Skocz do zawartości
radpns

Gry: nowe czy używane?

Rekomendowane odpowiedzi

Lukas_K - ja tam mam PLUSA, dokupiłem Far Cry 3 używkę i Ghost Recon Future Soldier też używkę (a że przypadł mi do gustu to dokupiłem online pass-a).

Ostatnio doszedł Hitman Rozgrzeszenie z PS Store 100/2 = 50zł :)

Ja bazuję jednak na PLUSIE i używkach, bo nie mam ciśnienia aby grać gry w dniu premiery. Poczekam trochę wyrwę używkę $$ w kieszeni a zabawa ta sama :)

Jedyne co to pre-order na GTA V się szykuje, bo lubię gry w które można grać wiele razy, więc sandbox-y jak najbardziej mi podchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wyznaję filozofię że nie ma co grać w dniu premiery, lepiej poczekać na recenzje grających i dowiedzieć się czy warto. Choć zdaje się że w tym roku złamę tę zasadę dla The Last of Us i kupię premierowo.

W zasadzie jeśli chodzi o gry nowe to tylko takie coś jak bf3 moge kupić gdzie liczy się multi. Jakieś tam god of wary czy bayonetty to kupuję po najniższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę mało oryginalny względem ostatnich postów - również preferuję używki. Zasadniczo wynika to samo z siebie, bo wcale gier nie kupuję a wymieniam. Jedyne koszty jakie przez to ponoszę to ewentualna dopłata do różnic między tytułami. Kupno zafoliowanej gry jest dla mnie całkowicie nieopłacalne. Wiele osób wyżej ceni sobie PS+. Szczerze powiem, że dotychczas jakoś nie specjalnie byłem tym zainteresowany, ale patrząc na stosunek ceny do ilości produkcji myślę, że warto. I to będzie moja najbliższa inwestycja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy nowa zafoliowana gra na ps3 może być bez tego paska na folii z napisem ps3? Konkretnie chodzi o to czy to możliwe żeby taka gra która została oryginalnie zapakowana była pakowana w taką zwykłą nieoryginalną folie? Czy jeśli tego paska nie ma to znaczy, że gra już raz poczuła świeże powietrze po pierwszym odfoliowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o polski rynek każda nowa gra powinna mieć folię z oryginalnym paskiem.

Jeżeli paska nie ma ktoś już przy niej majstrował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest jakaś nowa praktyka? Kupiłam Infamous 2 i czasem mam taką ochotę kupić nową i mieć pewność , że sobie odfoliuje ładną, nową i pachnącą. Jakby mi to nie robiło kupiłabym używkę.

Ale czemu oni tak się upierają, że to nowa w folii? Nie raz miałam grę nową i posiadała ona ten pasek , ale dawno nie kupowałam żadnej nowej, więc wolę się upewnić, że powinny posiadać.

Grę kupiłam od firmy z allegro. Nie wiem co z ta gra było, a skoro coś było robionę to nie będę płacić jak za nówkę, więc ją zwracam.

Tyle, że ciekawi mnie to co piszą gdy o tym wspominam min. "Infamous 2 wersja essentails pochodzi z Action SA (http://www.action.pl/) dystrybutora Sony. Sprawdziliśmy tą pozycję, cały nakład tego tytułu mamy zafoliowany w ten sposób. Zapewniamy, że gra jest nowa, z kodami on-line pass."

To co oni z tymi grami wyrabiają, że są one ponownie pakowane. Podkreślę jeszcze , że przy bokach gry widać, że są nieudolnie zapakowane. To znaczy na pierwszy rzut oka nie zauważy się , ale zdecydowanie widać, że to nie oryginalna folia z jaką każdy z nas miał styczność przy nowej grze ze sklepu.

A co gry to własnie jest ona w polskiej wersji językowej, z polską okładką, w wersji essentials.

Edytowane przez agatka1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako były pracownik kiedyś wiele lat temu :P Pewnej DUŻEJ sieci, POWIEM TAK:

Nie raz się pykało w te giery, a później na magazyn w foliarce się foliowało i na półkę..

