Skocz do zawartości
ONE

inFAMOUS 2

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jeszcze nie miałem okazji sprawdzić dobrego zakończenia, ale zakładam, że jest full positiv i to ono będzie kanoniczne w przypadku kontynuacji.

Ja zakończyłem w dobrym stylu, było to dość dawno ale z tego co pamiętam to ciary mnie przeszły ;) osobiście powiem, że nie wyglądało to tak żeby była jakaś tego kontynuacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnego buga mam, na początku tutorialu kazali przesunąć drążek w lewo, przesunąłem w prawo i teraz działa mi na odwrót tzn jak chcę celować w lewo to muszę w prawo a jak w prawo to w lewo;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No offence, ale mozecie troche mniej spoilerowac na temat zakonczen? ;) W sensie rzeczy typu

ze zakonczenie po zlej stronie sprawia ze nie bedzie kontynuacji, a jak bedzie to wzorowana na zakonczeniu po stronie dobra

Oczywiscie dedukuje tak z tego co piszecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z recenzji polygamia.pl (ocena 3/5)

"Werdykt

InFamous 2 jest bardzo podobny do poprzedniczki. Choć urozmaicono kilka drobnych rzeczy, to koniec końców dostaliśmy tego samego monotonnego nieSławnego, w którym 90 proc. misji sprowadza się do "pójdź tam i pokonaj wszystkich". Wybory pomiędzy dobrem a złem są na ogół kosmetyczne i pozbawione znaczenia, na dodatek mechanika wymusza opowiedzenie się na stałe po jednej ze stron, bo inaczej traci się dostęp do części umiejętności. Więc zamiast wybierać, odtwarza się jedną z dwóch przygotowanych przez twórców ról.

Choć gra od strony technicznej jest bardzo sprawna, momentami wręcz widowiskowa, studiu Sucker Punch nie udaje się stworzyć wiarygodnego świata, za który chciałoby się walczyć. Lub sprowadzić na niego zgubę.

Ocena: 3/5 - Można (Ocenę 3 otrzymują gry średnie, którym nieco brakuje. Można zagrać w wolnej chwili, ale nic się nie stanie, jeśli się z tym poczeka)."

Moim zdaniem ta gra nie jest wogóle monotonna a misje sa duzo bardziej zroznicowane niz pisze autor , (ciekawe co by powiedzial o misjach z gta) czy to misje poboczne czy głowne. W mojej skali miodności z gry dostała by 9-/10. Pierwszy infamous dostalby 8- czyli wg mnie bardzo dobra kontynuacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie recenzji na polygamia.pl dodam tylko tyle, że nie daje się do recenzji gry osobie, której się nie podobała pierwsza część. Wiadome było, że druga zostanie skrytykowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie recenzji na polygamia.pl dodam tylko tyle, że nie daje się do recenzji gry osobie, której się nie podobała pierwsza część. Wiadome było, że druga zostanie skrytykowana.

Polskimi recenzjami ogólnie nie warto zaprzątać sobie głowy, zbyt wiele razy przejechałem się na czyjejś opinii. Metacritic prawdę Ci powie (średnia ocen 85/100, obliczona na podstawie 40 recenzji różnych pism).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie recenzji na polygamia.pl dodam tylko tyle, że nie daje się do recenzji gry osobie, której się nie podobała pierwsza część. Wiadome było, że druga zostanie skrytykowana.

Tak samo jak dasz 2 czesc osobie, ktorej podobala sie pierwsza czesc. To druga czesc dla niej tez bedzie super. Bez sensu....

Edytowane przez mroczas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pierwsza część się komuś podobała to producent musi włożyć dużo starań aby druga część była oceniona wyżej. Rzadko druga część gry jest lepsza od pierwowzoru ale wyjątki się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sama polygamia na której Heavy Rain zgarnął "6-", a Mafia 2 "4-"? No to wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sama polygamia na której Heavy Rain zgarnął "6-", a Mafia 2 "4-"? No to wszystko jasne.

