Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

lepiej jak wszystko bedzie poprzez hdmi podlaczone. moze byc oryginalny kabel sony (ja osobiscie kupilbym cos taniego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej jak wszystko bedzie poprzez hdmi podlaczone. moze byc oryginalny kabel sony (ja osobiscie kupilbym cos taniego)

no tak ale mam jedno wejście hdmi i do tego zajęte więc został mi w zasadzie tylko component bo przpinanie co trochę kabla nie wchodzi w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie może być component- jakość obrazu identyczna jak na HDMI. 

Jakość kabla bardzo ważna (analogowy sygnał) więc tu bym nie oszczędzał i kupił oryg Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak to obraz będzie w full hd tzn. 1080p. nie żadne niższe rozdzielczości??

a i jeszcze jedno czy componentem podlącze ps3 do takiego monitorka LG M237WDP

Edytowane przez konradzio12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kablu hdmi zyskujesz możliwość włączenia opcji "rgb full range" w video setttings, która działa tylko i wyłącznie z nim.

W przypadku kabla component nie da się jej aktywować.

Bardzo łatwo można zauważyć, że dzięki tej opcji uzyskasz o wiele lepsze, żywsze kolory, jakby bardziej kolorowy obraz- widać to nawet bezpośrednio w menu ps3. Już nie wrócisz do fabrycznych ustawień ps3, czyli wyłączonej opcji "rgb full range".

Gry na ps3 nie działają w 1080p, ale w 720p co łatwo można sprawdzić na tylniej stronie opakowania od gry. A ustawianie menu ps3 na 1080p mija się z celem, ponieważ do znajomych zazwyczaj piszesz gdy grasz, więc piszesz podczas rozdzielczości w jakiej jest uruchomiona dana gra, a nie w rozdzielczości jaka jest ustawiona w menu ps3. Pozdrawiam i liczę, że dzięki mnie wybierzesz właściwy kabel, czyli hdmi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Componentem mozna spokojnie puscic 720p/1080i. Nie wiem czy ps3 pozwala na 1080p. Biorac pod uwage ze 95% gier na ps3 dziala w 720p, nie tracisz za wiele. Jakosc kabla component tez nabiera tu wiekszego znaczenia, poniewaz sygnal leci analogowo i moze byc podatny na roznbego rodzaju zaklocenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie może być component- jakość obrazu identyczna jak na HDMI.

Jakość kabla bardzo ważna (analogowy sygnał) więc tu bym nie oszczędzał i kupił oryg Sony.

Oho, sami szpece smile.gif:)

Jako, że mam obydwa kable uprzejmie informuję, że jakość przez component jest WYRAŹNIE GORSZA niż przez HDMI. Oczywiście im tańszy kabel component, tym będzie gorzej. Jednakże jakości HDMI nie uzyska się nigdy. Mówię o fullHD 1080p. 720p na małym ekranie może nie być widać aż tak różnicy.

Gry na ps3 nie działają w 1080p, ale w 720p co łatwo można sprawdzić na tylniej stronie opakowania od gry. A ustawianie menu ps3 na 1080p mija się z celem , ponieważ do znajomych zazwyczaj piszesz gdy grasz, więc piszesz podczas rozdzielczości w jakiej jest uruchomiona dana gra, a nie w rozdzielczości jaka jest ustawiona w menu ps3.

Wiekszych bzdur nie słyszałem :D :D Dziwne, że mam 4 gry, które chodzą w 1080p. W 720p można oczywiście ustawić w menu PS3, ale wyglądają wtedy wyraźnie gorzej. Czary jakieś.