PS: Już Pani Agatka odpowiedź zna :P czemu tak a nie inaczej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest jakaś nowa praktyka? Kupiłam Infamous 2 i czasem mam taką ochotę kupić nową i mieć pewność , że sobie odfoliuje ładną, nową i pachnącą. Jakby mi to nie robiło kupiłabym używkę.

Ale czemu oni tak się upierają, że to nowa w folii? Nie raz miałam grę nową i posiadała ona ten pasek , ale dawno nie kupowałam żadnej nowej, więc wolę się upewnić, że powinny posiadać.

Grę kupiłam od firmy z allegro. Nie wiem co z ta gra było, a skoro coś było robionę to nie będę płacić jak za nówkę, więc ją zwracam.

Tyle, że ciekawi mnie to co piszą gdy o tym wspominam min. "Infamous 2 wersja essentails pochodzi z Action SA (http://www.action.pl/) dystrybutora Sony. Sprawdziliśmy tą pozycję, cały nakład tego tytułu mamy zafoliowany w ten sposób. Zapewniamy, że gra jest nowa, z kodami on-line pass."

To co oni z tymi grami wyrabiają, że są one ponownie pakowane. Podkreślę jeszcze , że przy bokach gry widać, że są nieudolnie zapakowane. To znaczy na pierwszy rzut oka nie zauważy się , ale zdecydowanie widać, że to nie oryginalna folia z jaką każdy z nas miał styczność przy nowej grze ze sklepu.

A co gry to własnie jest ona w polskiej wersji językowej, z polską okładką, w wersji essentials.

Zwracaj bo to jest zwykłe cwaniactwo i podchodzenie do klienta jak do frajera. Niektórzy skupują używki w idealnym stanie, foliują i sprzedają jako nówki żeby przyciąć większą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam, bo w przypadku już większej kasy jaką wydałam strasznie drażni mnie fakt, że to przemilczę, oleje jak każdy i będą sprzedawać dalej. A ja będę należeć do osób , które wydymali :) Po to kupuje nową aby mieć pewność, że jest nowa. Używaną w idealnym stanie mogę kupić od wielu osób na allegro nie płacą przy tym tyle. Śmieszy mnie tylko, że wydaje im się, że gra staje się nowa, bo się ją ofoliuje. Tak jak mi jeszcze telefoniczne tłumaczyli, że oni zapewniają, że gra działa i mam od foliować - jakby coś nie działało oni przyjmą reklamacje. Tyle, że oni nie rozumieją, że nie o to chodzi, że działa, a że zapłaciłam za nową i taką chcę mieć. Wszystkie moje gry są w stanie idealnym i fakt, że je ofoliuje nie sprawi z automatu, że staną się nowe. Zwykłe oszustwo.

Szkoda tylko, że tak mało osób zwraca na to uwagę. Większość kupuje gry, szybko je rozpakowuje i wkłada do konsoli nie patrząc na to czy są oryginalnie zapakowane czy nie. A mam już po raz drugi tą samą sytuację i widzę, że teraz kupując na allegro trzeba się dokładnie pytać jak jest zapakowana. Zresztą zauważyłam wczoraj już, że nie którzy nawet podają na aukcji, że oryginalnie foliowana. A tym bardziej kupując ze sklepu :) Każdy myśli , że jak kupuje z dużego sklepu i jest folia to przecież jest nowa :) I większość nawet nie zauważy,