Heavy Rain 6-?!?!?! a moze mają skale do 6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka według was moc jest najfajniejsza ? Mnie szczególnie podoba się ten bicz elektryczny. Dzięki niej zbieranie shardów to pestka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heavy Rain 6-?!?!?! a moze mają skale do 6?

Z tego co zdążyłem się zorientować na Poly oceniają systemem szkolnym. Więc wychodziłoby na to, że HR, to niemalże gra perfekcyjna, a IF2 maksymalnie dostateczna. Zabawne, doprawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bicz srednio podobal i bardzo mało go uzywałem. Najfajniesza moc to

stalagmit pod R2 ktory wybija nas na kilkanascie metrów i mozemy latac wspomagajac sie R1 tego uzywalem najczesciej. Teraz przechodzac drugi raz jako zly bardzo mi tego brakuje.

Na Poly jest teraz system 1-5 zrezygnowali z 1-6 ;)

Edytowane przez RaFaLiK37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalagmit też był bardzo przydatny, zwłaszcza w Flood Town, gdzie było dużo wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak odblokować extrasy mając save'y z jedynki? Zrobiłem platynę w pierwszej części, mam dwa save'y zachowane na dysku.

Kupiłem dzisiaj infamousa 2 z polskiego PSS, odpaliłem, pograłem ok 2h i nic. Pare postów wcześniej czytałem że dostaliście jakieś unlocki. W którym momencie gry to było i co dokładnie się dostaje?

Nie wiem czy znaczenie ma to że save'y mam z angielskiej wersji infamousa 1 :/ ? będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę powiedzieć że się zawiodłem na infamous 2 i to dość sporo. Na początek powiem że ocena 9+ jest nie do przyjęcia. Chyba największa wada gry to miasto które jest fatalne, brzydkie, nie ciekawe (widać że gra była robiona bez pomysłu i na szybko). Już nie wspomnę o głównych misjach które są równie drętwe co całe miasto.

-Gdzie się podziały pociągi ???? w jedynce była to charakterystyczna cecha której tu brak pomimo tego że w dwójce mamy zajezdnie !!!!!!! z wagonami itd.

-Gdzie są fajne budynki czy miejsca ? w jedynce mieliśmy więzienie !!! wieża na wysypisku !!!! port z labiryntem z kontenerów!!! mosty(w sensie że odgrywały jakąś role np walka z bosem) !!!! tu mamy 0 ciekawych miejsc

-000 ciekawych misji !!! w jedynce mieliśmy misję z balonami !!! szturm na więzienie!! misja na wieży, jazda pociągiem, rozbrajanie budynków, bieg na czas (lol tu tego nie ma) !!!!

-000 walk z bossami aż do końca.

- brak finisherów !!! gdzie się podziało np zaczep granat na przeciwniku znajdującym się w powietrzu albo traf tornadem przeciwnika w powietrzu ?? gdzie się podziały te wyzwania LOL. Wprowadzono za to bezsensowne wyzwania typu traf 5 razy piorunem w głowę Joke ? mogło by w ogóle tego nie być.

-Fabuła ? nie ciekawa i nudna. Mogę się założyć że każdy mógłbym wymyślić ciekawszą historię.

Na szczęście całą sytuacje ratuje walka i zabawa jaką czerpiemy z używania mocy cola. System walki jest efektowny i skuteczny a przedewszytkim daje masę frajdy.

Muszę zaznaczyć że jest to gra solidna ale niestety przez zrezygnowanie z fajnych patentów jak (pociąg, misję na czas, wyzwania dotyczące walki) oraz słabą fabułę i nie ciekawe miast osobiście dałbym jej ocenę 7+/10 czyli mocny średniak.

pozdrawiam

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak odblokować extrasy mając save'y z jedynki? Zrobiłem platynę w pierwszej części, mam dwa save'y zachowane na dysku.

Kupiłem dzisiaj infamousa 2 z polskiego PSS, odpaliłem, pograłem ok 2h i nic. Pare postów wcześniej czytałem że dostaliście jakieś unlocki. W którym momencie gry to było i co dokładnie się dostaje?

