Skocz do zawartości
Gość krzyzaczek

Eagle eye - Klawiatura i Mysz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ProroK

Era przewodów przeminie, jak internet WI-Fi będzie w końcu zapełniał tak dobry transfer jak kabel, bo na razie nie dorasta mu do najmniejszego atomu pięty, klawiatury i myszy będą samowystarczalne, lub do każdej zostaną dodane akumulatory ze zwykłym kablem ładującym trzymające dosyć długo, jestem chory od kabli, ale era bezprzewodowej techniki, jeszcze do naszych domów przez najbliższe 5 lat w pełni nie wejdzie, przynajmniej jeśli chcemy mieć wszystko naprawdę porządne i niezawodne, dziękuje, dobranoc >,<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem Prorok, gdzie mieszkasz, ale ja u siebie mam 3 kompy w domu i przy zadnym z nich nie uświadczysz klawy ani myszy na kalbu - i nie wiem skąd u Ciebie takie podejście do tego typu sprzętu (może jakiś tani badziew miałeś co Ci kilka dni trzymał), bo klawy kilka miesięcy wytrzymują na jednych bateriach, a myszy mam na akumulatorach (osobiście używam logitecha mx1000 z łądowarką przy pececie na którym gierzę). Twoja wypowiedź może z 5 lat temu byłaby na miejscu , ale sorry , czasy poszły ostro do przodu w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie klawiatura na długo wystarcza, mysz wkładam do doku ładującego i mam na kilka dni spokój (zależy jak dużo korzystam)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Mam Neostrade 1Mb i łączę się po Wifi. Gram praktycznie 50% online i ani razu nie miałem jeszcze laga. Po co więc mi ciągnąć kabel przez dwa pokoje i przedpokój, jak rzygać mi się od kabli chce Na tym samym AcessPoincie jadą obecnie i pc i Ps3 i laptopik od niedawna. Wszystko śmiga.

Klawiatura i myszka. Hmm, w EoJ piszę na chatach ogromne ilości tekstu, bo wielu graczy nie lubi mówić, woli pisać. Bardzo duzo surfuję po necie przy pomocy klawiatury i myszki, piszę wiele maili na Ps3 i nigdy, nigdy nie było z tymi urządzeniami problemów. Akumulatorków jeszcze nie wymieniałem, a mam je już około 2 miesiące.

Nie rozumiem więc skąd takie bezpodstawne osądy. Może kupiłeś marny sprzęt, że tak sądzisz ?

A swoją drogą to moja zona na kable dostała alergii. W tej chwili wszystko w mieszkaniu wymienia na bezprzewodowe. Popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volvo

Może ktoś w tym wątku odpowie mi, czy DiNovo Edge działa pod Linuxem w PS3 ??? Ta informacja ma duże znaczenie przy decyzji o zakupie tego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam zestaw MX3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, myszka tez działa w menu. Mozna nią robić wszystko jak padem. dodatkowo działa poruszając sie po Internet Browser. Natomiast klawiaturą czasem robię wpisy w grach. A jaką kupic ? Ja kupiłem najtańszą radiową Logitecha i działa slicznie. Zasięg około 4m.

No wlasnie jak to jest z tym zasiegiem, bo z tego co mi wiadomo 27Mhz nie pociagnie wiecej niz 1.8 metra, a dla mnie to troche za malo. Chce sobie -kupic klawe i mysz, nie interesuja mnie zadne tam kosmiczne klawisze, zegary lcd itd tylko dobry zasieg i brak zaklocen - ma ktos z was cos godne polecenia? Bluetooth jest rozwiazaniem ale dosc drogie sa takie zestawy.

//add

dobra juz zamowilem: Logitech Cordless Mediaboard PRO PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich posiadaczy konsol PS3.Mam mały problem nie wiem jak klawiaturę kupić by działała mi np: pod czat lub pod www.Może być na USB (mam i tak 4) lub na Bluetoot

Na przyszłośc polecam dokładnie przeglądać działy na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem Prorok, gdzie mieszkasz, ale ja u siebie mam 3 kompy w domu i przy zadnym z nich nie uświadczysz klawy ani myszy na kalbu - i nie wiem skąd u Ciebie takie podejście do tego typu sprzętu (może jakiś tani badziew miałeś co Ci kilka dni trzymał), bo klawy kilka miesięcy wytrzymują na jednych bateriach, a myszy mam na akumulatorach (osobiście używam logitecha mx1000 z łądowarką przy pececie na którym gierzę). Twoja wypowiedź może z 5 lat temu byłaby na miejscu , ale sorry , czasy poszły ostro do przodu w tym temacie...