Edytowane przez agatka1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem, czy to jest dobry temat, ale ok. Czy może mi ktoś wytłumaczyć to, czemu gry na konsole są droższe od tych na PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pawesata - był kiedyś o tym artykuł, poszukaj to się dowiesz... Konkluzja taka, że chcąc wydać coś na PS3 (co same w sobie jest bardziej pracochłonne i kosztowne niż na PC) wydawca musi odpalić $$ firmie SONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wydaje gre sony to też musi sobie odpalić $$? A cyfrówki bez kosztów tłoczenia, pudełka, książeczki, transportu, dystrybucji, w wyższych cenach od gier na nośniku jak inaczej wytłumaczyć niż pazernością? IMO ceny gier są ugadane przez Sony, MS i Niny, sama kasa jaką musi wydawca odpalić na licencje na pewno nie jest aż taka, żeby podwajała cene gry w sklepie w porównaniu do pc. Ceny są zawyżone, można lepiej zarobić wydając gry na konsole, widać to choćby po tym, że więksi wydawcy wydają głównie na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Sama kasa jaką musi wydawca odpalić na licencje na pewno nie jest aż taka, żeby podwajała cene gry w sklepie w porównaniu do PC.

Za wydanie zwykłego patcha do jakiegoś tytułu, Sony oraz Microsoft życzą sobie od danego wydawcy 40 000$, to ile w takim razie może kosztować wypuszczenie samej gry?

Źródło

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Bugthesda troche popłynęła przy Skyrimie :laugh:. Ale przy zyskach idących w grube mln to drobniaki :P. Opłata licencyjna z tego co gdzieś tam zasłyszałem to około 10€ od kopii gry, to jest 1/5 ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała kryptoreklama ;) w najnowszym PSX'ie jest całkiem sensowny artykuł o tym, czemu gry są drogie - polecam przejrzeć i przeczytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wyżej wymienionym artykule jest również obawa autora o to, że gry na next-geny będą jeszcze droższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyrwać ostatnio God of War III po polsku za 30 zł w lombardzie ;) Czasem można znaleźć niezłe skarby, za bardzo dobrą cenę w takich miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowalem w PS plus (niestety sklep zalozylem w kraju w ktorym przebywam wiec i ceny wieksze - 180pln w promocji za rok, 240pln normalnie).

Bylo sporo gier na wejscie, nowe juz jutro. Obiecalem sobie ze oprocz Dance Star ktory byl z konsola i Sport Champions ktore dostalem w prezencie nie bede zbyt wiele kupowal. ot gra na kwartal.

W tej chwili nabylem jedna uzywke The Darness 1 (40pln). W weekend moja luba dowiezie mi Heavy Rain (nowka 80pln).

Niemniej szukam promocji glownie w sklepach stacjonarnych ale chyba zarejestruje sie w jednym ze sklepow online bo mozna wyrwac naprawde tanie gry.

W tej chwili co prawda wiecej promocji na PC ale wiele osob chwalilo Deus Ex: HR - chyba dzis pojade (pal licho benzyne) i kupie Nordic Edt za jedyne 10pln nowka.

Mimo iz stac mnie na to zeby placic po 300pln za nowosci czy pre-ordery to jednak za te pieniadze wole sobie na jakis dobry koncert pojechac, niemniej gry ktorych zakup bede rozwazal to te ktorych nie ma w dystrybucji cyfrowej a to czy nowe czy uzywane bedzie zalezec od ceny i tego czy bede chcial pozniej gre ladnie na polce ustawic (tak jestem zbieraczem).

PS. Jesli jest jakis dzial/post o promocjach dobrych cenach itd. To prosilbym o wiadomosc - raz na kwartal jestem w PL wiec moge cos przywiesc i wyslac.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakaś strona gdzie można sprawdzić czy dana gra ma online pass albo dołączone jakieś inne kody na dlc lub do mp? Jestem nowy jeśli chodzi o PS3 i narazie kupiłem same nowe gry, ale chętnie zakupiłbym jakieś używki, zawsze ten dylemat pozostaje - czy może nie ma tam jakiś kodów które są wykorzystane lub coś w tym stylu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UBI i EA powiedzieli stanowcze "nie" online passom na PS3. Strony nie ma takiej o ile mi wiadomo więc na temat każdej z gier musisz osobno szukać informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobry temat ale spytam tutaj

kojarzy ktos goscia z allegro co sprzedaje uzywane gry na wszystkie platformy ,  mial bardzo duzo pozytywow, dosc atrakcyjne ceny..

wiecej wskazowek nie mam , nie pamietam nawet jaka mial nazwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×