD w drugim typu CRT, problem polega na tym, że gdy mam ochotę obejrzeć film na telewizorze CRT muszę specjalnie wchodzić w opcje ps3 i zmieniać typy wejścia na component audio/video - inaczej telewizor nie widzi ps3. Wiem, że gdy podłącze ps3 do telewizora LCD z hdmi to playstation się mnie pyta, że wykryto hdmi i czy chcę go użyć czy jest możliwość, aby takie pytanie zadawała, gdy podłączam go do crtka, że jest component ? Jest to irytujące, że przy takiej konsoli za 1,5 tys. nie rozróżnia wejść i trzeba to ustawiać przed podłączeniem do innego typu wejścia. Dla mnie nie jest to strasznym problemem ale dla taty jednak tak, gdy chce posłuchać muzy czy obejrzeć koncert ;] Proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby kolega przeczytal instrukcje obslugi to wiedzialby ze mozna resetowac ustawienia obrazu w ps3

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje posiadaly chyba tylko modele za 1501zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki że mnie skierowaliście do instrukcji ;) Wszystko jest już jasne trzeba trzymać przycisk zasilania conajmniej 5 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×