Edytowane przez aerofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem :whistling:, zdecydowanie mniejszy kłopot jest z kablem hdmi. Dlatego właśnie kupiłem ps3 :biggrin: i od samego początku jestem zadowolony, nie to co z xbox360 (nienawidzę znaczących usprawnień w kolejnych modelach jakiegokolwiek urządzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej debaty jedno znacznie zrozumiałem, że kabel HDMI jest lepszy od componenta? oczywiście chodzi mi o jakość obrazu? Sorry,że zawracam głowę, ale kupuję PS3 i staram się jak najwięcej dowiedzieć, a jestem strasznym laikiem jeśli chodzi o PS3. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , Kabel HDMI jest najlepszym, dostępnym , rozwiązaniem do przesyłania sygnalu Video

Nie ma znaczenia jakiej firmy będzie ten kabel , ponieważ sygnał przesyłany jest cyfrowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jakiej firmy będzie ten kabel , ponieważ sygnał przesyłany jest cyfrowo

niestety jesteś w błędzie, jakość kabla wbrew pozorom ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodasz do tego jakiś argument ?

byle nie o audiofilach których jest , podobno , dwóch na świecie i umieją powiedzieć w jakiej tłoczni była wytłoczona płyta audio po jej odsłuchaniu ;P

po wejściu HDMI sygnał jest przesyłany cyfrowo czyli 10011001100 ,

to jakie ma znaczenie czy ma złote styki czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty jakiś argument na poparcie swojej ?? :whistling: Kabel UTP też przesyła sygnał 1001010100, więc dlaczego podpięty do karty 1Gb potrafi być wolniejszy niż na łączu 100Mb, skoro to cały czas zero-jedynki lecą ?

Połóż kabel HDMI w typowych polskich warunkach - zwinięty w supeł, obok kabla sieciowego 220V oraz kabla UTP to się przekonasz o znaczeniu jakości wykonania kabla.

Dodatkowo polecam też poczytać trochę np. tutaj. Nie każę nikomu kupować kabla za 1000 zł, jednak sugeruję by wykazywać się rozsądkiem i nie kupować wynalazków za 20-30 zł, bo później pojawiają się posty, że coś komuś nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transmisja sygnału za pomocą kabla HDMI jest jednokierunkowa . Odbiornik nie może wymuszać na nadajniku powtórzeń transmisji z powodów błędów przesyłu. A błędy pojawią się zawsze Jeżeli dany przewód jest zrobiony zgodnie ze specyfikacją HDMI to między przewodami (do 5m) za 30zl a 150zł nie ma różnicy w JAKOŚCI obrazu

Jak juz to należy zwrocić uwagę na jakośc wtyczki i czy PS3 podpięte jest do gniazda HDMI 1.3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dany przewód  jest zrobiony zgodnie ze specyfikacją HDMI to  między przewodami  (do 5m)  za 30zl a 150zł nie ma różnicy w JAKOŚCI  obrazu

słowo klucz... "jeżeli" - chcesz mi powiedzieć, że kabel za 30 zł zapewnia taką samą jakość i staranność wykonania jak droższe kable ?? Mnie nie przekonasz, przykro mi - przy nagromadzeniu kabli w mojej szafce różnice w jakości widać. Możesz jeszcze poczytać tu czy tu. Jak już powiedziałem - nawołuję do zdroworozsądkowego podejścia do tematu, kategoryczne opinie typu "nie nie ma wpływu, kup na bazarze za 15 zł różnicy nie będzie" są błędne. Wpływ ma, pytanie czy to komuś przeszkadza czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie szkodliwe są kategoryczne opinie " drogie to lepsze, kup w firmowym sklepie Monster Cable HDMI model 950HD za 600 zł i będziesz miał lepszy obraz " chyba ze ktoś kupuje zadowolenie z posiadnia "wypasionego" kabelka

A dobrze wykonany przewód HDMI można kupic już za 18 zł, wprawdzie bez certyfikatu HDMI i pięknie wyglądającego pudełka z tekstem marketingowym ale równie dobrze przewodzący sygnał jak przewód za 120 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efevee troche sie zagalopowales. Pewnie ze kabel utp moze byc wolniejszy niz 100mbps, moze byc nawet wolniejszy niz 10mbps, ale to znaczy ze jest wadliwie wykonany. Zaciskalem juz nie jeden kabel i to taki kupiony po taniosci na allegro i jezeli koncowka byla dobrze zarobiona to nie bylo nigdy zadnego problemu. Jezeli dobrze zarobisz kabel to bez problemu pojdzie 1 gigabit. Tak samo z kablami hdmi, jezeli bedzie dobrze wykonany, nawet za cene 18zl to bedzie dzialal tak samo jak wypasione za 600zl, co wiecej, moze dzialac lepiej niz kabel za 600zl jezeli ten bedzie uszkodzony.