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Pan ProroK (pozdro, wpuścili Cię ponownie? haha) miał na myśli całą technologię umożliwiającą pozbycia się kabli, czyli każde urządzenie podłączone do prądu, bez użycia kabla. Myszki i klawiatury bezprzewodowe to standard od wieków. Codziennie potykam sie w pokoju o kable... telewizor, 4 konsole, 3 komputery, kino domowe, nagrywarka, dekoder, ładowarki, wymieniać dalej? Minie jeszcze z 10 lat zanim coś się w tym zmieni na skalę masową. Na chwilę obecną elektrony płynące w kablu są nie do zastapienia i nic się z tym zrobić nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Pan ProroK (pozdro, wpuścili Cię ponownie? haha) miał na myśli całą technologię umożliwiającą pozbycia się kabli, czyli każde urządzenie podłączone do prądu, bez użycia kabla. Myszki i klawiatury bezprzewodowe to standard od wieków. Codziennie potykam sie w pokoju o kable... telewizor, 4 konsole, 3 komputery, kino domowe, nagrywarka, dekoder, ładowarki, wymieniać dalej? Minie jeszcze z 10 lat zanim coś się w tym zmieni na skalę masową. Na chwilę obecną elektrony płynące w kablu są nie do zastapienia i nic się z tym zrobić nie da.

pijany czy co byłeś? era bezprzewodowej techniki to właśnie klawiatury, myszy, pady, piloty i jest już od kilkudziesięciu lat w naszych domach (nawet firmy wypuszczają piloty do sterowania różnym sprzętem ogólnego zastosowania). Sam się naucz czytać ze zrozumieniem, później pouczaj, znawco. A może ci chodziło o odbiorniki i konsole na baterie? też można, jak ktoś bardzo pragnie - a internet wi-fi to już od kilku lat porządnie chodzi - jak ktoś mieszka gdzieś, gdzie jest cienko z usługodawcą to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może co niektórzy mają w domu jakieś mega betonowe ściany, że im WiFi gorzej działa? Bo u mnie spokojnie dorównuje kabelkowi i za nic w świecie nie zamieniłbym tego na ciągnącą się przez pół chaty pajęczynę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

EDITED

Edytowane przez Kessarath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie ta sama jakis czas temu, ale musze przyznac ze w wiekszosci korzystam z niej pod lapsa (ktory i tak wyjscie ma na hdtv). Pod konsola jak pisales nie ma problemow, klawiatura sprawuje sie tak jak powinna, a pod windows (vista) musialem poprostu sciagnac nowsze stery (toshiba bluetooth stack) i dziala ok.

Glownym minusem jest to ze czasami jednak mi ja rozlacza, musze restartowac przyciskiem wlaczenia i po 1-2sek dziala ponownie ale to moze byc problem z moim bluetooth w laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ się trochę zastanawiam nad tym zakupem mam pytanko czy sprawdzałeś jak działa ta klawiaturka w połączeniu z myszą i granie np. w HAZE

A może jest jakieś wyjście aby do tej klawiaturki podłączyć można jakąś mysze, skoro jest pad dotykowy?

Mam poprostu dylemat na czym się będzie lepiej grać, czy na myszy i klawiaturze, czy na fragFXie (gdzie jak czytałem sterowanie myszą z FragFXa nie jest dokładnie takie jak sterowanie myszą np.do PC) więc , nie wiem :/

poradźcie - na sixie nie umie grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poradźcie - na sixie nie umie grać

to zapraszam na PC - wybór strzelanek jest na tej platformie bardzo duży. Albo zagraj sobie w UT3 na PS3 z KiM. Nie musisz cheatować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
POD PC:

Niestety na tą chwile nie działa i nie udało mi sie jej skonfigurować na normalnym zwykłym adapterze bluetooth dokupionym i używanym do telefonu komórkowego w celu kopiowania danych. Pewnie to kwesta oprogramowania. Może za parę dni sie z tym uporam