Nie wiem czy znaczenie ma to że save'y mam z angielskiej wersji infamousa 1 :/ ? będę wdzięczny za pomoc

Nie wiem czy wersja gry na znaczenie, ale jak ja odpalałem Infamousa 2 to miałem do wyboru czy zaczynać od nowa czy już z bonusami do dobrej/ złej karmy -> i jakieś bonusy do punktów doświadczenia. Nie miałem zapisanego save'a z części pierwszej to chyba chodzi o trofea a nie o save'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę powiedzieć że się zawiodłem na infamous 2 i to dość sporo. Na początek powiem że ocena 9+ jest nie do przyjęcia. Chyba największa wada gry to miasto które jest fatalne, brzydkie, nie ciekawe (widać że gra była robiona bez pomysłu i na szybko). Już nie wspomnę o głównych misjach które są równie drętwe co całe miasto.

-Gdzie się podziały pociągi ???? w jedynce była to charakterystyczna cecha której tu brak pomimo tego że w dwójce mamy zajezdnie !!!!!!! z wagonami itd.

-Gdzie są fajne budynki czy miejsca ? w jedynce mieliśmy więzienie !!! wieża na wysypisku !!!! port z labiryntem z kontenerów!!! mosty(w sensie że odgrywały jakąś role np walka z bosem) !!!! tu mamy 0 ciekawych miejsc

-000 ciekawych misji !!! w jedynce mieliśmy misję z balonami !!! szturm na więzienie!! misja na wieży, jazda pociągiem, rozbrajanie budynków, bieg na czas (lol tu tego nie ma) !!!!

-000 walk z bossami aż do końca.

- brak finisherów !!! gdzie się podziało np zaczep granat na przeciwniku znajdującym się w powietrzu albo traf tornadem przeciwnika w powietrzu ?? gdzie się podziały te wyzwania LOL. Wprowadzono za to bezsensowne wyzwania typu traf 5 razy piorunem w głowę Joke ? mogło by w ogóle tego nie być.

-Fabuła ? nie ciekawa i nudna. Mogę się założyć że każdy mógłbym wymyślić ciekawszą historię.

Na szczęście całą sytuacje ratuje walka i zabawa jaką czerpiemy z używania mocy cola. System walki jest efektowny i skuteczny a przedewszytkim daje masę frajdy.

Muszę zaznaczyć że jest to gra solidna ale niestety przez zrezygnowanie z fajnych patentów jak (pociąg, misję na czas, wyzwania dotyczące walki) oraz słabą fabułę i nie ciekawe miast osobiście dałbym jej ocenę 7+/10 czyli mocny średniak.

pozdrawiam

-Po co Ci te pociagi , przeciez to calkiem inne miasto i jak by i w gej grze tak zrobili to zaraz by ktos narzekal ze nie chcialo im sie czegos nowego wymyslec. Po za tym w drugiej czesci Bossowie (nie wiem jak to sie pisze :P) sa w wiekszosci wysocy i bylby problem z przejściem przez te linie kolejowe a tak miasto jest bardziej mobilne

-Ciekawych miejsc jest mniej jedyne co mi sie przypomina to ta wysoka wieza i jakies katedry. Brakowalo mi zejscia pod ziemie jak to bylo w czesci pierwszej.

Najbardziej sie zawiodlem w momencie

gdy Cole schodził do podziemi po Quo czemu nie dali tego jako normalny gameplay bylo by to "odskocznią" od zwyklego miasta to mi sie strasznie nie podobało bo lubie w grach roznorodnosc miejscówek

-Co do misji to sie nie zgodze misje sa bardzo roznorodne i nie monotonne (szczegolnie fabularne) apropo misji z pociagiem to

jest podobna tylko ze jedziemy na wagonie z gliniarzami , ta misja jest jak sie gra zlym Colem.

.

jest kilka misji zapadajacych w pamiec i ja znuzenia absolutnie nie czulem a mnie wiekszosc gier potrafi szybko znudzic. Brakowalo mi tylko misji oderwanej od miasta w pierwszej czesci bylo duzo takich.

