Skocz do zawartości
ONE

inFAMOUS 2

Rekomendowane odpowiedzi

40 misji w wątku fabularnym + ponad 60 misji pobocznych (licząc też szukanie paczek), nie można zapomnieć o misjach tworzonych przez użytkowników.

Każdego fana zachęcam aby zagrać w inFamous 2 i ukończyć go dwa razy. Zakończenia są bardzo różne od siebie.

Wg mnie

żadne z nich nie jest szczęśliwe: ratujemy świat ale sami giniemy, albo sami stajemy się bestą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja to bym poszedł nawet tylko na kolejnych przeciwników w kolejnym mieście, dla kontynuacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przysiadłem wreszcie na dłużej do Infamous 2, wsiąkłem na 15 misji fabularnych. Gram na poziomie średnim i mam wrażenie że jest dość łatwo. Czy między średnim a trudnym jest duży przeskok? Ogólnie jestem oczarowany, dostałem to na co czekałem. Gra jest super i pomimo powtarzalności pewnych elementów nie mam jej nic do zarzucenia.

to be continued ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozpocząłem zabawę z InFamous 2, podobnie jak Tomo wsiąkłem, chociaż jeśli chodzi o fabułę ukończyłem misji 10, ale wykonywałem również sporo pobocznych.

Co do misji pobocznych to muszę pochwalić zespół Sucker Punch za dodanie do tej gry edytora umożliwiającego tworzenie dodatkowych misji oraz, że sami zapewniają w tej sprawie support, jest to można powiedzieć coś a'la DLC - w pełni darmowe, co w dobie pierdółkowatych i krótkich, a zarazem drogich dodatków jest sporą zaletą.

Jakościowo jest bardzo dobrze - grafika daje radę, używanie mocy jest efektowne, tak samo jak walka przy użyciu ampa. Można się przyczepić co do braku jakieś muzyki w tle, ale biorąc pod uwagę, że i tak raczej ciągle coś się dzieje to nie jest źle, ponieważ efekty dźwiękowe są na przyzwoitym poziomie.

Fani jedynki z pewnością nie będą zawiedzeni i poczują się jak w domu. Dla graczy, którzy po raz pierwszy wcielą się w Cola zaletą może być to, że moce odblokowuje się dość szybko przez co gra jest efektowna.

To tyle z mojej opini - wracam do gry - a niezdecydowanych namawiam do dania grze szansy :)

Edytowane przez Flo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam takie pytanko. Czy jak, załóżmy, zostanie mi ostatni odłamek wybuchu do znalezienia, to czy jak nacisnę R3, to pokaże mi go nawet, jak będzie na drugim końcu mapki ? Bo nie wiem, czy zbierać sobie ot tak, bez żadnych pomocy (chodzi mi o różne mapki z położeniem znajdziek), czy jednak lepiej jest wydrukować sobie taką mapkę i sobie ułatwić zadanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo czuć różnicę ale nie jest to jakieś powalające. Ogólnie jak ograłeś dobrze inFamous'a to tutaj poradzisz sobie bez problemu. Jedynie trzeba uważać na rakiety bo na hardzie, jedna dobrze skierowana potrafi zabić.

Tak jak pisałem wcześniej nawet jak ktoś nie kolekcjonuje trofeów to i tak warto tą grę przejść dwukrotnie - dobry i zły, wszak zakończenia diametralnie różnią się od siebie.

Poza tym inaczej wyglądają niekóte misje fabularne i poboczne a prawdziwy miód to ostatnia misja, szczególnie po stronie zła.Takiego czegoś nie było.

@nayro dokładnie tak, jak masz 6-ty zmysł to widzisz odłamki na minimapie. Ogólnie wyzbieranie ich w tej grze stanowi większego wyzwania.Stunty to też dziecinada. jedynie może ktoś mieć problem ze znalezieniem gołębi, ale jest ich tylko 29. Większość jest do znalezienia dziecinnie prosto podczas przechodzenia gry, jeden stanowi ciut wyzwanie bo trzeba się wrócić na bagna tam gdzie zaczynaliśmy przygodę w New Marais.

Jeszcze taka uwaga warto ukończyć misję 39 i dopiero brać się za niektóre poboczne. Odblokowujemy wtedy potężną moc jonową - burzę, potem pokonywanie miażdżycieli, tytanów czy innych twardych przeciwników to kaszka z mleczkiem.

Edytowane przez Valchall
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Valchall. Przeszedłem grę po stronie dobra, wszystkie misje poboczne zrobione i terytoria zdobyte. Tylko właśnie zacząłem zbierać te odłamki, znalazłem ich nieco ponad połowę, ale po Waszych wypowiedziach, jak to fajnie grać po stronie zła, nie wytrzymałem i odpaliłem nową grę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne i wyczerpujące odpowiedzi (plusy rozdane), jedynkę miałem dość dobrze opracowaną, zresztą zwieńczyłem pierwsze przygody Cole'a platynowym pucharkiem, tutaj może po prostu to nabyty Skill albo model walki który mnie osobiście cholernie odpowiada. Doceniam mocno tornado; świetna broń, animacja i sposób odpalania tego ustrojstwa jest dobrze przemyślany.

Nadal ubolewam z powodu pojawienia się jakiś mutantów, wolałem walkę z ludźmi z workami na śmieci na głowach itp. Zbyt dużo X-Men'ów zaczyna biegać po mieście i to mi trochę "nie leży" Mimo wszystko mocno jaram się tym co widzę i już nie mogę doczekać się kolejnej sesji z Niesławnym.