PS: Tekst może bardzo ogólny jeśli będziecie chcieli to mogę zawsze Wam odpowiedzieć na dodatkowe pytania. W razie czego piszcie co mam sprawdzić i co chcecie wiedzieć o tym sprzęcie. Odpisze tu lub mój PSN ID: Kessarath

Ja swoja kupiłem za 187 PLN. Co prawda nie posiadam jeszcze PS3 ale mogę stwierdzić, że pod PC nie było żadnego problemu żeby ją odpalić.

Pod Windowsem instaluje się sama i nie trzeba żadnych sterowników. Pod Linuksem podobnie

Adapter którego używam to Pentagram P3010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDITED

Edytowane przez Kessarath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ się trochę zastanawiam nad tym zakupem mam pytanko czy sprawdzałeś jak działa ta klawiaturka w połączeniu z myszą i granie np. w HAZE

A może jest jakieś wyjście aby do tej klawiaturki podłączyć można jakąś mysze, skoro jest pad dotykowy?

Mam poprostu dylemat na czym się będzie lepiej grać, czy na myszy i klawiaturze, czy na fragFXie (gdzie jak czytałem sterowanie myszą z FragFXa nie jest dokładnie takie jak sterowanie myszą np.do PC) więc , nie wiem :/

poradźcie - na sixie nie umie grać

Jedyna gra która wykorzystuje normalny KiM to UT3. Jeżeli chcesz grać w inne fpsy na KiM to musisz kupić fraga albo inne adaptery ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
era bezprzewodowej techniki to właśnie klawiatury, myszy, pady, piloty i jest już od kilkudziesięciu lat w naszych domach (nawet firmy wypuszczają piloty do sterowania różnym sprzętem ogólnego zastosowania).

To ze dzialaja roznego rodzaju pilociki czy inne pady bezprzewodowe nie znaczy ze technika bezprzedowoda jest rozwinieta na zadowalajacym poziomie. Poza tym im wiecej tego "bezprzewodowego gowna" bedzie latac w powietrzu tym zaczna sie coraz wieksze problemy z interferencjami.

Może co niektórzy mają w domu jakieś mega betonowe ściany, że im WiFi gorzej działa? Bo u mnie spokojnie dorównuje kabelkowi i za nic w świecie nie zamieniłbym tego na ciągnącą się przez pół chaty pajęczynę...

Beton to ty masz pod czaszka. To ze plik z internetu zasysasz z porownywalna predkoscia np 10kb/s nie znaczy ze technologie przewodowe i bezprzewodowe sa porownywalne.

porownaj przepustowosc nazwijmy to "adekwatnych" technologii (bez)przewodowych:

Technologie wolniejsze:

Wifi 802.11g ? 54 Mb/s częstotliwość 2,4 GHz

Fast Ethernet, znany również jako 100Base-T, o predkosci 100 Mb/s

i te troche szybsze:

wifi 802.11n - Prędkości rzędu 100 Mb/s albo nawet 250 Mb/s mają stać się w pełni dostępne (w tej technologii wykorzystywane sa 3 anteny)

Gigabit Ethernet - 1000Base-T jest standardem sieci Ethernet o przepływności 1 Gb/s

Tak wiec i ty Tom zamilcz lub przepadnij w innych czelusciach piekiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FRAG FX i Wszystko Jasne

Ale to raczej temat o klawiaturze (do pisania wiadomości) i myszy (do obsługi XMB), więc nie wyjeżdżaj z takimi głupawymi komentarzami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strugal jakbym mial moderatora to juz bys dostal porzadnego warna. Zalozyles konto wczoraj wieczorem (okolo godziny 20) i od tamtej pory napisales 50 glupkowatych postow nie wnoszac nic madrego. Kopiesz w tematach ktore sie urwaly prawie rok temu i wypisujesz takie oto glupotki

FRAG FX i Wszystko Jasne
, tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kiedy może wiecie, ma wyjść oficjalna klawa SONY opisywana w newsach niedawno w PS3site!?... oraz jakies sugerowane ceny?...

@qgar - może on musi się bidak wygadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×