-Tego argumentu (brak bossow) wogole nie rozumiem , przeciez w tej grze walk z bossami jest wiecej niz w pierwszej czesci , a pozniej w co drugiej misji jest jakis boss. W pierwszej czesci bossow bylo z 4 bodajze tu jest ich wiecej

-Gra stała sie łatwiejsza mam wrazenie ze trudny poziom z 2 to normalny z 1. Mi to nie przeszkadza bo nie lubie upierdliwych misji ktore musze przechodzic po kilka razy.

-Fabuła nie zachwyca ani nie zaskakuje juz w pierwszej czesci bylo wiecej Twistów. Jest srednia , moze nie slaba bo mimo wszystko chcialem grac nowe misje fabularne i odkrywac co bedzie dalej

-Ostatnia rzecz to misje na czas ktorych nie cierpie i ciesze sie ze z nich zrezygnowano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś może w zestawie z padem? Zastanawiam się czy warto. Taki półprzezroczysty materiał kojarzy mi się niestety z padami za 30zł ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś może w zestawie z padem? Zastanawiam się czy warto. Taki półprzezroczysty materiał kojarzy mi się niestety z padami za 30zł ;/

Ja kupiłem wersję z padem i jestem zadowolony. Normalny DS3 tyle, że transparentny czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wersja gry na znaczenie, ale jak ja odpalałem Infamousa 2 to miałem do wyboru czy zaczynać od nowa czy już z bonusami do dobrej/ złej karmy -> i jakieś bonusy do punktów doświadczenia. Nie miałem zapisanego save'a z części pierwszej to chyba chodzi o trofea a nie o save'y.

Właśnie to samo wyczytałem na gamefaqs.com - że wersja i save'y nie mają żadnego znaczenia. liczą się trofea. a mam jak byk 100% i platynę w infamous 1. Co dziwne, że nie miałem żadnego patcha do pobrania, a ktoś pisał że już jest 1.01 :/

Dziwna sprawa. Wersja z PSS jest jakaś lewa czy o co chodzi?

Szkoda, bo napaliłem się na tę opcję. Nie ma gier które doceniają trofea w poprzednich cześciach, jak już się jedna zdarzyła to dupa :/

Jakieś porady co mogę zrobić?? Wiem że te bonusy, które się dostaje nie są bardzo istotne, ale mimo wszystko - płacę i chciałbym mięć tę opcję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem. Poczytałem zagraniczne fora i widzę że ludzie mają podobny problem. Twierdzą że trzeba mieć zainstalowane GAME DATA z infamous 1 ( nie mylić z save data). i wtedy pojawiają się goodiesy.

Spróbowałbym tego chętnie, bo mogę ściągnąć infamous 1 z welcome back. Sęk w tym że jest to Polska wersja. A ja skończyłem infamous 1 na wersji uk. Boję się ze po zainstalowaniu polskiej wersji zdubluje mi Infamousa 1 w profilu trofeów.

Wyczytałem w innym temacie że instalacja innej wersji dubluje profil - chodzi o językowe wersjie czy systemowe (NTSC, PAL)?

Thx Hanibal za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja miałem tak z Demon's Souls. Miałem kiedyś wersję US sprzedałem -> postanowiłem znowu pograć i zakupiłem EU -> drugi raz wgrały mi się trofea i miałem jedne z wersji US i drugie z EU.

Odnośnie recenzji, w których minusem jest, że "nic" się nie zmieniło to tak samo było z GOW III (minusy typu nic się nie zmieniło, tylko chodzimy i zabijamy itd.). W tej grze nie miało się co zmienić -> założenia były takie, że skaczemy po dachach i używamy mocy. Fabuła może nie zaskakuje i nie jest wybitna, ale coś tam się dzieje. Największy plus tej produkcji to używanie mocy.

Edytowane przez hanibal_lekter1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, macie jakieś sposób by szybko zdobyć PD potrzebne do nowych mocy ? Przeszedłem całą grę, zrobiłem wszystkie misje poboczne, znalazłem wszystkie znajdzki, przeciwników mam jak na lekarstwo bo odbiłem wszystkie terytoria a potrzebuje minimum 6000PD bo tyle potrzebuje na 2 moce zbieram do trofeum. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×