A i jeszcze coś, denerwuje mnie że wysysanie energii z przeciwników jest złym uczynkiem, mogę go zabić, skopać, zrzucić z budynku i jest cacy ale jak sobie na kimś podładuję akumulatory to karma leci na ryj. Bez sensu ...

Jak jest z misjami od użytkowników, czytałem że dostaje się z nie punkty ale jak to się ma np: do misji pobocznych? Czy przeliczniki jest podobny a może za któreś dostaje się więcej. Pytam na wszelki wypadek gdyby brakło kasy na wykupienie upgrade'ów ...

... po Waszych wypowiedziach, jak to fajnie grać po stronie zła, nie wytrzymałem i odpaliłem nową grę :D

Granie złym jest super, w jedynce było podobnie. Ja robiłem taką demolkę że głowa boli. W dwójce zostawiłem sobie czarny scenariusz na deser. Już nie mogę doczekać się rzucania samochodami w cywili itp :) Nie ma nic przyjemniejszego niż biegnąć ulicą do celu na mapce po drodze od czasu do czasu skopać komuś tyłek. No i Ci uliczni grajkowie. Nawet nie wiecie jak mnie korci żeby my do bębenka przyczepić granat*

*tak ogólnie to jestem normalny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko o trophy lot 130m

zrobiłem trophy alpiniste - z każdego najwyższego budynku leciałem i nie wpadło - dodatkowo mam zrobione story na evil więc z tego co czytam samo powinno wpaść w ostatniej misji z bestią a u mnie lipa :(

ktos jeszcze też ma problem z zaliczeniem tego trophy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz być rozpędzony, przy skoku z budynku linia lotu za szybko zakrzywia się ku dołowi. Spróbuj dobrze rozpędzić się między wysokimi budynkami na przewodach wysokiego napięcia i przed dotarciem do krawędzi budynku zrób podskok, potem to już tylko; leć Adam .. leć!

To takim mój pomysł na ten pucharek bo go jeszcze nie mam ale z doświadczenia wiem że w ten sposób dało się najszybciej i najdalej dolecieć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wystarczy wejść na jeden z tych najwyższych budynków i szybować w stronę po której nie ma żadnych budynków lub innych przeszkód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie robiłem - ze wszystkich 3 najwyzszych budnyków (przy robieniu trophy alpinista) leciałem na sam dół (jak na filmikach widać) i niestety mi trofik nie wpadał

ponadto jak pisałem ludzie piszą że trofik sam wpada przy zakończeniu zła w misji z bestią gdzie lata się ładnych pare minut a u mnie nic :(

nic tam - oby przy fabule dobra gdzie też będe na lodowej wiezy ten glitch mnie ominął bo sie zelektryzuje :)

Edytowane przez gnz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kurcze głupie pytanie kupiłem na allegro infamous 2 aktualizacja mi się zrobiła na 3.60 systemu i gra mi idzie po angielsku, da się to gdzieś przestawić na pl(bo mam teoretycznie gre w polskiej wersji językowej - wg pudełka)??...bo czekałem całą dłuugą sesje aż wreszcie będe mógł spokojnie delektować się grą i mój spokoj i szczęście zostało normalnie zaburzone...hehe...będe wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień w MENU konsoli język na polski i w grze powinno się ustawić samo z automatu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie

Bardzo podobała mi się 1 częśc infamous przeszedlem 2 razy cała.

I moje pytanie brzmi:

Infamous 2 jest rownie dobre jak infamous 1 ( czy o wiele, wiele lepsze)?

Jakieś opinie według was o grze.

Czy Hard jest trudniejszy niz w 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infamous 2 jest rownie dobre jak infamous 1 ( czy o wiele, wiele lepsze)? - lepsz, o wiele. poczynając od grafiki, do naprawde zajebiście zrobionego miasta - różnorodnego. Do tego misje robione przez innych graczy + edytor dzięki czemu sami możemy takie robić, wydłuża żywotność gry.

Czy Hard jest trudniejszy niz w 1? - szczerze to ta gra nie jest jakoś specjalnie trudna, 1 była trudniejsza <--- IMO

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaliczyło mi pucharka za hard... ale faktem jest, że gra nie jest specjalnie wymagająca na tym poziomie. Ginąłem głównie przez nieuwagę - a musicie wiedzieć, że nie jestem konsolowym wymiataczem ;) - obecnie nie chce mi się jej przechodzić trzeci raz, ale dwa razy zdecydowanie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest takie w ogóle?

to mi też nie wrzuciło i to 2 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jedynce zaliczało nawet po zmianie poziomu w 3-4 misji fabuły (potwierdzone), w dwójce nie wiem ale pewnie jest podobnie. Daj znać jak skończysz czy wpadło ;)

a jest takie w ogóle?

to mi też nie wrzuciło i to 2 razy

Złoty pucharek - szczegóły tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram jako Famous (dobry) i jestem po 17misji odrazu grajac na hardzie i moim zdaniem gra jest wyraznie trudniejsza niz InFamous 1. - dodam ze odpalilem InFamous 1 z tydzien temu i zrobilem kilka misji ze starego save'a bez problemu jako "zly" na hardzie, - a w InFamous 2 kilka razy mialem juz klopot a jestem po 17 misji..

mam przy okazji 2 pytania ..

1. ile jest misji watku glownego ?

2. czy fabularnie sie jakos rozni Famous od InFamous czy jest podobnie jak w pierwszej czesci ze obie linie fabularne sa praktycznie identyczne a roznia sie tylko misjami i uwielbieniem tlumu ?

oczywiscie bez spoilerow prosze :P

Edytowane przez szatnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×