Jakie znieksztalcenia obrazu widziales u siebie?Przeparwienia, jakies ciemne pasy "splywajace" po obrazie z gory na dol? Zaloze sie, ze nie. Jakby zaklocenia byly na tyle duze, zeby uniemozliwiac transmisje, to obrazu by nie bylo w ogole, albo by sie pojawialy co jakis czas zupelnie znieksztalcone klatki, podobnie jezeli chodzi o dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , Kabel HDMI jest najlepszym, dostępnym , rozwiązaniem do przesyłania sygnalu Video

Nie ma znaczenia jakiej firmy będzie ten kabel , ponieważ sygnał przesyłany jest cyfrowo

Znów znaFcy biggrin.gif MA ZNACZENIE. Zmieniałem ostatnio kabel z No Name'a na oryginał, ponieważ były błędy w przesyle sygnału (zanikanie obrazu).

PS> miałem 2 różne kable HDMI, na których notabene inne urządzenia chodzą dobrze, a PS3 miało "fochy". Zresztą jest na ten tema oddzielny wątek (zanikanie obrazu).

Jeszcze raz napiszę - kabel HDMI MA ZNACZENIE. Kup oryginał.

Edytowane przez aerofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy oryginał? Kabel SONY który jest tym samym kablem skręcanym przez małe chińskie rączki, tyle że z logiem Soniacza? Mam w domu kilka kabli HDMI, 1 za 3 dychy bodajże, dwa po 80 - różnicy nie widać - obraz żyleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy oryginał? Kabel SONY który jest tym samym kablem skręcanym przez małe chińskie rączki, tyle że z logiem Soniacza? Mam w domu kilka kabli HDMI, 1 za 3 dychy bodajże, dwa po 80 - różnicy nie widać - obraz żyleta

Tak, kabel Sony made in China. Konsole też są made in China i co z tego ? Pady oryginały i zamienniki też są China. I co, nie będzie różnicy między padem Sony z Chin, a padem no name z Chin ?

Różnicy w obrazie między najtańszym kablem a najlepszym nie będzie ŻADNEJ. Ale jak już wcześniej wspomniałem, pojawiają się problemy (sam tego doświadczyłem) przy podłączeniu konsoli do TV zwykłym, tanim kablem HDMI. Chwilowe zaniki sygnału, pojawianie się cyfrowego "ziarna", kłopoty w komunikacji (sterowaniu) przez sygnał HDMI między TV a konsolą itp. Lepiej dać 50 zł za oryginalny kabel i mieć święty spokój, że wszystko będzie dobrze.

Edytowane przez aerofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam podłączone PS3 componentem, ustawione na 1080p.Wszystko jest ok, oprócz tego, ze widzę jakieś cienie za literkami, lub niektóre rzeczy są jakieś krzywe/rozpikesolowane.

Nie wiem czemu tak sie dzieje. :/

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyła, tylko wyszstko zależy od TV.

Jeden bedzie dał rady po componencie pociagnąc 1080p, a drugi nie. ;)

Ale nawet jak zminiejszam rozdzielczosc, to te "cienie" dalej sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyła, tylko wyszstko zależy od TV.

Jeden bedzie dał rady po componencie pociagnąc 1080p, a drugi nie. ;)

Ale nawet jak zminiejszam rozdzielczosc, to te "cienie" dalej sa.

Prosze nie ośmieszaj się

Ustaw po prostu auto i będzie wszystko git a component nei da rady wyslac cyfrowo 1080p...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego mam wybrane w XMB 1080p i wszystko smiga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×